Krásný večer, nedělní program ostravské skupiny B na hokejovém šampionátu zakončí souboj Slovenska a Ruska. Úvodní buly je na programu čtvrt hodiny po 20. hodině, průběh utkání můžete sledovat v podrobné on-line reportáži minutu po minutě. Vítejte!
Oba týmy nutně potřebují bodovat - Slováci, aby si vůbec udrželi nějakou naději na postup do čtvrtfinále; i Rusové, aby definitivně postup stvrdili. Tento duel rozhodně nebude chudý na emoce.
Ruští hokejisté včera oslavili Den vítězství opravdu stylově. Bělorusko vypráskali 7:0, to Slováci nezvládli duel s Finy. Dlouho na tabuli svítilo 0:0, jenže severský tým v závěru nasázel tři branky a bylo po nadějí na bodový zisk.

Rozhodčí: Hodek (CZE), Šindler (CZE) - Lederer (CZE), Fluri (SUI)
Počet diváků: 8 812

Pojďme se podívat na některé změny v sestavě Slováků: Proti Finům si poranil koleno forvard Daňo a na turnaji dohrál. Do utkání tak může zasáhnout Patrik Lušňák nebo Vladimír Dravecký. Kouč Vůjtek se rozhodl i změnit post brankáře - Július Hudáček dnes nahrazuje Laca.
Oba celky už jsou na ledě, slovenské hokejisty přivítal mohutný aplaus. Ano, i dnes bude mít Gáborík a spol. takřka domácí atmosféru.
0:00
0:20
Hned na úvod Rusové soupeře zmáčkli. Ke střele se prodral Šipačjov, pálil ale vedle.
1:14
Na chvíli se kotouče zmocnil slovenský bek Graňák, u puku jsou ovšem znovu Rusové. A v tlaku nepolevují...
1:55
Hudáček se rozhodně nenudí. Nyní ho prověřil Tarasenko, slovenský gólman má další zákrok.
2:09
Slováci na chvíli vyrazili dopředu, ke střele se však nedostali. Ruští beci včas puk odpálili do bezpečí.
2:46
Širokov se snažil dorazit pokus Tichonova, leč neúspěšně.
3:02
Pánik vyslal tvrdou ránu z nadějné pozice, jenže jeho pokusu chyběla přesnost.
3:58
Utkání se hraje ve vysokém tempu, hra se přelévá ze strany na stranu.
4:07
Slováci trestuhodně rozehráli, využít toho mohl Širokov, jehož vychytal Hudáček.
4:58
Bartovič vystřelil, Jurčo ještě dojížděl, ale už se k němu nedostal puk.
5:58
Kopecký (Slovensko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Pánik a Dravecký
Stav zápasu Slovensko - Rusko 1:0

Neskutečný gól slovenského celku!Pánik zatáhl puk do útočného pásma a přihrával kapitánovi Kopeckému, jenž jen nahodil kotouč směrem k Bobrovskému. Ale ruský gólman vůbec nezareagoval a puk mu nečekaně propadl do sítě.
8:08
Slováci nepolevují v ofenzivě, před bránu si sjížděl Bližňák, leč na kotouč nedosáhl.
8:52
Kopecký se vystavil do ofsajdu.
8:56
Icing Rusů
9:20
Hudáček znovu pod tlakem, s Dadonovým pokusem si ale poradil.
9:35
Rusové zatím Hudáčka rozchytávají... Naposledy slovenský gólman předvedl ukázkový "semafor".
10:10
Strhující tempo zápasu nepolevuje ani po půli první třetiny! Slovenští fandové skáčou a Miklík v nadějné pozici střílel vedle.
11:34
Rusové to zkouší i z dálky. Naposledy Kulikov, ale Hudáček v poklidu zasáhl.
13:15
Rusové po delším tlaku udělali na modré chybu a neudrželi útočné pásmo.
14:18
Plotnikov vyslal křížnou ránu, ta ale letěla hodně mimo.
14:34
Zakázané uvolnění slovenského týmu.
14:49
Ďaloga propadl a Rusové šli do přečíslení 3 na 1, Hudáček ale stále odolává!
15:35
Malkin objel branku a chtěl přihrávat Mozjakinovi, jeden ze slovenských beků tuto akci včas zarazil.
16:42
Bartovič uháněl dopředu, Bobrovskij jeho ránu vyrazil.
17:35
Ďaloga vyslal pumelici z dálky, před Bobrovským byla mela, ale Rusové na poslední chvíli puk odpálili do rohu.
17:56
Vyloučen hráč Surový (Slovensko), 2 min. za hákování
18:23
Rusové tlačí, Slováci absolutně nestíhají.
18:39
Až teď Bližňák vyhazuje...
19:01
Mozjakin v nejnevhodnější chvíli promáchl, byla před ním odkrytá branka.
19:41
Slováci se v další části přesilovky sympaticky brání, Bližňák s Bartovičem se dostali až do útočné třetiny, ale ke střele se nakonec nedostali.
19:56
Slováci toto oslabení přežili, hraje se pět na pět.
20:00
20:00
20:26
Slováci vstoupili do druhé periody aktivně, Gáborík vyslal nepříjemnou střelu, kterou Bobrovskij chytil do lapačky.
21:14
Tarasenko chtěl zadovkou vybídnout Mozjakina, jemu ale do střely lehl slovenský obránce.
22:45
Dravecký nahodil puk dopředu, ale zbytečně. Rusové si ho vzali zpět.
23:35
Dadonov si šikovně zpracoval puk, ale už byl ve špatné pozici. Jinak než mimo jeho pokus ani letět nemohl.
23:38
Hudáček inkasoval do masky tvrdý direkt pukem, slovenský gólman byl trochu otřesen, maska se opravila a pokračuje se ve hře.
24:09
Tarasenko nepříjemně pálil, Hudáček jeho ránu vyrazil - naštěstí pro Slovensko do míst, kde žádný Rus nebyl.
25:29
Tichonov měl dostatek prostoru - a i času - připravit si střelu, jeho šance skončila jen těsně vedle branky.
25:54
Slováci se poslední okamžiky jen a jen brání...
26:12
Poslední střelu z velkého náporu si připsal ruský obránce Antipin, Hudáček je nadále stoprocentní.
26:41
Vyloučen hráč Jurčina (Slovensko), 2 min. za krosček
26:49
Malkin střílel, Slováci jeho ránu zblokovali.
27:07
Mozjakin (Rusko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství) , asistence Čudinov a Kuljomin
Stav zápasu Slovensko - Rusko 1:1

Hudáček přece jen inkasuje. Z mezikruží přesně vystřelil Mozjakin a slovenský gólman kapituluje.
27:37
Tarasenko se snažil natlučit před Hudáčka, v souboji ho ale rozhodil Sersen a ruský hokejista posunul branku.
28:59
Dadonov zakončoval akci prvního ruského útoku, Hudáček se přemístil včas.
29:26
Souvislejší nápor Rusů zakončil střelou obránce Čudinov, Hudáček bezchybný.
30:26
Icing ruského celku
31:26
Dravecký vyvezl puk, počkal, než Slováci vystřídají, a zkušeně kotouč podržel.
31:52
Slováci se dostali do menšího náporu, který zakončil kapitán Kopecký nepříjemnou ránou na Bobrovského.
32:48
Jurčinovi nepříjemně přeskočil puk, Mozjakin však nemířil přesně.
33:10
Dadonov se dostal do útočné třetiny a ač byl tísněn dvěma slovenskými protihráči, zvládl vystřelit. Hudáček neměl potíž jeho pokus vyrazit.
33:46
Před gólmanem Bobrovským se událo několik nepřesností, k puku už už se dral Kopecký, ale na poslední chvíli Rusové zasáhli.
34:06
Toto utkání nabízí opravdu strhující podívanou! Po pasáži, kdy Slováci doráželi na Bobrovského, se kotouče zmocnil Ilja Kovalčuk, jenž z bryskního kontru trefuje tyč!
36:38
Pravé křídlo prvního ruského útoku Panarin teď předvedl, jak má šikovné ruce. S pukem míchal za brankou pořádně dlouho, otočka sem, otočka tam. Přihrával před Hudáčka, nakonec Slováci tuto situaci zvládl.
38:02
Ofsajd slovenského týmu
38:20
Toto utkání zkrátka baví. Slovenští fandové křičí "My chceme gól." Ti ruští jsou také slyšet: "Šajbu!"
38:31
Vyloučen hráč Tichonov (Rusko), 2 min. za hákování
38:48
Bobrovskij pravým ramenem vyrazil střelu Pánika.
38:51
První přesilovka Slováků v tomto utkání má grády, Rusové zatím nevyhodili.
39:32
Už se zdálo, že Rusové vyhodí, ale Meszároš pásmo udržel.
39:43
Meszároš vypálil od modré, Bobrovskij chytá.
39:57
Slováci ztratili pásmo.
40:00
40:00
40:01
Slováci mají ještě 30 vteřin přesilovku.
40:14
Gáborík se dostal před Bobrovského, puk ale nadzvihnul až moc, ten se otřel o tyčku a letěl nad.
40:30
Hraje se 5 na 5.
40:43
Surový bleskurychle přebruslil střední pásmo a křížně vypálil. Tyč!
41:10
Tarasenko (Rusko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství) , asistence Antipin
Stav zápasu Slovensko - Rusko 1:2

Smůla pro Slováky. Po dvou tyčkách si od mantinelu ideálně vybruslil Tarasenko a propálil Hudáčka.
43:27
Slováci jsou jako opaření, vázne jim souhra a dělají chyby.
43:32
Rusové si touží pojistit vedení. Proti Kovalčukově pokusu vytáhl Hudáček efektní zákrok lapačkou.
44:37
Tatar si najel mezi kruhy a Bobrovskij musel zasáhnout betony. Na dorážku nikdo ze Slováku ovšem nebyl připraven.
44:50
Icing slovenského celku
45:06
Mironov to zkusil od modré, Šipačjov byl připraven na dorážku, ale Hudáček byl pozorný.
46:14
Gáboríkův útok se dral dopředu, Bobrovskij raději přikryl kotouč a uklidnil hru.
46:30
Najednou se před Hudáčkem zjevil obránce Bělov, jenž z otočky pálil do připraveného Hudáčka.
46:56
Skvělý zákrok Hudáčka, jenž lapačkou zastavil střelu Malkina!
50:55
Gáborík (Slovensko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství) , asistence Hudáček
Stav zápasu Slovensko - Rusko 2:2

Kontr Slováků znamená srovnání skóre! Gáboríkova střela z první nad lapačku Bobrovského po přihrávce Libora Hudáčka skončila v síti, utkání je otevřené.
51:13
Dadunov si najel před Hudáčka, ale jeho zákroky lapačkou dnes večer nemají chybu.
51:31
Ostravská ČEZ arena hlásí vyprodáno, duel sleduje 8 812 diváků.
52:37
Ďaloga nejprve střílel bekhendem, pak se ještě prodral k dorážce. Bobrovskij odolal.
53:26
Mozjakin dlouho držel puk, pak napálil Jurčinu.
53:40
Slováci se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
53:41
Kouč Vůjtek si raději bere oddechový čas.
55:27
Panarin ukázal, co umí. Dlouhou dobu držel puk, obtáčel se za brankou, vybruslil si před Hudáčka, přihrál, pak dostal kotouč zpátky a zkoušel vystřelit. Slovenský gólman ze vzduchu si puk raději stáhl do lapačky.
56:44
Miklík se dostal do nadějné pozice, v ještě nadějnější byl ale Tatar. Bobrovskij si však včas stihl trochu povyjet a puk ho trefil.
57:00
Bartovič pálil, Bobrovskij připravený.
57:28
Dravecký za brankou chvíli vyčkal a pak posunul puk na Jurčinu. Rána mu ale vůbec nesedla.
58:50
Rusové Slováky nyní zatlačili, Mozjakin jako poslední vystřelil, Tatar odvrátil kotouč pryč.
60:00
60:00
Začalo prodloužení.
60:29
V úvodu nastaveného času jsou aktivnější Rusové, Hudáček musel zasahovat proti Malkinovi.
61:04
Tatar v tísni vystřelil z dálky, jeho rána byla sražená.
61:34
Sersen nad vyrážečku Bobrovského nemířil přesně. Pak obránce vystřelil ještě jednou, ale ani tentokrát to gól nebyl.
62:06
Panarin (Rusko) vstřelil branku (4. gól na mistrovství)
Stav zápasu Slovensko - Rusko 2:3

Panarin zajistil druhý bod pro ruské hokejisty. Vzal si puk v obranném pásmu a vybruslil si až do útočné třetiny. Přes beka Jurčinu procedil kotouč až k brankáři Hudáčkovi, jehož střela překvapila a zapadla do sítě.
Gólman Hudáček vyhlášen nejlepším hráčem Slovenska, na straně Ruska to je Tarasenko.
Slovenští hokejisté ještě můžou do čtvrtfinále postoupit, situaci ale už nemají ve svých rukou. Nejen, že musí porazit USA, ale také musí spoléhat na pomoc Norů v duelu s Běloruskem.

10. 5. 2015 20:15Slovensko–Rusko 2:3
16. 2. 2014 13:30Rusko–Slovensko 1:0
12. 5. 2013 19:15Slovensko–Rusko 1:3
20. 5. 2012 19:30Rusko–Slovensko 6:2
3. 5. 2011 20:15Rusko–Slovensko 4:3
9. 5. 2010 20:15Slovensko–Rusko 1:3
19. 2. 2010 6:00Slovensko–Rusko 2:1