Krásný úterní večer! V rámci pražské skupiny A na hokejovém šampionátu se od 20:15 hodin rozehraje duel Rakouska s Francií. Průběh tohoto zápasu můžete sledovat zde v podrobné on-line reportáži minutu po minutě. Vítáme vás u jejího sledování.
Šampionát, který kromě Prahy hostí také Ostravy, má už za sebou odpolední program pátého hracího dne. V "české" skupině A Švýcarsko přetlačilo Němce těsně 1:0, ve skupině B pak Dánové nestačili na Bělorusko poměrem 1:5.
Od 20:15 hodin se kromě Rakousko vs. Francie hraje ještě střetnutí Slovenska a Slovinsko. I tento duel pro vás sledujeme on-line.

Rozhodčí: Wehrli (SUI), Šindler (CZE) - Philblad (SWE), McIntyre (USA)
Počet diváků: 5 857

Jak Rakousko, tak Francie má za sebou zatím jen dva zápasy. Zatímco Rakousko má dva body, země galského kohouta ještě ani jeden.
Oba týmy už nastupují na ledovou plochu, utkání za malou chvíli začne.
0:00
0:43
Rakušané zamkli Francouze v jejich obranném pásmu, po delších výměnách puku se ke střele odhodlal bek Pallestrang. Pálil od modré, ale gólman Huet neměl zakrytý výhled a tento zákrok nebyl pro něj složitý.
1:21
Dopředu se vydali také Francouzi. T. da Costa byl ale v ofsajdu.
1:55
Chyba na straně Rakušanů - Iberer ztratil puk a Francie mohla jít rychle dopředu. Brankář Starkbaum avšak vyhodnotil situaci správně a včas a vyjel daleko od branky a holí puk poslal do bezpečí.
4:19
Hraje se bez přerušení, ale spíše ve středním pásmu. Na náznak větší šance prořídlá O2 arena čeká.
4:57
Sacha Treille chtěl pěkným lobem vybídnout Bertranda, tomu ovšem kotouč nepříjemně poskotačil až do rohu.
5:28
Francouzi teď Rakousko chvíli trápili. Delší dobu se drželi v jeho útočném pásmu, vyslali několik střel, ale žádná Starkbauma nijak výrazně neohrozila.
6:23
Před gólmanem Huetem došlo k souboji jeden na jednoho, Michael Raffl se odhodlal ke střele, francouzský brankář byl na místě.
6:50
Před Huetem se dvakrát nepříjemně chystal k ráně Latusa. Jednou byla jeho střela sražená do rohu, podruhé jí chyběla ráznost.
9:00
Francouzský bek Chakiachvili vystřelil z dálky, nepálil ale z první, a i proto si Starkbaum všechno v poklidu pohlídal.
10:07
Vyloučen hráč Desrosiers (Francie), 2 min. za podražení
10:23
Vyloučen hráč Peter (Rakousko), 2 min. za držení hole
Síly na ledě se srovnávají.
11:59
Zatím se hraje hlavně ve středním pásmu, najednou z otočky pálil Cijan. Mířil pouze do připraveného Hueta.
12:26
Oba týmy už jsou kompletní.
15:14
Zápas je zatím velmi chudý na střela, obranné řady obou celků jsou zatím precizní.
16:55
Francouzi měli problém vyhodit puk z obranné třetiny, ne a ne vystřídat. Toho chtěli využít čerství Rakušané, ke střele se odhodlal Schumnig, jeho rána letěla nad.
17:33
K sólovému úniku se už už chystal Antoine Roussel, byl včas zastaven. Stále se hraje 0:0.
19:35
Herburger vyslal dalekonosnou střelu bez přípravy, chyběla jí přesnost.
20:16
Pro zajímavost poměr střel v první třetině - 6:5.
20:38
Rakušané vyhazují.
21:05
Hecquefeuille vypálil z dálky, před Starkbaumem byla hradba těl a střela byla sražená.
21:45
Hraje se 5 na 5.
21:51
Z trestné lavice naskočil Mühlstein a ihned vyrazil do přečíslení. Ale zase nic, zase žádná vyložená šance. Francouzi se totiž stihli vrátit a Mühlstein ani nevypálil.
23:11
Zakázané uvolnění rakouských hokejistů
23:29
Fischer pálil od levého mantinelu a střelu nešťastně tečoval bránící Dieude-Fauvel tak, že kotouč skončil na boční síti. Huet se už přesouval na opačnou stranu, měl štěstí.
26:03
Vyloučen hráč Raffl (Rakousko), 2 min. za sekání
26:08
Rakušané se hned na úvod oslabení osvobozují.
26:40
Rakušané zatím hrají toto oslabení velmi účelně. Francouzi se sice prodrali ke střele, gólman Starkbaum ale bryskně vyrazil puk do rohu a jeho tým se znovu osvobodil.
27:16
A znovu si Francouzi musí pro puk ke brankáři Huetovi.
28:05
Hraje se opět 5 na 5.
28:59
To byla chyba! Da Costa přišel v obranném pásmu trestuhodně o kotouč, jenž se dostal až k úplně volnému Leblerovi. Tomu ale přesně v tu nejméně vhodnou chvíli přeskočil puk čepel.
30:15
Rakušané zvyšují obrátky, Komarek vypálil švihem od mantinelu a puk břinkl o tyč!
31:01
Připomínají se i Francouzi a také vlastně ze střely z ničeho. Po nahození se k dorážce prodíral Lamperier a Starkbaum musel předvést účelný zákrok.
31:16
Zhoršuje se viditelnost, na ledem je mlha.
31:54
Vyloučen hráč Besch (Francie), 2 min. za podražení
32:15
Michael Raffel se předvedl dvěma ránami. Nejprve pálil křízně švihem, pak si najel blíž a pálil do lapačky Hueta.
33:07
V přesilovce Rakousko hýří aktivitou, až teď se Francie osvobozuje.
33:55
Francouzi oslabení přežili, obě mužstva hrají v plném počtu.
34:35
Sudí se chvíli radili, co s nepříjemnou mlhou nad ledem, utkání ale pokračuje dál.
35:05
Thomas Raffl si sjel blízko branky a pálil jen těsně vedle!
35:55
Zápas je nyní svižnější a především ofenzivnější než v první třetině. Střely přibývají (hlavně na straně Rakouska), oba celky se snaží o pohlednější kombinace.
37:35
Na ledě přituhuje! Rotter si šikovně najel do útočné třetiny, udělal kličku a dostal se do nadějné pozice. Huet ho ale dobrý pohybem po brankové čáře vykryl.
38:37
Jedna z největší šancí Francie! Tečovaná střela Fleuryho zápěstím z dálky pořádně vyděsila Starkbauma. Nejprve nevěděl, kde má puk a pak ho "last minute" zalehl.
39:16
Zakázané uvolnění Francie
40:00
40:00
40:25
Herburger se blížil k Huetovi, ale francouzský gólman si pravou tyč pohlídal.
42:43
Rotter bezmyšlenkovitě nahodil puk dopředu, ujali se ho hned Francouzi.
42:55
Trest týmu (Rakousko), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Rakušané hráli v šesti, Francouzi mají přesilovku.
43:52
Sacha Treille jel sám na Starkbauma, vypálil forhendem, ale rakouský gólman dal včas ruku k tělu.
45:00
Rakušané jsou kompletní.
45:28
Vyloučen hráč Raffl (Rakousko), 2 min. za hru vysokou holí
45:29
A hned v úvodu přesilovky pálí nebezpečně Hecquefeuille, Starkbaum dál odolává.
46:12
Fleury (Francie) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Da Costa a Auvitu
Stav zápasu Rakousko - Francie 0:1

Francouzi využívají po drtivém tlaku přesilovku. Da Costa nabil Fleurymu, který parádně pálil do horního rohu branky. Starkbaum byl bez šance.
48:42
M. Raffl přihrával Leblerovi, jenž puk nestihl ideálně zpracovat.
51:17
Rakušanům se čas na vyrovnání pomalu krátí. Hraje se téměř bez přerušení a především - puk drží Francouzi.
51:45
Rakousko se nevzdává, Lebler nejprve promáchl a pak Altmann trefil tyč!
51:56
Vyloučen hráč Roussel (Francie), 2 min. za podražení
53:21
Rakušané tlačí, tlačí, Francouzům se ale daří vyhodit.
53:58
Síly jsou na ledu opět vyrovnané.
55:33
Thomas Raffl nahodil puk za branku, tam si pro něj bez potíží sjel Huet. Kdepak, tudy cesta pro Rakušany nepovede...
55:41
Rakousko se samo vytlačilo do středního pásma, čas ubíhá.
56:07
Thomas Raffl přihrával před branku z rohu, žádný spoluhráč ale na kotouč nedosáhl.
56:40
Francouzi šetří čas, přihrávají si obránci.
58:02
Sacha Treille v ofsajdu. Do konce základní hrací doby chybí skoro dvě minuty.
58:03
Rakušané se během pauzy domlouvali, evidentně chystají hru bez brankáře.
58:40
Nahození Fleuryho kontroluje Starkbaum.
59:02
Meunier (Francie) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Treille Y.
Stav zápasu Rakousko - Francie 0:2

Je rozhodnuto, krátce po odvolání Starkbauma francouzský náskok pojišťuje Meunier ránou do prázdné branky.
Je konec, Francouzi v nepříliš atraktivním utkání vítězí nad Rakouskem 2:0 díky trefám z poslední periody. Situace ve skupině A se tak zamotává, vítěz tohoto duelu má 3 body a jde v tabulce před Rakušany.
Nejlepším rakouským hráčem je vyhlášen Geier, na straně Francie to je Yorick Treille.
Díky za pozornost, kterou jste věnovali této on-line reportáži. Hezký zbytek dne!

5. 5. 2015 20:15Rakousko–Francie 0:2