Dobrý večer všem fanouškům hokejové extraligy. Nejvyšší česká soutěž dnes pokračuje šesti zápasy, jedním z nich je i duel Kladna a Vítkovic.
Spodek tabulky je velmi vyrovnaný, pro oba soupeře je tak dnešní zápas opravdu důležitý. Vítkovice jsou v tuto chvíli předposlední a na Kladno, které je o jednu příčku nad nimi, ztrácí jediný bod.
Oba dosavadní zápasy mezi těmito týmy rozhodovalo až nastavení, jednou vyhrály Vítkovice, jednou Kladno. Kdo se bude radovat dnes?

Rozhodčí: Lacina (CZE), Šindel (CZE) - Kajínek (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 3 920

0:00
0:50
Domácí jsou hned ze začátku aktivní.
1:36
Vítkovice na chvíli dostaly puk až za branku domácích, ovšem domácí se okamžitě ženou zpět do pásma.
2:11
Svoboda dobrým zákrokem zastavuje šanci kladenského Stacha.
3:52
Domácí hokejisté se vlastní nepřesností sami připravili o útočné pásmo, brankář Godla tak vyjel pro puk a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
4:20
Machač se dobře probil až před branku Vítkovic. Gólman Svoboda proti jeho průniku vytasil svou hokejku, puk nakonec jen o kousek minul tyčku vítkovické branky.
5:54
Hosté se teď poprvé v utkání usadili na delší dobu v útočném pásmu, nedařilo se jim však dostat puk od mantinelu víc do hřiště. Obránci Kladna odvedli dobrou práci.
6:16
Vyloučen hráč Lakatoš (Vítkovice), 2 min. za držení protihráče
7:10
Domácí drží svého soupeře v pásmu a snaží se dostat do nějaké větší gólové šance.
7:35
Teď se Vítkovicím podařilo vyhodit puk přes celé kluziště až ke kladenské brance. Domácí musí začít znovu. Ještě před tím Svoboda rychlým betonem zastavil tvrdou střelu domácích ze strany.
8:16
Lakatoš je zpět ve hře, první přesilová hra zápasu zůstala nevyužita.
9:45
Kladno zůstává i po skončení přesilovky aktivní a tlačí se do brankoviště.
10:42
Vyloučen hráč Kvasnička (Vítkovice), 2 min. za hru vysokou holí
12:01
Melka poslal puk před branku, nikdo ze spoluhráčů však nedokázal puk tečovat za záda brankáře Svobody.
12:42
Domácí hokejisté nevyužili ani svou druhou přesilovku. Většinu jejího trvání sice strávili v útočném pásmu, zatím se jim však nedaří najít způsob, jak překonat obranu Vítkovic. Kvasnička je zpět na ledě, pokračuje se pět na pět.
12:59
Kladenští nepřešli přes útočnou modrou, rozhodčí píská ofsajd.
13:45
Poprvé si zahrají přesilovku také Vítkovice, rozhodčí ponechává hostům výhodu.
14:12
Vyloučen hráč Redlich (Kladno), 2 min. za hákování
14:41
Strnad (Kladno) vstřelil branku (8. gól v sezóně)
Stav zápasu Kladno - Vítkovice 1:0

Domácí se dostávají ve vlastním oslabení do vedení. Jakub Strnad získal kotouč, ujel obráncům na modré čáře a samostatný únik zakončil povedenou střelou do horního rohu branky.
15:35
Hosty inkasovaný gól zřejmě rozhodil. Přestože stále hrají přesilovku, nedaří se jim teď vůbec dostat domácí pod tlak.
16:12
Domácí jsou v plném počtu.
16:23
Austin (Kladno) vstřelil branku (9. gól v sezóně)
Stav zápasu Kladno - Vítkovice 2:0

Domácí zvyšují vedení. Brady Austin potáhl puk podél mantinelu hluboko do pásma a z úhlu přesně trefil malou mezeru mezi ramenem Svobody a horní tyčí.
17:58
Hosté sice přeštli přes útočnou modrou, hned v pásmu však puk ztratili. Opět tedy hrajou domácí.
18:41
Kladno bylo blízko třetímu gólu. Po střele O´Donnella se puk vykutálel z výstroje brankáře Svobody a zůstal před čárou. Jeden z dojíždějících domácích hráčů jej pak poslal těsně vedle tyčky.
19:08
Godla na druhé straně kryje puk pod lapačku. Do konce první třetiny zbývá necelá minuta.
20:00
Prvních dvacet minut utkání je minulostí. Kladenští byli aktivnější a svou převahu dokázali vyjádřit dvěma góly. A to ještě měli hosté štěstí a několikrát je podržel brankář Svoboda. Rozdíl mohl být klidně větší. Hosté mají ještě čtyřicet minut, aby se zápasem něco udělali. Podaří se jim to?
Hráči obou celků jsou na ledě, druhá třetina za okamžik začne.
20:00
20:12
Strnad hned v úvodu druhé třetiny prověřil Svobodu, ten kryje a zároveň přerušuje hru.
21:19
Zakázané uvolnění Kladna, hosté tak získávají vhazování v útočném pásmu.
21:44
Domácí rychle po vhazování získali puk a už zase úřadují před brankou hostů.
22:14
Hovorka vystřelil od mantinelu, před brankou ještě clonil Machač. Brankář Svoboda ovšem nelehkou situaci zvládl.
22:55
Mallet zůstal na chvíli zcela nepokrytý před brankou Kladna. Situaci se rozhodl řešit přihrávkou, což se ukázalo jako ne úplně šťastné řešení.
23:53
Po krátké pasáži, kdy zahrozily Vítkovice, jsou domácí zpět u puku a tlačí se do branky. Svoboda má zatím jednoznačně více práce než jeho kolega na druhé straně kluziště.
25:00
Svoboda si našel Hovorkovu střelu a celkem v pohodě kryje puk do lapačky.
25:17
Krenželokova střela skončila v ochranné síti za brankou, kam ji poslal jeden z domácích. Vhazovat se tak bude před Godlou.
26:22
Godla vyrazil Bodákovu tvrdou ránu z kruhu pro vhazování.
27:44
Domácí už zvedali ruce nad hlavu. O´Donnell obtočil branku a poslal puk Kautovi, jehož střelu do volného prostoru Svoboda zřejmě stačil nějak zastavit, možná mu pomohla i branková konstrukce. Každopádně puk v brance neskončil.
29:24
Bodák dostal pukem do obličeje a spěchá rovnou do kabiny na ošetření. Hra je zastavena a kladenští ledaři čistí hrací plochu, která je trochu od krve. Snad bude vítkovický obránce v pořádku.
29:24
Led je vyčištěn, může se pokračovat ve hře.
30:29
Valský dostal puk za obránce Vítkovic a ujížděl sám na Svobodu. Brankář hostů Valského zakončení vyrazil betony, následná dorážka šla vedle.
32:20
Domácí si zahrají přesilovku, rozhodčí teď ponechal Kladnu výhodu.
32:34
Vyloučen hráč Guman (Vítkovice), 2 min. za krosček
32:53
Hovorkova střela se nevešla mezi tři tyče, Kladenští zůstávají dál na puku a v útočném pásmu.
33:36
Hostům se podařilo vyhodit puk až za kladenskou branku, domácí tak musí začít v podstatě od začátku.
33:46
Ofsajd Kladna rozhodčí posoudili jako úmyslný, vhazovat se proto bude ne ve středním pásmu, ale v obranném pásmu domácího týmu.
34:34
Guman je zpět ve hře, přesilová hra Kladna změnu skóre nepřinesla.
36:12
Vyloučen hráč Redlich (Kladno), 2 min. za podražení
36:55
Godla vyjel za branku pro puk, situaci však nezvládl úplně dobře. Nechybělo mnoho k tomu, aby hosté zakončovali do odkryté branky.
37:50
Hovorka ve vlastním oslabení podnikl zajímavou akci – obkroužil s pukem branku a skoro se mu podařilo ho zasunout do odkryté sítě.
38:10
Trest týmu (Vítkovice), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě půjde odsedět Kubalík.
38:12
Domácí hrají v plném počtu a začínají přesilovou hru.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.
39:26
Domácí drží puk v útočném pásmu, větší šanci na gól si však zatím nevytvořili.
40:00
Ve druhé třetině se stav utkání nezměnil, Kladno stále vede 2:0 a má blíže ke třem bodům z dnešního zápasu. Vítkovice přidaly a několikrát zahrozily, ovšem i ve druhé části platilo, že domácí tým byl aktivnější a nebezpečnější. Brankář hostů několika dobrými zákroky podržel své spoluhráče.
40:00
40:10
Domácí zahájili třetí třetinu přesilovkou, ta však byla už příliš krátká na to, aby ji využili.
41:15
Hovorka s Machačem nedokázali zakončit svou akci střelou.
42:06
Domácí zahájili i třetí třetinu aktivně.
43:47
Oba gólmani vytáhli velmi dobrý zákrok a drží skóre beze změn.
45:25
Kladenští vyhráli buly v útočném pásmu a drží puk před brankou Vítkovic.
46:28
Puk vypadl ze hřiště na střídačku Vítkovic, rozhodčí přerušují hru.
46:39
Bukarts zavezl puk do útočného pásma, tam jej předložil Trškovi, který okamžitě vystřelil. Godla tento střelecký pokus kryje a přerušuje hru.
46:53
Rytíři hned po vhazování u své branky přenesli hru na druhou stranu kluziště. Tentokrát je to Svoboda, kdo kryje puk a přerušuje hru.
48:34
Valský si připravoval mezi kruhy puk na střelu, rozhodčí však zastavili hru. Důvodem byl útočící hráč Kladna ve vítkovickém brankovišti.
48:52
Zápas je nyní docela rozkouskovaný, během chvíle se několikrát přerušovalo.
49:52
Kladenští nepřešli přes střední pásmo, hosté však hned vzápětí získaný puk ztratili.
50:40
Hovorka dostal přihrávku mezi brusle, nakonec se mu však podařilo puk najít. Hned poté si najel ze strany do pásma a poslal puk do brankoviště, kde měl Svoboda co dělat, aby jej udržel před čarou.
51:20
Godla musel vytáhnout těžký zákrok vyrážečkou, podařilo se mu však udržet puk mimo branku.
51:52
Schleiss (Vítkovice) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Šidlík a Zdráhal
Stav zápasu Kladno - Vítkovice 2:1

Hosté střílí první gól a ze zápasu se rázem stalo drama. Petr Šidlík dostal po vhazování puk na modrou čáru a okamžitě jej poslal na branku. Tvrdou ránu ještě před Godlou tečoval Jan Schleiss.
52:20
Vyloučen hráč Melka (Kladno), 2 min. za podražení
53:02
Domácí dostali puk ven, hosté jsou však rychle u něj a nyní už i zpět v útočném pásmu.
53:37
Romanova rána se neujala, Godla zasahuje.
54:07
Přesilovka hostů se krátí, Vítkovice teď navíc musí začít zpoza své vlastní branky.
54:20
Melka je zpět na ledě, domácí toto oslabení zvládli. Kladenský útočník se navíc hned po návratu na led tlačil do akce i do zakončení, tuto situace ovšem zvládl zase brankář Svoboda.
55:29
Mallet dostal trochu prostoru a ze strany se řitil na Godlu. Domácí obránci jej moc nestíhali, nakonec jim pomohl Godla, který skryl Malletovu střelu do náruče.
56:18
Hráči obou týmů se přetlačují o puk u mantinelu v útočném pásmu Vítkovic.
56:54
Domácí zůstávají aktivní, což se Vítkovicím moc nehodí. Hosté by potřebovali zavřít svého soupeře v pásmu, to jim ale zatím moc nejde.
57:51
Hostům se nepodařilo přejít přes útočnou modrou, rozhodčí píská ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
58:07
Stach střelou ze strany prověřil Svobodu, ten kryje puk do náruče. Do konce třetí třetiny v tuto chvíli zbývají necelé dvě minuty.
58:24
Vítkovice získaly ve vlastním pásmu puk a spěchají směrem k brance Kladna.
59:00
Do konce třetí třetiny zbývá minuta hry a Kladnu se daří držet puk až za brankou Vítkovic.
59:13
Hosté bruslí do útočného pásma, Svoboda spěchá na střídačku. Hosté to zkusí se šesti bruslaři v poli.
59:20
Godla kryje tvrdou střelu hostů do výstroje a přerušuje hru. Vítkovice si berou oddechový čas.
59:24
Puk vyletěl do ochranné sítě, rozhodčí nařizují buly ve středním pásmu.
59:45
Hosté mají puk na hokejkách, ale jsou s ním ve vlastním pásmu.
59:56
Roman ze strany nahodil puk na branku, Godla jej přikryl lapačkou.
Utkání skončilo. Vítkovice v závěru nedokázaly vstřelit vyrovnávací branku, Kladno tak vítězí 2:1. Pro Rytíře to jsou důležité tři body a nutno dodat, že také body zasloužené. Domácí byli po většinu zápasu lepší a vytvořili si více gólových šancí. Na straně hostů zářil brankář Svoboda.
Ze zápasu Kladna proti Vítkovicím je to všechno. Děkujeme za pozornost. Pro další podrobnosti z extraligy sledujte zpravodajství na iDnes.cz. Přejeme vám hezký zbytek večera.

26. 2. 2023 16:00Kladno–Vítkovice 1:2
13. 1. 2023 17:30Vítkovice–Kladno 0:3
29. 11. 2022 17:10Kladno–Vítkovice 2:3
16. 10. 2022 17:30Vítkovice–Kladno 2:0
1. 3. 2022 18:00Kladno–Vítkovice 4:3
28. 1. 2022 17:30Vítkovice–Kladno 2:1
22. 10. 2021 17:30Vítkovice–Kladno 2:1
10. 9. 2021 18:00Kladno–Vítkovice 1:2