0:00
0:31
Sparta začala aktivněji. Po Čajkovského nahození vznikl před brněnským brankovištěm velký závar. Čiliak ale odolal.
1:42
Hostující Emingr se dopustil zakázaného uvolnění. Hra se poprvé přesune před sparťanskou branku.

Rozhodčí: Čech (CZE), Hradil (CZE) - Bryška (CZE), Lukš (CZE)
Počet diváků: 7 700

2:04
Pöpperle poprvé v akci. Technický pokus brněnského kapitána Čermáka jej ale nevystrašil.
2:14
Vyloučen hráč Netík (Sparta), 2 min. za podražení
Brňané si zahrají první přesilovku v zápase.
2:26
Němec nabil Kováčikovu, rána brněnského beka ale byla sražena mimo.
2:51
Teď z pravého kruhu pálí Hruška, Pöpperle je na místě. Domácí zatím hrají přesilovku velmi dobře.
4:09
Vondráček se málem dostal ke střele ve výhodné pozici mezi kruhy. Akci nakonec zakončuje ranou od modré Ptáček, kterou s drobnými problémy chytá hostující gólman.
4:57
Buchtele v levém brněnském kruhu mohl zakončit, místo toho přihrával. Jeho myšlenku ale nikdo ze spoluhráčů nepochopil.
5:54
Tenkrát jenom protečoval puk tak šikovně, aby se nedopustil zakázaného uvolnění. Sparta zatím působí svěžeji.
6:13
Ostřížek teď z pravého rohu vyzýval Němce, situaci zachránil Pöpperle, který puk dokázal vypíchnout.
7:12
Káňa vjel do útočné třetiny v nevhodnou dobu. Čárový postřehl postavení mimo hru a vykazuje hráče do středního pásma.
7:46
Vondráček (Kometa) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Kováčik
Stav zápasu Kometa - Sparta 1:0

Ve sparťanské třetině zůstal zapomenutý Vondráček. Ačkoliv brněnský střelec nebyl rozjetý a pálil téměř z místa, dělovka proletěla nad brankářovým levým betonem do sítě. Kometa se ujímá vedení.
8:21
Vyloučen hráč Piskáček (Sparta), 2 min. za hákování
Kometa je při chuti, donutila soupeřova beka faulovat.
8:51
Ostřížkovi uskočil puk, domácí v početní výhodě páchají ofsajd.
9:42
Od modré bez přípravy pálí Kuboš, Pöpperlemu puk vypadl z výstroje, ale poté ho dokázal včas přikrýt.
9:56
První náznak šarvátky. Domácí Káňa se kočkoval s bekem Emingerem.
10:22
Brněnský Kaberle zatáhl puk do pásma, jeho výzva doskákala k Burianovi. Ten ale houštinu těl před brankovištěm nepropálil.
11:20
A Kaberle opět v akci. Nejprve napálil jednoho z bránicích beků. Poté si dobrý zákrok připisuje Pöpperle.
11:31
Vyloučen hráč Tenkrát (Kometa), 2 min. za hru vysokou holí
I hosté si vyzkouší dnes přesilovku.
11:55
Barinka nepřesně rozehrává v útočném pásmu, Kometa puk odpaluje a střídá.
13:14
Spartě se první početní výhoda v duelu zatím nedaří.
13:40
Až když se brněnský Tenkrát vrátil na led, bylo před brankou Komety rušno. V nebezpečné pozici se ocitl Kumstát, poté těsně nad pálil obránce Čajkovský.
14:31
Hostující Forman obkroužil soupeřovu bránu, v rozhodující chvíli mu ale puk ujel.
15:16
Jeden z brněnských hráčů vyslal ze středního pásma nepříjemnou žabičku, která nakonec doskákala do Pöpperleho lapačku.
16:33
Sabolič (Sparta) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Pech
Stav zápasu Kometa - Sparta 1:1

A v DRFG Areně je srovnáno. Sabolič dostal chvíli místa před brněnským brankovištěm, puk si rychle našteloval na forhend. a střelu dokázal propasírovat skrz Čiliakovu výstroj.
17:30
Buchtele dokázal i proti přesile udržet puk, hra se nyní více přesunula do brněnské třetiny.
17:57
Polášek dostal na modré hodně prostoru a času. Jeho pokus se mu vůbec nevydařil, střela cinkla o zadní mantinel.
18:27
Vyloučen hráč Hanzlík (Kometa), 2 min. za nedovolené bránění
Spartu čeká v závěru první třetiny další přesilovka.
19:45
Sparta teď uzamčela Brňany ve vlastní třetině, k nepovedené střele se po dlouhé kombinaci odhodlal Sabolič.
19:56
A na závěr třetiny stoprocentní šance hostů. K Saboličovi, který stál těsně před brankovištěm, se dostal puk. Přízemní pokus ale jen narazil do Čiliakova betonu.
20:00
V Brně diváci viděli dvě branky. Energičtěji zatím na ledě působí Sparta. I díky Čiliakově povedenému zákroku z 20. minuty je ale skóre vyrovnané.
20:00
20:18
Kaberle si s obranným parťákem vyměňuje puk, poté ho vyhazuje.
20:52
Vyloučen hráč Kaberle (Kometa), 2 min. za nedovolené bránění
Brněnský bek zastavil Saboliče, v akci pokračoval ještě Pech. Tomu ale střela z pravého kruhu nesedla.
21:39
Přibyl pálí z mezikruží bez přípravy. Čiliak zasahuje, poté ještě dokázal odmést puk hokejkou do bezpečí.
21:56
Na druhé straně v oslabení zahrozil Čermák. Jeho střelu lízla pravou tyčku.
22:41
Čajkovský pálí, trefuje jen spoluhráče Kumstáta. Kometu stálo tohle oslabení hodně sil, ale po vyhození je jasné, že se dokáže i nyní ubránit.
23:35
Kudrna těží z dobré forčekingu, ránu ale zblokoval do sítě Kováčik.
23:44
Cingel vybruslil z rohu kluziště až před brněnskou branku do střelecké pozice, Čiliak vyráží ramenem.
25:11
Sparta dostala domácí pod tlak. Piskáčkovu ránu obětavě kryje padající bek Hanzlík. A hosté zůstávají u puku.
26:35
Ostřížek z mezikruží trefuje tyčku! Pöpperle na jeho překvapivý pokus nestihl zareagovat.
27:17
Sabolič důrazem obral o puk domácího Vondráčka a servíroval puk před branku Kumstátovi. Tomu se ale nepovedlo ideálně zakončit.
28:19
Netík se dokázal na pravé straně uvolnit a míří do horní poloviny brněnské branky. Čiliak vyráží do ochranné sítě.
29:15
Hruška krásně našel Kaberleho, ten se ocitl sám před sparťanskou brankou. Rondo ale povzdechlo, puk mu totiž přeskočil čepel.
29:55
Trochu odpočinku pro oba celky. Sparťané se dopouštějí icingu. Nutno podotknout, že dnešní mač má solidní tempo.
30:47
Aktivní Sabolič zase zlobí, obkroužil brněnskou branku. Čiliak ale přitlačil beton včas k bližší tyči.
32:11
Ostřížek pálí švihem z uctivé vzdálenosti. Pöpperle s obtížemi chytá. Poté se strhla před jeho svatyní menší mela. Rozhodčí vše řeší domluvou.
32:43
Skrytá střela brněnského Hrušky, Pöpperle levým betonem vyráží.
33:37
Do brejku ujel domácí Koreis, jeho forhend z pravého kruhu ale sparťanskou branku minul.
34:39
Ptáčkovo nahození způsobilo mírné pozdvižení, dobrou práci ale odvedla hostující defenziva.
35:24
Hruška udržel u mantinelu puk, Ostřížkova dělovka prosvištěla těsně kolem sparťanské branky.
36:09
Vyloučen hráč Čajkovský (Sparta), 2 min. za podražení
Káňa si vykoledoval faul. Kometa si i ve druhé třetině vyzkouší přesilovou hru. Dokáže ji využít?
36:16
Vyloučen hráč Polášek (Sparta), 2 min. za zdržování hry
Rozhodčí se dlouho domlouvali, zda puk vyletěl s tečí plexiskla nebo ne. Nakonec posílají hosty do třech.
36:46
Kováčik si vyměňoval puk s Kaberlem, poté se odhodlal ke střele, kterou vytečoval do ochranné sítě Sabolič.
36:54
Ostřížek z otočky zkusil štěstí, puk prosvištěl sparťanským brankovištěm.
36:54
Hruška (Kometa) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Kaberle
Stav zápasu Kometa - Sparta 2:1

Tak teď měl střelec Hruška štěstí. U pravé tyčky byl sám, napoprvé se mu střela nepovedla. Od ležícího Piskáčka se mu puk vrátil znovu na čepel, napodruhé už brněnský forvard prázdnou klec neminul.
37:56
Hostující Hlinka teď pozlobil Kometu, nakonec se v oslabení ke střele nepropracoval.
38:48
Tísněný Vondráček našel u mezikruží místo na střelu, ta jen cinkla o zadní mantinel.
39:50
Réway to s držením puku přehnal. Kometa ho čistě ozbrojila a zdá se, že se ve druhém dějství už nic zajímavého nestane.
40:00
Sparta mezi 20. a 30. minutou ždímala Kometu. Domácí ale dokázali poté využít dvojnásobnou přesilovku a odchází po dvou třetinách do kabin spokojenější.
40:00
40:51
Vyloučen hráč Kaberle (Kometa), 2 min. za podražení
Sabolič dělá dnes Kometě velké problémy. Štírek vybojoval pro tým další přesilovku.
41:29
Přibyl (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Réway a Buchtele
Stav zápasu Kometa - Sparta 2:2

K dorážce se procpal mezi kruhy Přibyl a posunul si ho na forhend, kterým přesunul rozhozeného Čiliaka. V Brně je opět srovnáno.
42:02
Hlinka s Formanem zaměstnávají domácí defenzivu. Ke střele se sparťané nepropracovali.
43:02
Kudrna z bezprostřední blízkosti pálí do Čiliakových betonů, který mu vykryl střelecký prostor. Sparta vstoupila do třetí třetiny rozhodně lépe.
44:15
Čtvrtý brněnský útok se snaží rozproudit mdlý úvod třetiny. Kometa chvíli kombinovala za sparťanskou brankou, tím její akce ale skončila.
45:31
Forman ukázal šikovnost, prokličkoval se až před brněnskou branku, kde jeho ránu zblokovali domácí obránci.
46:04
Cingel se dokázal uvolnit na levém křídle. Jeho pokus ale chytá jistý Čiliak. Následuje komerční pauza a Brňané vědí, že je nejvyšší čas se probrat.
46:28
Tenkrát neudržel puk v útočné brněnské třetině. Kometa se musí vystěhovat do středního pásma.
47:42
Vondráček byl nekrytý u zadní tyčky, přesný pas Hynka Zohorny ale nezužitkoval. Puk napálil do Pöpperleho vyrážečky.
48:21
Hlinka od mantinelu šikovným švihem posílá puk před chumel před bránou. Kometa si však s nepříjemnou situací poradila.
49:43
Kumstát tečoval ještě na vlastní polovině, po zakázaném uvolnění se stěhuje hra ke sparťanské brance.
50:37
Kometa vyrovnala hru, pomohl tomu i druhý brněnský útok. Na větší domácí šanci ale diváci ve třetí třetině čekají.
51:07
Čermák (Kometa) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Dočekal
Stav zápasu Kometa - Sparta 3:2

Kapitán promluvil. Dezorientovanou hostující obranu vytrestal Čermák, který od mantinelu švihem překonává Pöpperleho. Sparťanský brankář měl zakrytý výhled.
52:29
První sparťanský útok svírá Kometu, domácí vedení ale hájí Čiliak, který pokryl puk a uklidňuje situaci.
53:08
Piskáček (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Buchtele
Stav zápasu Kometa - Sparta 3:3

Piskáček tvrdou ranou vyrovnává. Hostující bek z pravého kruhu trefil skulinu nad Čiliakovým betonem a Sparta potřetí dorovnává skóre.
53:35
Sparťany, kteří po vyrovnání působí svěžeji, nyní zastavuje zakázané uvolnění.
53:47
Kováčikova dělovka bolestivě trefuje hostující Hrbase.
55:10
Přímočará akce končí Němcovou ranou z pravého kruhu. Pöpperle vyrazil, potom mu pomohli hostující zadáci.
55:54
Zohorna (Kometa) vstřelil branku (2. gól v sezóně)
Stav zápasu Kometa - Sparta 4:3

Obrovská chyba Réwaye! Zadovkou v obranném pásmu nabídl tutovku Zohornovi, který před Pöpperlem protlačil kotouč do branky. Kometa vede 4:3.
56:46
Sparta opět zařadila vyšší rychlost. Pechova technická střela ale končí v Čiliakově náruči. Celou akci sleduje 7700 diváků, v Brně je jako obvykle vyprodáno.
57:29
Brněnský brejk zakončuje Ostřížek, jehož střela vyklouzla Pöpperlemu z lapačky.
58:06
Přibyl se propracoval k bekhendové střele. Rána po ledě ale za Čiliakova záda neprošla. Kometa si bere oddechový čas.
58:19
Osamocený Forman pálí jen do padajícího brněnského beka. Koncovka duelu je hodně napínavá.
58:43
Burian (Kometa) vstřelil branku (2. gól v sezóně)
Stav zápasu Kometa - Sparta 5:3

Čajkovskému uskočil v útočném pásmu puk a Burian hostující zaváhání využil. Potáhl si puk do středního pásma, odkud trefuje opuštěnou klec. V Brně je zřejmě rozhodnuto.
59:25
Sparta se ještě snaží, brněnská obrana musí zůstat ve střehu.
Vyrovnané utkání nakonec ovládla Kometa. V Brně se hrál parádní hokej, domácí dokázali ukončit třízápasové čekání na výhru. Hezký večer z DRFG Areny a zase někdy na slyšenou.

5. 3. 2023 16:30Kometa–Sparta 5:2
20. 1. 2023 18:30Sparta–Kometa 5:3
4. 12. 2022 17:00Kometa–Sparta 2:6
21. 10. 2022 18:30Sparta–Kometa 2:3
18. 2. 2022 18:00Kometa–Sparta 2:1
4. 1. 2022 18:30Sparta–Kometa 3:2
7. 11. 2021 16:20Kometa–Sparta 2:5
26. 9. 2021 16:00Sparta–Kometa 3:2