Dobré nedělní odpoledne z Olomouce, kde od 17 hodin začne utkání 33. kola Tipsport extraligy ledního hokeje mezi místními kohouty a Spartou Praha.
Letmý pohled do tabulky prozradí, že půjde o souboj sedmého s desátým, přičemž Pražané ztrácejí aktuálně šest bodů.
Do sestavy domácích se vrátil po mistrovství světa dvacetiletých obránce Jakub Galvas. Sponzor klubu mu dokonce zaplatil dřívější cestu domů, aby se k týmu mohl připojit co nejdříve, Hanáky totiž zrovna v obraně docela trápí zranění

Rozhodčí: Hradil (CZE), Mrkva (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 4 517

Mora v pátek utnula svou pětizápasovou sérii porážek vybojovanou výhrou v Litvínově 4:1. Bylo to první vítězství od chvíle, kdy se zranil její nejlepší střelec Zbyněk Irgl.
Své potíže má i Sparta, která rozhodně nečekala, že se bude pohybovat na hraně předkola. Naposledy prohrála s předposledním Chomutovem 3:4 gólem devět vteřin před koncem.
Německý kouč Uwe Krupp po zápase prohlásil: "Jste na dně? Zvedněte se a pracujte. A pokud nechcete, sbalte se a jděte domů, všude je spousta dalších zaměstnání."
Tak uvidíme, jak budou sparťané dnes pracovat. V extrémně vyrovnané tabulce se počítá každý bod, takže už jen z toho pohledu nás čeká zajímavý zápas týmů bojujících o pozici v desítce.
Oba týmy už krouží na ledě posledních pár koleček, ještě se nahecovat u brankáře a za nějakou minutku můžeme začít.
Stadion je zaplněný tak nějak standardně na olomoucké poměry, tedy něco přes čtyři tisíce diváků.
0:00
0:40
První střelu po ledě do středu branky si připsal domácí Burian, na opačné straně z protiútoku provětral Konrádovi lapačku Kudrna.
2:35
Sparta je v úvodu aktivnější a víc na puku, domácí se nemohou dostat ke kloudné kombinaci.
3:50
Brankář Machovský chtěl rozehrát, ale našel jen hokejku Strapáče, který se hned rozjel směrem na branku, střelu však srazil jeden z vracejících se sparťanů do ochranné sítě.
4:00
Jaroměřský pálil od modré, clonit spěchal Nahodil, ale Machovský si puk bez potíží našel a schoval v lapačce.
4:33
Po zaváhání Škůrka jeli dva sparťané na jednoho, Konrád si ale s Rouskovou střelou poradil.
6:40
Ondrušek nahodil puk ze středního pásma a Machovský před dojíždějícím Strapáčem raději nezkoušel rozehrávat.
8:22
Piskáček se krásnou stahovačkou zbavil Švrčka, střelu mezi betony si ale Konrád vychutnal.
8:50
V dobré pozici pálil Beran mimo. Sparta je rozhodně živější a aktivnější.
10:38
Konečně se domácím podařilo založit útok a kombinací se dostat až do útočného pásma. Strapáč posílal puk na branku spíš na dorážku, tu ale Machovský nedovolil.
12:20
Nahodil neporozuměl Švrčkovu úmyslu, a tak je z toho zakázané uvolnění a vhazování před Konrádem.
13:09
Jones (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Piskáček
Stav zápasu Olomouc - Sparta 0:1

Hosté jdou do vedení po nenápadné akci, Jones zavezl puk do pásma a v obklíčení dvou obránců vystřelil na branku, ovšem přímo nad Konrádovo pravé rameno.
14:20
Vyloučen hráč Smejkal (Sparta), 2 min. za zdržování hry
15:40
Kolouch mohl dorážet do odkryté branky, prudký puk mu ale přeletěl hokejku.
16:23
Hosté jsou v plném počtu, ubránili se bez větších potíží.
16:52
Skladaný našel před brankou Holce, který z bezprostřední blízkosti chtěl trefit prostor u vzdálenější tyče, Machovský si ale ve složité situaci poradil.
17:14
Další rychlá akce kohoutů i se zakončením, které tentokrát obstaral bekendem po ledě Ostřížek, Machovský ale stihl betony včas sklapnout.
17:22
Hned po buly vypálil od modré Jergl, těsně však minul.
19:05
Vrána (Sparta) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Kudrna a Dvořák
Stav zápasu Olomouc - Sparta 0:2

S první střelou Vrány si Konrád ještě poradil, ale odražený puk rodák z nedalekého Šternberku pohotově dopíchl do sítě.
20:00
Sparta vede po první třetině 2:0 a nutno říct, že docela zaslouženě. Olomouc začala být nebezpečná až v závěru třetiny, jinak působila hodně letargicky.
20:00
21:11
Forman využil své rychlosti a dostal se před Konráda, ten ale jeho bekendový pokus kryl.
22:27
Tak dlouho obrana Olomouce ustupovala, až byl Piskáček mezi kruhy a vypálil na Konráda.
24:44
Cinnnk! Tečovaná střela Holce zazvonila o konstrukci.
25:40
Nahodil se na okamžik zjevil za obranou Sparty, rozhodl se pro tvrdou střelu, s jeho golfákem si ale Machovský věděl rady.
Olomouc se snaží být aktivnější, ale na Spartě je vidět klid z dvoubrankového náskoku.
28:37
Pech se vyskytoval v olomouckém brankovišti, čehož si všimli i sudí a přerušili hru.
29:12
Velký zmatek v brankovišti Sparty, kde se snažili dorážet Skladaný s Mrázem, nakonec však puk letí ze třetiny.
29:20
Vyloučen hráč Beran (Sparta), 2 min. za hákování
Beran fauloval Rutara a domácí mají šanci se zápasem něco udělat ve své druhé přesilovce.
31:28
Kohouti dokázali Spartu zatlačit a Machovský musel řešit několik střel. Skóre ale i po přesilovce zůstává stejné.
33:42
Jergl našel Galvase, který ale nedokázal zblízka přelstít Machovského kličkou do forhendu. Tohle byla velká šance Olomouce.
34:42
Holec dostal přihrávku na útočnou modrou, udělal pár rychlých kroků a vypálil, Machovský vše řeší vyrážečkou.
35:41
Cinnnk! Buchtele z první napálil odražený puk a ten se odrazil od levé Konrádovy tyče.
39:37
Strapáč měl před brankou spoluhráče, raději však zkusil střelu do horní poloviny, s tou si však Machovský poradil.
39:50
Domácí zkouší ještě do přestávky snížit, rána dělmistra Škůrka tentokrát skončila sražená nad.
40:00
Skončila druhá třetina, po které zůstává stav 0:2. Nemohu se ubránit dojmu, že tak, jako v této části, měli hrát domácí od začátku a pak by nejspíš stav byl jiný. Byli aktivnější, častěji se hrálo před Machovským, naopak Sparta si vystačila s údržbou svého náskoku.
Střely na branku ve 2. třetině: 16:4. Celkem: 30:16.
40:00
41:25
Tomeček zkusil překvapit z úhlu Machovského, ten si ale hlídal i tuto možnost a puk skryl do lapačky.
41:51
Sill v rohu trpělivě masíroval hokejkou záda Mráze, rozhodčí to sledoval ze dvou metrů, ale na vyloučení to k údivu olomouckého útočníka nebylo.
43:43
A další dlouhý boj o puk v rohu sparťanské třetiny. Kdepak, kohoutům dnes chybí lehkost a nápad v kombinaci, kterým by hosty zaskočili.
45:41
Kohouti při přechodu do pásma v ofsajdu, pak se ještě srazil Strapáč s Delislem, roztržku vyřešili slovním poštěkáváním.
46:21
Dvakrát napřáhl na modré Švrček, hlavně druhý projektil měl po teči gólové parametry, šel však těsně mimo.
47:48
Komerční přestávku strávila první lajna Olomouce důkladnou poradou, tak uvidíme, jestli to přinese nějaký efekt.
49:24
Holec nahrál Galvasovi, který pálil bez přípravy, Machovský se ale stihl přesunout a přízemní střelu srazit do rohu betonem.
49:41
Vyloučen hráč Dvořák (Sparta), 2 min. za držení protihráče
50:57
Více než minuta přesilovky pryč a domácí se zatím neusadili v útočném pásmu.
51:12
Přerušená hra z důvodu posunuté sparťanské branky.
52:05
Hosté jsou v plném počtu.
52:42
Galvasovu pobídku šikovně tečoval Kolouch, ale i s tím si Machovský poradil.
53:10
Vyloučen hráč Kalina (Sparta), 2 min. za podražení
Kalina podrazil rozjetého Strapáče a Sparta se zase musí bránit.
53:38
Jergl našel najíždějícího Ostřížka, ten si položil i Machovského, z velkého úhlu už ale nedokázal dostat puk do sítě.
55:10
Hosté v plném počtu, do konce třetí třetiny zbývá méně než pět minut.
Dnešní utkání sleduje 4517 diváků.
58:00
Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.
58:40
Olomouc v šesti bez brankáře.
59:05
Zakázané uvolnění domácích a Konrád se vrací do branky.
59:09
Pohotová střela Jonese hned po buly a stejně pohotový zákrok Konráda.
59:24
Knotek ve snaze nahodit puk trefil čárového rozhodčího, který spadl na led a rozdýchává zásah do zad.