Dobrý podvečer, vítejte u reportáže z hokejového útkání mezi Spartou Praha a Kometou Brno. Do pražské O2 Arény dorazil tradičně početný dav brněnských fanoušků, takže dnešní zápas bude doprovázet slušná divácká kulisa.
Sparta je s 94 body na 2. místě Tipsport extraligy, Kometa se 62 body bojuje o předkolo play-off. Aktuálně jí patří 9. příčka.
0:00

Rozhodčí: Hradil (CZE), Hribik (CZE) - Lhotský (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 10 928

0:56
Týmy se zatím oťukávají, k výraznější šanci nedošlo. Poöpperle ani Čiliak zatím nemuseli zasachovat.
1:09
Kudrna (Sparta) vstřelil branku (8. gól v sezóně)
Stav zápasu Sparta - Kometa 1:0

Sparta jde velmi brzy do vedení díky rychlému brejku Andreje Kudrny. Ten unikl obráncům kolem levého mantinelu a Čiliaka překonal střelou mezi betony.
3:04
Ostřížek nebezpečně tečoval nahozený puk před Pöpperleho brankovištěm. na štěstí pro sparťanského brankáře mimo.
5:01
Kumstát se dostal k dorážce u levé tyče, Čiliak však měl dobře postavený svůj beton.
5:24
Vyloučen hráč Trška (Kometa), 2 min. za držení hole
6:41
Spartě se v první minutě přesilové hry dařilo uzamknout Kometu v jejím pásmu, ale dostala se jen k jedné střele, kterou lapil hostující brankář.
7:35
Čermák (Kometa) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Dočekal
Stav zápasu Sparta - Kometa 1:1

Kometa Brno vyrovnává na 1:1 z nenápadné akce. Leoš Čermék zavezl kotouč do útoku a vystřelil zpoza obránce Hrbase, čímž překvapil domácího brankáře. Puk mu propadl k levé tyči.
8:22
Dnes bychom se mohli dočkat zajímavé přestřelky. V mezikruží teď zůstal nikým nehlídaný Buchtele. Čiliak ale jeho pokus kryje a přerušuje hru před první komerční přestávkou.
8:54
Vyloučen hráč Kozák (Kometa), 2 min. za držení protihráče
10:06
Čiliak musel dvakrát zasahovat. Nejdříve vyrazil střelu Klimka, pak se vytáhl proti dorážce Kudrny z pravého kruhu. Sparta je také díky přesilovým hrám zatím aktivnější.
11:29
Vojtěch Němec měl velkou šanci poslat hosty do jednobrankového vedení, když se k němu odrazil kotouč po střele jeho spoluhráče. U levé tyče ale puk nezpracoval.
14:32
Polášek se vydal z pozice obránce do útoku a vystřelil k levé tyči. Čiliak v pohodě chytá, vhazovat se však bude po jeho pravici.
15:26
Vondráček pálí těsně vedle levé tyče.
16:05
Vondráček se pokoušel nadvakrát překonat Pöpperleho od levé tyče, ten kryje.
16:05
Vyloučen hráč Čajkovský (Sparta), 2 min. za nedovolené bránění
Sparta bude hrát v oslabení, protože během tlaku brněnského týmu se faulem provinil Čajkovský.
17:38
Forman ušetřil Spartě několik cenných sekund, když potrápil protihráče dobrým pohybem s kotoučem v útočném pásmu domácích.
19:13
Klimek vystřelil od pravého mantinelu, brněnský brankář puk podrží.
20:00
V první třetině jsme viděli pěkný útočný hokej. Sparta byla sice v posledních minutách aktivnější, ale po dvaceti minutách je skóre celkem spravedlivě 1:1. Hra je zatím poměrně vyrovnaná.
20:00
20:59
Také hned z kraje druhé třetiny se hraje ve vysokém tempu.
21:32
Vyloučen hráč Trška (Kometa), 2 min. za hru vysokou holí
22:30
Minuta z přesilové hry sparťanů je pryč, domácí se k ničemu nedostali. Brno dobře brání střední pásmo.
24:25
Sparta byla pod velkým tlakem. Druhá útočná formace hostů hbitě kroužila kolem mantinelů, jen jejímu dobrému pohybu chyběla střelba.
25:29
Po delší době se k útočné aktivitě dostala také Sparta. Mikuš vypálil od modré čáry příklepem, Čiliak vyráží.
26:33
Hra je kouskována častými zakázanými uvolněními.
27:39
Střelu Poláška z pravého kruhu vyráží Čiliak do ochranné sítě!
28:52
Hra na dlouhé pasy dnes nevychází ani jednomu týmu. Píská se další zakázané uvolnění.
30:10
Vyloučen hráč Kumstát (Sparta), 2 min. za bodnutí koncem hole
30:10
Vyloučen hráč Čermák (Kometa), 2 min. za napadení
30:10
Leoš Čermák se málem dostal do samostatného úniku, ale nedovoleným způsobem jej zastavil Petr Kumstát. Brněnský kapitán ovšem dostává také 2 minuty, a to za nafilmovaný pád.
32:01
Piskáčkovi se nepovedla střela od modré čáry a do útoku se ženou hosté.
33:11
Netík našlápl kolem pravého mantinelu a střílí k levé tyči. Čiliak zasahuje vyrážečkou.
34:42
Cingel (Sparta) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Černoch a Dragoun
Stav zápasu Sparta - Kometa 2:1

Sparta se dostává do vedení 2:1 díky pohotové dorážce Lukáše Cingela. Domácí útočník se nejrychleji zorientoval před brankovištěm a poslal puk backhandem pod víko.
36:53
Tři sparťané se řítili na jediného brněnského obránce, ten však křižnou přihrávku sparťanů zblokoval.
37:53
Radim Zohorna vystřelil z levého kruhu na Pöpperleho a důrazně přijel zkontrolovat, jestli z něj puk ještě nevypadne. O pořádek se hned přijeli postarat domácí obránci.
39:11
K ledu se skáceli během pár sekund dva hráči Komety a jeden sparťan. vylučovat se však nebude.
39:45
Hamilton (Sparta) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Klimek
Stav zápasu Sparta - Kometa 3:1

A Kometa dostává gól do šatny! Curtis Hamilton nahodil kotouč od pravého mantinelu na branku, ten Čiliakovi propadl mezi betony a tentýž sparťanský útočník se dostal k dorážce zpoza branky.
40:00
Také druhá třetina byla z pohledu střel na branku a aktivity hokejistů obou týmů vyrovnaná. Nicméně Spartě se podařilo dvě šance proměnit v gól, takže po čtyřiceti minutách vede 3:1. Třetí část začne cca v 19:16.
40:00
40:39
Přibyl se ocitl sám před Čiliakem a vytřelil k levé tyči. Brněnský brankář předvádí pěkný zákrok betonem!
42:05
Ostřížek dorážel do poloodkryté branky, na poslední chvíli mu do střely šáhl jeden z obránců.
43:01
Dělovka Čajskovského, který vypálil od modré čáry, zaduněla o nové zadní mantinely v O2 Aréně.
45:05
Sparta se nikam nežene. Má dvougólový náskok, takže pečlivě brání už před červenou čárou. Brno by mělo trošku přidat, che-li pomýšlet na vítězství.
46:18
Puk se odrazil od Ostřížkových bruslí do brankoviště, sparťané ho ale stihli rychle odpálit pryč.
46:50
Přibyl (Sparta) vstřelil branku (16. gól v sezóně) , asistence Buchtele a Forman
Stav zápasu Sparta - Kometa 4:1

Daniel Přibyl si počkal před brankovištěm na přihrávku od Buchteleho a chladnokrevně zakončil k pravé tyči. Čiliak se nestihl přesunout. Situaci předcházel menší zmatek, kdy se puk zamotal hostujícím obráncům pod bruslemi.
48:13
Vyloučen hráč Netík (Sparta), 2 min. za sekání
Netík to přehnal s napadáním a oslabuje svůj tým. Podaří se Kometě snížit?
48:28
Vyloučen hráč Němec (Kometa), 2 min. za podražení
Počet hráčů na ledě se rychle vyrovnává. Pokračuje se ve čtyřech na každé straně.
50:08
Forman (Sparta) vstřelil branku (9. gól v sezóně)
Stav zápasu Sparta - Kometa 5:1

Sparťanský útočník hostům vypíchl rozehrávku a řítil se z levé strany sám na Čiliaka. Dva metry před ním si přibrzdil a krásnou kličkou do forehandu jej překonává střelou po ledě.
52:05
Pech se nepříjemně srazil s jedním z čárových rozhodčí a pomalu odchází na střídačku. Muž v pruhovaném je na tom lépe.
52:31
Vyloučen hráč Mikuš (Sparta), 2 min. za sekání
53:45
Kometě se dvakrát podařilo zatlačit Spartu do obranného postavení, ale Pöpperle nemusel zasahovat proti vážnější šanci.
56:06
Sparta si v útočném pásmu dovolí hodně. Zadovky a přikopávání bruslemi značí, že domácí hrají ve velké pohodě. Pěkným prostrčením na kolegu se ukázal i mladíček Ostap Safin, který dnes nastoupil ke svému prvnímu utkání v extralize.
58:29
Hokejisté Komety sice ještě poctivě napadají a snaží se zavézt kotouč do útočného pásma, ale vyhrát už si nezvládnou.
59:44
Burian to zkouší z pravé strany, Pöpperle vyráží.
Sparta poráží Kometu Brno 5:1 a upevňuje si pozici na 2. místě extraligové tabulky. Hosté klesli na desáté místo, které jim ale stále zaručuje předkolo play-off.

5. 3. 2023 16:30Kometa–Sparta 5:2
20. 1. 2023 18:30Sparta–Kometa 5:3
4. 12. 2022 17:00Kometa–Sparta 2:6
21. 10. 2022 18:30Sparta–Kometa 2:3
18. 2. 2022 18:00Kometa–Sparta 2:1
4. 1. 2022 18:30Sparta–Kometa 3:2
7. 11. 2021 16:20Kometa–Sparta 2:5
26. 9. 2021 16:00Sparta–Kometa 3:2