Vítejte u třetího kola baráže, v němž se potkají dva nejlepší týmy první ligy.
Slavia i Jihlava jsou na tom zatím v baráži podobně. Oba týmy si připsaly jednu výhru a jednu prohru. Jihlava však Litvínov porazila až v prodloužení, získala tedy jen dva body a v tabulce je aktuálně poslední.
0:00

Rozhodčí: Hradil (CZE), Polák (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 3 546

0:56
Druhý útok hostí na chvíli zavřel Slavii v obranném pásmu, ta se však ubránila.
2:06
Jihlava dobře napadá, Slavisté mají problém se dostat do útočné třetiny.
3:14
Důras se málem dostal k nebezpečnému pokusu. Na brankovišti ale kotouč minul.
3:20
Vyloučen hráč Šafránek (Slavia), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Slavisté hráli v šesti a Jilava si tak zahraje první přesilovku.
4:12
Hylák si připsal první zákrok, když lapačkou pokryl střelu od modré.
4:46
Hylák nepředvedl jistý zákrok po nepříjemné střele Harbakuse.
5:20
Slavisté se ubránili a hrají v plném počtu, soupeře do větší šance nepustili.
5:49
Škarek si poradil s tečovaným pokusem od modré.
6:40
Hosté si teď vytvořili velmi dobrý tlak, zatím jsou aktivnější.
8:39
Mladý brankář Škarek byl znovu pozorný, tentokrát si poradil s nahozením Hrušky.
8:52
Kolařík velmi tvrdě narazil do mantinelu po souboji s Jíchou.
9:58
Robinson teď ukázal svoje skvělé ruce, když se prokličkoval obranou soupeře a vybojoval si faul. Po jeho akci Slavisté zakončovali, ale Škarek byl připravený.
9:58
Vyloučen hráč Kolář (Jihlava), 2 min. za sekání
10:44
Další velká šance Slavie! Blízko gólu byl Robinson, který dorážel střelu Markoviče, nedokázal ale puk poslat do odkryté branky.
11:19
Šance na druhé straně! Diviš jel se svým spoluhráčem dva na jednoho. Rozhodl se vystřelit, zamířil ale těsně nad. Slavisté zaspali.
11:58
Jihlava je v plném počtu, oslabení zvládla se ctí. Nebezpečně zahrozil jen Robinson.
12:37
Po buly střílel Důras, který pak i dorážel. Hylák si s oběma pokusy poradil.
13:21
Mikulík (Slavia) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Hruška
Stav zápasu Slavia - Jihlava 1:0

Mikulík využil zmatky v obraně Jihlavy a pohotovou a tvrdou střelou příklepem propálil Škarka!
14:27
Slavia pokračuje v tlaku, gól ji nabudil. Od modré střílel Pavlin, rána mu ale nesedla.
15:15
Za branou Jihlavy teď soupeře trápí Tuominen, kterého hosté nemůžou obrat o puk.
16:12
Mikulík je při chuti! Znovu pálil příklepem, znovu tvrdě a přesně. Škarek ho tentokrát vychytal lapačkou.
16:40
Vyloučen hráč Pavlin (Slavia), 2 min. za nedovolené bránění
Jihlava si po faulu Pavlina zahraje druhou přesilovku.
16:59
Hylák skvěle vyrazil střelu Důrase, který vypálil z pravého kruhu. Hylák vykopl beton a poradil si i s následnou dorážkou.
17:39
Hylák zastavil i projektil Grebenjuka. Jihlava je v přesilovce aktivní.
18:32
Jihlava prohrála buly v útočné třetině a Slavia se tak ubrání.
18:40
Domácí v plném počtu.
19:16
Agilní Tuominen se dostal do průniku, bek Jihlava ho ovšem v poslední chvíli zablokoval a zabránil šanci.
19:43
Vyloučen hráč Dobrovolný (Jihlava), 2 min. za podražení
20:00
Zápas je zatím vyrovnaný, výborně chytají oba brankáři, kteří už své týmy několikrát podrželi. Domácí vedou díky parádní ráně Mikulíka. Jihlava začne druhou třetinu v oslabení - na konci první třetiny se provinil Dobrovolný.
20:00
20:27
Slavisté pokračují v přesilovce, která jim začala na konci první třetiny. Ve druhé části se zatím ke střele nedostali.
21:35
Hosté výtečně napadají a Slavia se nemůže dostat do útočné třetiny.
21:52
Hraško (Slavia) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Růžička
Stav zápasu Slavia - Jihlava 2:0

Talentovaný Škarek si vybral velmi slabou chvilku. Nečekaně pustil ránu Hraška, který střílel ještě před modrou čárou. Střelu z takové vzdálenosti by gólman měl chytat.
22:51
Vyloučen hráč Jiránek (Slavia), 2 min. za hrubost
23:48
Dukla se sice pokusila založit útok, Slavia opět vyhodila. Kotouč je až za Škarkem.
25:04
Přesilovku si teď zahrají také slávisté.
25:38
Domácí mají problémy usadit se v útočném pásmu. Přesilovka začala vyhozením bránícího se týmu.
26:08
Slavia byla velmi blízko gólu! Markovič tvrdou ranou trefil tyč!
27:03
Vyloučen hráč Mikulík (Slavia), 2 min. za sekání
Další faul, tentokrát se provinil hráč domácích.
29:03
Dukle se přesilovka nedaří. Slavia v plném počtu.
30:01
Tempo hry se trochu zpomalilo. Oba celky mají problémy s rozehrávkou, a tak se hraje hodně ve středním pásmu.
30:32
Jiránek (Slavia) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Tuominen
Stav zápasu Slavia - Jihlava 3:0

Slavia přidává další branku! Jiránek a Tumoninen rychle vjeli do obrany hostí, pak si nádherně vyměnili puk a prvně jmenovaný poté nadvakrát překonal Škarka.
31:19
Sešívaní se opět drali do útoku, ale nepřesně rozehráli a píská se zakázané uvolnění.
32:18
Končí druhá reklamní přestávka ve druhé třetině. Slavia míří za vítězstvím, Jihlava poslední minuty nestíhá. Ještě však má dost času utkání zdramatizovat.
33:00
Útočící hráč domácích v brankovišti, rozhodčí vykazují hru do středního pásma.
33:28
Jihlavští působí trochu zvadle, potřebovali by vstřelit kontaktní gól, aby se dostali do zápasu.
34:02
Kolařík a Beránek teď sváděli důrazný souboj u mantinelu. Dlouho nebylo jasné, kdo vybojuje puk. Nakonec rozhodčí hru přerušili.
34:35
Vyloučen hráč Mrňa (Jihlava), 2 min. za krosček
Mrňa trochu zákeřně strčil do Pavlina, který kvůli tomu tvrdě vrazil do brankáře Hyláka.
35:19
Bek Hruška se dostal dvakrát po sobě k tvrdé ráně od modré. Jednu z jeho bomb schytal do kotníku Štebih.
35:58
Slavisté se chtěli usadit v útočné třetině, neuhlídali ale puk, který už se dostal do středního pásma. Píská se offsajd.
36:35
Jihlava je v plném počtu. Přesilovku přečkala bez vážných potíží, byť několikrát hrozil Hruška.
37:48
Pomalu končí druhá třetina. Slavia se dostala do problémů, tak raději vyhodila přes všechny čáry na icing.
38:43
Růžička nepříjemně nahodil puk od modré čáry. Škarek zasahovat nemusel, kotouč jeho tyč minul.
38:56
David Hruška skvěle pálil z otočky poté, co si dobře pokryl puk. Škarek si jeho střelu pohlídal.
39:27
Domácí opět tlačí zásluhou nápaditého Tuominena, který obráncům soupeře plete hlavu.
39:48
Přerušená hra, vhazovat se bude ve středním pásmu.
40:00
Slávisté mohou být spokojeni. Ve druhé třetině byli lepší, přidali dva důležité góly, soupeře navíc nepustili k větším šancím. Zatím mají nakročeno k druhému vítězství v baráži. Jihlava by potřeboval dát kontaktní gól, aby ožila a vrátila se zápasu.
40:00
40:21
Prudce pálil Kaláb, jeho rána však nebyla přesná a Hylákovu branku minula.
41:19
Robinson nedokázal obhodit Semana a borci Jihlavy se tak osvobodili z tlaku.
42:28
Lajna Ondráček, Tuominen a Jiránek se na dlouho usadila v útočném pásmu a už po několikáté v tomto zápase dělá soupeři vrásky.
42:56
Jihlavská pětka teď sotva plete nohama, protože na rozdíl od soupeře nestihla vystřídat.
43:26
Bahenský (Slavia) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Slavia - Jihlava 4:0

Skvělá práce Zdeňka Bahenského, který se prosadil po krásné individuální akci. Vlétl do pásma, postrčil si puk ke střele a pak tahem překonal Škarka.
44:08
Fanoušci domácích jsou nadšení a chtějí, aby jejich miláčci dali "bůra".
45:56
Jihlava se snaží něco vymyslet, zatím se jí to ale nedaří. Její akce postrádají myšlenku.
46:59
Milan Hruška vystihl rozehrávku Dukly a jeho jmenovec David poslal puk za branku soupeře.
47:48
Markovič si pohrával s obranou Jihlavy, několikrát se otočil a snažil se něco vymyslet. Nevyšlo mu to. Jeho akce nicméně ukazuje, jak si slávisté věří.
48:45
Tuominen opět skvěle bojuje u mantinelu, beci Dukly s ním mají problémy.
49:33
Hylák stále drží čisté konto. A nic na tom nezměnily ani tři slepené střely borců Jihlavy. Zvláště ta poslední byla nebezpečná, Hylák ji vyrazil špičkou betonu.
51:17
Robinson plete hlavu obraně soupeře, ke střele se dostal Vas, prudce vypálil, jeho ránu ale jihlavští zblokovali.
51:31
Velká šanci domácích! Škarkovi propadl kotouč mezi nohama, útočník Vas ale nedokázal puk dotlačit za brankovou čáru. Zabránil mu v tom důrazný obránce Dukly. Poté se strhla šarvátka.
51:49
Vyloučen hráč Bilčík (Jihlava), 2 min. za hrubost
54:10
Robinson (Slavia) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Hruška M.
Stav zápasu Slavia - Jihlava 5:0

Tak tohle už je debakl! Další nepříjemnou ránu vrazil Jihlavě Robinson, který využil perfektně načasovanou přihrávku Milana Hrušky.
54:41
Dukla teď sice drží puk hokejkách, Slavia je ale k ničemu nebezpečnému nepouští.
55:07
Edenem se rozlévá radost, domácí fanoušci už slaví. Hylák útočí na čisté konto.
56:14
Vyloučen hráč Mrňa (Jihlava), 2+10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
Mrňa konec utkání nezvládl emočně a hráče Slavie zbytečně fauloval do hlavy. Rozhodčí ho poslali do kabin.
57:53
Nebezpečně pálil Knot, hosté následně puk vyhodili kamsi na střídačku.
58:14
Jihlava se v oslabení ubránila, to už ji však náladu nespraví. Stav 0:5 je velmi potupný.
58:42
Hosté mají poslední šanci zkazit Hylákovi nulu.
59:15
Jedovatou střelu Dukly zablokoval Knot.
Slavia zaslouženě vyhrála a rozradostnila zaplněný Eden. Jihlava se vůbec nedostala do zápasu, po nadějné první třetině se vytratila ze hry a jen sledovala, jak domácí navyšují skóre. Hrdinou zápasu je brankář Hylák, který dnes působil velmi jistě.
Pražané se díky výhře posouvají na druhé místo tabulky baráže. Jihlava je zatím poslední.
To je pro tuto chvíli vše. Příjemný zbytek nedělního večera!

19. 4. 2016 17:30Jihlava–Slavia 4:1
17. 4. 2016 18:00Slavia–Jihlava 3:2
5. 4. 2016 17:30Jihlava–Slavia 4:5
3. 4. 2016 18:00Slavia–Jihlava 5:0