V Budvar aréně probíhá rozbruslení před utkáním týmů ze spodní části tabulky. Budějovice jsou poslední, Vítkovice dvanácté. Oba celky dělí 12 bodů. Jihočeši v závěrečném duelu roku 2020 doma porazili Plzeň, a tak znovu nastoupí brankář Jan Strmeň.
Motoru chybí zranění Holec či Indrák, ale do sestavy se vrací Martin Novák. Hosté dorazili bez zraněných Irgla s Lakatošem.
0:00

Rozhodčí: Hradil (CZE), Horák (CZE) - Rampír (CZE), Špringl (CZE)

1:07
Oba celky předvedly první útočné akce, Strmeň se Svobodou si připsali první zákroky.
1:21
Vyloučen hráč Forman (Č. Budějovice), 2 min. za držení protihráče
2:52
Od modré pálil bez přípravy Werbik, ale domácí brankář byl připraven.
3:21
Jinak se ale Jihočeši bránili dobře a bez větších problémů ustáli první oslabení.
4:32
Karabáček objel branku a připravil pozici pro Vydareného, který ale tvrdou ranou minul svatyni hostů.
5:43
Vojtěch Polák po křížné přihrávce pálil z ostrého úhlu, ale nezamířil přesně. Kotouč skončil v ochranné síti.
6:22
Toman (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Jonák a Plášil
Stav zápasu Č. Budějovice - Vítkovice 1:0

Motor jde do vedení. Po dobré práci v obranné třetině vyrazili domácí do brejku, Vít Jonák žabičkou oslovil Matěje Tomana, který prostřelil Svobodu a následně povalil branku i hostujícího brankáře. První Tomanův gól v extralize by ale měl platit.
7:39
Hosté mohli srovnat, Marosz nahrál Schleissovi, kterého ale z úhlu vychytal Strmeň.
8:34
Dlouhý zámek Vítkovic pokračoval, po nahození se ke střele z otočky dostal Marosz a domácí znovu podržel Strmeň.
9:38
Na druhé straně se šikovně uvolnil Prokeš a protáhl Svobodu, ten dobře zasáhl ramenem.
10:33
Zmatek v domácím brankovišti vyřešil skokem pro puk Strmeň, hra je přerušená.
12:29
Hraje se ve svižném tempu, prakticky bez přerušení. Jsou to hlavně Vítkovice, které mají po první brance víc ze hry.
13:07
Po chybě Motoru v rozehrávce střílel z pravé strany Mallet, ale Strmeň byl dobře postavený.
14:02
Zakázané uvolnění hostů dává týmu kouče Prospala chvíli oddychu.
15:09
Rychlá akce hostů málem znamenala vyrovnání. Motor opět podržel Strmeň, když vychytal pokus Vojtěcha Poláka z otočky.
15:43
Vyloučen hráč Přikryl (Č. Budějovice), 2 min. za hákování
16:05
Gewiese pálil od modré, Strmeň puk vyrazil a Jonák odpálil do bezpečí.
16:55
Polák (Vítkovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Mikyska a Mallet
Stav zápasu Č. Budějovice - Vítkovice 1:1

Domácí napodruhé nedokázali dostat kotouč ze třetiny a přišel trest. Roman Polák napřáhl od modré a propálil vše před sebou.
16:55
Domácí si ještě berou trenérskou výzvu, jestli nedošlo k porušení pravidla o nedovoleném bránění brankáři.
16:55
Gól platí, Motor přichází o oddechový čas. Stav 1:1.
17:57
Pro hosty je vyrovnání zaslouženou odměnou za aktivitu a touhu po gólu. Teď je na Motoru, aby byl aktivnější zase on.
18:49
Další nebezpečné nahození hostujícího kapitána, tentokrát Jihočeši ošemetnou situaci ustáli.
19:06
Vyloučen hráč Polák (Vítkovice), 2 min. za podražení
19:47
Svoboda udržel Pýchovo nahození, vhazovat se bude po jeho pravici.
19:59
Po závaru v hostujícím brankovišti ještě došlo k několika strkanicím. Motor na poslední sekundu zkusí hru bez brankáře.
20:00
Jihočechům tento tah vyšel, ale Novákova dorážka už přišla po závěrečné siréně. Platí tedy stav 1:1. Motor sice otevřel skóre, jinak ale měly Vítkovice víc ze hry a jejich vyrovnání bylo zasloužené.
20:00
20:49
Motor vstupuje do druhé části v početní výhodě, ale zatím se vůbec nedostává do výchozího postavení.
21:30
Přesilovka je minulostí, další budějovickou akci zastavil ofsajd.
22:07
Po rychlém prostrčení pálil bez přípravy Toman, ale Svoboda zvládl vykrýt úhel.
22:41
Vyloučen hráč Dočekal (Vítkovice), 2 min. za nedovolené bránění
23:12
Slováčkovu střelu Svoboda jen vyrazil k Novákovi, jehož dorážka šla vedle.
23:55
Více než minutový zámek mohl Motoru přinést druhý gól. Michnáčovu ránu vyrazil hostující brankář jen před sebe, k dorážce se dostal Slováček, ale neprostřelil strážce vítkovické branky.
24:56
Vítkovice se ubránily, ale početní výhoda se Motoru povedla. Chyběl jen vstřelený gól.
26:24
Nepřesnou rozehrávku Strmeně mohl potrestat Werbik, ale domácí brankář se stihl vrátit.
27:57
Forman se pokusil překvapit gólmana soupeře, ten však jeho úmysl přečetl.
29:16
Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Oba celky se snaží strhnout vedení na svou stranu. Šance k tomu byly.
29:55
Přečíslení dva na jednoho se Zdeněk Doležal rozhodl individuálně, jeho střela nebyla špatná, ale Svoboda si připsal důležitý zákrok.
30:33
Michnáč (Č. Budějovice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Voženílek a Gilbert
Stav zápasu Č. Budějovice - Vítkovice 2:1

Motor podruhé v zápase vede. Daniel Voženílek objel branku a přesně našel Alberta Michnáče, jeho střelu sice Svoboda srazil, ale kotouč doskákal těsně za brankovou čáru.
31:34
Vítkovice po inkasované brance opět zapnuly na vyšší obrátky, podobně jako v první části.
31:55
Od modré napřáhl Patrik Koch, ale Strmeň střelu viděl a snadno zastavil lapačkou.
32:45
Znovu v akci Koch, který ostrým hitem poslal k zemi Gilberta. Ten je hodně otřesený a pomalu se sbírá z ledu. Je pravda, že vítkovický bek měl ruce hodně vysoko.
32:45
Pro Gilberta dokonce musí přijet lékaři s nosítky.
32:45
Když lékaři volným krokem přijeli k Gilbertovi, tak se kanadský útočník zvedl a odjel po svých na střídačku a zamířil rovnou do kabiny. To je každopádně dobrá zpráva!
33:27
Už se opět hraje a po šťastném odrazu ujel Doležal s Formanem, kterému ale v klíčový okamžik utekl kotouč a vůbec nezakončil.
34:38
Na druhé straně tečoval Dočekal šikovně nahození Mikysky, ale branku těsně minul.
35:19
Jihočeši byli dlouho pod vítkovickým zámkem, zachránil je Vít Jonák obranným skokem do střely od modré, kdy nohou srazil kotouč až na tribunu.
37:23
Motor opět pod tlakem. Vítkovice touží vyrovnat stav ještě do přestávky.
38:38
Až teď se domácí dostali na kotouč a snaží se ho chvíli podržet.
39:16
Na jednou se v mezikruží zjevil volný Karel Plášil, ale dobrou pozici v gól neproměnil.
39:36
Ještě jedna slušná možnost Motoru, volný kotouč uzmul Martin Novák, ale Svoboda byl proti další změně skóre.
40:00
40 minut hry je za námi, Motor vede 2:1. Obraz hry byl podobný jako v první části. Po vedoucí brance Alberta Michnáče měli hosté víc ze hry, ale tentokrát vyrovnat nedokázali. Před závěrečnou třetinou je vše nadále otevřené.
40:00
40:30
Krenželok (Vítkovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Schleiss
Stav zápasu Č. Budějovice - Vítkovice 2:2

Máme podruhé srovnáno. Domácí Forman zlomil hokejku a přišel o puk. Vítkovice vyrazily dopředu, Schleiss z rohu našel před brankou Lukáše Krenželka, jenž ze vzduchu sklepl kotouč do sítě.
41:34
Rozhození domácí udělali další chybu, kterou mohl potrestat Vojtěch Polák, ale Strmeň se zvládl rychle přemístit.
43:38
Nejistý zákrok Strmeně proti střele Gewiese, domácí gólman měl i trochu štěstí.
44:57
Oběma týmům jde o důležité body, proto se snaží myslet hlavně na obranu. Každá chyba už by teď mohla být klíčová.
45:45
Z obou stran předvedl svižný výpad Václav Karabáček, dokázal se natlačit před obránce, ale na Svobodu nevyzrál.
46:43
Vyloučen hráč Werbik (Vítkovice), 2 min. za hákování
47:12
Doležal (Č. Budějovice) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Pýcha a Přikryl
Stav zápasu Č. Budějovice - Vítkovice 3:2

Motor potřetí v zápase vede. Zdeněk Doležal v přesilovce dvakrát zachytil vyhození soupeře a odměnou mu je branka. Na tvrdou střelu z první mu přihrál Pavel Pýcha a Doležal trefil přesně.
49:18
Jihočeši znovu hájí těsný náskok, ale hostům zbývá na odpověď ještě hodně času. Motor bojuje o první domácí výhru v základní hrací době v sezoně.
50:17
V dobré šance se ocitl Marosz, ale sám byl překvapený, že se k němu kotouč dostal.
51:51
Přikryl šikovně tečoval nahození Plášila, Svoboda by zřejmě nereagoval. Puk ale proskákal těsně mimo.
52:49
Vítkovice začínají mít územní převahu, Strmeň proto raději podržel kotouč a přerušil hru.
53:11
Vyloučen hráč Koch (Vítkovice), 2 min. za faul kolenem
53:11
Vyloučen hráč Koch (Vítkovice), ot 20 min. za nesportovní chování
Protestující Koch se navíc nechal vyloučit do konce utkání.
54:29
Motor hraje přesilovku, od modré pálili Pýcha a Přikryl, ale nebyli úspěšní.
55:03
Z levé strany vystřelil Slováček, ale vítkovický gólman ránu viděl a pokryl.
56:22
Vyloučen hráč Slováček (Č. Budějovice), 2 min. za držení hole
56:22
Vyloučen hráč Marosz (Vítkovice), 2 min. za hrubost
Po vzájemném vyloučení se bude hrát 4 na 4.
57:19
Do útočné třetiny vlétl Mallet a Strmeň musel zasahovat vyrážečkou proti jeho ráně.
58:34
Schleiss (Vítkovice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Štencel
Stav zápasu Č. Budějovice - Vítkovice 3:3

Při signalizované výhodě, už při hře pět na pět, máme potřetí vyrovnáno. Od modré napřáhl Jan Schleiss a propálil chumel hráčů před sebou i brankáře Strmeně.
59:47
Vhazovat se bude před Svobodou, poslední šance pro domácí urvat ještě tři body.
60:00
Motor se ani tentokrát domácí výhry v základní hrací době nedočkal. Třikrát domácí vedli, ale Vítkovice vždy srovnaly. Naposledy v předposlední minutě. Pokračovat budeme v prodloužení.
60:00
61:16
Zatím jsou u puku hosté, ale ještě nezakončili.
61:46
Zakázané uvolnění domácích nabízí výhodu Vítkovicím.
62:21
Prodloužení je zatím bez šancí. Voženílek se tlačil před brankáře, ale neuspěl.
64:16
Více než minutu hosté drželi Motor v šachu, Vojtěch Polák s Maroszem zahodili velké šance, ale hraje se dál.