Dobrý páteční podvečer z Olomouce, kde se dnes koná utkání 19. kola Tipsport extraligy mezi místní Morou a Plzní.
Uvidíme, jak domácím prospěla dlouhá reprezentační přestávka. Plzeň už má v nohách jeden zápas, předevčírem doma nestačila na Zlín 1:3 a je na dvanáctém místě.
Olomouc je aktuálně devátá. Během pauzy získala na hostování obránce Karla Plášila, kmenového hráče Mountfieldu. Na dnešní soupisce ale chybí.

Rozhodčí: Šír (CZE), Mrkva (CZE) - Zíka (CZE), Kotlík (CZE)
Počet diváků: 4 458

Naopak se na ni vrátil po zranění Tomáš Mikúš a trenér Venera okamžitě oprášil slovenskou lajnu ze začátku sezony, kterou tvoří s bratrem Jurajem Mikúšem a Františkem Skladaným.
0:00
0:50
V první šanci se ocitl Jan Knotek, kterého zpoza branky našel Marek Laš, mířil ale z mezikruží nad.
1:45
Nicolas Johnson dvěma střelami probvěřil Konráda, zvláště ta druhá měla naději na úspěch, vypadalo to totiž, že se olomoucký gólman už přesunuje k opačné tyči.
3:55
Knotek si počkal na útočné modré na puk a řítil se do nájezdu, kličku na vyrážečku ale Machovský lehce přečetl.
4:21
Vyloučen hráč Kracík (Plzeň), 2 min. za podražení
5:26
Juraj Mikúš pálil z levého kruhu, Machovský s jistotou zasahuje lapačkou.
6:00
Vyrůbalíkův příklep po ledě Machovský dobře viděl a vyráží betonem.
6:30
Plzeň je v plném počtu, domácí si vypracovali několik střel, ale žádná neměla punc nebezpečí.
7:46
Herman v tísni našel od mantinelu najíždějícího Fořta, který vyslal švihem sice ostrou střelu, ale jen doprostřed branky.
8:20
Domácí jeli ve třech na jednoho, ale celou akci rozehráli špatně, navíc na konci Holcovi přeskočil puk hokejku.
10:09
Kodýtek (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Němeček a Vracovský
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 0:1

Hosté jdou do vedení po akci, která začala střelou od modré. Konrád ji jen vyrazil před sebe a Kodýtek zblízka dorazil do horní poloviny branky.
11:21
Vyloučen hráč Jaroměřský (Olomouc), 2 min. za podražení
Indiáni si nádavkem zahrají přesilovku.
12:06
Pulpán (Plzeň) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Kadlec a Johnson
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 0:2

Pulpánova střela ani nebyla moc prudká, ale Konrád měl zřejmě zakrytý výhled.
13:50
Skladaný přečetl plzeňskou rozehrávku a mohl snížit, ale pálil mimo.
14:18
Fořt (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Mikúš a Matai
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:2

Domácí vrací do hry Tomáš Fořt, když zblízka šťouchl do puku a ten se dokutálel za čáru.
16:39
Konrád riskantní rozehrávkou během vteřiny zvýšil tlak několika tisícovkám lidí. Ale vyšlo mu to.
17:44
Vyloučen hráč Němeček (Plzeň), 2 min. za zdržování hry
Němeček v tísni vyhodil puk až za plexisklo.
19:00
Domácí se nemohou dostat do pásma.
19:20
Až teď Knotek se řítil sám s obráncem na zádech, kličku ale zakončil mimo branku.
20:00
Statistiky 1. třetiny: Střely na branku: 10:6, zblokované: 7:4.
20:00
21:20
Kracík vypálil těsně za modrou pořádnou dělovku, k jeho smůle ale rozhodčí pískali ofsajd.
22:10
Hanáci zavřely Indiány v pásmu, jmenovitě třetí lajna a vyslala na Machovského tři střely. Nejnebezpečnější byla od modré z hole Staňka.
24:04
Neuvěřitelné, co domácí nedali! Knotek se Strapáčem byli sami před Machovským, ale ani střela, ani dorážka za již ležícím gólmanem neskončila. Machovského poslali do Zlaté helmy.
25:16
Další úžasný okamžik, kdy Holec bekendem pálil z nulového úhlu a puk zřejmě díky teči trefil spojnici branky.
25:56
Olomouc teď má velký tlak, v pásmu je usazená podobně jako při přesilovce.
27:50
Další kombinace zakončená střelou, Burianův švih Machovský likviduje na dvě doby.
29:40
Kubalík (Plzeň) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Čerešňák a Němeček
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:3

Sotva domácí na okamžik polevili, dostávají další ránu. Kubalík překonal Konráda opravdu parádní tečí.
30:14
Plzeň dala gól ze své první střely na branku ve druhé třetině. Domácí jich za deset minut druhé části měli jedenáct.
32:22
Ostřížek chtěl zblízka umístit puk do horní poloviny, ale přestřelil branku.
35:09
Třetí gól v síti připravil domácí o tlak.
38:04
Plzeň je v naprosté pohodě, dobře čte kombinace Mory a drží puk daleko od své brány.
40:00
Střely na branku ve 2. třetině: 12:3, celkem 22:9.
40:00
41:28
Kracík (Plzeň) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Indrák a Sklenička
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:4

Kracík vzal rychlý brejk na sebe, sjel si mezi kruhy a vymetl šibenici.
41:28
Střídání Střídání brankářů domácích. Z branky odešel Branislav Konrád, nahradil ho Martin Falter
Martin Falter se v brance Olomouce objevuje letos teprve podruhé.
45:00
Domácí jsou zjevně paralyzovaní vývojem. Zatím nic nenasvědčuje, že by mohl zápas dostat nějakou zápletku.
46:36
Čtvrtý útok Mory teď dokázal zmáčknout Plzeň a Machovský nepředvedl při střele Fořta moc jistý zákrok.
49:28
Houdek poslal od modré dobrou nabídku před branku a Ostřížek šikovně tečoval, ale Machovský se opět vyznamenal.
50:55
Blízko gólu byl při dorážení Herman, Němeček mu ale stihl zablokovat hokejku.
51:19
Mora udělala závar před Machovským a skončilo to menší strkanicí. Domácí budou mít přesilovku.