Hezké odpoledne z Brna. Kometa od 17 hodin hostí Vítkovice, pěkné chvíle při sledování online přenosu přeje Jan Daněk.
Oba celky se již jednou v extraligové sezoně setkaly. Ve Vítkovicích se radovali domácí, kteří porazili Brňany 3:1. Mimochodem, i další dva předchozí duely v minulé sezoně skončily stejným poměrem. Dočká se brněnská hala Rondo i dnes stejného výsledku a čtyř branek?
Kometě patří v extraligové tabulce 11. příčka, jejich dnešní rival je hned o místo za ní. Oba týmy také v minulých týdnech prošly krizí. Zatímco Brno ji už zažehnalo v minulých kolech, hosté po dlouhé době vyhráli až ve čtvrtek, když po nájezdech zdolali Karlovy Vary.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Horák (CZE) - Bryška (CZE), Skopal (CZE)
Počet diváků: 7 012

Oba soky spojuje i jméno Tomáše Svobody. Produktivní pravé křídlo v pátek zamířilo z Brna na hostování do konce sezony právě k ocelářům. V dnešním mači se však ještě nová vítkovická akvizice nepředstaví. Po dohodě klubů zasáhne 27letý útočník do hry až v příštím kole.
Kometa v posledním kole v repríze loňského finále vyřídila Zlín 6:3. Mezi střelci se kuriózně objevil i brankář Marek Čiliak, který i dnes bude hájit brněnskou klec. Na opačné straně dostává příležitost 20letý mladíček Daniel Dolejš.
Po ledě krouží rolba a brněnská aréna se pozvolna zaplňuje, duel začíná za necelých deset minut.
Oba celky už jsou na ledě, domácí příznivci za jednou z branek si pro své miláčky připravili působivé choreo.
0:00
0:13
Brněnský Ptáček posílá z vlastní třetiny oblouček, který končí zakázaným uvolněním.
0:26
Hanzlík posunul puk na kapitána Čermáka, jenž vyzkoušel pozornost vítkovického golmana, Dolejš si připisuje první zákrok.
1:05
A stejní aktéři v hlavních rolích. Brněnský centr nahazuje žabičku, Dolejš chytá a oba týmy vysílají na led třetí formace.
2:21
Hostující Kolouch s Káňou se pokusili o fotbalovou narážečku ve středním pásmu. Rodící šanci ale zastavila pozorná obrana Komety.
3:03
Na levé straně se uvolnil domácí Němec, svůj švih ale nasměroval doprostřed branky, kde byl připravený Dolejš.
3:26
Po Čiliakově pravici se zjevil osamocený Burger, technický pokus ale brněnský golman reflexivně vyrazil.
3:36
Za vítkovickou brankou se svíjel bek Kovář. Po několika okamžicích a za doprovodu lékařů odjíždí na střídačku.
4:22
Vítkovický nájezd tří forvardů brzdí čárový, píská ofsajd.
5:13
Hruškovi při zpracování ujel puk, jeho zaváhání napravuje parťák Ton, který zašktrykoval s pukem a následně jej vyhodil, čímž pomohl Kometě ze svízelné situace.
6:15
Oba týmy viditelně v úvodu sázejí na spolehlivou defenzivu. Ojedinělé brejky se rodí po chybách v rozehrávce.
6:52
Vyloučen hráč Koreis (Kometa), 2 min. za sekání
První přesilovku zápasu nabízejí rozhodčí hostům.
7:10
Vítkovice roztáhly brněnskou čtveřici po celé třetině, po zbrklém pokusu Svačiny se ale musí hosté pakovat z útočné třetiny a zakládat novou akci.
7:56
První velká šance zápasu. Po pasu se v pravém kruhu objevil Erik Němec, ale přesunující Čiliak byl včas u levé tyče.
8:21
Další vítkovická tutovka, tentokrát jeden z jejich forvardů nedokázal uklidit skákající puk do poloodkryté klece.
8:56
Kometa se nakonec ubránila, chvíli uklidnění nabízí Brňanům i posunutá Čiliakova branka.
9:51
Burian nabil pod sebe Koreisovi, jeho pobídka k Vondráčkovi už ale nedoletěla.
10:39
Tečovaná střela Erika Němce rozhoupala za brankou ochrannou sít, vhazuje se v brněnské třetině.
11:13
Vítkovice i díky přesilovce mají lehce navrch, když se nyní řítila dopředu Kometa, zastavuje ji ofsajd.
11:23
A Čiliak opět v permanenci. Technicky zpoza houštinu těl ho vyzkoušel forvard Šedivý.
12:14
Vyloučen hráč Káňa J. (Vítkovice), 2 min. za vražení na hrazení
Agilní čtvrtý útok domácích si vykoledoval přesilovku.
13:03
Brněnské přesilovkové komando vykombinovalo hosty, v rozhodující chvíli ale puk ujel Tonovi pod čepelí.
14:12
Početní výhodu Komety zakončila Hanzlíkova nepovedená rána.
14:49
Zblokovaný Tonův pokus chytá ze vzduchu vítkovický Dolejš.
16:20
Vítkovice po Svačinově zakončení trefují tyč. Forvard se šikovně zorientoval u brněnského brankoviště a domácí zachránila až branková konstrukce.
17:53
První lajna Komety teď zamotala hostům hlavu, Němcovi však rána nesedla a Dolejš tak ani nemusel zasahovat.
19:24
Zpětná přihrávka vítkovického Němce nenašla adresáta, hosté musí zahájit nový útok.
20:00
Do konce první dvacetiminutovky se však už nic zajímavého nestalo. Diváci v Brně viděli svižnou třetinu bez zbytečných prostojů. Větší šance si dokázali vypracovat oceláři, duel je jinak velmi vyrovnaný.
20:00
20:58
Kempného dělovku vyráží Dolejš betony nad branku.
22:07
Kometa začala třetinu náporem, Vítkovice se nyní osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.
23:10
Další závar před vítkovickou brankou, hosté z vypětím všech sil puk odvrátili do bezpečí.
23:51
Domácí Ton mohl jít sám na brankáře Dolejše, ke skákavému puku mu chyběly decimetry. Nakonec však vítkovický brankář žádný zákrok nemusel předvést.
24:51
Vyloučen hráč Roman (Vítkovice), 2 min. za hákování
Hostující forvard se nejprve uvolňoval ke střele, po ztrátě puku však fauloval.
26:25
Po nepovedené rozehrávce Komety šetří hosté cenné vteřiny v brněnské třetině.
26:50
Do návratu Romana zbývá vteřina, i toto oslabení Vítkovice ubrání.
27:08
Po delším čase si připsal zákrok připsal i domácí Čiliak. Komerční pauzu vyplňuje Kometa tím, že ukazuje svoji novou akvizici Antonína Honejska, který sleduje duel v kotli domácích fanoušků.
27:48
Vyloučen hráč Dujsík (Kometa), 2 min. za sekání
Přesilovku si ve druhé třetině zahraje i hostující tým.
28:44
Vítkovický Šenkeřík od modré nepříjemně nahodil na brněnskou branku, puk se však odrazil těsně vedle klec Komety.
29:05
Vyloučen hráč Burger (Vítkovice), 2 min. za hru vysokou holí
Početní síly na ledě se vyrovnají.
30:00
Přímočarou akci Komety zakončuje Ton ranou na zadní tyč. Jeho švih jen těsně míjí pravou tyč Dolejšovy branky.
30:55
Dva dobré zákroky si připisuje vítkovický golman. Nejprve betonem a poté vykryl i Hruškovu ránu z mezikruží.
31:40
Dvě velké šance Komety, nejprve ležícího golmana nepřekonal tísněný Koreis. Po chvíli v podobné pozici minul bekhendem další útočník Komety Vondráčečk.
32:32
Zakázané uvolnění domácích. Buly vhodí sudí po Čiliakově levici.
32:40
Po buly se šikovně kolem brankou obtáčel hostující Huna, jeho pohotová rána ale slovenského brankáře Komety nepřekvapil, na ledě měl betony včas.
34:12
Rychlý únik a Svobodova střela z otočky zaměstnala Dolejše, ránu ale dokázal vyrazit.
35:40
První lajna Komety trápila defenzivu Vítkovic. Ale ani Tonova ani Němcova zblokovaná rána v síti neskončila.
35:54
Hostující Šedivý v doprovodu lékařů po střetu míří na lavičku.
56:41
Vyloučen hráč Burger (Vítkovice), 2 min. za nedovolené bránění
Zkušený útočník nedovoleně zbrzdil Dlapu, který by se řítil sám na branku.
57:54
K ojedinělému pokusu se odhodlal hostující Szturc, jeho rána v oslabení měla však propagační charakter.
58:40
Tonova dělovka bez přípravy hodně vystrašila Dolejše, mladík v brance si s ní nadvakrát ale poradil.
59:32
Zasahuje i Čiliak na druhé straně, který uklidňuje své parťáky po závaru před svou brankou.
59:45
Hanzlík vystihl vítkovickou akci, byla to zřejmě poslední možnost na změnu skóre.
40:00
Diváci i po čtyřiceti minutách na gól čekají. Ve druhé třetině byla Kometa aktivnější, spolehlivě chytající Dolejš ale změnu stavu nedovolil.
40:00
41:45
První přerušení v třetí třetině. Buly bude po Čiliakově pravici.
42:18
Povedený kontr čtvrté brněnské lajny, po Mrázkově pobídce z mezikruží pálil Kusko. Rána mezi kruhy mezi betony Dolejše nepřekonala.
42:38
Obrovský kiks Kempného. Jeho hrubku ale Huna netrestá. Na brankovišti se výborně roztáhl brankář Čiliak.
42:38
Vyloučen hráč Kempný (Kometa), 2 min. za hákování
Hosté tak mají alespoň další přesilovku.
44:23
Jeden z vítkovických beků propálil zleva vše, co mu stálo v cestě. Gól však neplatí pro postavení jednoho z útočníků v brankovišti.
44:23
U rozhodčích oroduje kapitán Burger, černobílá čtveřice se radila, nakonec hlavní sudí rozpažuje. Skóre je stále 0:0.
46:50
Z první pálil domácí Hanzlík, střela byla hodně nepřesná.
47:00
Kromě diskuzí okolo neuznaného gólu je hra plynulá bez většcíh zdržení. Na gólové koření ale nadále diváci v Rondu čekají.
47:53
Po Burianově nahození do rohu kluziště se puk od mantinelu odráží před branku, kde kotouč zalehá hostující Dolejš.
48:41
Na bekhendovou střelu Vandase z ostrého si počíhala Čiliakova lapačka u přední tyče.
49:25
Vítkovický druhý útok i nadále zaměstnával domácí defenzivu.
52:12
Ač tísněný, dokázal se k zakončení protlačit Ton. Ránu však nedokázal příliš umístit a Dolejš si přeje další pohotový zákrok.
53:02
Dvě pěkné zadovky Vítkovických a následná střela, po které se vsítil do branky akorát dotírající hostující Vandas. To je vše, co nyní viděli diváci.
54:01
Duel sleduje 7012 diváků. Ti si před chvílí povzdechli po Vondráčkově střele, která těsně minula vítkovickou branku.
54:55
Szturc (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Kovář
Stav zápasu Kometa - Vítkovice 0:1

Hrobové ticho v Rondu znamená jediné. Hosté jdou do vedení. Po nenápadné akci zavěsil vítkovický útočník pod víko. Čiliakova lapačka máchnula naprázdno. Hosté vedou 1:0.
55:53
Hanzlíkovo nahození skóre nesrovnává, pouze po ní následuje drobná potyčka před vítkovickou brankou.
57:12
Šedivý zakončuje brejk hostů dva na jednoho nepřesnou střelou. Prosvištěla těsně vedle Čiliakovy levé tyče.
58:00
Brno se nedokáže dostat k závěrečnému tlaku.
58:27
Brněnský Burian pálí zleva do betonu Dolejše.
59:18
Kometa se v šesti usadila před vítkovickou brankou. Nahození z pravé strany ale kýžený gól nepřináší. Trenér domácích Vladimír Kýhos si bere oddechový čas.
59:21
Ton (Kometa) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Kempný a Koreis
Stav zápasu Kometa - Vítkovice 1:1

Po buly Koreisově vyhraném buly se dostal puk k Petru Tonovi, který z uctivé dálky propálil vše, co bylo před ním.
59:37
Tlak Komety pokračuje, zprava se dobývala druhá formace Brna, jenže u přední tyčky je připravený Dolejšův beton. Hosté si raději berou time-out.
59:56
A mohlo být rozhodnuto! Čermák nachytal váhající hostující beky, bleskově vypálil švihem, ale bohužel pro Kometu to bylo pouze doprostřed branky.
60:00
60:00
60:51
Hanzlík pálí, vyrážečka vítkovického gólmana je ve střehu.
61:28
K puku se dostal rozjetý Huna v dobré pozici švihl, pěkná akce končí ale těsně vedle Čiliakovy tyče.
62:23
Vyloučen hráč Dlapa (Kometa), 2 min. za hru vysokou holí
Vítkovice mají k dispozici přesilovku 4 na 3.
62:47
Koreis vystihl ne zcela ideální vítkovický pas a šetří vteřiny.
63:13
Roman (Vítkovice) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Svačina a Čerešňák
Stav zápasu Kometa - Vítkovice 1:2

A je dobojováno. Zápas ukončil pohotovou ranou z první Ondřej Roman, který využil ideální Svačinův pas. Domácí golman se nestihl včas přesunout.
Extra bod si ve vyrovnaném duelu po prodloužení připisují Vítkovice. Hezký zbytek večera a při sledování online přenosu zase někdy na viděnou.

27. 3. 2023 17:00Kometa–Vítkovice 3:4
25. 3. 2023 17:00Vítkovice–Kometa 1:0
22. 3. 2023 19:00Kometa–Vítkovice 2:1
21. 3. 2023 17:00Kometa–Vítkovice 1:4
18. 3. 2023 19:00Vítkovice–Kometa 0:3
17. 3. 2023 17:00Vítkovice–Kometa 3:2
3. 3. 2023 18:00Vítkovice–Kometa 5:2
15. 1. 2023 18:00Kometa–Vítkovice 2:5