Dobré páteční odpoledne u hokejového zápasu HC Olomouc versus HC Plzeň 1929, které začne v 18 hodin.
V olomoucké sestavě chybí obvyklý centr první formace Jan Knotek, na jeho místo se postaví Lukáš Klimek, křídlo mu bude dělat devatenáctiletý junior Matěj Kořenek, pro kterého to bude první start v extralize.
Oba týmy se potkávají velmi často, na vině je play off, které je svedlo dohromady mimo jiné také v posledních dvou sezonách. V té loňské dokonce čtvrtfinálová série došla až do sedmého zápasu, ve kterém se radovala Škodovka.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Staňo (SVK) - Bryška (CZE), Rožánek (CZE)
Počet diváků: 4 120

To už ale odvál čas, je tu nová sezona a v ní se zatím o ždibec vyčíslený třemi body vede lépe domácím kohoutům, kterým patří čtvrtá příčka. Plzeň je s deseti body osmá, má však proti Olomouci o zápas méně.
V dresu Plzně se představí aktuálně nejproduktivnější útočník extraligy Milan Gulaš, který za šest zápasů nasbíral kolosálních patnáct bodů (7+8). Lídrem bodových statistik u domácích je veterán Zbyněk Irgl (4+1).
Stejně bodů v olomouckém dresu má i Rostislav Olesz 2+3 a David Škůrek 1+4.
0:00
0:15
Olomouci nevyšla rozehrávka a už z toho byla první střela, pokus z velkého úhlu Jana Lukáše nepřekvapil.
0:35
Nebezpečně vypálil Mertl, Lukáš si připisuje další zákrok. Plzeň začala hodně zostra.
2:39
Statistikům zápasu se musí vařit závity, protože Plzeň v úvodu vysílá na olomouckou branku nepočítaně střel.
3:50
První akce kohoutů, při které se Klimek kličkou udělal místo na střelu a zápěstím vyzkoušel Frodla.
4:35
Icing domácích vrací hru před Lukáše, kde se zatím odehrává podstatná část první třetiny.
5:27
Vyloučen hráč Vyrůbalík (Olomouc), 2 min. za sekání
Martin Vyrůbalík přímo před zraky sudího sekl jednoho z indiánů a zbytečně oslabil svůj tým.
5:53
Pour (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Gulaš a Mertl
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 0:1

Irgl ještě zlomil hokejku a to Plzeň dokonale využila. Pour zblízka vymetl šibenici.
6:19
Vyloučen hráč Čerešňák (Plzeň), 2 min. za pozdní dohrání
Čerešňák příliš pozdě dohrál soupeře, puk už byl za brankou, když na půlce hitoval jednoho z domácích.
Milan Gulaš si to ještě musel nechat od rozhodčích vysvětlit, což ocenil domácí kotel.
8:12
Strapáč střílel z čárek, ale netrefil branku.
8:19
Hosté jsou v plném počtu.
9:40
Tomeček hledal před brankou najíždějícího Hecla, ten ale těsně na puk nedosáhl.
12:35
Hecl si hbitostí udělal místo a našel před brankou hokejku Tomečka, ten ale nedokázal puk čistě trefit.
12:45
Skladaný vystřelil zpoza obránce, Frodl kryje vyrážečkou.
13:20
Devatenáctiletý Kořenek jel sám na Frodla, vystřelil ale nad.
13:28
Plzeň rychle přenesla hru a Eberle vyzkoušel střelu bekendem, byl však v takovém úhlu, že si Lukáš bez potíží poradil.
14:55
Irgl si proti dvě obráncům udělal stahovačkou místo na svou oblíbenou rychlou střelu zápěstím, Frodl musel ukázat reflex vykopnutím betonu.
16:01
Vyloučen hráč Olesz (Olomouc), 2 min. za podražení
17:03
Mertl našel před brankou Gulaše, který ale zblízka přestřelil.
17:58
V okamžiku, kdy z trestu Olesze zbývají tři sekundy a Plzeň měla velké problémy se dostat do pásma vyhodil Burian puk z vlastní třetiny přes plexisklo.
17:58
Vyloučen hráč Burian (Olomouc), 2 min. za zdržování hry
18:25
Olesz dohrál u mantinelu Mertla jen to zadunělo.
18:56
Další dělovku zblokoval botou brusle Klimek a s bolestivou grimasou teď rozhýbává nohu.
19:52
Čerešňák (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Kaňák a Indrák
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 0:2

Plzeňský Kaňák akrobaticky zachytil puk na modré a Čerešňák bombou trefil znovu do horního rohu.
20:00
První třetina nabídla útočný hokej zejména ze strany Plzně, která zatím ukazuje, že si z play off pamatuje silné stránky Olomouce a snaží se hrát hodně fyzicky. Díky dvěma přesilovkovým trefám si do druhé třetiny ponese slibný náskok.
20:00
22:56
Zakázané uvolnění domácích, kteří se zatím nemohou dostat do tlaku.
23:14
Vyloučen hráč Heřman M. (Plzeň), 2 min. za hákování
24:12
Dvakrát nahodil Vyrůbalík puk před branku, ale domácím se ho nepodařilo usměrnit za Frodla.
25:12
Kolouch dorážel do odkryté branky, Frodl se ale stihl vrátit do branky a zastavit puk hrudí.
26:28
Skladaný vyjel s pukem ze třetiny, dostal se i ke střele, ale od levého mantinelu šlo spíše o propagační pokus.
26:35
Hned po buly vypálil Kořenek, puk rozvlnil boční síť.
27:05
Vyloučen hráč Jank (Plzeň), 2 min. za podražení
27:29
Gulaš (Plzeň) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Moravčík a Čerešňák
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 0:3

Gulaš ujel v oslabení, puk mu sice sklouzl, ale napodruhé ho dostal přes ležícího Lukáše
29:40
Hosté v plném počtu, kohouti se k pořádné šanci nedostali.
32:22
Obránce Ondrušek vyjel z rohu před bránu, aby způsobil zmatek před Frodlem, ale ten je zatím ledově klidný a vyřešil i tuto situaci.
32:59
Nahodil zkusil zblízka trefit šibenici, ale těsně minul.
33:23
Moravčíkovo nahození několikrát tečované doletělo až k brance a Lukáš ho musel lapačkou řešit.
34:07
Jank tvrdě vypálil od modré, tentokrát Lukáš puk dobře viděl a bez potíží chytá lapačkou.
36:50
Když už to vypadalo na přečíslení kohoutů, přejel Burianovi na modré Nahodil a vystavil ho do ofsajdu.
37:32
Kodýtek sám před brankou mířil nahoru, Lukáš se vyznamenal fantastickou lapačkou.
37:42
Vyrůbalík se drží za obličej, kterým zblokoval střelu Plzně a odjíždí na střídačku.
39:59
Obrovský závor před Lukášem, puk i poskakoval po čáře, odkud ho vykopl jeden z Olomouckých
40:00
Zápas se zatím vyvíjí jednoznačně, Plzeň přidala v oslabení třetí gól a kohouti mají o přestávce hodně práce s vymýšlením, jak obraz hry změnit.
40:00
41:52
Švrček objel branku Frodla, ale už nedokázal vystřelit.
44:01
Kořenek nahodil puk na branku a pak si ho i dojel a vystřelil z otočky, ovšem jeho pokusu chyběla razance.
46:01
Vyloučen hráč Švrček (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
46:17
Pour (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Gulaš a Rob
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 0:4

Rychlou kombinaci zakončil Gulaš, jeho ránu Lukáš vyrazil nad sebe a Pour ji dorazil za brankovou čáru.
47:20
Puk se odrazil ke Kodýtkovi, který stál na brankovišti, tentokrát ho ale Lukáš dokázal vychytat.
47:35
Vyloučen hráč Kořenek (Olomouc), 2 min. za hru vysokou holí
48:07
Moravčík vypálil od modré, Lukáš srazil puk do ochranné sítě.
49:38
Přesilovku zakončil svou střelou Čerešňák, puk letící ve správné výšce nad betonem schoval Lukáš do lapačky.
51:18
Cinnnk! Plzeň si proházela v útočné třetině puk a Mertl zazvonil na břevno.
52:48
Valenta si sjel do druhé vlny a najednou byl sám před Frodlem, který ale jeho střelu dokázal vyškrábnout ramenem.
52:48
Vyloučen hráč Kodýtek (Plzeň), 2 min. za sekání
53:05
Vyrůbalík tvrdě vypálil od modré, Frodl nadvakrát puk schoval pod sebe.
54:27
Vyrůbalík znovu golfákem, Frodl tentokrát vyrazil pro změnu nad sebe, puk ale dokázali jeho obránci odpálit do bezpečí.
Utkání sleduje 4120 diváků.
57:25
Gulaš mohl vylepšit svou tříbodovou bilanci, ale z pravého kruhu těsně minul.
57:56
Vyloučen hráč Vráblík (Plzeň), 2 min. za podražení
58:34
Strapáč tvrdě vypálil z pravého kruhu, ale přímo do středu na připraveného Frodla, který nedovolil ani dorážku.
Indiáni přidali ve třetí třetině ještě jeden gól a deklasovali Olomouc na jejím ledě 4:0.

22. 1. 2023 17:00Olomouc–Plzeň 3:2
9. 12. 2022 17:30Plzeň–Olomouc 5:4
23. 10. 2022 17:00Olomouc–Plzeň 1:4
16. 9. 2022 17:30Plzeň–Olomouc 1:2
1. 2. 2022 17:00Plzeň–Olomouc 2:1
21. 12. 2021 18:00Olomouc–Plzeň 2:5
26. 10. 2021 17:30Plzeň–Olomouc 6:1
14. 9. 2021 18:00Olomouc–Plzeň 4:1