Dobrý podvečer z Olomouce, kde za pár chvil začne souboj místní Mory se Zlínem. Domácí vyhráli tři z posledních čtyř utkání, hosté se po bídném začátku sezony také zvedají, i když naposledy prohráli doma s Kometou 0:2.
V obou letošních duelech se radovali kohouti, doma vyhráli v září 3:2, v říjnu si výhru zopakovali po samostatných nájezdech, tehdy rozhodl technický gól Pavla Patery po faulu brankáře Kašíka, který nakonec se ukázalo, že šlo o chybné rozhodnutí.
Domácím zatím patří sedmé místo s dvoubodovou ztrátou na pátou Plzeň, Zlín je předposlední, na 12. Vítkovice ztrácí tři body.

Rozhodčí: Pešina (CZE), Souček (CZE) - Blümel (CZE), Polonyi (CZE)
Počet diváků: 4 734

Snad nebudu předbíhat, když slíbím, že nás v Olomouci čeká utkání ve vynikající kulise. Obě města dělí sotva 80 kilometrů, i proto je sektor hostů výborně zaplněn několika stovkami ševců, domácí kotel je v této sezoně zatím tradičně plný bez ohledu na soupeře.
Oba týmy už krouží poslední kolečka ve svých třetinách, za pár okamžiků sudí vhodí úvodní buly.
0:00
0:16
Chybu domácích v rozehrávce zastavil k jejich štěstí pomezní sudí pro postavení Zlína mimo hru.
0:50
Puk se nečekaně odrazil k Čajánkovi, který se zjevil sám před Trvajem. Střela z první skončila pod betony olomouckého brankáře.
1:41
První zásah si po střele Knotka připsal i Tomáš Štůrala. Vystačil si s holí.
2:40
Znovu rušno před Trvajem, tentokrát na něj s pukem na holi bruslil Šťastný. Šanci Zlína předcházela chyba v rozehrávce Rostislava Marosze.
4:55
Leška byl pár centimetrů od gólu. Na začátku akce byl strom pro domácího Ondruška, který se otřesený nemohl zapojit do hry. Na konci Leška dorážel puk do odkryté branky, Trvaj neuvěřitelně zachytil pár centimetrů před čárou.
5:42
Zlín vsadil na fyzickou hru a zatím mu to vychází. Domácí se hledají, mají problémy rozehrát ve vlastním pásmu.
7:18
Vyloučen hráč Buc (Olomouc), 2 min. za podražení
Tlak Zlínu přinesl alespoň dílčí ovoce v podobě vyloučení domácího Buce. Uvidíme první přesilovku zápasu.
7:27
A znovu Trvaj. Nejprve musel krotit nahození Matějíčka, puk se ale odrazil k Čajánkovi, který okamžitě dorážel.
7:58
Zlín se sám brzdí nepřesnostmi, dvakrát pískáno zakázané uvolnění.
9:22
Domácí jsou v plném počtu. Ve zbytku přesilovky hosté nevystřelili.
9:48
Vyloučen hráč Kubiš (Zlín), 2 min. za nedovolené bránění
10:18
Vyloučen hráč Marosz (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
Maroszův zbytečný lapsus, mimo puk vysekl hokejku soupeři a připravil domácí o přesilovku.
11:45
Tři vteřiny před koncem zlínského trestu přerušil hru Trvaj po dělovce Svobody.
12:22
Hraje se pět na pět.
14:42
Vyloučen hráč Matějíček (Zlín), 2 min. za držení protihráče
Matějíček si u mantinelu až příliš okatě pomáhal rukama, domácí budou mít šanci podruhé hrát proti čtyřem.
15:46
Dobrá přesilovka domácích, z níž vyčnívala rána Vyrůbalíka z mezikruží a střela od modré Majeského, kterou ještě tečoval jeden z domácích těsně před Štůralou nad branku.
16:01
Štůrala zakouzlil při Divišově dorážce, u tyče bylo volné místo, gólman Zlína ho ale dokázal bleskově ucpat.
17:04
Ondráček (Zlín) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Vlach a Urbanec
Stav zápasu Olomouc - Zlín 0:1

Střela přes obránce otevírá na zimní stadionu v Olomouci skóre.
18:04
Vyloučen hráč Veselý (Zlín), 2 min. za nedovolené bránění
Hosté to s tvrdostí tentokrát přehnali, Veselý necelé dvě minuty před koncem třetiny míří na trestnou lavici.
19:37
Hosté si sami zavařili nevyhozením volného puku, nahození Skbrka nakonec musel nadvakrát krotit Štůrala.
20:00
V první třetině jsme v Olomouci viděli jednu branku a tu vstřelil zlínský Jiří Ondráček. Hosté předváděli lepší hokej, s jejich napadáním měli domácí problémy a šance si dokázali připravit hlavně v přesilovkách.
20:00
20:53
Dva Zlínští dokázali přelstít čtveřici domácích. Okál počkal, až Köhler najede před Trvaje a pak ho našel ostrou přihrávkou, teč však Trvaj dokázal zlikvidovat.
22:11
Diviš perfektně nabil najetému Ondruškovi, tomu ale rána nesedla podle představ a Štůrala ji s potížemi zlikvidoval.
23:28
Vyloučen hráč Kucharczyk (Olomouc), 2 min. za hákování
Kucharczyk přímo před zraky sudího předvedl ukázkový háček, o jakých se poslední dva týdny baví celá hokejová republika.
24:49
Parádní zákrok Trvaje, který vymrštil lapačku proti dělovce Marušáka.
25:17
Marušák (Zlín) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Leška
Stav zápasu Olomouc - Zlín 0:2

Napodruhé to Marušákovi vyšlo, střelu po ledě zřejmě Trvaj přes clonící hráče neviděl.
27:52
Domácí přitlačili a jsou teď aktivnější. Střely Marosze ani Patery ale Štůralovy vrásky nezpůsobily.
29:18
Vyloučen hráč Sedláček (Zlín), 2 min. za nedovolené bránění
Sedláček na poslední chvíli zabránil střele do odkryté branky, pro hosty dobrý faul.
30:54
Horko před Štůralou způsobil volný puk, který švihem poslal na branku Marosz, trefil však jen gólmana Zlína.
31:20
V závěru přesilovky ještě ve výborné pozici mezi kruhy minul Matai.
31:54
Vyloučen hráč Matai (Olomouc), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Hodně sporné vyloučení domácích za hru v šesti, hráč, který mířil střídat, totiž už stál u dvířek, v okamžiku, kdy se naskakující dotkl puku. Pokud existuje nějaké ochranné pásmo, nemohl stát mimo něj. Trest odsedí Matai.
33:34
Rána Kotvana se Trvajovi zasekla pod levý beton.
34:00
Domácí jsou v plném počtu.
35:39
Kucharczyk si už podruhé nepohlídal svou hůl a znovu zamířil na trestnou lavici.
37:40
39:13
Vyloučen hráč Köhler (Zlín), 2 min. za hru vysokou holí
40:00
Ve druhé třetině jsme znovu viděli jedinou branku a opět v domácí síti, hosté tak vedou 2:0. Mora zatím zjevně není ve své kůži, nedaří se jí kombinace, má málo střel, natož nebezpečných.
40:00
40:29
V pokračující přesilovce zkusil od modré štěstí Majeský, Štůrala zasahuje.
41:20
Hosté jsou v plném počtu.
41:32
Dělovku Houdka mířící do horního rohu znovu vykryl gólman Zlína.
43:53
Další závar Mory končí nahozením Skrbka, nebyl však nikdo, kdo by mohl tečovat.
45:32
Kubiš se prezentoval dvěma tvrdými zákroky tělem, při tom druhém to ale vypadalo, že Rachůnka trefil i loktem. Olomoucký útočník se pak polau otřesený zvedal z ledu. Sudí nevylučují.
45:30
Vyloučen hráč Kubiš (Zlín), 2 min. za faul loktem
Nakonec přece jen Kubiš vyloučen za faul loktem.
46:03
Po přihrávce Majeského pálil tvrdě Vyrůbalík, puk se od břevna odrazil do ochranné sítě.
47:30
Hosté jsou v plném počtu. Vzápětí ve vyložené šanci faulován Diviš, jinak by zakončoval zřejmě do prázdné branky.