Dobrý nedělní podvečer z metropole Hané, kde od 17 hodin začne 16. kolo utkání Tipsport extraligy ledního hokeje mezi HC Olomouc a HC Plzeň 1929.
0:00
0:26
Ve stoprocentní šanci se po Knotkově posunutí zjevil Eberle, jeho ránu zblízka ale Svoboda vleže vyrazil.

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Petružálek (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 4 507

1:52
Stach se srdnatě probíjel do útočného pásma, dva hráče obešel, přesila čtyř ale už na něj byla příliš.
2:00
Domácí pokračují v tlaku, Jakubu Galvasovi ale v kritickém okamžiku střely sklouzl puk z čepele.
3:13
A znovu kohouti. Holec si svou rychlostí vybojoval puk v rohu a vyjel i před branku, na poslední chvíli mu ale jeden z indiánů zablokoval hokejku.
4:05
Plzeňský Gulaš se v pásmu krásně uvolnil a hledal spoluhráče před brankou, puk proskákal olomouckým brankovištěm.
6:58
Olomouckou akci přerušuje zatím bezchybný Miroslav Svoboda v brance Plzně.
7:15
Preisinger pálil z kruhu, Konrád měl navíc clonu dvou hráčů, právě ta ale zabránila puku v cestě na branku.
9:51
Další dobré střídání prvního olomouckého útoku, ve kterém čelil Svoboda dvěma nebezpečným střelám.
11:35
Vyloučen hráč Hollweg (Plzeň), 2 min. za sekání
12:26
Vyloučen hráč Moravčík (Plzeň), 2 min. za sekání
Moravčík ve snaze dostat se k puku vysekl hokejku Eberlemu, který navíc ještě trochu teatrálně zvedl prázdné ruce nad hlavu, kdyby snad sudí neviděl. Faul to ovšem byl jasný a domácí budou hrát více než minut proti třem.
12:52
Škůrek (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Vyrůbalík a Eberle
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:0

Krásná dělovka Škůrka do horní poloviny. Stejně jako v minulém utkání Mory otevírá skóre utkání.
14:12
Housek od modré poslal nabídku před branku, kde ji šikovně tečoval Skladaný. Puk ovšem s brankářem přeletěl i jeho klec.
14:58
Sotva skočil na led Moravčík, mohla Plzeň vyrovnat. Gulaš se dostal až před Konráda a zkoušel ho vymíchat forhendovou kličkou. Olomoucký brankář tam stihl vrazit beton s takovou razancí, že s pukem posunul i branku.
15:07
Vyloučen hráč Škůrek (Olomouc), 2 min. za hákování
A střelec první branky se zapisuje i do dalších statistik, je prvním vyloučeným na domácí straně. Plzeň má šanci vyrovnat.
16:24
Kracík našel zpoza branky najetého Indráka a Konrád mu mohl jen poděkovat, že střelou z první mířil těsně mimo.
17:10
V končící přesilovce se v šanci objevil Kubalík, střelu zblízka po ledě ale Konrád dokázal betonem posunout mimo branku.
18:19
Herman (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Holec
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 2:0

Střelcem branky se stal Jan Káňa, nová posila Olomouce z Brna.
20:00
20:00
20:28
Kubalík ve svém prostoru mezi kruhy mířil mimo.
21:33
Cinnnnk! David Stach švihem trefil břevno.
22:21
Holec znovu využil své rychlosti, po pravém křídle se dostal do střelecké pozice a Svoboda jeho švih jen vyrazil před sebe.
23:36
Velký závar Plzně končí přerušením hry od rozhodčího. Eberle se nemohl zvednout z ledu, zřejmě zranění v obličeji, zamířil rovnou do šatny.
25:19
Pokračující tlak Plzně přináší střelu Jonese, kterou Konrád nadvakrát ukryl. Hosté ale ve druhé třetině mají zatím navrch.
27:52
Skladaný (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Burian
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 3:0

Domácí z ojedinělé šance zvyšují svůj náskok. Skladaný nejprve slabě vystřelil po akci jednoho na jednoho, puk se k němu však odrazil a krásně ho zametl na vzdálenější tyč.
29:01
Kubalík znovu ve své kanceláři před brankou, skákající puk ale posla nad branku.
29:20
Pukblikum jásá, Jan Káňa hitem trefil Ryana Hollwega. Rychle si nová posila získává srdce fanoušků...
31:36
Vyloučen hráč Laš (Olomouc), 2+2 min. za hru vysokou holí
Nedá se říct, že by stav 0:3 Plzní nějak otřásl, naopak je téměř neustále v útočném pásmu. Faul Laše je toho trochu důsledkem.
32:32
V přesilovce první minutu indiáni neškodní, naopak Mora se pokouší i ohrožovat Svobodu.
33:22
Mertl zblízka nebezpečně pálil, Konrád puk efektně vykopl betonem.
35:01
Kohouti propadli ve středním pásmu a Plzň jela ve třech na dva. Proti střele Straky musel Konrád předvést vynikající zákrok.
35:43
A je po čtyřminutové přesilovce, domácí ale nemají čas vydechnout, stále se hraje u nich v pásmu.
36:20
Sundher rozjel brejk a našel lépe postaveného Skladaného, který mířil na bližší šibenici. Tam ale udělal Svoboda lapačkou "sim sala bim" a bylo.
37:48
Už už to vypadalo, že Mráz se v Olomouci konečně trefí, jeho dorážku zblízka ale dokázal Svoboda bůhvíjak vyrazit.
39:12
Vyloučen hráč Laš (Olomouc), 2 min. za krosček
Laš znovu míří na trestnou lavici, krosčekem poslal na mantinel Mertla, který ovšem svému pádu krapet pomohl.
40:00
V Olomouci jsou za námi dvě třetiny a zatím sledujeme velmi zábavný a svižný hokej. Oba týmy jsou aktivní a Plzeň ani po třetím inkasovaném gólu nerezignovala. Díky tomu nás čeká velmi zajímavá třetí třetina.
40:00
40:16
Moc nechybělo, aby Knotek s Váňou přidali v oslabení čtvrtý gól domácích. Snad jen víc přesnosti při nahrávce.
41:24
Olomouc je v plném počtu.
42:33
Burian hned po buly vyzkoušel pozornost Svobody.
43:11
Laš zkusil další střelu z kategorie propagačních. Vytěžil alespoň vhazování.
43:56
Houdek vyhazuje přes všechny čáry, hra se tedy vrací před Konráda.
44:50
Holec dostal skvostnou přihrávku a řítil se sám na Svobodu, zakočení žabičkou mu ale nevyšlo.
Stadion se otřásá oslavnými chorály, do plecharény se po dvou domácích výhrách vrátila radost, zvlášť když se rýsuje i třetí nad dosavadním lídrem tabulky.
47:20
A znovu Kubalík, který dnes je nejaktivnějším střelcem hostů. Jeho pohotovou střelu z první Konrád vyrazil se štěstím.
Trochu Mexika na Hané - stadionem během přerušení obíhá mexická vlna.
48:48
Knotek se dostal ke střele z levého kruhu, Svobodův beton jen zaduněl.
49:47
Vyloučen hráč Sklenička (Plzeň), 2 min. za podražení
51:20
Velký závar před Svobodou, který musel čelit několika dorážkám a po jedné ze střel se mu puk odrazil i od masky. Ale odolal.
52:29
Ostřížkova střela končí sražená v ochranné síti v okamžiku, kdy do konce třetí třetiny chybí sedm a půl minuty.
Utkání sleduje 4507 diváků, v tom odhadem tři desítky mlčících fandů Plzně.
55:15
Ostřížek (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně)
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 4:0

Mňam! Strapáč přihrál na najíždějícího Ostřížka, který se podíval a zápěstím dokonale vymetl šibenici. Celé akci předcházela špatná rozehrávka brankáře Svobody.