Hezké páteční odpoledne z Olomouce, kde v 17 hodin začne třetí utkání čtvrtfinále play off mezi místními kohouty a HC Škoda Plzeň.
Stav série je dosud 1:1, když favorizovaná Plzeň zničila Moru v prvním utkání 8:1, ve druhém zápase ale ztratila dvougólové vedení a podlehla 2:3 v prodloužení.
V Olomouci je to bez nadsázky zápas, na který čekali, a hlavně o něj usilovali, fanoušci i hráči celou sezonu. Konečně je to tady!

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Lacina (CZE) - Komárek (CZE), Klouček (CZE)
Počet diváků: 5 500

Oba kotle fanoušků už se překřikují, ten olomoucký je našlapaný hlava na hlavu, hostů z Plzně může být kolem dvou stovek, takže se můžeme těšit na pekelnou atmosféru.
Jinak ovšem stadion zatím zdaleka zaplněný není, ačkoliv podle informací z pokladny zbývalo už jen pár lístků. Spousta lidí je však ještě před stadionem, tak nezbývá než věřit, že do těch deseti minut, které zbývají do začátku stihnou, dorazit na svá místa.
Dostatečně už bylo v minulých dnech medializováno, že se tyto týmy potkávají v posledních letech ve čtvrtfinále už potřetí, v obou předchozích případech uspěla Plzeň a favoritem je i tentokrát, když v základní části skončila třetí, Hanáci šestí.
Oba týmy už jsou na ledě, na středovém puntíku je státní vlajka České republiky a poslechneme si státní hymnu v podání Lucie Skácelíkové.
Ještě poklepání brankářům na betony, na ledě zůstávají zahajovací pětky a můžeme začít.
0:00
0:10
Domácí se dostali do pásma a Jergl vyzkoušel z velkého úhlu pozornost plzeňského brankáře Dominika Frodla.
0:51
Galvas (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Burian
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:0

Úvod domácích jako hrom! Obránce Galvas si sjel před branku, trochu ukradl přihrávku Buriana mířící na Irgla, ten se ale zlobit nemusí, protože mladý bek vymetl šibenici.
2:10
Hosté si pěkně vyhověli a byla z toho nebezpečná rána Čerešňáka, kterou i s tečí dokázal vyrazit Branislav Konrád.
3:37
Strapáče při průchodu do útočného pásma zastavil tělem Vojtěch Němec
4:26
Irgl mezi dvěma soupeři udržel puk a nabízel ho na teč Strapáčovi, který zadovkou pokoušel neúspěšně štěstí.
6:42
Kracík nabil před branku Němcovi, jeho pohotový pokus ale mířil přímo do hrudníku Konráda.
6:42
Povedená celostadionová choreografie olomouckých fanoušků na téma Vítejte v pekle.
7:14
Indrák byl ve stoprocentní šanci, ale Konrád zlikvidoval i dorážku.
7:48
Na opačné straně odpověděli střelami Ostřížek a Strapáč, Frodla ale neohrozili.
8:22
David Stach si rychlou kličkou udělal místo pro střelu a mířil nahoru, Konrád s pomocí masky puk kryje.
8:35
Oba týmy se předhánějí ve střelbě, Laš pálil zápěstím od modré, Frodl však puk dobře viděl a schoval do lapačky.
9:20
Mora jen vyhazuje přes všechny čáry, puk se vrací před Konráda a plzeňský tlak může pokračovat.
10:02
Vyloučen hráč Švrček (Olomouc), 2 min. za napadení
Švrček u mantinelu zboural Straku, dle sudích nedovoleně a Plzeň má první přesilovku.
10:08
Tribuny se zlobí, Knotek hned na buly dostal do obličeje, ovšem bruslí od padajícího hráče, takže není důvod vylučovat. Knotek opouští led v předklonu.
10:59
Kovář hledal před brankou osamoceného Nedorosta, ten ale nedokázal puk tečovat na branku a Mora vyhazuje.
12:17
Mora je v plném počtu.
12:31
Dujsík dostal puk úplně sám na pravý kruh, švihem ale vzdálenější šibenici o půl metru minul.
12:32
Místo Knotka na centru první lajny hraje zatím Nahodil.
13:22
Jergl jen vyhazuje puk za cenu zakázaného uvolnění.
15:07
Káňa se protlačil s pukem před Frodla, kde ještě dorážel puk Nahodil. Frodl neměl puk, ale to ani sudí ve svém zorném poli, a tak přerušil hru.
15:50
Indrák se na modré pěkně zbavil Vyrůbalíka a vystřelil přes dva padající domácí hráče. Puk došel až ke Konrádovi, ten ho ale lapil.
16:08
Na ledě je Knotek a má přilbu s košíkem.
16:08
Vyloučen hráč Kovář (Plzeň), 2 min. za hru vysokou holí
16:47
První lajna si připravila tři střely od Ostřížka a Škůrka, Frodl ale zatím vše řeší a Plzeň vyhazuje puk.
17:29
Puk se nečekaně odrazil před Frodla, kde ho hned poslal na branku Ondrušek, brankář indiánů ale vše kontroloval.
18:43
Plzeň je v plném počtu.
19:50
Moravčík tvrdě vypálil od modré a Konrád nevěděl, kde je tečovaný puk, který však nakonec skončil vedle olomoucké branky.
20:00
Je za námi prvních dvacet minut, které otevřel krásným gólem Jakub Galvas. Další minuty patřily Plzni, která několikrát dokázala domácí pěkně zmáčknout, všechny její šance ale pochytal Konrád. V posledních pěti minutách i díky přesilovce byli nebezpečnější kohouti.
Střely na branku v 1. třetině: 12:7, mimo: 4:6.
20:00
21:01
Knotek vybídl do nájezdu Ostřížka, toho ale dokázal zbrzdit Allen natolik, že olomoucký útočník nakonec ani nezakončil.
21:55
Irgl našel napříč pásmem Strapáče, jeho střela skončila sražená v rohu.
22:25
Nedorost hledal Preisingera před odkrytou brankou, tomu ale přeskočil puk hokejku. Kohouty pak přežitá velká šance na chvíli paralyzovala a nezvládali bránit.
23:42
Ondrušek jen vyhazuje přes všechny čáry, hra se vrací zpět před Konráda.
24:02
Jakub Galvas vypálil po ledě k tyči a Frodl špičkou betonu puk vykopl.
26:35
Minutový zámek Plzně při hře pět na pět, který zakončil slalomem až před Konráda Indrák, i díky háčku domácích ale vystřelil mimo.
26:58
Zakázané uvolnění Plzně vede k povolenému a žádoucímu uvolnění Olomouckých, kteří jsou v posledních chvílích pod tlakem.
27:18
Domácí jeli ve dvou na jednoho, Laš to vzal na sebe, vypálil ale mimo.
26:21
Plzeň musela podstoupit několik těžkých souboj v rohu, aby se dostala ke střele od modré, tu však bez potíží kryje Konráda.
30:27
Stejná situace na opačné straně, kde Irgl se Strapáčem vydolovali puk a nejlepší střelec Mory z toho vytěžil ránu ze své kanceláře v levém kruhu, Frodl však i přes clonu puk chytil.
32:04
Káňa zpoza banky našel Holce, kterému chyběl kousek ke třetímu gólu v této sérii.
34:18
Laš tvrdě vypálil od modré a vzápětí Nahodil byl s pukem před Frodlem, nedokázal ho ale z úhlu přehodit.
37:09
Jak se v úvodu druhé třetiny hrálo před Konrádem, teď má určitě víc práce Frodl.
38:40
Vyloučen hráč Knotek (Olomouc), 2 min. za hru vysokou holí
Sudí vylučují Knotka za souboje před branku s Pulpánem, kde si vzájemně nic nedarovali a plzeňský obránce vytrvale masíroval soupeře hrazdou. Jenže vyloučený je jen olomoucký útočník.
39:23
Irgl se Strapáčem ujížděli na jednoho a dostali puk do branky i za cenu jejího posunutí a zbourání Frodla. Sudí budou konzultovat video.
39:23
Strapáč (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Irgl
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 2:0

Tak je to gól! Mora se trefuje v oslabení.
39:57
Němec (Plzeň) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Kracík
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 2:1

Tři sekundy před koncem, doslova z poslední střely, hosté snižují na 1:2 a využívají přesilovku.
40:00
Ve druhé třetině jsme čekali na gól téměř celých dvacet minut, nejprve 37 sekund před sirénou v oslabení skóroval Strapáč, hosté ale stihli ještě snížit, když zbývaly jen tři sekundy.
Střely na branku ve 2. třetině (celkem): 10:9 (22:16)
40:00
40:20
Aleš Jergl si obhodil posledního obránce, ale nedokázal puk posunout Ostřížkovi před prázdnou branku.
41:31
Lukáš Nahodil hledal před brankou najetého Skladaného, ten ale nedokázal puk ze vzduchu sklepnout do odkryté branky.
44:16
Plzeň nastěhovaná v útočném pásmu, domácí jen vyhazují přes všechny čáry.
45:05
Indrák tak dlouho kličkoval s pukem, až ho vyvezl z útočné třetiny a nakonec ho musel v nouzi zalehnout a přihrát rukou, jinak by Irgl jel od půlky sám na branku.
47:25
Burian hodil do tandemu puk na Irgla, který okamžitě pálil, ale jen do středu na připraveného Frodla.
48:39
Nedorost zblízka střílel, Konrád zázračně chytil.
50:22
Tlak Plzně neutuchá, domácím se ho daří přerušit vždy jen na pár desítek sekund a zahrozit z brejku, než se znovu vše přestěhuje před Konráda.
51:54
Aplaus pro Švrčka, který tělem dohrál Eberleho tak šikovně, že ho poslal do cesty dalšímu z plzňských hráčů.
53:30
Strapáč v přečíslení našel Buriana, tomu ale střela vůbec nesedla.
Dnešní utkání sleduje 5500 diváků, což značí vyprodanou Plecharénu.
55:18
Indrák (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v sezóně)
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 2:2

A je vyrovnáno! Indrák vydoloval puk z chumlu za brankou, vyjel před branku a zvedl puk pod víko.
57:25
Druhá lajna Olomouce si připravila několik střeleckých pozic, nejnebezpečnější byla nakonec žabka Galvase, kterou Frodl likvidoval nadvakrát.
58:16
Menší šarvátka mezi Knotkem a obrovitým Moravčíkem pod odpískání, sudí to řeší domluvou.
58:30
Zakázané uvolnění domácích v okamžiku, kdy už zbývá jen minuta a půl do konce třetiny.
59:17
Icing i na druhé straně, vhazovat se bude před Frodlem.
60:00
Po šedesáti minutách je stav nerozhodný, bude se tedy prodlužovat. Oba týmy odcházejí do kabin, protože se bude rolbovat ledová plocha a teprve potom se bude prodlužovat na 20 minut.
Střely na branku ve 3. třetině (celkem): 9:3 (31:19).
Začalo prodloužení.
61:15
Indrák si sjel do středu a mířil na šibenici, těsně však minul.
62:30
Vyloučen hráč Pulpán (Plzeň), 2 min. za hákování
Pulpán v poslední chvíli hasil střelu Nahodila ovšem nedovoleným způsobem. Domácí budou hrát teprve druhou přesilovku v zápase, hosté měli také dvě.
63:40
Nick Jones mohl rozhodnut, když v oslabení dvakrát zaměstnal Konráda a domácí pak jen vyhodili puk navzdory své přesilovce.
64:33
Hosté jsou v plném počtu.
66:34
Mora si v rozehrávce vyrobila problém a David Stach pálil v dobré pozici do horního rohu. Konrád teď domácí znovu zachránil.
68:30
Stach našel najíždějícího Němce, který pálil úplně sám, ovšem mimo.
69:21
Znovu Plzeň v útoku, tentokrát ránu Gulaše srazil nad Galvas.
70:17
Conor Allen vypálil příklepem od modré, ale jen na připraveného Konráda, který nedovolil ani dorážku.
71:40
Nahodil nabídl před branku puk Lašovi, ten ho ale sám před gólmanem nedokázal přizvednout.
73:19
Irgl si připravil střelu, ale jen do Frodla.
74:13
Kohouti vyrazili do rychlého protiútoku, který zakončil bekendem Kolouch a Frodl těžkým zákrokem ramenem udržel remízu.
75:03
Frodlovo rameno znovu v akci, tentokrát proti střele Ostřížka.
76:20
Gulaš se za brankou zbavil obránce pak si vyjel před ni a z otočky vypálil nahoru, jenže puk přeletěl s Konrádem i břevno.
76:37
Holec mohl znovu rozhodnout prodloužení, Frodl se štěstím lízl puk mimo.
76:51
Vyloučen hráč Allen (Plzeň), ot 10 min. za nesportovní chování
77:44
Eberle měl na hokejce rozhodnutí, z mezikruží ale nechal vyniknout fantastického Konráda.
58:25
Jergl (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Ostřížek
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 3:2

Neuvěřitelné okamžiky! Plzeň dobývala olomouckou branku, když vypíchl puk Ostřížek, toho ale stihli obránci Plzně dojet, puk si ale vzal Jergl a švihem rozvlnil síť za Frodlem.

22. 1. 2023 17:00Olomouc–Plzeň 3:2
9. 12. 2022 17:30Plzeň–Olomouc 5:4
23. 10. 2022 17:00Olomouc–Plzeň 1:4
16. 9. 2022 17:30Plzeň–Olomouc 1:2
1. 2. 2022 17:00Plzeň–Olomouc 2:1
21. 12. 2021 18:00Olomouc–Plzeň 2:5
26. 10. 2021 17:30Plzeň–Olomouc 6:1
14. 9. 2021 18:00Olomouc–Plzeň 4:1