Dobré sváteční odpoledne z Olomouce, kde za pár chvil začne utkání 30. kola Tipsport extraligy mezi domácí Morou a Plzní.
Půjde o souboj sousedů v tabulce, navíc oba týmy zatím získaly shodně 50 bodů. O skóre je na 4. místě Plzeň. Olomouc poslední dvě utkání prohrála, nejprve doma s Hradcem Králové 1:2 a těsně před Štědrým dnem pak v Mladé Boleslavi bez gólu 0:3.
Plzeňští hokejisté si svátky také pokazili, doma podlehli lídrovi z Liberce 1:3.

Rozhodčí: Mrkva (CZE), Šír (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)

Kromě hokejového souboje bude zajímavé sledovat i jak místní fanoušci zareagují na sváteční termín. Zhruba pět minut před začátkem je stadion více prázdný než plný, s výjimkou domácího kotle. I v tom hostujícím je pár desítek příznivců, kteří přicestovali přes celou republiku podpořit Škodovku.
Na ledě už krouží čtveřice mužů v pruhovaném, za chvilku můžeme začít.
Oba týmy nastupují na plochu za skandování obou kotlů, povinných pár koleček na rozehřátí a motivační proslov před brankářem.
0:00
0:45
Kubalík dvakrát dobře zahrál tělem a dva domácí hráči se zblízka seznámili s ledem. Nakonec však puk přece jen dostali do středního pásma.
1:15
První střelu si připsali hosté, s pokusem z levé strany neměl Vošvrda problém a pro jistotu ho přikryl lapačkou.
2:40
Valenta si sjel pro puk mezi kruhy a švihem mířil nahoru. V dobré pozici ale netrefil přesně.
3:27
V první pořádné šanci se objevil domácí Dávid Buc, jeho polovysokou střelu ale vyrážečkou zneškodnil Machovský.
4:40
Další zajímavá akce domácích, kteří v přečíslení tří na dvou dokázali dostat puk na volného Kucharczyka. Vše řešil opět Machovský.
6:07
Vošvrda si vyjel pro puk za branku, ten se ale nečekaně odrazil od mantinelu před jeho branku. K jeho štěstí ho uklidili domácí včas pryč.
7:15
Po delší době se ke střele dostali i hosté, pokus Svobody ale srazil obránce nad.
8:39
Indiáni si dobře půjčili puk a na konci jejich kombinace byla tvrdá bomba Kubky, kterou Vošvrda bez potíží vyrazil.
10:10
Gól? Tak ne. Polovina haly už s jásotem zvedala ruce po akci tří domácích na jednoho obránce. Ostrá střela Kucharczyka rozvlnila síť, ale jen z boku.
11:46
A v dobré pozici na opačné straně Indrák, který si vyjel z rohu až mezi kruhy a propálil dvojičky hráčů před brankou. Vošvrda puk dobře viděl.
12:58
Jakub Herman si vzal opuštěný puk za brankou, vyjel si před ni a zkoušel zasunout kolem Machovského. Plzeňský brankář se ale dobře roztáhl a zastavil domácího útočníka.
14:10
Sice trochu kostrbatě, ale nakonec se Indiáni dostali k výborné šanci, když se puk odrazil ke Kubalíkovi, který v pádu z mezikruží mířil příliš nahoru.
15:42
Závar domácích zakončil nepovedenou střelou Ondrušek, gólman slabou ránu schoval do lapačky.
16:14
Vodný se krásně zbavil obránce a příklepem po ledě jen těsně minul pravou tyč.
17:00
Vyloučen hráč Kratěna (Plzeň), 2 min. za podražení
Kratěna dost zbytečně holí sáhl na Buce, který ztratil rovnováhu.
18:08
Laš minul úplně odkrytou branku.
19:10
Hosté jsou v plném počtu a mohou si oddechnout, domácí sehráli velmi dobrou přesilovku.
20:00
Máme za sebou první třetinu, která co do šancí patřila jednoznačně domácím, kteří jsou více na puku a mají lepší pohyb.
První část řečí čísel dle hokej.cz: Střely na branku 11:3, zblokované střely 1:5.
20:00
20:46
Jakub Lev se dobře rozjel mezi beky, dostal i puk, ale špatným zpracováním se připravil o samostatný nájezd.
21:20
Vyloučen hráč Knotek (Olomouc), 2 min. za vražení na hrazení
Knotek byl u mantinelu příliš důrazný.
22:30
První minuta přesilovky Plzni nevyšla, zatím se nedokázala dostat do pásma. Snad teď po střele Kratěny, kterou lapil Vošvrda.
23:34
Domácí jsou v plném počtu, Indiáni si až na zmíněný pokus Kratěny nic nepřipravili.
23:48
Vyloučen hráč Moravčík (Plzeň), 2 min. za podražení
25:36
Buc úplně sám před Machovským zkoušel kličku, byl ale příliš blízko brankáři.
26:00
Hosté jsou v plném počtu.
26:34
Vyloučen hráč Houdek (Olomouc), 2 min. za hru vysokou holí
27:30
Tvrdá střela Lva vypadla Vošvrdovi z lapačky a prolétla těsně kolem tyče.
28:55
Druhá přesilovky vyšla Indiánům o poznnání lépe a hodně kohoutům zatápěli. Naposledy už při plném počtu chybělo Hrňovi jen trefit poskakující puk do odkryté branky. Nutno dodat, že Vošvrda mu to ztížil svou holí.
30:40
Hosté pokračují v tlaku, domácí osvobodil svou individuální akcí Holec, na jejímž konci skončil puk v Machovského lapačce.
Stadion je nakonec slušně zaplněn, odhadem využilo svátku k návštěvě hokeje kolem čtyř a půl tisíce lidí.
32:15
Svoboda T. (Plzeň) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Preisinger a Hrňa
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 0:1

Hodně šťastný gól hostů, kterému pomohl překvapivý odraz puk v útočném pásmu, Svobodovi zbývalo trefit téměř prázdnou branku.
32:57
Vyloučen hráč Kucharczyk (Olomouc), 2 min. za hru vysokou holí
A domácí se znovu budou muset bránit v oslabení.
35:00
Domácí jsou v plném počtu.
35:21
Vyloučen hráč Kucharczyk (Olomouc), 2 min. za sekání
Ne na dlouho, na trestnou lavici znovu míří Kucharczyk, který sekal při napadání v útočném pásmu.
37:18
Nahození od modré tečoval těsně před Vošvrdou Indrák, ale puk příliš zpomalil, takže domácí gólman neměl problém s jeho zkrocením.
38:42
A znovu v šanci Indrák, nejprve neproměnil samostatný únik a vzápětí mu při pokračování akce skvěle vykryl Vošvrda nebezpečnou ránu z první.
40:00
Máme za sebou druhou třetinu, ve které hosté zvedli hlavu a vyrovnali hru. Navíc vstřelili i gól. Domácí srazila hra v oslabeních, ve druhé části si ho zahráli čtyřikrát a to se pak těžko tlačí dopředu.
40:00
40:37
Domácí Řípa už startoval na modré, plyn ale pustil příliš brzy a sudí mu pískli ofsajd.
41:10
Dávbdi Buc u mantinelu letí na zem, tribuny bouří, sudí mlčky přihlížejí. Je však třeba říct, že je to dnes už poněkolikáté, kdy domácí útočník prohrává souboj se stabilitou. Chce to raději hrát a nepadat.
42:53
Vyloučen hráč Jeřábek (Plzeň), 2 min. za faul loktem
Jeřábek v souboji u mantinelu vytáhl na Holce loket proklatě vysoko.
43:43
Celý první útok domácích postupně dorážel volný puk, Machovský s pomocí obránců ho ale udrželi před brankovou čárou.
44:51
Do konce oslabení chybí dvě vteřiny a vhazuje se ve středním pásmu, tohle už Indiáni ubrání.
47:05
Centr plzeňské čtvrté lajny roman Přikryl elegantntě projel přes tři soupeře, finální přihrávka mu ale nevyšla.
48:06
Vyrůbalík (Olomouc) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Vodný a Řípa
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:1

Už střela Vodného byla jasná gólovka, tu ještě Machovský dokázal skvěle vyrazit, na dorážku Vyrůbalíka už však nestačil.
49:57
Hrňa zkoušel zápěstím střílet na vzdálenější tyč, Vošvrdova lapačka byla na místě.
50:57
Řípa se zkoušel protáhnout kolem mantinelu, na to ale Kadlec čekal a ukázkovým bodyčekem ho poslal čenichem napřed na zem.
51:08
Po všech stránkách vyrovnané utkání sleduje 4237 diváků.
52:22
Lev (Plzeň) vstřelil branku (8. gól v sezóně)
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:2

A znovu ten nečekaný odraz, který Vošvrdu vytrestal už v první třetině. Tentokrát olomoucký gólman zůstla v brance, ale jeho obránci počítali s přirozenou cestou puku, který se však odrazil na hůl Lva a ten ho zblízka dostal do branky.
53:50
Hosté byli blízko třetí brance, ránu Bližňáka dokázal Vošvrda vyrazit špičkou betonu.
56:11
Vyloučen hráč Buc (Olomouc), 2 min. za podražení
Další komplikace pro domácí, necelé čtyři minuty před koncem je oslabuje faulem Buc.
56:42
V souboji u mantinelu trefil Kubalík loktem Knotka přímo před zraky sudího, ten mlčí.
57:48
Šance v oslabení, do které se dostal Vyrůbalík, neměl však už sílu bruslit a tak za modrou jen napálil puk příklepem. To nemohlo Machovského zaskočit.