Dobrý podvečer z Olomouce. V 10. kole, které se hraje 10.10. se utká v souboji nováčku Olomouc s Mladou Boleslaví. Domácím patří jedenácté místo, hosté jsou jen o skóre za nimi. Aby desítek nebylo málo, oba celky mají právě tolik bodů.
V minulé prvoligové sezoně se oba celky utkaly osmkrát, naposledy v rozhodujícím utkání na olomouckém ledě, v němž hostům stačil k jistotě extraligy bod, domácí potřebovali dva a právě tak si po výhře Mory 5:4 v prodloužení body rozdělili.
Do zahajovacího buly zbývá zhruba sedm minut, tribuny stařičkého olomouckého stadionu jsou zatím notně prořídlé. Tedy s výjimkou domácího kotle.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Horák (CZE) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 4 724

Souboj bude o to zajímavější, že Mora všechny svoje body uhrála doma, Mladá Boleslav sedm z deseti bodů získala venku.
0:00
1:34
Domácí se dostávali do první šance, brejk dvou na jednoho zakončil Rác i díky ataku Výborného nedůrazně.
2:10
A domácí znovu ve dvou na jednoho, Mataiovu střelu na delší tyč vyškrábl Rittich jen s velkými problémy.
3:04
Pozdrav letí i k Vošvrdovi, ostré nahození od modré raději ukryl do lapačky. Bude se vhazovat v pásmu domácích.
4:17
Vyloučen hráč Výborný (Ml. Boleslav), 2 min. za hákování
5:00
Vyloučen hráč Hruška M. (Ml. Boleslav), 2 min. za zdržování hry
Hruška vyhodil puk z pásma tak nešikovně, že dal domácím výhodu 5 na 3 v délce 1:17.
6:24
Vyloučen hráč Marosz (Olomouc), 2 min. za hru vysokou holí
Hosté jsou ve čtyřech a domácí také. Po souboji s Maroszem se skácel k zemi Broš a sudí ho vyloučil
7:36
Hosté v plném počtu, mají více než minutu přesilové hry.
8:06
Vyloučen hráč Vyrůbalík (Olomouc), 2 min. za sekání
Ve třech si zahrají i domácí, bránit se budou 18 vteřin.
8:16
Vyloučen hráč Stříteský (Ml. Boleslav), 2 min. za nedovolené bránění
Stříteský atakoval u hrazení domácího hráče sice tělem, ale puk už byl tak daleko, že to sudí posoudili jako faul.
9:13
Vyloučen hráč Dlouhý (Olomouc), 2 min. za podražení
A další trest pro domácí. Dlouhý projížděl kolem brankoviště hostů a po kontaktu se skácel k ledu brankář Rittich. Domác se budou 53 vteřin bránit ve třech proti čtyřem.
10:06
Výborný (Ml. Boleslav) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Trška
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 0:1

Ve třech se sice domácí ubránili, sotva ale Vyrůbalík skočil na led, trefil Výborný šibenici Vošvrdovy branky.
11:11
Domácí Zuzin se i v oslabení probil ke střele, zblokovaný pokus přikryl Rittich.
11:30
Z vyhraného buly domácí ukuchtili solidní závar zakončený střelou Vyrůbalíka, Rittich nejspíš mnoho neviděl, nakonec puk vyrazil betonem.
12:18
Dvaceti minut po zahájení se stadion přece jen solidně zaplnil. Odhadem zápasu přihlíží kolem čtyř tisíc lidí.
13:00
Mikulík hned po buly zkoušel Vošvrdovu pozornost, ukrytou střelu k tyči dokázal domácí gólman vyškrábnout.
16:00
Neuvěřitelný zákrok Ritticha udržel Boleslavi vedení. Marosz v nájezdu položil gólmana hostů na led, ten ale zastavil puk mířící do prázdné branky lapačkou snad centimetry před brankovou čárou.
18:06
Vyloučen hráč Lenc (Ml. Boleslav), 2 min. za nedovolené bránění
Lenc nedovolil pronikajícímu Jerglovi zakončit, sudí posoudili souboj jako faul boleslavského hráče.
18:19
Cibák svedl dvakrát na brankovišti hodně tvrdý souboj s Kučným, druhé kočkování ukončil sudí pro postavení domácího hráče v brankovišti. Z přesilovky Moře utekla půlminuta.
19:00
Zbývá minuta do konce třetiny a podobně i z trestu hostů.
20:00
Sledovali jsme hodně bojovnou první třetinu, domácí předvádí svůj obvyklý hokej z domácího ledu, tedy plný pohybu a aktivity. Mladá Boleslav ale zatím bez větších problémů stíhá, navíc zásluhou Výborného vede 1:0.
20:00
21:33
Výborný (Ml. Boleslav) vstřelil branku (3. gól v sezóně)
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 0:2

Výborný u mantinelu přebruslil Majeského, vyjel si před branku a zametl puk kolem Vošvrdy.
23:00
Domácí po druhém gólu marně hledají cestu před branku, když už to zkusil Patera s ostrou přihrávku, Cibák na ni v dobré pozici nedosáhl.
24:01
Hrňa (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Laš
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 1:2

Závar před brankou přinesl tři dorážky domácích, úspěšný byl až jako poslední Erik Hrňa.
25:05
Zuzin motal několik boleslavských hlav najednou, Rittichova mezi nimi ale nebyla, na ránu pod víko si u tyčky počkal.
25:47
Vyloučen hráč Skrbek (Olomouc), 2 min. za hrubost
Skrbek si dlouho tělem kryl puk za brankou hostí a dostával kvalitní masáž zad, po odehrání puku, ale nejspíš soupeři rukou "poděkoval", protože je vyloučen za hrubost.
27:05
Jarůšek z první ostře pálil, Vošvrda puk sice vykryl, nevěděl však chvíli kde ho má.
28:00
V závěru přesilovky zasypali Bruslaři olomouckou branku, v nejlepší pozici mířil Robar mimo. Mora je v plném počtu.
28:35
Vyloučen hráč Čermák (Ml. Boleslav), 2 min. za hrubost
Čermák rozdal u mantinelu pár bomb, schytali je Diviš s Paterou. Odměnou je pro Čermáka menší trest na dvě minuty.
29:29
Pabiška (Ml. Boleslav) vstřelil branku (5. gól v sezóně)
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 1:3

Pod třetí brankou má výrazný podpis domácí útočník Roman Rác, kterého o puk obral na modré právě Pabiška a v nájezdu už Vošvrdovi našel místo v horní polovině branky.
30:28
Další závar před boleslavskou brankou vyřešil zalehnutím kotouče Rittich. Pokusy domácích přicházely sice z blízka, ale z velkého úhlu.
31:30
Vrbata najížděl sám na Vošvrdu, v tísni ale bekendem neuspěl.
32:39
Domácí se po snížení nadechli k obratu, inkasovaný gól v při vlastní přesilovce je ale viditelně rozhodil.
33:38
Vyloučen hráč Rašner (Olomouc), 2+2 min. za hru vysokou holí
Rašner způsobil Látalovi krvavé zranění, od vyloučení ho neuchránilo ani to, že byl souběžně odpískán ofsajd.
35:30
Necelé dvě minuty přesilovky Boleslav více méně promrhala.
36:15
Jarůšek si vyjel před branku, mířil dobře, Vošvrda však krajem lapačky dokázal puk zkrotit.
37:33
Domácí se čtyřminutovému oslabení ubránili až na Jarůškovu sřelu bez větších potíží. Nastartuje je k tlaku?
39:30
Vyloučen hráč Jarůšek (Ml. Boleslav), 2 min. za nedovolené bránění
Jarůšek sroloval Majeského do mantinelu až příliš ostře.
39:47
Rittich při Paterově střele zjevně neatakován posunul svou branku. Sudí si nechali vysvětlit, proč k tomu došlo. Vylučovat se nebude.
40:00
Ve druhé třetině jsme na olomouckém stadionu viděli tři branky a Mladá Boleslav vede 3:1. Mora má třetinu k tomu, aby se pokusila s nepříznivým výsledkem něco udělat.
40:00
42:00
Hosté jsou v plném počtu, domácí během přesilovky kloudně nevystřelili.
42:35
Matai ve výborné pozici zblízka napálil jen Ritticha. Třeba dodat, že byl faulován.
42:35
Vyloučen hráč Vidmar (Ml. Boleslav), 2 min. za krosček
44:00
Dobrý zámek domácích tvrzený střelami, ale co všechno dokáže zblokovat obrana Boleslavi...
45:20
Oficiální údaj tvrdí, že na stadionu je přítomno 4729 diváků.
48:22
Domácí se snaží tlačit před branku, velké šance ale nepřicházejí. Boleslav stráží náskok a vyráží k brejkům.
49:39
Mezi kruhy se zjevil Pacovský, jeho ránu ale přikryl tělem Laš.
50:00
A znovu Rittich v akci. Zuzin vystihl nedorozumění boleslavských beků a vzal si volný puk, ostrý švih končí v lapačce hosutjícího gólmana.
51:27
Vyloučen hráč Robar (Ml. Boleslav), 2 min. za sekání
Domácí si tlakem vynutili další faul, sekáním se provinil Robar.
52:30
Skrbkovo dělo Rittich jen vyrazil před sebe, dojíždějícímu Houdkovi před odkrytou brankou přeskočil puk hokejku.
53:28
Musil (Ml. Boleslav) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 1:4

Výuka hanáckých učňů! Musil obral o puk Cibáka, rameny se zbavil obránce a Vošvrdovi pověsil puk pod víko.
53:34
Domácí bodová série kohoutů se nachyluje. Mají něco přes šest minut na to, aby vstřelili alespoň tři branky.
54:12
Vyloučen hráč Majeský (Olomouc), 2 min. za hákování
57:57
Ne. Dnes domácí nemají na to, aby Boleslav přehráli, tři body nejspíš poputují k Bruslařům.