Vítejte u online přenosu čtvrtfinálového utkání mistrovství světa mezi Švédskem a Lotyšskem.
Oba celky se spolu naposledy utkaly na loňském šampionátu a tehdy bylo úspěšnější Švédsko. V rámci skupiny porazilo Lotyše 2:0 a potvrdilo tak roli favorita.
Souběžně s tímto kláním se hraje ještě čtvrtfinále Finsko - Švýcarsko. Již odpoledne se hrálo utkání Rusko - Kanada 4:5 po prodloužení a USA - Česko 3:2.

Rozhodčí: Mayer (USA), Olenin (RUS) - Kohlmüller (GER), Otmakov (RUS)
Počet diváků: 12 490

0:00
0:32
Zibanejad z úhlu prověřil lotyšského brankáře.
1:06
Merzlikins raději přerušil hru, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.
2:12
Roberts Bukarts těsně minul švédskou branku po pěkné akci.
3:50
Zatím má překvapivě převahu Lotyšsko, které Švédy zatím pustilo jen ke střele v úvodní minutě.
4:52
Zakázané uvolnění outsidera dnešního zápasu.
5:02
Lotyši nemohli vystřídat, ale první švédská lajna se v útočném pásmu neudržela.
6:36
Merzlikins si připsal rutinní zákrok proti nahození žluto-modrých.
7:41
Redlihs využil toho, že se k němu odrazil kotouč a z první vypálil těsně vedle.
8:38
Máme tu první reklamní přestávku, Švédsko ještě ani jednou pořádně nevystřelilo.
9:59
Džerinš stál u tyčky a snažil se zadovkou překvapit Nilssona, ten však dokázal zakročit.
10:55
Zibanejad nedokázal překonat mladičkého obránce Zileho, střela švédského útočníka nebyla kvalitní.
11:36
Na řadě je další komerční pauza.
12:02
Postavení švédského hráče v brankovišti.
13:55
Zatím ani jeden s gólmanů neměl příliš mnoho práce, především u Merzlikinse je to překvapení.
14:57
Roberts Bukarts proklouzl mezi dvěma Švédy a Nilsson se musel ohánět, aby jeho pokus vyrazil.
15:35
Arvidsson to zkusil technicky, ale prokličkoval se jen za branku.
16:56
Merzlikins si připsal svůj teprve třetí zákrok, ale máme tu první náznak švědské převahy.
17:14
Prvního zmatku v lotyšské obraně se pokusil využít Rakell, ale trefil jen připraveného Merzlikinse.
18:39
Výpad Lotyšů zastavil ofsajd.
19:31
Janmark před brankou hledal Everberga, ten byl však obsazený.
20:00
20:00
20:19
Zibanejad našel před brankou volného Rakella, který však nevyzrál na výborného Merzlikinse.
21:04
Rubins srazil střelu Hornqvista do ochranné síti. Vypadá to, že Švédsko se během přestávky probralo.
22:27
Jevpalovs vjel do útočného pásma, ale podklouzl. Švédsko tak získalo puk zadarmo.
23:42
Larsson vypálil těsně vedle, a tak mohli útočit Lotyši a zákrok si po ráně Keninše připsal Nilssen.
24:48
Nyquist se snažil využít závaru před brankou, ale Merzlikins opět udržel svůj čistá štít. Povolil se mu beton, hra je přerušena.
25:57
Švédové se řítili na Merzlikinse tři na dva, ale Rakellovu střelu zvedl svou holí Galvinš.
26:36
Forsberg (Švédsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Kempe A a Ekman-Larsson
Stav zápasu Švédsko - Lotyšsko 1:0

Merzlikins si na kotouč sáhl, ale tvrdou ránu Forsberga nedokázal zkrotit natolik, aby nespadla za jeho záda.
26:36
Pozor, lotyšský kouč využívá svou výzvu a reklamuje bránění gólmanovi!
26:36
Branka platí!
27:37
Vyloučen hráč Zibanejad (Švédsko), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
28:55
Lotyšům se zatím přesilová hra příliš nedaří.
29:37
Švédsko je kompletní, Nilsson mohl zůstat v klidu.
30:59
Nyquist byl sám tváří v tvář před Merzlikinsem, ale nedokázal jej nijak ošálit ani propálit.
31:18
Galvinš podpořil akci Keninše a po přihrávce netrefil prázdnou branku!
31:59
Blugers (Lotyšsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Bukarts
Stav zápasu Švédsko - Lotyšsko 1:1

Moc pěkná střela Blugerse zápěstím na zadní tyč, trefil se parádně. Nilsson neměl šanci.
32:35
Merzlikins si musel lehnout na puk, aby přerušil hru.
33:01
Vyloučen hráč Nyquist (Švédsko), 2 min. za podražení
33:07
Vyloučen hráč Ekman-Larsson (Švédsko), 2 min. za hru vysokou holí
Švédové jdou na 1:54 do tří!
34:05
Džerinš dostal kotouč před branku, ale nedokázal jej dostat za záda Nilssona.
34:56
Abols pálil z bezprostřední blízkosti přímo do náruče Nilssona.
35:07
Švédsko přežilo těžké chvíle a je v plném počtu.
36:40
Vyrovnávací branka Lotyše nakopla, hrají mnohem lépe.
37:15
Vyloučen hráč Hornqvist (Švédsko), 2 min. za podražení
37:35
Džerinš dobře vložil hůl do přihrávky a způsobil Nilssonovi problémy. Následovala menší potyčka.
38:44
Bukartsova rána od modré se od brusle Lindholma odrazila na branku a Nilsson musel zasahovat.
Stav zápasu Švédsko - Lotyšsko 2:1

Arvidsson skvěle zasáhl letící kotouč a nasměroval jej do lotyšské svatyně.
42:22
Vyloučen hráč Janmark-Nylén (Švédsko), 2 min. za držení hole
42:22
Kotouč se sice dostal za brankovou čáru Švédska, po přezkoumání však sudí přišli na předešlý úmyslný kop lotyšského útočníka.
43:50
Švédům se podařilo vyhodit.
44:29
Vyloučen hráč Abols (Lotyšsko), 2 min. za hákování
45:17
Po Hornqvistově teči pomohla Merzlikinsovi tyčka!
46:27
Ekman-Larsson (Švédsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Kempe A a Rakell
Stav zápasu Švédsko - Lotyšsko 3:1

Ekman-Larrson se nejlépe zorientoval před brankou, využil toho, že Merzlikins ležel, objel jej a poslal puk do prázdné branky.
47:36
Lotyšům se verdikt rozhodčích příliš nelíbil, ale už nemají svou výzvu.
48:54
Hornqkvist ze vzduchu srazil kotouč do brankoviště, ale gól z toho nebyl.
49:43
Zajímavé drama nás dnes čeká v souběžném klání, Švýcarsko vede 3:2 nad Finskem.
50:21
Balcers (Lotyšsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Keninš
Stav zápasu Švédsko - Lotyšsko 3:2

Nádherná střela! Balcers vypálil z kruhu a trefil se přesně nad Nilssonovu lapačku.