V akci je druhá česká lajna, Frolík kousek za modrou čárou ztratil puk nepřesnou přihrávkou Jaškinovi.
Chytilova formace měla vhazování v útočném pásmu, brzo ale puk ztratila a musí se vracet.

Rozhodčí: Olenin (RUS), Romasko (RUS) - Lhotský (CZE), Ondráček (CZE)

1:49
Hronkovi se nepovedla rozehrávka, zakázané uvolnění se ale nepíská.
2:15
Voráček si troufl na kličku před vlastní brankou, zvládl ji a Češi jdou dopředu.
3:03
Jaškin válčí s pukem na holi za finskou brankou, obránci ho důrazně tlačí na hrazení.
3:42
Řepík využil chyby ve finské rozehrávce, Češi mají puk opět za finskou brankou.
4:02
Seveřané se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
4:17
Hronek po rychlé výměně puku z hole na hůl pálil od modré, finského brankáře trefil do břicha.
4:41
Gudas se dostává do tempa tvrdým zákrokem u hrazení, kotouč ale mají Finové.
5:07
Už ne, a je to znovu Gudas, kdo zakládá akci z hloubi vlastního pásma.
5:34
Jaškin před finskou brankou tečoval pobídku od pravého mantinelu, Olkinuora od sebe puk odráží a hraje se dál.
6:30
Česká převaha je setrvalá, plynou z ní ale převážně jen střely od modré čáry. Moravčík to přesně z toho místa zkusil švihem, Olkinuora kryje. Komerční přestávka.
7:39
Kovář poslal střílenou přihrávku k pravé finské tyči, Zaťovič na ni nestačil zareagovat.
8:21
Rychlou akci vedl Simon, přes obránce přihrával před branku Jaškinovi, k němu ale puk nedoklouzal.
8:42
Z finské strany zahrozil Kaski, z levého kruhu vypálil na Kováře, před ním se ještě motalo několik hokejek a tak český brankář musel dávat dobrý pozor, aby puk kryl.
9:26
Řepíkův bekhend kryje Olkinuora.
9:45
Tečovaná finská střela končí vedle Kovářovy brány. Finové zůstávají v českém pásmu.
11:50
Moravčíkova bomba od modré nadělala finskému brankáři hodně práce.
12:32
Obránce Kolář vypíchl puk v obranném pásmu před Anttilou.
12:40
Komerční přestávka. Podle údajů České televize jsou střely na branku 10:2 ve prospěch českého týmu.
14:48
Nevýrazná pasáž, hra zatím neprobudila ani diváky v natřískané hale.
15:56
Rychlá souhra v útočném pásmu a na jejím konci Zohornova střela z pravého kruhu. Olkinuora odrazil puk lapačkou nad.
16:41
Zaťovič spěchal za volným pukem, obránce byl rychlejší.
17:54
Kubalík po Řepíkově přihrávce zpoza branky těsně minul pravou tyč finské branky.
18:50
Chytil to zkoušel přes obránce, který ho nenechal pořádně napřáhnout, a tak rána byla slabá.
19:22
Zaťovič hledal na středu hřiště Voráčka, před ním se prostor po stáhnutí finské obrany zmenšil.
19:44
Ilomäki (Finsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Jokiharju
Stav zápasu Finsko - Česko 1:0

Češi propadli ve středním pásmu, Ilomäki jel sám na Kováře a překonal ho střelou mezi betony.
20:00
20:00
21:46
Český tým se i ve druhé třetině snaží Olkinuoru zaměstnávat od modré čáry, finský brankář odolává.
22:57
Krejčík to zkusil individuálně, projel středem hřiště až do palebné pozice a vypálil. Fin vyráží.
23:08
Gudas nahodil na bránu, Voráček má odražený puk.
23:31
Finové se ubránili a kombinačně se vydali vpřed.
23:41
Vyloučen hráč Gudas (Česko), 2 min. za hrubost
24:16
I v oslabení se Češi vydali dopředu, Frolík jel po levém křídle a hledal před brankou Ruttu, který ale byl důkladně pokrytý.
26:03
Muži v bílém odehráli oslabení velice dobře, a vypadá to, že je to i povzbudilo v aktivitě, zase začali hrát útočně.
27:17
Zaváhání finského obránce při rozehrávce se pokoušel využít Simon, chyběla mu ale podpora v útočném pásmu.
27:48
Kovář se v české brance blýskl po nebezpečné střele Luostarinena.
28:03
Krátký finský tlak ukončuje dalším zásahem Kovář. Komerční přestávka.
28:33
Finská šance, Manninen se natahoval po dorážce před Kovářem. Obrana to zvládla.
29:06
Tým Suomi je hodně nebezpečný, přesto se dopředu mohl vydal Sekáč. Při přechodu modré čáry ale podklouzl a upadl.
29:51
Voráček kombinoval ve středním pásmu se Zaťovičem, puk mu utekl.
30:17
Další skřípání v českém podání ve střední třetině, Kovář nedokázal protlačit puk na Voráčka.
30:40
Komerční přestávka.
31:13
Chytil zadovkou zpoza branky našel Jaškina, který z voleje vystřelil. Olkinuora byl připraven a puk, mířící pod levou ruku, chytil.
32:37
Na konci rychlé finské souhry byl Nättinen, do rány mu skočil Rutta.
33:04
Rajala (Finsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Ojamäki a Koivisto
Stav zápasu Finsko - Česko 2:0

Kovář vyrazil střelu od modré čáry vyrážečkou nad sebe, a obránce Kundrátek kotouč nechtěně srazil do sítě.
34:28
Finů je logicky všude plno, po dalším Kovářově zákroku lapačkou je zde komerční přestávka.
35:43
Publikum se snaží zaskočený český tým probrat, první pětka na to reaguje. Gudas nahazoval na branku, Voráček se snažil tečovat, trefil jen obránce.
36:28
Kovář hledal před brankou Zaťoviče, ten to měl na dlouhou hůl.
36:54
Finské nahození ze středního pásma kryje Kovář, Suomi bude mít vhazování v českém pásmu.
37:39
Tečovaná střela od modré trefila Olkinuoru do výstroje. Finský brankář možná ani netušil, kde Hronkovu střelu má. Hlavní pro něho ale je, že ji zlikvidoval.
37:57
Rutta nahazoval od modré, puk proletěl vedle levé tyče.
38:33
Ilomäki si najel na pravý kruh a vypálil švihem, Kovář je připraven.
39:00
Frolík rozvážně najížděl po pravém křídle a nahrnul puk na brankáře. Voráček se tlačil do branky, kterou s ním obránce vyrazil z jejího postavení.
39:00
Vyloučen hráč Jokiharju (Finsko), 2 min. za hrubost
39:24
Vyloučen hráč Mikkola (Finsko), 2 min. za krosček
39:24
Zbytečný finský faul nabízí českým barvám 36 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku ještě do konce druhé třetiny.
39:33
Hronek (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Voráček
Stav zápasu Finsko - Česko 2:1

Voráček v levém rohu míchal s pukem, počkal si, až mu Hronek sjede z modré čáry na střed pravého kruhu, a pak mu nabil gólovou ránu.
39:40
Finové vyhráli buly ve středním pásmu a vyhazují.
39:58
V samém závěru třetiny jel Hronek sám na branku, zkusil poslal puk brankáři mezi betony, ale nepochodil.
40:00
40:00
40:10
Český tým dohrává klasickou přesilovku, má z ní k dispozici ještě přes minutu.
40:46
Rutta vystihl finskou rozehrávku a střelou trefil brankáře. Řepíkova dorážka šla mimo.
41:05
Gudasovu bombu má Olkinuora ve výstroji.
41:26
Beci Gudas a Hronek si vyměnili puk a prodloužili akci na Voráčka, který hledal Zaťoviče před brankou.
42:15
Vyloučen hráč Jokiharju (Finsko), 2+10 min. za vražení na hrazení
43:35
Moc vzruchu při této přesilovce není.
43:55
Voráček se dostal mezi kruhy, střelu mu sice srazili bránící hráči, ale puk nasměrovali na vlastní branku. Tam dorážel Zaťovič, Olkinuora kotouč zasedl na brankové čáře.
44:17
Kubalík napřáhl od modré čáry, zase jde střela jen do brankáře.
45:34
Krejčík se tlačil do ofenzívy po levém křídle, Kaski ho udržel.
46:04
Vyloučen hráč Nättinen (Finsko), 2 min. za nedovolené bránění
46:38
Rychlý finský přístup drží české dresy u mantinelu.
47:28
Puk poskakoval u levé Olkinuorovy tyče, beci ho odpálili.
49:00
Sekáč předal Hanzlovi a ten bez přípravy z mezikruží trefil gólmana do ramene.
49:37
Moravčík se individuálně prosadil až do střelecké pozice, z levého kruhu mířil nahoru, gólman vyrazil.
50:15
Vyloučen hráč Krejčík (Česko), 2 min. za hákování
51:20
Ani Finové toho v přesilovce moc nemají.
51:51
Jaškin uplatňuje svůj důraz ve středním pásmu, kde srazil jednoho z Finů.
52:05
Dobrý Kovářův zákrok lapačkou. Oslabení se blíží ke konci.
53:03
Simon přenechal puk na modré Gudasovi, ten tvrdě vystřelil a Simonovi se puk při pokusu o dorážku zamotal mezi brusle.
53:31
Hronek si sjel těsně před brankoviště a trefil finského gólmana do vyrážečky, ten ani nevěděl, jak střelu vyrazil.
54:31
Ošemetná situace před Kovářem, kterému z náručí vypadl puk, ale nikdo ze Suomi ho nestačil doklepnout.
55:12
Moravčík křížnou přihrávkou našel Chytila, tomu volej sjel z čepele.
55:35
Tlak českého týmu se stupňuje, rány prší na Finy.
56:00
Seveřané se ale ubránili a už je v permanenci zase český brankář Kovář. Přerušená hra, následuje komerční přestávka.
56:37
Sekáč dostal puk mezi kruhy, vystřelil Olkinuorovi do hokejky.
57:33
Voráček si s pukem na holi hledal místo ke střele, soupeř ho k ničemu nepustil.
58:00
Češi jsou usazeni v útočném pásmu, je to ale bez hmatatelného výsledku.
58:06
Posunutá finská branka.
58:07
Češi hrají v šesti bez brankáře.
58:17
Jaškin vystřelil z pravého kruhu nepřesně, český tým ale udržel pásmo.
58:37
Už ne, jsme ve středním pásmu.
58:42
Manninen (Finsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Finsko - Česko 3:1

Střela přes skoro celé hřiště do opuštěné branky a je rozhodnuto.
58:58
Faul za Kovářovou brankou, ještě přijde česká přesilovka.
59:03
Vyloučen hráč Manninen (Finsko), 2 min. za držení protihráče
59:03
Česká branka je znovu prázdná.
59:10
Finové hned po buly vyhazují puk do českého pásma.
59:33
Gudas (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Finsko - Česko 3:2

Hromotluk v českém dresu si z modré čáry udělal dva, tři kroky dopředu, a propálil brankáře.