Příjemný večer u on-line reportáže z dalšího zápasu hokejového mistrovství světa. V utkání skupiny A se od 20:15 představí v souboji o záchranu Německo a Lotyšsko.
Německý tým vstoupil do turnaje výhrou nad Francií (2:1), ale od té doby na vítězství čeká. Prohrál s Kanadou (0:10), se Švýcarskem (0:1) a se Švédskem (3:4).
Lotyši v zahajovacím utkání šampionátu podlehli Kanadě (1:6), pak Česku (2:4) a Švédsku (1:8). Jediné dva body získali za vítězství se Švýcarskem v prodloužení.

Rozhodčí: Nord (SWE), Wehrli (SUI) - Puolakka (FIN), Kilian (NOR)
Počet diváků: 15 494

Oba týmy se ve skupině MS utkaly i před rokem, Německo tehdy zvítězilo 3:2.
Německo bude v neděli příštím soupeřem českého týmu.
V O2 areně je vše připraveno k úvodnímu vhazování.
0:00
0:53
Lotyši vyhráli buly a hned se vrhli do útoku, obě střely však mířily mimo.
1:44
Lotyšsko se dostalo do šance, po střele Daugavinše ještě dorážel Darzinš, ale neúspěšně.
2:14
Krämmer se dostal před lotyšskou bránu, ale jeho střela byla přizvednuta.
3:43
Vyloučen hráč Baxmann (Německo), 2 min. za držení protihráče
4:12
Lotyši se nemůžou zatím dostat do pásma.
5:10
Teď se lotyšský tým usídlil v obranné třetině Němců, ale bylo to bez střely.
5:43
Němci se bez potíží ubránili, Lotyšsku se přesilovka nepovedla.
6:34
Oppenheimer střílel z pozice mezi kruhy, ale Masalskis byl pozorný.
7:22
Lotyši se důrazně snažili doklepnout puk za Endrasova záda ve skrumáži před brankou, bude se vhazovat v obranné třetině Německa.
7:56
Krüger nahazoval puk do útočného pásma, ale Němci se tam neudrželi.
8:44
Daugavinš musel za modrou počkat, až mu dostřídají spoluhráči, a nakonec puk udržel. Šance Lotyšů z toho ale nebyla.
9:40
Endras musel zasahovat po střele Abolse, který dostal přihrávku zpoza brány a z první vypálil. Německý gólman byl na místě.
9:57
Krämmer minul odkrytou Masalskisovu bránu. Lotyšský gólman byl na zemi po předchozí střele od modré.
10:44
Vyloučen hráč Hager (Německo), 2 min. za podražení
11:05
Darzinš (Lotyšsko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Daugavinš
Stav zápasu Německo - Lotyšsko 0:1

Lotyši využívají přesilovou hru. Daugavinš dobře podržel puk a počkal si, až se u tyčky uvolní Darzinš. Pak mu poslal prudkou přihrávku a Darzinš zakončil do odkryté Endrasovy branky.
12:10
Lotyšsko se dál žene do útoku, v situaci 2 na 3 nakonec pálil Bukarts pouze do gólmana.
13:04
Tvrdou střelu Oppenheimera vyrazil Masalskis.
14:30
Hraje se dlouho bez přerušení. Němci se snaží napadat lotyšskou rozehrávku.
15:07
Nadějnou útočnou akci Německa zastavil rozhodčí pro přihrávku rukou.
15:52
Němci s pukem nepřešli střední pásmo.
16:40
Lotyši dobře zakombinovali před brankářem Endrasem, ale z útoku žádná šance nebyla.
16:53
Vyloučen hráč Kohl (Německo), 2 min. za držení protihráče
17:53
Polovina z Kohlova trestu je pryč, Lotyšům se zatím přesilovka nedaří.
18:30
Lotyši dlouho kombinovali v útočném pásmu, střílel nakonec z pravé strany Daugavinš, ale bránu netrefil.
18:53
Němci jsou kompletní.
19:43
Chvíli po zakázaném uvolnění Německa provedli to samé na druhé straně Lotyši.
20:00
20:00
20:40
Lotyši se už radovali z druhého gólu, ale ten nebyl kvůli postavení útočníka v brankovišti uznán. Z pravé strany střílel pod víko Redlihs, ale Endrasovi v zásahu zabránil jeden z Lotyšů.
21:30
Jeden z německých útočníků chtěl vyzkoušet Masalskisovu pozornost, ale z úhlu pálil pouze do konstrukce branky.
22:17
Masalskis musel zasahovat, před dorážejícími Němci raději puk přikryl.
23:10
Saulietis projel s pukem od vlastní brány až do útočného pásma, ale Endrasovu bránu netrefil.
24:14
Indrašis vybojoval puk u mantinelu a z pravé strany jel na Endrase. Neměl však dostatek času a střela se mu nepovedla.
25:08
Daugavinš projel do útočného pásma a donutil Endrase přerušit hru.
25:52
Endras musel znovu zasahovat. Střelu od modré tečoval Cibulskis, německý gólman nakonec puk poskakující v brankovišti přikryl.
26:22
Hned po vhazování střílel Darzinš, ale německou bránu minul.
27:16
Němci se na chvíli usídlili v obranném pásmu Lotyšska, od modré střílel Müller, ale Masalksis jeho pokus dobře viděl a vyrazil.
27:47
Hokejisté Německa nedokázali vyhodit puk z pásma a do šance se mezi kruhy dostal Indrašis. Střílel však přímo do Endrase.
29:30
Ve hře obou týmů teď převažují nepřesnosti.
29:50
Po střele Seidenberga měl Masalskis problémy, puk vyrazil pouze před sebe, kde pak vznikla skrumáž. Lotyšský gólman si s následnou dorážkou Hagera poradil.
30:20
Němci zaútočili příliš rychle, postavení mimo hru.
31:33
Od modré zkusil vystřelit Krüger, ale Masalskis zasahovat nemusel.
31:42
Kohlovu střelu od pravého mantinelu vyrazil Masalskis betonem.
32:03
Trest týmu (Německo), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
32:15
Lotyši se hned usídlili v útočném pásmu.
33:02
Lotyšský tým stále kombinuje před brankářem Endrasem, ale málo střílí.
33:20
Nepovededná rozehrávka Lotyšů - ofsajd.
34:03
Němci jsou kompletní. Lotyšsko si v přesilové hře sice vytvořilo tlak, ale šance žádné.
34:44
Němci si pomáhají vyhozením přes všechny čáry.
35:30
Vyloučen hráč Kohl (Německo), 2 min. za zdržování hry
Další přesilovka pro Lotyšsko.
36:20
Lotyši byli v pásmu už dvakrát, ale Němci se dobře brání. Podruhé vyhazují puk.
37:00
V oslabení na Masalskise střílel Wolf, ale lotyšský brankář byl pozorný.
37:30
Lotyšská přesilovka končí, moc se jim nepovedla.
38:21
Němci teď sevřeli Lotyše na chvíli v obranném pásmu, ale šanci si nevytvořili.
39:10
Německý útočník Reimer pěkně projel s pukem přes celé hřiště, z levé strany potom střílel bekhendem, ale minul.
40:00
Hráči už jsou připraveni na začátek třetí třetiny, ale čeká se na opravu ledu v jednom z brankovišť.
40:00
40:30
Indrašis střílel bekhendem do odkryté části branky, ale Endras se stihl přesunout.
41:23
Nepřesnosti na obou stranách.
41:43
Němečtí útočníci špatně přešli modrou čáru.
41:51
Nahození od modré Masalskis schoval do své lapačky a přerušuje hru.
42:42
Po pravé straně se s pukem prosmýkl do pásma Abols, ale něměčtí obránci ho nenechali zakončit.
43:32
Hned po vyhraném buly střílel z první Redlihs a trefil tyč Endrasovy brány. Německý gólman se pouze otočil.
44:29
Vyloučen hráč Sprukts (Lotyšsko), 5+20 min. za faul kolenem
Němci si zahrají dlouhou přesilovku.
45:15
Německý tým si přihrával mezi kruhy, ale nakonec se tam Němcům vloudila nepřesnost.
45:50
Do útočného pásma vletěl s pukem Reimer, ale jeho zakončení nebylo nebezpečné.
46:46
Wolf (Německo) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Reimer
Stav zápasu Německo - Lotyšsko 1:1

Reimerovu střelu Masalskis vyrazil pouze před sebe, odkud z otočky poslal do odkryté branky Wolf.
47:00
A německá přesilovka pokračuje.
47:40
V oslabení ujel po levé straně lotyšský obránce Jerofejevs, jeho pokus vyrazil Endras.
48:25
Němci šli do přečíslení 3 na 2, ale akci se jim nepodařilo zakončit.
49:50
Další dobrá možnost Němců. Ti se však ve skrumáži před Masalskisem srazili a nestihli zakončit do odkryté brány.
49:29
Lotyši jsou v pěti.
49:34
Trest týmu (Lotyšsko), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Po špatném střídání Lotyšska další šance pro Němce.
50:30
Německý tým se usadil v útočném pásmu a ostřeluje Masalskise.
51:34
Povedená přesilovka. Němci hráli téměř celé dvě minuty v pásmu a dobrými střelami zaměstnávali Maselskise. Lotyši měli jednou i štěstí.
51:51
Lotyši vyhazují na zakázané uvolnění a konečně se dostávají zpod německého tlaku.
51:51
Oddechový čas pro Lotyše. Ti teď byli pod velkým tlakem.
52:03
Müller udržel pásmo a pak střelou od modré donutil Masalskise přerušit hru.
52:34
Z úhlu zkusil překvapit Masalskise hned po vhazování Krämmer, ale nepodařilo se mu to.
53:20
Redlihs nabral ve středním pásmu rychlost a pak projel s pukem až před Endrase, ale zakončit nestihl.
54:00
Ve třetí třetině jsou zatím Němci i díky přesilovým hrám o dost aktivnější.
54:40
Na útočnou modrou dostal puk Rieder a s Daugavinšem na zádech postupoval na Masalskise. Lotyšský gólman však jeho zakončení nad vyrážečku přečetl.
55:38
Po špatné rozehrávce Němců získal v útočném pásmu puk Abols, ale trefil pouze brankáře.
56:33
Ehliz se dostal s pukem do pásma, ale chyběla mu podpora spoluhráčů. Puk tak nahodil na Masalskise a vybojoval vhazování v útočném pásmu.
57:10
Lotyši chtěli trest pro Köppchena, ale jeho střet s protihráčem byl čistý.
57:35
Plachta (Německo) vstřelil branku (2. gól na mistrovství)
Stav zápasu Německo - Lotyšsko 2:1

Němci před koncem zápasu otáčejí zápas. Plachta najel mezi kruhy a střelou zápěstím trefil horní tyčku, odkud se puk odrazil za brankovou čáru a pak ven z brány. Rozhodčí nejprve upažil a nechal pokračovat ve hře, video ale po dlouhé poradě v přerušené hře rozhodlo o gólu.
58:00
Do konce zápasu zbývají dvě minuty.
58:40
Němci jsou teď o dost sebevědomější. Sevřeli Lotyše před jejich bránou a ti se dlouho nemohli uvolnit.
58:55
Masalskis je venku z brány, Lotyšsko hraje se šesti hráči v poli.
59:20
Němci vyhodili a bude se vhazovat ve středním pásmu.
59:39
Lotyši se natlačili s pukem před Endrase, ale chybělo jim přesné zakončení.
Německo ve třetí třetině zlepšeným výkonem otočilo zápas s Lotyšskem a slaví druhou výhru na šampionátu.
Do dalšího utkání nastoupí Němci v neděli od 16:15 proti Česku. Lotyšsko čeká zítra odpoledne zápas s Rakouskem.
Z on-line reportáže je to dnes vše, díky za pozornost a hezký zbytek večera.

8. 5. 2015 20:15Německo–Lotyšsko 2:1