Dobrý podvečer z Olomouce, kde za pár chvil začne utkání 24. kola mezi místní Morou a Škodou Plzeň. Oba celky se letos utkaly jednou, na západě Čech vyhrál nováček extraligy 5:2 a byla to pro něj vůbec první venkovní výhra.
Domácí se musí obejít bez Radka Dlouhého, který za faul na Michala Broše v minulém utkání s Mladou Boleslaví dostal trest na pět utkání. V sestavě ho nahradil Jiří Řípa.
Zároveň půjde o souboj sousedů v tabulce, Olomouc je s 31 body osmá, Plzeň má o bod méně a je jen o příčku za ní.

Rozhodčí: Hodek (CZE), Hribik (CZE) - Brejcha (CZE), Suchánek (CZE)
Počet diváků: 4 213

Do sestavy hostů se vrací Ondřej Kratěna, který zná místní zimní stadion z dob svého mládí a okusil zde nejvyšší soutěž.
0:00
1:20
Gólman Plzně Machovský si připsal první zákrok, Matai objel jeho branku a zkoušel protlačit puk přes připravený beton. Neúspěšně.
2:36
Další střela domácích, Lašův švih končí v lapačce Machovského. Mora začíná tradičním tlakem.
2:44
Tvrdě pálil i Majeský, znovu v akci beton gólmana Plzně.
4:35
Plzeň se podívala konečně před Trvaje, Pletkův pokus srazil obránce domácích nad plexisklo.
5:30
Dobrý úsek druhé plzeňské lajny, která zatlačila domácí, na vyloženou šanci ale zatím čekáme.

Vyloučen hráč Kubka (Plzeň), 2 min. za podražení
Kubka podrazil pronikajícího Marosze a domácí si zahrají 59 vteřin proti třem.
10:23
Domácí měli slušné šance, žádná ze střel Skrbka ale neskončila v síti. Hosté jsou ve čtyřech.
11:40
Hosté jsou v plném počtu.
12:44
Knotek dostal nabito před odkrytou branku, rána z první po ledě ale trefila jen přesunujícího se Machovského.
13:08
Vyloučen hráč Řípa (Olomouc), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
14:03
Pěkná rána Kratěny od modré, mířil po ledě k tyči, Trvaj zasáhl koncem betonu.
15:30
Vyloučen hráč Majeský (Olomouc), 2 min. za držení protihráče
Je to ještě hokej? Další trest, tentokrát pro domácí, za dříve úplně běžný souboj u mantinelu.
16:36
Ján Sýkora se výborně uvolnil a Trvaje poslal k opačné tyči, v zakončení do prázdné mu na poslední chvíli zabránil jeden z domácích obránců.
16:46
Vyloučen hráč Ondrušek (Olomouc), 2 min. za hákování
Hosté hrají 43 vteřin proti třem.
17:02
Mozík (Plzeň) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Kadlec a Kratěna
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 0:2

Mozík tvrdě napřáhl a jeho projektil k pravé tyči Trvajovy branky zastavila až síť. Přesilovka hostů trvá ještě 1:44.
18:14
Vyloučen hráč Sýkora J. (Plzeň), 2 min. za nedovolené bránění
18:51
Domácí jsou v plném počtu, puk ale drží hosté.
19:30
Vyrůbalík netrefil z pěti metrů odkrytou branku.
20:00
V první třetině jsme viděli dvě branky Plzně, obě padly v přesilovce. Není divu, sudí Hodek s Hribikem vylučovali sedmkrát. Snad alespoň sudí ví, za co vylučují, protože soudě podle nevole z tribun to diváci v Olomouci netuší.
20:00
21:28
Vyloučen hráč Mozík (Plzeň), 2 min. za hákování
22:51
Domácí nejsou v přesilovce vůbec nebezpeční, naopak na druhé straně přinutil Trvaje k přerušení hry Hollweg.
23:08
Vyloučen hráč Balej (Plzeň), 2 min. za podražení
23:30
Hosté jsou ve čtyřech, domácí nevyužili dvacetivteřinovou přesilovku o dva hráče.
24:49
Skrbek zkusiál překvapit Machovského střelou od mantinelu, gólman Plzně nadvakrát puk zkrotil.
25:30
Hosté jsou v plném počtu. Jak dlouho se bude hrát pět na pět?
26:00
Trvaj si nebyl jistý kde má puk. Střela Schlesse se totiž odrazila od brusle některého z clonících hrůčů.
27:15
Dobrá rozehra Paterovy formace skončila u střely Buce, ten ale prováhal vhodný okamžik a plzeňský bek mu stihl dát hůl do rány. Puk skončil v síti za brankou.
28:32
Knotek tvrdě srazil na zem Jeřábka, sudí vše viděl a pak raději přerušil hru. Plzeňský hráč si zřejmě při pádu pochroumal ruku. Vylučovat se tentokrát nebude, šlo o čistý zákrok.
29:29
Rác (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně)
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:2

Rác nevěděl co s pukem, tak vystřelil od modré a přes clonící klubko hráčů Machovský puk zřejmě neviděl.
29:50
Vzápětí tvrdá bomba domácího Buce, Machovský v klidu zasahuje.
30:04
Vyloučen hráč Houdek (Olomouc), 2 min. za držení protihráče
Houdek držel najíždějícího Kašpaříka, nic jiného než trest nemohlo následovat.
30:16
Vyloučen hráč Sýkora J. (Plzeň), 2 min. za podražení
31:13
Johnsonn si sjel před Trvaje, v dobré pozici ale mířil jen do středu branky.
32:17
Vyloučen hráč Majeský (Olomouc), 2+10 min. za držení protihráče
Trestná lavice domácích nevychladne, Majeský se ale tentokrát nemůže trestu divit, přesto dostal za protesty ještě desetiminutový osobní trest.
32:17
Vyloučen hráč Majeský (Olomouc), ot 20 min. za nesportovní chování
Majeský navrch dostal trest do konce utkání. Ve slovenském bekovi Mory bouchly saze.
35:13
Vyloučen hráč Hollweg (Plzeň), 2 min. za podražení
Pruhovaný guláš pokračuje. Trestu pro Hollwega v útočné třetině se diví nejen plzeňský hráč, ale i domácí tribuny.
35:30
Cibák zblízka dorážel, puk se zastavil o břevno plzeňské branky.
36:08
Domácí si dnes potřetí zahrají proti třem, tentokrát více než minutu.
37:00
Domácí strávili v pásmu celou minutu, ale bez úspěchu.
37:22
Vyloučen hráč Zuzín (Olomouc), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
O zbytek přesilovky se domácí připravili hrou v šesti.
40:00
Ve druhé třetině domácí snížili na 1:2. Na olomouckém zimáku nesledujeme nijak tvrdé utkání, přesto je poměr vyloučených po 40 minutách 7:8, navíc Majeský dostal deset minut a do konce utkání.
40:00
40:08
Vyloučen hráč Jeřábek (Plzeň), 2 min. za podražení
Ze třetí třetiny uplynulo jen osm vteřin a rozhodčí znovu vylučují. Navzdory tomu, že jde o trest pro hosty, skandují někteří olomoučtí diváci "Sudí k...í hokej!"
42:06
Zuzín (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Skrbek
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 2:2

Zuzin si dobře sjel mezi kruhy, první střelu mu obránce zblokoval, puk se ale odrazil zpět k olomouckému útočníkovi a napodruhé švihem skóroval.
43:05
Domácí jsou při chuti, Herman se dral do zakončení, jeho střela ale skončila sražená v ochranné síti.
43:49
Znovu Zuzin v obrovské šanci, sám před brankou nechal vyniknout jen Machovského.
43:55
Na opačné straně si po střele Lva z pravého kruhu připsal zákrok Trvaj.
46:00
Tvrdě pálí Kucharczyk, Machovský střelu dobře viděl a bez problémů vyráží.
46:54
46:57
Vyloučen hráč Ondrušek (Olomouc), 2+2 min. za hru vysokou holí
Hosté si zahrají téměř dvě minuty proti třem. Tedy v případě, že dvojnásobnou přesilovku nevyužijí.
48:11
Domácí se ubránili víc než minutovému oslabení. Domácí mají jen čtyři beky, proto si teď trenéři vzali oddechový čas. Skrbka s Vyrůbalíkem totiž nechají na ledě.
49:00
Domácí jsou ve čtyřech, zbývají však ještě dvě minuty trestu Ondruška.
Hosté si až na Kubkovu dělovku od modré, kterou ale Trvaj zkrotil vyrážečkou, zajímavou střeleckou příležitost nevytvořili. Do konce přesilovky jim zbývá 12 vteřin.
51:10
Domácí jsou v plném počtu.
52:43
Buc (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Skrbek
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 3:2

Do vedení posílá domácí Dávid Buc, minimálně polovina slávy patří Pavlu Skrbkovi, který si z modré přebruslil bránícího útočníka, sjel před branku a předložil puk Bucovi.
53:22
54:56
Cibák jel z pravé strany na plzeňskou branku, jeho opakovaná střela se odrazila od tyče.
56:11
Indrák (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v sezóně)
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 3:3

Hosté srovnávají po velkých zmatcích před Trvajem. Využil toho Indrák, vzal si puk a švihem vymetl pavučinu Trvajovy branky.
58:00
Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.
Utkání sleduje 4213 diváků, mezi nimi zhruba třicítka fandů Škodovky.
59:59
Do konce třetí třetiny zbývá 0.4 vteřiny, vhazuje se před Machovským. Stane se ještě něco?
60:00
Ne, nic už se nestalo, v Olomouci se bude prodlužovat. Z tribun se stále ozývá hanlivý pokřik na adresu sudích. Míří na hlavy Pavla Hodka a Jana Hribika, oba rozhodčí patří mezi ty s profesionálním statutem.
60:00
60:54
Moravčík (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Mozík a Sýkora J.
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 3:4

Nahození na Trvaje uklidil do branky navzdory tísni Moravčík.

22. 1. 2023 17:00Olomouc–Plzeň 3:2
9. 12. 2022 17:30Plzeň–Olomouc 5:4
23. 10. 2022 17:00Olomouc–Plzeň 1:4
16. 9. 2022 17:30Plzeň–Olomouc 1:2
1. 2. 2022 17:00Plzeň–Olomouc 2:1
21. 12. 2021 18:00Olomouc–Plzeň 2:5
26. 10. 2021 17:30Plzeň–Olomouc 6:1