Po dvou dnech vás opět vítám v pardubické enteria areně, kde dnes bude soupeřem domácího Dynama Kometa Brno.
Východočeši se pokusí utnout velmi nepříjemnou sérii šesti proher v řadě, celek z jihu Moravy naopak bude chtít navázat na dvě po sobě jdoucí výhry 3:2. Nejprve s Mladou Boleslaví po šedesáti minutách a pak s Vítkovicemi po nájezdech.
0:00

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Obadal (CZE) - Kajínek (CZE), Hynek (CZE)

0:37
Utkání má opatrný začátek, nicméně první zákrok si připisuje Karel Vejmelka z Brna. Ten však pouze v klidu zkrotil skákavý puk ze středního pásma.
1:22
Pozadu nezůstává ani Karel Vejmelka, ten na své výstroji zkrotil střelu Karla Pláška z pravého křídla.
2:36
V útočném pásmu se odražený kotouč snažil napálit Juraj Mikuš, ale puk nakonec vůbec neletěl na bránu.
3:23
Ve velké šanci se objevil Peter Mueller, který nebezpečně pálil přes obránce a následně se dostal ještě k dorážce, ale Kantor svůj tým podržel.
5:41
Dynamo se na první pohled více zdržuje u kotouče, ale marně hledá cesty do útočného pásma.
6:24
Zakombinovat zkusila také Kometa, ale Petr Holík o kotouč přišel v rohu hřiště.
6:38
Zakázané uvolnění Pardubic.
7:55
Vladimír Svačina obral protihráče za brněnskou brankou a vybídl v mezikruží najíždějícího Poulíčka, ten ale trefil pouze Vejmelku!
10:02
Valentin Claireaux nabral rychlost ve středním pásmu a dostal poměrně přesnou přihrávku, tělem jej však na hranici útočného pásma v klidu odstavil soupeř.
11:21
Už to vypadalo, že Anthony Camara se prokličkuje až do zakončení, ale ve finální fázi mu puk sklouzl z hole.
12:45
Do útočného pásma vlétl rozjetý Michal Machač, ale Vejmelka kotouč po jeho střele vyrazil puk do rohu.
14:56
První třetina nám toho skutečně příliš hokejového nenabízí, píská se ofsajd Dynama.
16:49
Karel Plášek napálil puk od levého mantinelu, ale Kantor jeho střelu vyrazil.
17:14
Blümel nahazoval puk na branku, ten však prolétl pouze do rohu hřiště, kde o něj hráči pěkných pár vteřin bojují.
18:09
Vyloučen hráč Mandát (Pardubice), 2 min. za podražení
V závěru první třetiny si ještě Kometa zahraje přesilovku, dvě minuty za podrážení dostává Jan Mandát.
18:19
Ďaloga chvíli po vhazování dostává puk až k Vejmelkovi.
19:03
Zleva zkoušel střílet Petr Holík, ale puk byl sražen za pardubickou branku.
19:31
V oslabení se Dynamo dostává do ofsajdu.
20:00
V první třetině jsme gól neviděli, největší šanci za domácí měl z mezikruží střílející Patrik Poulíček, v dresu Komety zase nadvakrát po střele a dorážce pohořel Peter Mueller. Brno bude na začátku druhé třetiny mít ještě deset vteřin přesilovky.
20:00
20:31
Mandát hledal před branku najíždějícího Svačinu, tomu ale do zakončení sáhl dojíždějící obránce Komety.
20:56
Valentin Claireaux sice rozvlnil síť za Vejmelkou, ovšem pouze boční.
22:27
Na brněnskou branku nahodil puk Jan Zdráhal a vytvořil slušný závar! Vejmelka vůbec nevěděl, kde je puk a do prázdné brány jej málem doťukl Ondřej Rohlík, kotouč ale letěl těsně mimo.
23:53
Svačina (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Mandát
Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:0

Dynamo se na delší čas usadilo v útočném pásmu Brna a nakonec jde přece jen do vedení! Po střele Jana Mandáta se kotouč odrazil od zadního mantinelu přímo na hůl Vladimíra Svačiny a ten střelou po zemi překonal Vejmelku mezi betony.
25:08
Brno však mohlo hodně rychle odpovědět, Peter Mueller ale trefil pouze tyč a z následné dorážky netrefil prázdnou bránu Daniel Rákos.
26:07
Ofsajd Komety.
27:11
Holík se dostal ke střele přes Marka Ďalogu, ale Kantor puk vyrazil.
27:38
Tybor (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Camara a Claireaux
Stav zápasu Pardubice - Kometa 2:0

A z protiútoku Dynamo uniká do dvoubrankového vedení! Anthony Camara ujel dva na jednoho s Radoslavem Tyborem, předložil mu kotouč a slovenský útočník v pohodě překonal přesouvajícího se Karla Vejmelku.
29:04
V další velké šanci byl před brněnským gólmanem úplně volný Matěj Blümel, ten už ale na Vejmelku nevyzrál.
29:43
Dynamo mělo další únik dvou na jednoho, stihl jej však zastavit dojíždějící bek.
30:26
Mezi kruhy před pardubickou brankou číhal na střelu Adam Gajarský, ale puk mu odpálil domácí obránce.
31:27
Dobrou nabídku na pravé křídlo od Jana Mandáta obdržel Patrik Poulíček, příklepem ovšem mířil přímo do připraveného Vejmelky.
31:41
Zakázané uvolnění Brna.
32:45
Vyloučen hráč Rákos (Kometa), 2 min. za nedovolené bránění
Přesilovka také pro Dynamo, dvě minuty za nedovolené bránění inkasuje Daniel Rákos.
33:01
Libor Hájek vyhazuje puk až za Kantora.
33:35
Vyloučen hráč Camara (Pardubice), 2 min. za hákování
Anthony Camara hákoval ujíždějícího Tomáše Svobodu a bude se hrát čtyři na čtyři.
34:45
Začíná přesilovka Komety.
35:13
Z levého křídla pálil Peter Mueller, Kantor ale jeho pokus kryje.
35:35
Kompletní už je i Dynamo, hraje se pět na pět.
36:45
Paulovič kolmicí hledal před branku najíždějícího Lukáše Anděla, ten ale neměl nárok prudkou přihrávku zpracovat.
37:28
Další zámek Dynama v útočném pásmu, nenápadnou střelou se prezentoval Mikuš, ale Vejmelka vyráží.
38:17
Vyloučen hráč Hájek (Kometa), 2 min. za nedovolené bránění
Obránce Komety Libor Hájek se nejdřív dostal do zakončení a po něm nevybíravě zajel do domácího gólmana Kantora. Dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
38:34
Svačina našel dobře postaveného Mateje Pauloviče, ale ten puk tečoval těsně mimo!
39:57
Vyloučen hráč Schneider (Kometa), 2 min. za podražení
Další faul Komety znamená, že Dynamo bude hrát na začátku třetí třetiny téměř dvacet vteřin pět na tři. Rozhodčí ukazuje dvě minuty za podrážení pro Petera Schneidera.
40:00
Ve druhé třetině se skóre pohnulo o dva góly a oba má na svědomí domácí Dynamo. Skóre otevřel ve 24. minutě Vladimír Svačina a za chvíli na něj po brejku dvou na jednoho navázal Radoslav Tybor. Na začátku třetí části budou domácí hrát 17 vteřin pět na tři.
40:00
40:52
Přesilovku pět na tři Dynamo nevyužilo a zatím se mu příliš nedaří ani v té pět na čtyři.
41:19
Domácím je pískána přihrávka rukou a jsou vyhnání do středního pásma.
41:57
Kometa je kompletní.
42:44
Zleva střílel Luboš Horký, Kantor jeho pokus vyrazil.
43:57
Téměř zničehonic se otevřel volný prostor před domácím Denisem Kusým, než se však mladík stihl zareagovat, neměl už pro sebe tolik místa a nakonec branku Brna ani neohrozil.
44:45
Od modré čáry vypálil Ralfs Freibergs, ale Kantor našel puk v lapačce.
45:21
Peter Schneider měl před sebou po předchozím zákroku Kantora prázdnou bránu, ale trefil tyč! Puk pak odkopl do bezpečí pro Dynamo domácí obránce.
45:58
Do zakončení si najel také Peter Mueller, ale Kantor puk zastavil.
46:57
Matěj Blümel v útočném pásmu kličkou nevyzrál na obránce, dostal se "pouze" ke střele z otočky, tu ale Vejmelka vyrazil.
47:36
Trest týmu (Pardubice), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Kometa bude hrát další přesilovku, Pardubice totiž špatně vystřídaly a dostávají dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Michal Machač.
48:05
Dynamo vyhazuje kotouč.
49:10
V početní výhodě se ale zatím Kometa v útočném pásmu usadit nedokázala.
49:36
Dynamo už je kompletní, do konce základní hrací doby zbývá deset minut.
50:25
Tybor dostal dobrou přihrávku od Svačiny, příliš ale otálel se zakončením a Vejmelka se na jeho střelu stihl v klidu nachystat.
51:03
Ofsajd Dynama.
52:06
Anthony Camara dostal dobrou přihrávku a bekhendem už si chystal zakončení do úplně prázdné brány, ale Vejmelka mu na poslední chvíli vypíchl puk!
52:17
Zaťovič (Kometa) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Holík
Stav zápasu Pardubice - Kometa 2:1

A Kometa na druhé straně trestá! Jan Mandát se snažil vyvézt kotouč z obranného pásma, ale trestuhodně o něj přišel a Petr Holík s Martinem Zaťovičem rázem jeli dva na nikoho. Druhý jmenovaný v klidu zakončil.
53:58
Do dalšího zakončení se hnal Libor Hájek, Kantor ale chytá a následuje komerční přestávka.
54:06
Holík nepříjemně tečoval střelu od modré čáry, ale Kantor byl pozorný.
55:41
Vyloučen hráč Claireaux (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
K sólu už se nadechoval Radoslav Tybor, místo toho ale fauloval Valentin Claireaux, jenž dostává dvě minuty za vysokou hůl a nabízí Kometě možná klíčovou přesilovku.
56:15
Muellerovi už podruhé kotouč ve finální fázi přeskočil hůl.
56:37
57:37
Nebezpečně pálil Jakub Zbořil, ale Kantor jeho pokus nadvakrát zkrotil.
58:09
Dynamo zuby nehty brání výsledek a vyhazuje puk na zakázané uvolnění. Kometa si bere oddechový čas.
58:09
Vejmelka už zůstává na střídačce, Kometa bude hrát v šesti!
58:22
Další icing domácích.
58:48
Holíkova střela neprošla přes Nakládala.
59:15
Kometa stále drží útočné pásmo, Muellerovu nabídku na teč žádný spoluhráč nevyslyšel.
59:37
Vyloučen hráč Mueller (Kometa), 2 min. za hru vysokou holí
A Peter Mueller o chvíli později nejspíš pohřbil poslední naděje Brna, dostává dvě minuty za vysokou hůl a Vejmelka je zpět v brance.
V přesilovce už se domácí nikam nehnali a v posledních vteřinách se jen snažili uhlídat těsný náskok. Povedlo se a Dynamo po výhře nad Kometou 2:1 bere první tříbodové vítězství v sezoně. Utnulo tak šestizápasovou sérii porážek.
Z pardubické enteria areny vám příjemný zbytek svátečního dne přeje Marek Votke.

24. 2. 2023 18:00Pardubice–Kometa 1:3
8. 1. 2023 17:00Kometa–Pardubice 1:4
27. 11. 2022 17:00Pardubice–Kometa 4:3
13. 10. 2022 18:00Kometa–Pardubice 4:3
11. 2. 2022 18:00Pardubice–Kometa 4:0
22. 12. 2021 18:00Kometa–Pardubice 4:3
29. 10. 2021 18:00Pardubice–Kometa 3:2
16. 9. 2021 18:00Kometa–Pardubice 3:2