Příjemné pozdní odpoledne ze zamračeného Zlína, kam dnes zavítala k moravskému derby Olomouc. Hosté jsou po 10. kolech šestí, Zlín až jedenáctý, ale má k dobru dva zápasy.
Kohouti jsou venku nebezpeční, ze čtyř utkání vyhráli tři. Zlín doma dokázal vyhrát dva ze čtyř zápasů, naposledy porazil vedoucí Třinec v nájezdech.
0:00

Rozhodčí: Pavlovič (SVK), Hejduk (CZE) - Kotlík (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 4 457

0:18
Hosté se provinili ofsajdem, jejich fanouškům to nevadí, do Zlína jich dorazilo na tři stovky a jsou od začátku pořádně slyšet.
0:54
Herman si od mantinelu nabruslil před Kašíka, puk prolétl po jeho střele brankovištěm vedle klece domácích.
1:55
Teď se na chvíli usadili před brankářem také domácí, jenže k zakončení se nedostali.
2:00
Vyloučen hráč Skladaný (Olomouc), 2 min. za hru vysokou holí
3:00
Zlín za minutu přesilovky Konráda ještě neohrozil.
3:17
A teď se zastavil sám, rozhodčí pískl ofsajd.
4:09
Mikúš (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Skladaný a Eberle
Stav zápasu Zlín - Olomouc 0:1

Domácí sehráli přesilovku staticky a hosté hned po ubránění oslabení udeřili. Juraj Mikúš se trefil z pravého kruhu přesně do místa, kde Kašík nechal mezeru.
4:29
Podešva (Zlín) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Šťastný a Kubiš
Stav zápasu Zlín - Olomouc 1:1

Blesková odpověď Zlína. Šťastný nahodil puk od mantinelu před bránu, kde ho tečoval za záda gólmana Podešva.
5:30
Kotvan vyvezl puk tak šikovně, že vypracoval velkou šanci Bukartsovi, kterého ale zblízka Konrád vychytal.
6:26
Chvíle uklidnění při komerční pauze, derby se zatím hraje ve slušném tempu.
7:06
Zlín se prodral do pásma hostů, ale jen za cenu ofsajdu.
8:21
Marušák nestihl vystřídat a to bylo pro domácí dobře, protože nejstarší bek extraligy se vrhl k ledu a zastavil tělem ránu Eberleho.
10:00
Holík si najel na osu hřiště, jeho střela ale nemohla houštinou těl projít na Konráda.
11:16
Zlínu se rýsovalo přečíslení tří na jednoho, Kubišovi se ale zamotal puk mezi bruslemi a pak zahráli domácí ofsajd.
12:29
Fořt se probil do zakončení, Kašík střelu svého bývalého spoluhráče zastavil.
13:22
Ostřížek si najel mezi kruhy, Kašík jeho pokus chytil, pak ale ztratil hůl. Hosté indispozice domácího brankáře nevyužili.
15:33
Říčka přebral puk na modré, už se hotovil ke střele, když zazněl hvizd vinícího ho z ofsajdu.
16:42
Marušák (Zlín) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Kubiš
Stav zápasu Zlín - Olomouc 2:1

Když nevíš, co s pukem, vystřel. Tímto heslem se řídil Marušák a Konráda propálil od modré. Olomoucký brankář měl ztížený výhled.
18:05
Třetí řada Zlína je při chuti, Olomoucké přitlačila a ti byli rádi, že puk zašlápli u mantinelu.
18:13
Co je, co je? Ptají se rozhodčích fanoušci hostů. Sudí odvolali faul domácích, což příznivce Olomouce logicky dopálilo.
20:00
Domácí inkasovali jako první, ale skóre otočili, u obou branek byl třetí útok Zlína.
20:00
20:09
Hned po 9 vteřinách se hosté provinili zakázaným uvolnění.
20:26
A teď zase Zlín.
21:20
Vlach si obhodil Jaroměřského, bekhendem poslal puk vedle pravé tyče.
22:19
Olomouc zamkla domácí pětku před Kašíkem, jeho spoluhráči se z tlaku vymanili jen díky zakázanému uvolnění.
23:39
Vyloučen hráč Marušák (Zlín), 2 min. za nedovolené bránění
Nápor hostů vyústil ve faul střelce zatím poslední branky.
25:39
Zlín se ubránil, posledních třicet vteřin přitom hrál Ondráček bez hole, Olomouc však výhody nevyužila.
26:58
Než se Šťastný vzpamatoval, Konrád mezeru u pravé tyče utěsnil a domácí útočník pak ani nevystřelil.
27:33
Chytil nahazoval puk na teč Ondráčkovi, který ho usměrnil těsně vedle pravé tyče, kde stál pozorný Konrád.
27:49
Škůrek napřáhl od modré, ránu olomouckého obra ztlumil Kašík.
28:55
Hra je rozkouskovaná, puk zapadl na střídačku hostů, vhazuje se ve středním pásmu. Boj místo hokeje, toť heslo posledních minut.
30:08
Vyloučen hráč Knotek (Olomouc), 2 min. za podražení
30:38
Střela Strapáče byla zbytečná, před tím se pískal ofsajd.
32:03
Zlín drtil minutu olomoucké obránce, jenže pak chyboval na modré Kotvan a Herman div že neprocedil puk za záda Kašíka. Zlínský brankář ho na poslední chvíli zalehl.
33:21
Jaroměřský ztratil rukavici, pakl odvážně hrál dobrých 30 vteřin s obnaženou pravou rukou, ačkoliv měl možnost střídat.
35:00
Kotvan si najel ze střídačky na nahrávku, z jedné těsně minul.
35:46
Vyloučen hráč Kotvan (Zlín), 2 min. za hákování
36:46
Olomouc za minutu přesilovky zatím nic nevymyslela.
37:50
Domácí jsou v plném počtu.
39:29
Honejsek se nerozpakoval a napálil puk z jedné do betonu Konráda.
40:00
Stav 2:1 se dalších 20 minutách nepohnul, nebylo ale proč. Šance ve druhé třetině nebyly žádné.
40:00
40:32
Nahození ze středního pásma ztlumil na hrudi Kašík.
41:51
Hosté jsou aktivnější, střela Vyrůbalíka byla z ranku snadných, Kašík ji skryl v lapačce.
42:22
Na opačné straně švihl do puku Kotvan, také Konrád neměl potíže zakročit.
43:15
Šťastný (Zlín) vstřelil branku (2. gól v sezóně)
Stav zápasu Zlín - Olomouc 3:1

Vlach viděl rozjetého Šťastného, na jehož kličku byl Konrád krátký. Domácí útočník mu ho zasunul mezi betony.
44:00
Kotvan vybídl ke skórování Bukartse, lotyšský útočník mířil zblízka nad horní tyč.
46:03
Škůrek zalehl puk u trestné lavice domácích, následuje komerční přestávka.
46:21
Po třetí inkasované brance aktivita Olomouce opadla.
46:57
Vyloučen hráč Houdek (Olomouc), ot 10 min. za nesportovní chování
Houdek se vztekal za zákrok, který rozhodčí vzápětí odvolali. Podivné...
47:17
Vyloučen hráč Ondrušek (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
48:20
Domácí si minutu posouvali puk, Konráda neohrozili.
48:58
Juraj Mikůš střílel v oslabení z levé kruhu, Kašík zakročil.
49:20
Hosté jsou v pěti, v oslabení udrželi reálnou šanci na bodový zisk.
50:25
Burian pokoušel štěstí z úhlu, marně, Kašík je v pozoru.
50:54
Marušák zadovkou nabil Bukartsovi, zlínskému kanonýrovi ale není dnes přáno. Konrád kryl.
52:00
Ostřížek zůstal sám mezi kruhy, bekhendem pálil do Kašíka.
53:55
Holík z Bukartsem rozebrali obranou soupeřem, lotyšský úročník ale netrefil poloprázdnou klec.