Příjemný nedělní podvečer z Olomouce, kde za pár minut začne utkání 28. kola Tipsport extraligy mezi místní Morou a Mountfieldem Hradec Králové.
Domácí jsou v posledních kolech v laufu, vyhráli pět z šesti utkání a naposledy doma výborným výkonem porazili Spartu 5:1.
Dobrou formu si však přivezl i Mountfield, z posledních čtyř kol urval deset bodů, když ztratil jen s vedoucím Libercem. Aktuálně je na čtvrtém místě, na druhou Olomouc ztrácí jediný bod.

Rozhodčí: Čech (CZE), Hradil (CZE) - Flegl (CZE), Polonyi (CZE)
Počet diváků: 3 163

0:00
2:50
Hradec vysunutým napadáním zatím nedovoluje domácím založit pořádný útok.
3:04
Hradecký Pláněk propagační střelou vyzkoušel pozornost Konráda.
6:08
Dávid Buc si vyjel s pukem před branku a bekendem zaměstnal Kacetla.
6:29
Laš našel od mantinelu volného Knotka, místo střely z první si ale musel rovnat puk a o šanci přišel.
6:59
Kafka nabral rychlost ve středím pásmu a tvrdým příklepem přes obránce zaměstnal Kacetla.
8:24
Courchaine vystihl špatnou rozehrávku domácích a vytěžil z toho tvrdou ránu od modré. Konrád ji zlikvidoval lapačkou.
8:34
Vyloučen hráč Pilař (Hr. Králové), 2 min. za nedovolené bránění
9:35
Kohoutům se zatím nedaří zabydlet v útočném pásmu.
10:28
Až teď se podařilo domácím vytvořit si šanci, střela Říhy kolem obránce Frühaufa ale gólem neskončila.
10:40
Hosté jsou v plném počtu.
11:50
Mikúš (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Zeman
Stav zápasu Olomouc - Hr. Králové 1:0

Hned po vyhraném buly pálil švihem Mikúš a trefou do šibenice odčaroval Kacetla.
Olomouc v této sezoně poprvé vstřelila Hradci Králové gól.
12:37
Vyloučen hráč Kucharczyk (Olomouc), 2 min. za sekání
Hradec dostává šanci vyrovnat v přesilové hře.
13:08
Kudrna šikovně tečoval těsně před Konrádem, ten i přesto dokázal puk vyrazit.
14:46
Domácí jsou v plném počtu, navíc v závěru oslabení mohli jet dva na jednoho. Hradečtí se ale dokázali včas vrátit.
15:47
Vyrůbalík dostal pár metrů prostoru, které využil k průniku do útočné třetiny, ale jeho střelu Frühauf na poslední chvíli zblokoval.
17:26
Köhler neustál souboj se Staňkem, puk se dostal k Honejskovi, jeho nadějnou střelu z pravého klubu ale Konrád ukryl do rukavice.
18:44
Domácím se nedaří tvořit, většinou jen nahodí puk do středního pásma a nechávají hrát Mountfield.
20:00
20:00
20:42
Vyloučen hráč Pláněk (Hr. Králové), 2 min. za podražení
21:42
Vyloučen hráč Červený (Hr. Králové), 2 min. za podražení
Mikúš nadrzo zkoušel projet mezi dvěma a Červený ho podrazil. 60 sekund budou hrát domácí proti třem.
22:47
Hosté už jsou ve čtyřech.
23:42
Druhou část přesilovky strávili domácí víceméně za svou brankou.
24:18
Výborný závar druhé domácí lajny, Kafka přihrál dobře postavenému Mikúšovi, který dvakrát pálil zblízka. Puk ale do sítě nedostal.
24:52
Courchaine si našel odražený puk a z mezikruží pálil těsně mimo.
25:50
Jaroměřský s Řípou jeli dva na jednoho a Jaroměřský dobře vrátil puk Řípovi před branku. Kacetl se však stihl vrátit a nastavit beton proti střele.
28:14
Červený si udělal prostor, jeho střelu ale Konrád dobře viděl.
30:00
Hradec zvyšuje tempo své hry a čím dál častěji se dostává ke střelám. Nejde sice o žádné velké šance, ale Konrád je v těchto minutách v permanenci.
33:16
Hostující Knotek tvrdě napřáhl, trefil však jen Jaroměřského bolestivě do ruky.
33:44
Zeman se prosmýkl obranou a najížděl sám na Kacetla, neměl však rychlost, tak zkusil zakončení bekendem. Puk sice dostal do branky i s Kacetlem, ale až po odpískání.
36:04
Vašíček chtěl zastavit Jaroměřského, ale zvedl loket příliš vysoko a obránce Mory se teď drží za čelist.
37:05
Skrbkovi se nečekaně odrazil puk vytěžil z toho střelu Ihnačák. Konrád si nebyl jistý, kde má puk, nakonec ho našel pod betonem.
39:25
Hradec končí třetinu tlakem, situaci si však zkomplikoval nepřesnou rozehrávkou, sudí pískají zakázané uvolnění.
40:00
40:00
43:28
Kudrna (Hr. Králové) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Frühauf
Stav zápasu Olomouc - Hr. Králové 1:1

Hosté zaslouženě vyrovnávají zásluhou Kudrny, který šikovně tečoval nahození Frühaufa.
43:18
Hradec zůstává nastěhovaný v útočném pásmu, Olomouc není schopná ani vyhodit puk.
44:43
Bednář dostal výbornou přihrávku a z první mířil nahoru, Konrád přilbou vyrazil nad.
45:41
Dej zkoušel od modré pálit z první, ale trefil jen brusli clonícího Honejska.
46:10
Buc a po něm Knotek ohrožovali Kacetla, po delší době Kohouti zahrozili.
46:49
A znovu domácí, tentokrát pálil k tyči Kafka, Kacetl si s těžkou střelou poradil.
50:10
Staněk žabkou hledal Eberleho, těžký puk sice olomoucký útočník zasáhl, ale rána neměla patřičnou razanci.
50:25
Řípa tečoval nabídku Jaroměřského a puk proskákal kolem levé tyče.
50:46
Vyloučen hráč Kukumberg (Hr. Králové), 2 min. za podražení
51:54
Dobrá první minuta přesilovky z pohledu domácích, kteří si připravili tři střely. Laš ani Skrbek však branku netrefili.
52:54
Vyloučen hráč Kacetl (Hr. Králové), 2 min. za nedovolené bránění
Brankář Kacetl fauloval clonící hráče před brankovištěm.
53:00
Staněk dobře rozehrál po buly a puk se dostal k Houdkovi, který vypálil tvrdě k tyči, Kacetl byl na místě.
54:00
Čtvrtý útok Olomouce zamkl Hradec na minutu před branku, ale Hradec zatím odolává.
54:46
Dej (Hr. Králové) vstřelil branku (7. gól v sezóně)
Stav zápasu Olomouc - Hr. Králové 1:2

Ondrušek ztratil puk na útočné modré, Kukumberg s Dejem jeli na jednoho obránce a posérii odrazů se puk odrazil od vracejícího se Jaroměřského do odkryté branky.
56:19
Vyloučen hráč Skrbek (Olomouc), 5+20 min. za napadení
Okatě Skrbek srazil ramenem Köhlera a dostal 5 plus do konce utkání.
Šance domácích na vyrovnání výrazně klesají, do konce třetí třetiny budou hrát ve čtyřech.
59:10
Běží poslední minuta třetí třetiny, Olomouc to navzdory oslabení zkouší bez brankáře.