Vítejte u online přenosu ze zápasu Finsko - Rusko. Poslední duel skupiny B začne okolo 21:15.
Rusové se budou muset obejít bez veterána Pavla Dacjuka, kterého prý trápí "drobné zranění" v dolní části těla.
Halou Air Canada Center v Torontu, kde se hraje Světový pohár, právě zní hymny obou zemí.

Rozhodčí: Furlatt (CAN), McCauley (CAN) - Murray (CAN), Heyer (USA)
Počet diváků: 12 098

0:00
0:42
Komarov nepříjemně napadal rozehrávku Rusů a pořádně je v jejich pásmu potrápil. Ke střele se však nedostal.
1:12
Teď zase forčekují Rusové, zatím bez úspěchu.
2:06
Dadonov se protáhl po křídle, vypálil, ale těsně minul Raskovu branku.
2:42
Finové propadli, Rusové jeli 4 na 2. Akci zakončil nepříjemnou ranou zápěstím Tarasenko. Rask se štěstím vyrazil.
3:59
Rask si připisuje další dva zákroky.
4:35
Další velká šance Rusů. Finové špatně rozehráli a soupeř se dostal do protiútoku. Naměstnikov pálil mezi betony, ale Rask vše vyřešil rozklekem.
6:06
Zakázané uvolnění Finů. Zápas je zatím vyrovnaný, na gólové šance ale vedou Rusové nad Finskem 2:0.
6:47
Ofsajd zastavil průnik kapitána Ovečkina. Ten se tváří velmi podrážděně.
6:51
Před chvílí jeden z Finů nepříjemně trefil hokejkou do obličeje Dadonova, ale rozhodčí si toho nevšimli.
7:21
Z hlediště se ozývá pokřik "Suomi", "Suomi" - je vidět, že i Finové chtějí za každou cenu vyhrát.
8:11
Tarasenko nepřesně rozehrál, puku se ujal Lehtero. Hra je zatím plná nepřesností.
8:49
Koivova lajna zahrozila, dobře pálil šikovný Teräväinen. Vypadá to, že trio Granlund, Koivu, Teräväinen si rozumí.
10:57
První velká šance Finska. Přitom vznikla úplně náhodou. Bobrovskij na poslední chvíli zastavil zdánlivě nevinné nahození Aha, které se odrazilo od mantinelu přímo na překvapeného brankáře Ruska.
11:12
Poprvé o sobě dal vědět kanonýr Ovečkin! Využil pěkného pasu Kuzněcova a střílel bez přípravy příklepem. Dělovku chytil Rask.
11:47
Vyloučen hráč Markov (Rusko), 2 min. za držení protihráče
První přesilovka Finů. Ti zatím málo střílejí - teď budou mít šanci to napravit.
12:18
Kuriózní situace u brány Finů. Rask musel vyjet, aby puk odpálil před jedním z Rusů, ale špatně odhadl rozehrávku o mantinel a málem to pro něj skončilo malérem. Naštěstí mu pomohli obránci.
12:58
Finům se přesilovka nedaří, Rusové znovu vyhodili.
13:24
Granlund pálil z levého kruku, ale trefil Jemelina, kterým před ním zaklekl.
14:23
Ránu finské beka od modré v pohodě pokryl Bobrovskij. Neměl zakrytý výhled.
14:26
Finové zatím vystřelili na ruského brankáře jen dvakrát! Pravda, hodně ran bylo zblokovaných. I tak ale tato statistika svědčí o tom, že v útoku jim chybí elán.
14:34
Nyní zahrozil Filppula a Komarov, kteří na turnaji patří k nejlepším finským útočníkům.
15:13
Nehraje se v příliš velkém tempu. Rusové vypadají nervózně.
16:36
Finové jeli 3 na 2, ale Aho přišel o puk poté, co mu jeden z Rusů sekl do hokejky.
17:20
Tvrdou střelu vyslal Lepistö, Bobrovskij vyrazil betonem.
17:23
Vyloučen hráč Ovečkin (Rusko), 2 min. za hákování
Kapitán Rusů si při bránění pomohl faulem. Zvládnou Finové druhou přesilovku lépe?
18:09
Obrovský závar před ruskou brankou, Bobrovskij několikrát zastavil jen se štěstím. Barkov s Komarovem pořádně zamotali Rusům hlavu. Takhle má vypadat přesilovka.
19:14
Nahození Vatanena šlo jen těsně vedle, Finové to takhle skončí čím dál častěji.
19:44
Vyloučen hráč Korpikoski (Finsko), 2 min. za nedovolené bránění
Útočník Finů trochu zbytečně srazil Ovečkina a Rusové si zahrají první přesilovku.
20:00
První třetina mnoho vzruchu nepřinesla. V úvodu po chybách Finů dvakrát zahrozili Rusové, poté se však stáhli. V závěru třetiny se Finsko zlepšilo a několikrát nebezpečně vystřelilo.
20:00
20:03
Pokračuje přesilovka Rusů.
20:28
Rusko se usadilo v pásmu Finů.
21:02
Ovečkinova pumelice zaduněla na hrazení. Ruský kanonýr se snaží, ale formu, kterou obvykle mívá v NHL, tady ne a ne najít.
22:06
Dadunov se zkoušel prosadit individuálně, ale jeho střela byla zblokovaná.
22:43
Finové využili zaváhání v ruské rozehrávce a Granlund po bleskové kombinaci trefil tyč!
23:42
Tarasenko (Rusko) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Ovečkin
Stav zápasu Finsko - Rusko 0:1

Ovečkin se převedl! Finové špatně vyhodili, ruský kapitán se ujal puku, provedl šikovnou stahovačku a pak krásně puk naservíroval Tarasenkovi, který už jen doklepl puk do prázdné branky.
25:01
Tělegin (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Šipačov
Stav zápasu Finsko - Rusko 0:2

Zvyšuje Tělegin poté, co odvážně projel z rohu až před brankáře Ruska, kterého překonal v pádu. S Finy to nevypadá dobře, inkasovali dvakrát během několik minut.
26:28
Ofsajd Finů. Jejich mladý výběr zatím na turnaji strádá. Pokud padne i dnes, odjedou domů bez bodů.
27:52
Rusové zamkli Finy v jejich pásmu, střely ale mířily vedle. Finové každopádně nejsou v pohodě.
29:15
U mantinelu se něco snažil vymyslet Barkov, Rusové si ho ale pohlídali.
29:48
Protiútok Rusko zbrzdil Ovečkin, který moc dlouho držel puk.
30:19
Granlund se dostal už podruhé v zápase do tutovky. Tentokrát byl úplně sám před Bobrovskim, ale možná trochu zazmatkoval a trefil jen brankáře. Takovéto šance musí Finsko proměňovat.
32:13
Mladá formace talentů Aho, Barkov, Laine měla snad první opravdu povedené střídání v zápase. Rusy asi minutu trápila a nepustila ze třetiny.
33:17
Finsko se postupně vzpamatovává z obou ruských gólů a přidává na tempu. Rusové se spíš jen brání.
34:26
Veterán Mikko Koivu je na turnaji očividně z formy, teď minul přihrávku Teräväinena.
35:09
Komarov stál úplně sám před prázdnou bránou, ale nestřílel a ještě zbytečně hledal Jokinena.
36:05
Mladík Aho to vzal na sebe a zkoušel se prodrat obranou Rusů. Povedlo se mu to, ale pálil nad.
36:43
Kuzněcov v plné jízdě přebral pas a pak se vší silou vypálil. Ristolainen ji na poslední chvíli srazil holí do sítě.
37:28
Mohutný Malkin bojuje o puk za bránou Finů, jeho lajna teď dělá soupeři potíže.
38:20
Zakázané uvolnění Finů. Do konce druhé třetiny zbývá 100 sekund.
38:53
Teď měl Rask štěstí! Neudržel ránu Kučerova, puk se dostal ke Kuzněcovovi a ten trefil tyč. Mohlo to být 3:0 pro Rusy.
40:00
Rusové do druhé třetiny vlétli s vervou a dvakrát udeřili. Jako první se trefil Tarasenko, který využil pěkný pas od Ovečkina. O minutu a půl později se individuálně prosadil Tělegin. Finové byli poté opaření, ale postupně se dostávají zpět do zápasu. Pomohl by jim kontaktní gól.
40:00
40:25
Mikko Koivu byl blízko gólu. Dobře napadal, získal od Rusů puk, ale tváří v tvář brankáři neuspěl. Snažil se Bobrovskiho objet, ale ten ho vychytal betonem.
41:11
Skoro jistému gólu zábránil Määttä, který zastavil střelu Kučerova.
42:13
Dnes už druhý zbytečný faul Korpikoskiho. Opět nedovolené bránění.
43:25
Finové jeli 2 na 1, ale zastavil je Panarin. Ovšem jen za cenu faulu.
43:25
Vyloučen hráč Panarin (Rusko), 2 min. za hákování
43:39
Malkin (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Finsko - Rusko 0:3

Malkin jel útočným pásmem, rozhlížel se, komu přihraje, ale když nikoho neviděl, tak z úhlu vystřelil. Střela překvapivě prošla až za Raska. Je téměř rozhodnuto.
44:51
Finové dohrávají přesilovku, bruslí, chtějí dát gól, ale zatím postrádají přesnost.
46:04
Se střelou Anisimova si poradil Rask.
46:29
Finové hrají bídně, místy už si nedokážou ani přihrát. Dají alespoň jeden gól?
47:22
Koivu pomohl obraně a zastavil ruské přečíslení 2 na 1.
48:07
Filppula - jediný finský střelec na turnaji - se prodral do šance, ale v pádu pálil mimo.
49:03
Obránce Lepistö vyslal pořádnou bombu po přesném pasu od Laineho. Bobrovskij vyráží betony.
50:28
Finové teď špatně přihrávají, už nemají chuť ani motivaci dál hrát.
51:48
Bobrovskij chytá ránu od modré. Finům se celý zápas nedaří proniknout až před brankáře, někam do nebezpečnějších pozic.
53:41
Tarasenko se rve v rohu o puk, Finové se ze sevření dostali.
54:06
Rusové výborně napadají, drží si soupeře daleko od vlastní branky.
54:34
Lehterä se ocitl ve slušné pozici, blízko brankáře soupeře, ale nedokázal zakončit. Střela mu sjela z čepele. Finský zmar pokračuje.
56:13
Ahoj vybojoval puk v útočné třetině, ale nic z toho nebylo. Puk je ve středním pásmu.
57:17
Finsko už asi má jen jeden cíl: dál alespoň ten jeden, kontaktní gól. V tuto chvíli jsou k němu daleko, hraje se ve středním pásmu.
59:01
Už běží poslední minuta zápasu, který se jen dohrává. Finové už ho chtějí mít za sebou.
Rusové jsou v semifinále, Finsko jede domů bez jediného bodu. Na turnaji dalo jen jeden gól.

25. 5. 2019 15:15Rusko–Finsko 0:1
21. 5. 2017 16:15Rusko–Finsko 5:3
22. 9. 2016 21:00Finsko–Rusko 0:3
21. 5. 2016 15:15Rusko–Finsko 1:3
12. 5. 2015 20:15Finsko–Rusko 3:2
25. 5. 2014 20:00Rusko–Finsko 5:2
11. 5. 2014 20:00Finsko–Rusko 2:4
19. 2. 2014 13:30Finsko–Rusko 3:1