Příjemný podvečer ze Zlína, kam dnes zavítal mistrovský Liberec. Hosté vyhráli deset zápasů po sobě, domácí pětkrát v řadě prohráli.
O špatné situaci domácího týmu jednali včera večer zástupci vlastníků klubu, stanovisko si dnes ráno vyslechli hráči s realizačním týmem, po zápase s ním bude seznámena veřejnost. Jisté je jen to, že trenérem mužstva je dnes Rostislav Vlach.
Na soupisce Zlína chybí opět obránce Blaťák, podle vyjádření kouče Vlacha ho sužuje střevní viróza.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Pešina (CZE) - Barvíř (CZE), Zíka (CZE)
Počet diváků: 3 343

Deset minut před zápasem je hlediště prakticky prázdné, více než dva tisíce diváků ve Zlíně zatím nejsou.
0:00
1:00
Úvodní minuta se odehrála uprostřed hřiště, zatím nikdo nevystřelil.
1:33
Kubišovi v jízdě utekl puk, jinak by byl sám před Willem. Štěstí pro Liberec.
2:12
Honejsek nabízel puk zpoza brány, domácí Maruna se k němu nedostal.
3:22
První řada Zlína si vytvořila tlak, jenže Willa neohrozila. Střelu Říčky zablokovali obránci.
3:45
Hosté posunuli zlínskou klec, vhazuje se ve středním pásmu.
4:38
Liberecký bek Švec se vydal na výlet, domácí ho nepustili ke střele.
4:51
Ondráček dohrál u mantinelu Ordoše, který se neochotně zvedá z ledu. Na kluzišti zůstala krev, Ordoš odjíždí s pomocí na střídačku, nevylučuje se. Krvavé zranění mu způsobilo vlastní plexisklo na helmě.
5:55
Říčka ukryl střelu za obránce, Will se štěstím kryje. Moc toho neviděl.
6:34
Bulíř (Liberec) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Šimek a Ševc
Stav zápasu Zlín - Liberec 0:1

Liberec má dnes kliku. Bulíř šťastně tečoval tělem nahození od modré, Kašík neměl nárok. Hosté vedou z ničeho.
8:14
A Zlín pokračuje ve střeleckém trápení. Holík předložil puk Bukartsovi, lotyšský forvard ho napálil do brankáře.
8:54
Kotvan dostal domácí špatnou rozehrávkou pod tlak, Radivojevičovu ránu od modré zlikvidoval Kašík.
10:42
Bývaly doby, kdyby po takové nahrávce mezi obránce Honejsek ujel, pěkný Marunův pas ale na modré nezpracoval.
11:52
Nyní se těžce zvedal z ledu domácí Roman Vlach, na střídačku ovšem odjel sám.
14:37
Vyloučen hráč Radivojevič (Liberec), 2 min. za podražení
První přesilovku si zahraje Zlín.
15:00
Kotvan to zkusil od modré, Will vyrazil. Vzápětí hosté vyhodili puk.
16:13
Zlín střílí v přesilovce od modré, Will puky vidí a lehce chytá. Teď ránu Žižky.
16:30
Ondráček byl sám před Willem, jenže kotouč namířil mimo tyče.
17:06
Liberec je v pěti, ale musí čelit náporu Zlína. Chytilův odvážný nájezd Will zpacifikoval.
18:00
Jelínek nahodil z úhlu puk na Kašíka, zlínský gólman byl ve střehu.
20:00
Zlín byl v první části lepší, vedou ale hosté po šťastné teči Bulíře. Na střely vyhráli domácí 9:4.
20:00
20:30
Domácí se po půlminutě vymanili z pásma, puk ale záhy odevzdali.
21:44
Na Ondráčka hleděla odkrytá brána, než se však domácí útočník vzpamatoval, Will se přesunul a Ondráček pak stejně ani nevystřelil.
22:24
Trest týmu (Zlín), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
22:48
Radivojevič (Liberec) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Bulíř a Jelínek
Stav zápasu Zlín - Liberec 0:2

Liberec neproměnil několik šancí, pak ale napřáhl od modré Radivojevič a rozhozený Kašík pustil puk za záda. Domácí gólman se nestihl přesunout od pravé tyče a nechal střelci odkrytou klec.
25:13
Liberec snadno kontroluje hru, domácími druhý gól otřásl a do pásma Liberce se v posledních minutách vůbec nedostávají.
25:35
Vyloučen hráč Vlach (Zlín), 2 min. za podražení
Zbytečný faul nabízí Liberci šanci na třetí gól.
26:44
Druhá přesilovka je od Liberce zatím statická.
27:35
A domácí se v oslabení tentokrát ubránili. Následuje úklid ledu.
28:35
Štípavá rána Podešvy gólmana Liberce jen vystrašila, Will ji vyrazil.
29:01
Domácí střelci nejdou v pohodě. Honejsek nabil volnému Kubišovi, který vypálil puk metr nad branku.
31:28
Vyloučen hráč Bartovič (Liberec), 2 min. za podražení
31:28
Vyloučen hráč Šťastný (Zlín), 2 min. za napadení
32:27
Říčkova svižná rána skončila v lapačce Willa.
33:30
Oba týmy hrají v plném počtu. Ve hře čtyř proti čtyřem si domácí vytvořili tlak, zase ale bez pořádné střely.
34:28
Vyloučen hráč Bulíř (Liberec), 2 min. za nedovolené bránění
34:42
Hosté puk vytečovali mezi diváky, vhazuje se před Willem.
35:20
Marušákovu střelu vyrazil betonem spolehlivý Will.
36:30
A je po přesilovce Zlína.
37:09
Jelínek (Liberec) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Lakatoš a Krenželok
Stav zápasu Zlín - Liberec 0:3

Liberec je produktivní. Osamocený Jelínek ukázal domácím, jak se proměňují šance. Tohle zavání dalším debaklem pro Zlín.
38:13
Dojíždějící Hrabík vystrašil Kašíka, puk raději ukryl v lapačce.
38:44
Radivojevič (Liberec) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Bulíř a Svačina
Stav zápasu Zlín - Liberec 0:4

Někteří diváci se zvedají ze sedaček. Na tohle nejsou zvědaví. Na 4:0 pro hosty zvyšuje střelou k tyči Radivojevič.
40:00
Liberec v prostřední třetině navýšil svůj náskok na čtyři branky a udělal poslední části formalitu.
40:00
41:10
Horák nesmyslně nahazoval puk od mantinelu na Willa, kterého nikdo neatakoval a všechno dobře viděl.
42:48
Vyloučen hráč Ševc (Liberec), 2 min. za faul kolenem
43:00
Kašík rozehrál do napadajícího Vantucha, hosté ale netrestali.
44:30
Dvě minuty zlínské přesilovky uplynuly jako voda v Dřevnici. Liberec bez námahy oslabení ustál.
45:58
Ofsajd domácích, zápas se jen dohrává. Zlín na to nemá, Liberec hledí ušetřit síly.
47:25
Horák dostal nabito mezi kruhy, vypálil doprostřed branky, kde stál Will.
50:00
Deset minut do konce, hra pokračuje bez vzruchu.
50:43
Lakatoš dostal puk mezi brusle, jinak by zakončoval do odkryté klece Zlína.
51:11
Vyloučen hráč Šimek (Liberec), 2 min. za hru vysokou holí
51:30
Hosté hráli v pěti, sudí si toho nevšimli.
52:30
Liberec kombinuje i v pěti, diváci nespokojeně pískají.
52:57
Vyloučen hráč Vitásek (Liberec), 2 min. za podražení
14 vteřin pěti proti třem pro Zlín.
53:11
Liberec je ve čtyřech.
53:33
Sebevědomí Will si střelu od modré vyklepal z lapačky a ač tísněný, v klidu rozehrál.
55:00
Liberec přečkal dlouhé oslabení a Will míří ke čtvrté nule v sezoně v sezoně.
55:30
Krenželok (Liberec) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Lakatoš a Jelínek
Stav zápasu Zlín - Liberec 0:5

Nedůraz domácích trestá Krenželok, který dotlačil puk pod hokejkou Kašíka do sítě.