Dobrý podvečer z Olomouce, kde za čtvrt hodiny začne utkání 50. kola Tipsport extraligy mezi domácí Morou a Plzní.
Hanáci budou mít další pokus o ukončení své série bídy a nouze, při níž prohráli třináctkrát v řadě. Naproti tomu Plzeň by měla ukázat jak moc stojí o výhodné šesté místo, na které zatím ztrácejí jediný bod.
Otazník se vznášel nad obsazením olomoucké branky. Jiří Trvaj zápolí se zraněním kolena a dostal od klubu prostor k doléčení. Jenže druhý gólman Tomáš Vošvrda po nedělním zápase v Mladé Boleslavi onemocněl a víc zkušených hráčů na tento post Mora nemá. Nakonec bude v brance Vošvrda.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Wagner (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 2 961

Stadion v Olomouci zatím svou zaplněností dává vzpomenout na loňskou provoligovou sezonu. Je tu opravdu velmi málo lidí, sotva pár stovek.
V sestavě domácích se poprvé v sezoně objevuje Jakub Bartoň, který loni Moru dovedl jako kapitán k postupu do extraligy.
0:00
Knotek při úvodním vhazování zlomil hůl, puk se dostal až ke gólmanovi Plzně Machovském, který ho pro jistotu podržel.
0:18
Vyloučen hráč Sklenička (Plzeň), 2 min. za držení protihráče
A máme tu první přesilovku. Sklenička si u mantinelu až moc okatě podržel Buce.
1:10
Rachůnek dostal puk nalitý na pravém kruhu, v dobré pozici to ale chtělo střelu zvednout.
Hosté jsou v plném počtu, vhazuje se před Vošvrčdou..
3:54
Oba týmy mají problém s přechodem útočné modré.
4:32
První nebezpečí způsobila Pulpánova střela od modré, které zřejmě pomohla ještě teč Hollwega. Puk projel kolem brankové čáry, Vošvrdou nepozorován.
6:54
Matai dostal skvělou přihrávku na modrou a v nájezdu tísněn minul levou tyč.
8:17
Vyloučen hráč Dlouhý (Olomouc), 2 min. za hákování
Dlouhý nestíhal svého hráče a pomohl si holí.
10:00
Ani Plzeň si s přesilovkou moc neví rady. Až teď Jeřábek pálil příklepem, ale jen do středu.
12:05
Domácí ve snaze brzdí postavení mimo hru.
13:20
Plzeň předvedla dobrý úsek v pásmu domácích, nebezpečně zakončoval Kubalík a Vošvrda už hledal puk za svými zády. Nakonec ho našel pod betonem.
14:17
Vyloučen hráč Rachůnek (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
Vyloučení pro domácí, přitom nebylo jasné, koho a za vůbec za co sudí vylučují. Hráči se po sobě nechápavě dívali, nakonec ukázali na Rachůnka.
Domácí jsou v plném počtu.
17:40
Vyloučen hráč Mozík (Plzeň), 2 min. za zdržování hry
Mozík vyhodil puk přes plexisklo
17:50
Škůrek ostře pálil, Dlouhý dobře clonil, Machovský ale puk bez potíží vyrazil příložníkem.
19:28
Rychlé přihrávky napříč pásmem zakončila Paterova střela do spodního oblouku branky.
19:52
Vhazuje se před Machovským.
19:55
Laš pohotově vypálil z mezikruží, uběhly jen tři vteřiny.
20:00
20:00
21:07
Herman háčkoval mezi třemi soupeři, jeho střelu nakonec dokázali srazit mimo branku.
21:29
Po chybě Majeského se proháčkoval před Vošvrdu Johnson. Domácí nakonec jdou do čtyř.
21:29
Vyloučen hráč Herman (Olomouc), 2 min. za držení protihráče
22:59
Plzeň je zatím v přesilovce neškodná. Zbývá z ní už jen třicet vteřin a vhazuje se před Machovským.
23:05
Johnson se dostal ek střele z levého kruhu, tvrdou dělovku po ledě vyrazil Vošvrda betonem.
24:05
Laš přehlídl rozjetého Hermana, nakonec alespoň vybojovoal nahozením na Machovského útočné pásmo.
24:48
Kratěna si už už najížděl do gólové pozice, akci zastavil hvizd sudího pro postavení Johnsona v brankovišti.
25:45
Majeský si počkal u mantinelu na Jána Sýkoru a pěkně ho na něj přišpendlil.
26:18
Dlouhý (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Jaroměřský
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:0

27:27
Vyloučen hráč Rašner (Olomouc), 2 min. za sekání
Ján Sýkora obešel posledního Rašnera, který sekl za sebe, Sýkora sice zakončil, sudí i tak vylučují.
28:15
Plzeň byla dlouho v pásmu, domácí Houdek vyhazuje.
28:38
Kratěnův příklep přeletěl branku i plexisklo za ní. Útočník pocházející z Olomouce nechápavě prohlíží čepel své hole.
29:40
Domácí jsou v plném počtu, Rašner při návratu na led podrazil sudího.
30:04
Kubka sptřílel přes klubko hráčů, Vošvrda zatím působí jistým dojmem.
30:37
Simon (Plzeň) vstřelil branku (16. gól v sezóně) , asistence Kubka a Johnson
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:1

Kubka nastřelil přihrávku a Simon skvěle tečoval do horního rohu domácí branky.
30:52
Plzeň po inkasované brance přitlačila a najednou na Vošvrdu létalo hodně střel. I po vyrovnání zůstávají hosté nastěhovaní v pásmu.
31:50
Vyloučen hráč Balej (Plzeň), 2 min. za nedovolené bránění
Balej v brejku nedovoleně bránil Knotka.
31:50
Vyloučen hráč Buc (Olomouc), 2 min. za hrubost
Ven jdou i dva hrubiáni, po jednom na každé straně.
31:50
Vyloučen hráč Lev (Plzeň), 2 min. za hrubost
33:10
Domácí jsou v přesilovce zawse úplně jaloví.
33:46
Nakonec se přece jen urodilo, Marosz z úhlu mířil pod víko a puk skočil za Machovského, odkud ho vyškrábl Jeřábek.
34:59
Během komerční přestávky jeden z hlavních rozhodčích řeší páskou vadu na své výstroji.
35:56
Vyloučen hráč Kubalík (Plzeň), 2 min. za podražení
36:22
Vyloučen hráč Kubka (Plzeň), 2 min. za podražení
Kubka úplně zbytečně nasadil Jaroměřskému šroubovák a domácí mají 1:34 proti třem.
Rád bych viděl statistiku vhazování a zda dnjes domácí vyhráli alespoň jedno.
37:07
Domácí i proti třem mají problém dostat se do pásma.
38:02
Nakonec si domácí přece jen vypracovali několik nebezpečných střel, ale ani jedna z nich nekončí v síti.
Hosté jsou v plném počtu.
39:30
Johnson dostal puk napříč brankovištěm, zblízka ale nedokázal dorazit.
40:00
40:00
41:08
Zakázané uvolnění hostů.
42:26
Buc z levého kruhu mířil nahoru, Machovský vše řeší vyrážežkou.
44:11
Čárový sudí zastavil rozjetého Marosze, zřejmě šlo o takzvaný milimetrový ofsajd.
45:45
Herman (Olomouc) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Rachůnek a Majeský
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 2:1

Herman mířil záměstím na zadní tyč, Machovský zaváhal, puk letěl opravdu dlouho.
46:00
Domácí vedou 14 minut před koncem třetí třetiny, to se jim nestalo už minimálně měsíc. Dotáhnou zápas po třinácti prohrách ke třem bodům?
48:06
Hollweg tvrdě pálil, Vošvrda chytá do lapačky.
48:17
Vyloučen hráč Houdek (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
Houdek skolil v souboji Kubalíka, sudí to ocenili na dvě minuty.
48:50
Knotek osvobodil domácí ze sevření.
49:24
Vyloučen hráč Simon (Plzeň), 2 min. za hákování
Simon v rohu zahákoval Jaroměřského, síly se vyrovnají.
50:55
Škůrek od modré prověřil síť za Machovského brankou. Dobrý, drží.
51:10
Dlouhý se zjevil na chvilku před Machovským, stihl však jen vystřelit po ledě na střed.
52:54
Mozík (Plzeň) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Simon a Johnson
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 2:2

A začínáme znovu.
53:43
Vyloučen hráč Kucharczyk (Olomouc), 2 min. za sekání
A navrch se domácí budou šest minut před koncem bránit.
Utkání sleduje 2961 diváků, bez dívání do historie nejslabší extraligová návštěva v Olomouci v této sezoně.
55:50
56:43
Kucharczyk proti přesile zvolil příklep, Machovský nadvakrát chytá a raději přerušuje hru.
58:04
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny. Domácí jsou blízko alespoň jednomu bodu.
59:30
Hosté byli centimetry od výhry. Nahozený puk se dostal před Lva, který ale nedokázal ležícího Vošvrdu zblízka přehodit.
59:57
Vhazuje se ve středovém kruhu.
60:00
Domácí mají první bod po dvanácti kolech. Naposledy bodovali právě proti Plzni, kde prohráli na nájezdy.
60:00
Začalo prodloužení.
60:14
Ondrušek otevřel prodloužení tvrdou dělovkou od modré. Machovský v pohodě kryje vyrážečkou.
61:00
Marosz si prohodil puk mezi dvěma beky, už ale nestihl zakončit.
62:28
S Mataiovou střelou měl Machovský obrovské problémy. Nakonec musel pro puk skočit před dojíždějícím Knotkem.