Dobrý podvečer z Olomouzce, kde za pár minut začne utkání 36. kola mezi domácí Morou a Mladou Boleslaví. Půjde o souboj dvou nováčků nejvyšší soutěže.
Lépe si ztím vede domácí tým, kterému patří se 47 body 9. příčka, dvanáctá boleslav je ale jen o čtyři body zpět. Tím je řečené, oč v dnešním zápase půjde. Body v honbě za předkolem play-off budou mít pro oba týmy obrovskou cenu.
Olomouc po výborném říjnu a listopadu ztratila na přelomu roku dech. Nedaří se jí především střelecky, výhry z posledních týdnů přinesl precizní výkon Jiřího Trvaje, který v brance domácích nechybí ani dnes.

Rozhodčí: Lacina (CZE), Souček (CZE) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 4 621

Boleslav se do Olomouce vracela ráda, letos tu už vyhrála, v říjnu si odvezla všechny body za výhru 4:1, když se dvakrát trefil David Výborný. V sestavě nechybí ani dnes.
Pikantní příchuť mohla utkání dodat konfrontace Radka Dlouhého s Michalem Brošem. Při jejich posledním střetnutí na ledě v Boleslavi zamířil Broš do nemocnice a Dlouhý do sprch a následně dostal trest na pět zápasů za nebezpečný faul loktem. Dlouhý však v sestavě Mory chybí.
Před začátkem utkání minuta ticha za zemřelého bývalého gólmana a později funkcionáře Olomouce Jaromíra Přecechtěla. Povídá se, že to byl právě on, kdo kdysi do staršího dorostu přivedl Jiřího Dopitu.
V brance Boleslavi nastoupí Růžička, to je jisté. Pokud vás však zajímá, který ze dvou gólmanů Středočechů tohoto příjmení začíná, pak vězte, že je to Martin Růžička.
0:00
0:21
Nadějné přečíslení dvou domácích na jednoho beka zastavil ofsajd.
1:17
Paterovi předložil před branku perfektně puk Matai, veterán domácích těsně minul levou tyč.
2:10
Domácí začali velkým tlakem, přečíslení Hermana se Zuzinem na jednoho zachytil na poslední chvíli obránce hostů.
3:14
Milan Mikulík si kličkou udělal místo ke střele a Trvaj vyrážel nadějný pokus ramenem.
4:28
Boleslav dobře brání obrannou modrou čáru, domácí potřetí v krátkém sledu zastavení ofsajdem.
6:35
Cink! Mikulík nečekaně z první napálil kotouč a ten zazvonil na břevno domácí branky.
7:55
Boleslav je v těchto chvílích nebezpečnější, akci tří na dva zakončoval z dobré pozice Klimenta, Trvaj zasahuje.
8:53
Další akci hostů zakončil bekendovou žabkou Kotala. Trvaj si puk našel.
8:53
Vyloučen hráč Majeský (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
Zvláštní trest pro domácí, hostující útočník v souboji před domácí brankou držel hůl Majeského tak pevně, že s ní spadl i na led. Faul navíc odpískal sudí stojící na červené čáře, ten, který stál přímo u souboje klidně přihlížel.
Domácí jsou v plném počtu.
11:55
Z úhlu pálil ostře domácí Jakub Matai, akce skončila posunutou hostující brankou, takže rozhodčí přerušil hru.
12:43
Dobré střídání třetí domácí lajny. Tlak v pásmu zakončil ránou od modré Ondrušek, Růžička sebejistě chytil puk a nedal šanci k dorážce.
14:09
Cink! Tyč tentokrát na druhé straně po ráně Cibáka.
15:10
Nebezpečná střela Rachůnka skončila na betonu brankáře Růžičky, povedený zákrok hostujícího gólmana.
16:18
Vyloučen hráč Výborný (Ml. Boleslav), 2 min. za hákování
Přesilovku si vyzkouší domácí, kapitán Výborný si v souboji se Škůrkem pomohl háčkem.
17:57
Vyloučen hráč Matai (Olomouc), 2 min. za nesportovní chování
Přesilovka se domácím nedaří, navíc ji ukončil Matai nesportovním chováním. Zřejmě taksudí ocenili jeho řeči na svou andresu.
Hosté jsou v plném počtu a teď si zahrají přesilovku oni.
19:30
Buc (Olomouc) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Zuzín
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 1:0

Zuzin v oslabení vybojoval puk u mantinelu, předložil do jízdy Bucovi a ten mezi betony Růžičky poslal puk do branky.
19:58
Hosté si ještě ve zbytku třetiny vytvořili tlak, všechny střely ale skončily na Trvajovi.
20:00
Domácí vstoupili do zápasu velký tlakem, hosté ho však dokázali přestát a pak měli nebezpečnější šance. Viděli jsme tyč na obou stranách, jediný gól padl při nestejném počtu hráčů na ledě. Při přesilovce hostů ho vstřelil domácí Dávid Buc.
Statistiky první třetiny: Střely na branku 9:11. Vhazování 8:13. Histy: 5:2. Radegast index 13:3.
20:00
20:23
Rác (Olomouc) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Marosz a Cibák
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 2:0

Rác pálil z úhlu, dokázal ale najít mezeru v postoji Růžičky.
20:56
Vyloučen hráč Broš (Ml. Boleslav), 2 min. za hákování
21:28
Herman (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Zuzín a Škůrek
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 3:0

Herman využívá přesilovku, dostal se k održenému puku, který poslal do prázdné branky.
21:28
Střídání Střídání brankářů hostů. Z branky odešel Martin Růžička, nahradil ho Jan Růžička
Domácí nastříleli tři branky během 1:58, ačkoliv je rozdělila přestávka.
21:52
Vyloučen hráč Látal (Ml. Boleslav), 2 min. za držení protihráče
A domácí mají další přesilovku.
22:19
Marosz (Olomouc) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Vyrůbalík a Majeský
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 4:0

Marosz z úhlu pověsil puk přímo do vikýře, tedy tak to alespoň vypadalo z našeho stanoviště. Sudí ověřují gól u videa.
A je to tak, sudí ukázal ke středovému puntíku a potvrdil krásný Maroszův zásah.
22:24
Vyloučen hráč Rachůnek (Olomouc), 2 min. za hru vysokou holí
23:18
Vyloučen hráč Staněk (Olomouc), 2 min. za krosček
Domácí se budou bránit ve třech 1:06. Tedy v případě, že neinkasují.
23:30
Jako první mohl snížit Michal Bárta, rána z mezikruží ale skončila na Trvajovi.
24:16
Stříteský (Ml. Boleslav) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Bárta
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 4:1

Zbývalo osm vteřin do konce trestu Rachůnka, když Stříteský prostřelil Trvaje k tyči.
24:59
Robar (Ml. Boleslav) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Ovčačík a Broš
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 4:2

Hosté využili i druhou přesilovku, ránu Robara od modré nejspíš Trvaje přes chumel těl neviděl. A byla parádně umístěná přesně k tyči.
Domácí trenéři si berou oddechový čas.
Během pěti minut druhé třetiny jsme viděli pět branek.
27:10
Odehrály se dvě minuty bez vstřelené branky. Pod dojmem předešlé kanonády je to poněkud zvláštní.
27:55
Vyloučen hráč Bárta (Ml. Boleslav), 2 min. za podražení
29:06
Vyloučen hráč Mikulík (Ml. Boleslav), 2 min. za podražení
Domácí si zahrají 49 vteřin v pěti proti třem.
Hosté jsou ve čtyřech, domácí svou výhodu promrhali přílišnými kudrlinkami a prakticky nevstřelili.
31:07
Vyloučen hráč Trončinský (Ml. Boleslav), 2 min. za držení protihráče
Sotva se Boleslavští ocitli v pěti, jsou znovu ve čtyřech.
31:16
Ondrušek (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Škůrek a Zuzín
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 5:2

Ondruškova rána od modré mířila do horní poloviny branky, Růžička neměl šanci.
32:09
Vyloučen hráč Cibák (Olomouc), 2 min. za sekání
Nikoliv první zvláštní posouzení faulu od dvojice rozhodčích. Ačkoliv měl Cibák puk, je vyloučen za sekání. Může za to hůl, která vypadla dotírajícímu Mikulíkovi z ruky.
34:21
Domácí jsou v plném počtu, založení útoku ale končí zakázaným uvolněním. Vhazuje se před Trvajem.
35:00
Rác (Olomouc) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Marosz a Cibák
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 6:2

Krásný gól domácích po kombinaci prvního útoku. Pálit už mohl Marosz, ale nezištně ještě našel Ráce a ten do okryté branky skóroval.
35:15
Hostující Musil v samostatném nájezdu, zkoušel na Trvaje kličku, ale utekl mu puk.
36:19
Vyloučen hráč Stříteský (Ml. Boleslav), 2 min. za hrubost
38:03
Přerušená hra. Majeský si při obranném zákroku na modré zřejmě něco udělal s kolenem. Nakoenc s pomocí spoluhráčů odjel na střídačku.
38:20
Menší emoce za brankou hostí. Nejdřív to vypadalo, že bude chtít Luka Widmar něco říct Ondruškovi, když ale domácí bek odstrčil sudí a byl rvačce svolný, ztratil boleslavský hráč zájem.
40:00
Skončila druhá třetina, veleúspěšná na branky. Červené světlo jsme viděli celkem sedmkrát, pětkrát za brankou hostí, dvakrát za domácí. Mora vede po 40 minutách 6:2.
40:00
Ivan Majeský chybí na střídačce domácích, místo něj hraje Alex Rašner.
41:48
Martin Látal při napadání narazil do zdi jménem Marek Laš. Domácí útočník náraz čekal...
42:45
Zatím se hraje výlučně před domácí brankou. Moru zřejmě vysoké vedení příliš uspokojilo.
43:50
Obrovská smůla pro Pavla Pateru. Matai mu nalil puk před prázdnou branku, veteránovi ale gólová dorážka vinou hokejky soupeře těsně minula branku. Patera tak stále v plecharéně na gól čeká, za Moru se trefil jen venku.
45:03
Vyloučen hráč Laš (Olomouc), 2 min. za krosček
Látal upadl po kontaktu s Lašovou hokejkou.
45:38
Vyloučen hráč Rác (Olomouc), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Domácí špatně vystřídali a dávají hostům šanci na 1:25 dlouhou hru proti třem. Ve druhé třetině takové výhody Boleslav využila ke dvěma brankám.
46:18
Bárta (Ml. Boleslav) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Stříteský a Trončinský
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 6:3

Dva domácí šli za pukem až na modrou, pak ale chyběli před brankou. Bárta toho využil ke snížení ranou z úhlu.
47:37
Vteřinu před koncem přesilovky si chystal pozici mezi kruhy Trončinský, Kucharczyk mu v poslední chvíli strčil hůl do střely.
48:00
Látal dvakrát z blízka mohl překonat Trvaje, poprvé brankář vyrazil, podruhé byl u puku dříve obránce domácích.
50:36
Vyloučen hráč Knotek (Olomouc), 2 min. za držení protihráče
50:40
Pabišku domácí beci nechali za sebou úplně zapomenutého a boleslavský útočník dvakrát zkoušel dostat puk za Trvaje.
52:02
Klimenta (Ml. Boleslav) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Robar a Broš
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 6:4

V plecharéně se chystá drama, hosté využili další přesilovku a prohrávají už jen o dva. Rána Klimenty přišla z úhlu, výbornou práci odvedl clonící Pacovský.
Utkání sleduje 4621 diváků. Mezi nimi i pětice boleslavských fanoušků.
53:10
Vyloučen hráč Houdek (Olomouc), 2 min. za hrubost
53:10
Vyloučen hráč Pabiška (Ml. Boleslav), 2 min. za sekání
Pabiška sekl domácího gólmana, což se nelíbilo Houdkovi, oba tak mají šanci vychladnout.
55:00
Další ostrý příklep, tentokrát Hrušky, končí v lapačce Trvayje, který má ve třetí třetině mnohem více práce. Domácí by nejradši, aby zápas už skončil. Boleslav ale bude ještě hodně kousat.
56:05
Patera (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Rachůnek
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 7:4

Tak přece jen Patera dává gól před svými diváky. V 36. kole legenda českého hokeje uklidňuje domácí, půl gólu patří Rachůnkovi, který Paterovi namazal před odkrytou branku.
57:14
Vyloučen hráč Marosz (Olomouc), 2 min. za hru vysokou holí
Marosz vysokou holí trefil Ryse, hosté si ještě 2:46 před koncem zahrají přesilovku.
Probíhá posledí minuta, domácí jsou v plném počtu. Utkání už se jen dohrává.

24. 1. 2023 17:20Ml. Boleslav–Olomouc 4:0
11. 12. 2022 17:00Olomouc–Ml. Boleslav 2:0
28. 10. 2022 16:00Ml. Boleslav–Olomouc 2:3
18. 9. 2022 17:00Olomouc–Ml. Boleslav 2:1
28. 1. 2022 17:30Ml. Boleslav–Olomouc 2:3
10. 12. 2021 18:00Olomouc–Ml. Boleslav 3:4
21. 10. 2021 17:30Ml. Boleslav–Olomouc 0:2
10. 9. 2021 18:00Olomouc–Ml. Boleslav 3:2