Pěkný nedělní podvečer, vítejte u sledování on-line reportáže z utkání extraligových nováčků. Mladá Boleslav hostí Olomouc.
Mladá Boleslav bojuje o předkolo, naposledy vyhrála v pátek na Slavii 4:0. Olomouc bude hrát play-out a sbírá důležité body, aby se vyhnula baráži.
Olomouc prohrála posledních dvanáct zápasů, Mladá Boleslav zvítězila v osmi z uplynulých deseti utkání a je dnes jasným favoritem.

Rozhodčí: Lacina (CZE), Šindler (CZE) - Brejcha (CZE), Suchánek (CZE)
Počet diváků: 3 940

0:00
0:40
Musil se dostal za olomouckou obranu, ale byl faulovaný. Hned v první minutě má Mladá Boleslav k dispozici trestné střílení.
0:40
Musila hákoval Rašner.
0:40
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Musil (Ml. Boleslav) proměnil (11 gól v sezóně)
Musil jako pravák najížděl zleva, před gólmanem přibrzdil a poslal mu puk mezi betony.
1:20
Růžička v boleslavské bráně musel zakročit betonem proti Hermanovi.
1:40
Trška vyrazil z obrany na ofenzivní výlet a jeho střelu zblokovali olomoučtí beci do ochranné sítě.
1:57
Pabiška nahazoval puk od levého mantinelu, před bránou byl připravený Kašpařík, ale před ním zasáhl Vošvrda.
2:12
Pacovský (Ml. Boleslav) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Kočí a Lenc
Stav zápasu Ml. Boleslav - Olomouc 2:0

Olomoucká obrana hoří, doplatila na další boleslavský únik. Kočí poslal dlouhou přihrávku z rohu obranného pásma na útočnou modrou k Pacovskému, který také mířil mezi betony Vošvrdy.
3:10
Výborný rozehrává zpoza boleslavské brány.
3:50
Výborný, teď už v útočném pásmu, dvakrát přihrával Robarovi. Slovinský bek nejprve střílel od modré těsně vedle, podruhé na přihrávku kapitána nedosáhl.
4:10
Signalizovaná výhoda pro Boleslav. Jarůšek byl v rohu zahákovaný.
4:53
Vyloučen hráč Houdek (Olomouc), 2 min. za hákování
4:57
Olomouc vyhrála vhazování v obranném pásmu a vyhodila k Růžičkovi.
5:26
Robar (Ml. Boleslav) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Musil a Látal
Stav zápasu Ml. Boleslav - Olomouc 3:0

To je úvod! Boleslav za půl minuty proměnila přesilovku a vede už 3:0! Od modré napřáhl Robar a puk propadl do brány. Vošvrda nejspíš moc neviděl.
5:26
Boleslavský kotel skanduje: "Deset! Deset!" A hosté reagují oddechovým časem.
6:17
Kašpařík čekal, že Pabiška nahodí puk do útočného pásma, takže vjel do třetiny. Ale Pabiška s ním pokračoval na holi. Boleslavský ofsajd.
6:30
Zakázané uvolnění Olomouce.
7:00
Olomoucká šance. Kombinace hostů vedla až na levé křídlo k Dlouhému, který dostal přihrávku před bránu, mířil na bližší tyč, ale netrefil bránu.
Stav zápasu Ml. Boleslav - Olomouc 3:1

Ale pak ji olomoučtí hráči přece jen využili. Z prostoru mezi kruhem a modrou čárou se prosadil Ondrušek.
9:32
Do další střelecké pozice se dostal hostující Laš. Boleslav pod dojmem rychle nastřílených gólů trochu zapomíná bránit.
10:28
Malý zmatek před Růžičkou. K boleslavskému brankáři se odrazil puk od zadního mantinelu, gólman ho přikryl lapačkou.
11:12
Potlesk boleslavských diváků pro rychlíka Látala za to, s jakým přehledem přebruslil obránce Škůrka.
11:39
Vyloučen hráč Stříteský (Ml. Boleslav), 2 min. za nedovolené bránění
13:40
Závěr oslabení byl pro Boleslav nepříjemný, protože Mikulík ztratil hůl v útočném pásmu, ale domácí se ubránili.
14:29
Zakázané uvolnění domácích.
15:22
Vošvrda byl dezorientovaný a nevěděl, že má puk u pravého betonu, ale domácí se ke kotouči a dorážce nedostali včas.
16:55
Domácí znovu přidali a Olomouc vyhodila na zakázané uvolnění.
18:27
Látala je plný led, jeho pohyb dělá hostům problémy. Proti dvěma Látalovým střelám musel zasahovat Vošvrda betonem.
19:11
Vzápětí byla nebezpečná i Pabiškova střela švihem, Vošvrda vyrazil puk ramenem.
19:46
Houdek evidentně držel Pabiškovu hokejku, sudí Lacina měl situaci před sebou, ale nedovolený zákrok neodpískal.
20:00
20:00
21:01
Bártova přihrávka zprava doleva na Výborného byla nepřesná, ale hosté pak vyhodili na zakázané uvolnění.
21:35
Hezká boleslavská kombinace. Mikulík dostal přihrávku před bránu, ale byl už příliš blízko u Vošvrdy a ten se před ním roztáhl.
21:56
Další boleslavský průnik. Lenc se šikovně protáhl ke střele, pak mířil do náruče Vošvrdy.
22:05
Z úhlu to zkoušel Jarůšek, Vošvrda byl přilepený u bližší tyčky.
23:00
Domácí už jsou hodně unavení a teď navíc vyhodili na zakázané uvolnění.
23:10
Látal (Ml. Boleslav) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Musil
Stav zápasu Ml. Boleslav - Olomouc 4:1

Než se v obranném pásmu domácích vhazovalo, Musil zlomil hůl, takže Boleslav měla o pár vteřin navíc na oddech. A to pak domácím stačilo, aby podnikli rychlý gólový brejk. Do přečíslení 2 na 1 ujeli dravci Musil s Látalem, zakončoval druhý jmenovaný bekhendovou kličkou pod horní tyč.
24:11
Kočí chyboval v obranném pásmu, nechal puk za sebou, ale pak svou nepřesnost stihl napravit.
24:18
25:17
Výborný chtěl poslat do brejku Pacovského, ten na puk těsně nedosáhl.
25:43
Pabiška na levé straně prošel kolem obránce Škůrka, pak jeho nahození proletělo brankovištěm Vošvrdy mimo do druhého rohu.
26:50
Krásná individuální akce Lence, který se nenechal rozhodit několika nárazy k mantinelu. Pak střílel z otočky vedle.
28:19
Rozhodčí dnes pouštějí hodně tvrdé zákroky u mantinelu, po jednom z nich se teď těžko zvedal z ledu Pacovský.
28:59
Dlouhý (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně)
Stav zápasu Ml. Boleslav - Olomouc 4:2

Olomouc snižuje. Z nenápadné protiakce skóroval Dlouhý.
29:57
Vyloučen hráč Čermák (Ml. Boleslav), 2 min. za sekání
V přerušené hře letěla na rozhodčího Šindlera plná PET láhev. Boleslav se asi nevyhne pokutě.
30:28
Vyloučen hráč Vyrůbalík (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
31:12
Proti Látalovi si Vošvrda povyjel a chytil jeho střelu z levé strany do své náruče.
31:57
Domácí jsou v pěti, ale zkrácená přesilovka bude trvat jen půl minuty.
32:28
Také Olomouc je kompletní.
32:52
Vyloučen hráč Jarůšek (Ml. Boleslav), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Domácí hráli v šesti.
33:32
Holubovi se nepodařilo vyhodit, ale pak rozhodčí odpískal Hermanovi přihrávku rukou.
34:05
Domácí se v oslabení dostali do přečíslení 2 na 1, Výborný přihrál Lencovi, ale ten ještě vracel přihrávku kapitánovi, což Výborný nečekal.
34:54
Patera (Olomouc) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Vyrůbalík a Zuzín
Stav zápasu Ml. Boleslav - Olomouc 4:3

Z jasného zápasu je drama. Vyloučený Jarůšek už byl z trestné lavice na ledě, když Vyrubalíkovo nahození od modré tečoval před bránou veterán Patera.
36:15
Teď jsou domácí v útlumu.
37:40
Olomoucká převaha v závěru druhé třetiny pokračuje, teď boleslavské obraně dělal starosti Řípa.
38:36
Vyloučen hráč Řípa (Olomouc), 2 min. za hákování
Vzápětí jde však Řípa na trestnou lavici za útočný faul.
40:00
Vyloučen hráč Dlouhý (Olomouc), 2 min. za podražení
40:00
Boleslav si na konci druhé třetiny zajistila přesilovku 5 na 3, po přestávce bude trvat 36 vteřin.
40:00
40:26
Stříteský (Ml. Boleslav) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Výborný a Klimenta
Stav zápasu Ml. Boleslav - Olomouc 5:3

Důležitý moment pro Boleslav, dokázala využít přesilovku 5 na 3. Z hranice levého kruhu se trefil Stříteský.
40:30
Navíc pokračuje klasická boleslavská početní výhoda.
41:45
Ovčačík od modré trefil tyč!
41:56
Klimentovu střelu Vošvrda udržel ve výstroji. Za čtyři vteřiny se Dlouhý vrátí z trestné lavice.
42:23
Vošvrda vyhodil na zakázané uvolnění.
43:31
Hra přerušena. Puk skončil na boleslavské střídačce.
44:22
Hostům nevyšel přechod do útočného pásma. Knotek musel dělat kličku na modré, zatímco spoluhráči na křídlech už vjeli do třetiny.
46:11
Klamavý pohyb Lence. Ten vjel do útočného pásma, zabrzdil v rohu a vyhlížel spoluhráče. Pak náhle - aniž by se podíval na bránu - vystřelil. Z úhlu těsně minul.
46:22
Vyloučen hráč Houdek (Olomouc), 2+10 min. za nedovolené bránění
Houdek nejprve před bránou srazil Kašpaříka, pak na trestné mrsknul hokejkou o lavici a dostal ještě navíc osobní desítku.