Do pardubické sestavy se po uzdravení vrací Marek Hecl, který ve čtvrté formaci nahradil Lukáše Anděla, v brance bude stát Milan Klouček.
0:00
0:14
K prvnímu zakončení v dnešním zápase se dostal Peter Mueller, když v útočném pásmu Komety zachytil odražený kotouč, ale branku netrefil.

Rozhodčí: Hodek (CZE), Šindel (CZE) - Kajínek (CZE), Rampír (CZE)
Počet diváků: 9 892

1:27
Od mantinelu pálil Jan Košťálek, Klimeš má první zákrok.
1:42
Ke střele přes obránce se dostal Matej Paulovič, Klimeš vyráží.
2:42
Čtvrtá lajna Dynama zamkla Kometu v jejím obranném pásmu, ale nebezpečně vyhlížející teč od modré čáry Klimešovi nakonec starosti nenadělala.
3:59
Bývalý pardubický obránce Rhett Holland projel téměř celé hřiště, ale v útočném pásmu Komety neměl komu přihrát.
4:27
Zakázané uvolnění Pardubic.
4:46
Klimeš měl úplně zakrytý výhled, když se ke střele dostal Robert Říčka, ale svižný puk pouze prolétl kolem branky.
5:51
Vyloučen hráč Camara (Pardubice), 2 min. za sekání
Kometa si dnes jako první zahraje přesilovku. Dvě minuty za sekání inkasuje Anthony Camara.
6:01
Vyloučen hráč Roth (Kometa), 2 min. za nedovolené bránění
Přesilovka ale trvala jen deset vteřin. Patrika Poulíčka v cestě do úniku nedovoleně zastavil Vladimír Roth a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
6:56
Z první v útočném pásmu tvrdě pálil Marek Ďaloga, jehož střelu ještě těsně vedle tečoval spoluhráč!
8:05
Oba týmy hrají v plném počtu.
8:10
Po vhazování v útočném pásmu Dynama střílel z mezikruží Anthony Camara, ale Klimeš kotouč zkrotil.
8:18
Další zakázané uvolnění Brna.
9:07
Krištof s Muellerem jeli dva na jednoho, ale druhý jmenovaný nedokázal zakončit!
9:30
Ofsajd Dynama.
9:49
Horký (Kometa) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Rákos a Kučeřík
Stav zápasu Pardubice - Kometa 0:1

Tentokrát už ale jde Kometa do vedení! Po pravém křídle se prosmýkl rozjetý Luboš Horký a střelou na bližší tyč překonal Milana Kloučka.
11:12
Další velkou šanci měl Peter Mueller, jenž z mezikruží trefil vyrážečku Kloučka!
11:36
Vyloučen hráč Košťálek (Pardubice), 2 min. za podražení
Další vyloučení domácích, Jan Košťálek dostává dvě minuty za podrážení.
12:08
Do zakončení se v oslabení snažil procpat Matěj Blümel, ale bekehendem nezakončil.
13:04
Dynamo vyhazuje kotouč.
13:54
Musilovu střelu ve stoprocentní příležitosti dorážel Camara, ale trefil pouze Klimeše!
14:57
Palebnou pozici už si hledal Robert Říčka, ale do přihrávky vložil hůl brněnský obránce.
16:01
Nahození Patrika Fajmona od modré čáry má v moci Milan Klouček.
16:26
Mueller byl úplně sám před Kloučkem, ale možná trochu navíc zakombinoval se spoluhráčem a puk nakonec chytil domácí gólman!
18:43
Klouček betonem vyrazil střelu Hollanda.
20:00
První třetina končí při jednogólovém vedení Komety Brno. V desáté minutě projel po pravém křídle Luboš Horký a střelou na bližší tyč propálil Milana Kloučka.
20:00
20:40
Vyloučen hráč Kousal (Pardubice), 2 min. za sekání
Zkraje druhé části si Brno opět zahraje v početní výhodě. Robert Kousal dostává dvě minuty za sekání.
21:12
Marcel Haščák se dostal ke střele na pravém křídle a Klouček ji zkrotil lapačkou až napodruhé.
21:36
Vyloučen hráč Rohlík (Pardubice), 2 min. za podražení
Kometa bude hrát lehce přes minutu v pěti proti třem! Ondřej Rohlík inkasuje menší trest za podrážení.
20:48
Juraj Mikuš se i ve třech vydal dopředu a dotlačil puk za Klimeše.
22:35
Kometa drží útočné pásmo, Dynamo je ve čtyřech.
23:03
Kousal s Musilem jeli těsně po vypršení trestu dva na jednoho, ale Musil nedokázal zakončit!
23:24
Luboš Horký měl před sebou úplně prázdnou bránu, Klouček snad ani nevěděl jak, ale jeho dorážku dokázal zastavit lapačkou!
23:39
Zaťovič (Kometa) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Rákos a Kučeřík
Stav zápasu Pardubice - Kometa 0:2

I další pokus Komety sice dokázal Milan Klouček vyrazit, ale v tomto případě už si dorážku nepohlídal. Pod jeho tělem puk do brány zametl Martin Zaťovič a dává Kometě dvougólový náskok.
24:32
Před Ondřejem Rohlíkem se rýsovala zajímavá příležitost, ale stál v ofsajdu.
25:08
Střela Brandona Mageeho byla sražena vysoko nad.
25:39
26:58
Hráčů Komety je plný led, zatímco domácí se dnes vůbec nemohou dostat do zápasu.
27:26
Daniel Rákos se znovu řítil na Kloučka, ale rozhodčí píská ofsajd.
28:23
Milan Klouček zkrotil nahození ze středního pásma.
28:50
Matěj Blümel měl před sebou prázdnou bránu, ale vystřelil po zemi a Klimeš puk zastavil hokejkou!
29:42
Trest týmu (Pardubice), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Další přesilovka pro Kometu, Dynamo totiž hrálo v šesti a dostává dvě minuty, které odsedí Robert Říčka.
30:29
Ofsajd Komety.
30:40
Zdráhalovu střelu v oslabení zablokoval Ďaloga.
32:07
33:10
Cienciala v útočném pásmu hledal spoluhráče, ale puk srazil obránce Komety.
33:35
Kousal stíhal kotouč na útočné polovině a dokonce svedl souboj s Klimešem, ale neuspěl.
34:27
Klimeš má dnes zavřeno, krátce po sobě si poradil s dalšími pokusy Roberta Kousala.
35:18
V další útočné akci Dynamo zastavuje ofsajd.
36:05
Radovan Pavlík jel úplně sám na Kloučka, ale bekhendovou kličkou a střelou mezi nohy na něj nevyzrál!
37:09
Vyloučen hráč Holland (Kometa), 2 min. za držení protihráče
Matěj Blümel jel na Klimeše a vybojoval přesilovku pro Dynamo, Rhett Holland dostává dvě minuty za držení.
37:33
Camara dobře tečoval střelu Ciencialy, ale Klimeš vyráží.
38:09
Další Ciencialův příklep sražen mimo hřiště.
38:32
Košťálek (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Kousal a Poulíček
Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:2

Chvíli před koncem druhé třetiny Dynamo snižuje na rozdíl jedné branky! Robert Kousal nabil Janu Košťálkovi, který prudkou ranou nedal Klimešovi žádnou šanci!
39:02
Vyloučen hráč Mallet (Kometa), 2 min. za podražení
Kometa navíc bude hrát další oslabení, Alexandre Mallet dostává dvě minuty za podrážení.
39:49
Košťálek po vyhození Komety projel celé hřiště a dostal se až do zakončení, ale Klimeš má puk v lapačce.
40:00
Druhou přesilovku v závěru prostřední části už Dynamo nevyužilo, každopádně dokázalo snížit na průběžných 1:2 a na začátku třetí třetiny bude ještě minutu hrát v početní výhodě.
40:00
40:36
Dynamu se zatím nedaří udržet v útočném pásmu.
41:16
Poulíček překvapil Klimeše svižnou střelou, brněnský gólman chvíli nevěděl, kde je puk, ale bohužel pro Dynamo nebyl poblíž nikdo na dorážku.
42:13
Mueller z první trefil vnější tyč!
43:05
Zakázané uvolnění Komety.
43:53
Dynamo se snaží za podpory domácích příznivců vystupňovat tlak, ale nedaří se mu usadit se v útočném pásmu.
45:20
Rákos chtěl hrát na krásu a předkládal spoluhráči před prázdnou bránu, ten ale nedokázal zakončit!
47:14
Rákos projel celé útočné pásmo, po přihrávce ale Martin Zaťovič zakončoval vysokou holí.
48:29
Filip Koffer se řítil na Klimeše a vytvořil závar před brankou Komety, rozhodčí ale neviděl na puk, tak hru přerušil.
48:51
Kollár dostal přihrávku mezi kruhy, ale Klouček vyráží!
49:08
49:33
Kousal se sice pěkně zbavil obránce, ale svou střelu namířil přímo doprostřed brány a Klimeš nemohl mít problém.
50:30
Před brankou Dynama operuje Peter Mueller.
51:06
51:49
Vyloučen hráč Kučeřík (Kometa), 2 min. za držení protihráče
Dynamo dostává zajímavou možnost na vyrovnání, necelých deset minut před koncem inkasuje Radek Kučeřík dvě minuty za držení.
52:19
Kometa vyhazuje přes všechny čáry.
53:17
Říčka (Pardubice) vstřelil branku (15. gól v sezóně) , asistence Musil 11
Stav zápasu Pardubice - Kometa 2:2

Dlouhou dobu se přesilovka Pardubicím vůbec nedařila, až se k puku dostal Robert Říčka a zhruba z mezikruží pověsil puk za Klimeše!
53:17
Po nárazu do zadního mantinelu však zůstal docela dlouho na zemi ležet David Cienciala a na střídačku musel za doprovodu lékařů.
54:53
Blümel jel sám na Klimeše, ale nedokázal zvednout puk přes jeho beton!
56:07
Do konce základní hrací doby zbývají necelé čtyři minuty, hra má velmi vysoké tempo.
56:56
Na pravém kruhu pro vhazování z první napálil puk Luboš Horký, ale Klouček vyráží.
57:58
59:01
Běží poslední minuta třetí třetiny.
59:57
Dynamo ještě tři vteřinky před koncem bere oddechový čas.
60:00
Robert Říčka ve třetí třetině srovnal na 2:2 a uvidíme prodloužení.
Začátek prodloužení se trochu zpozdí, jelikož se na mantinelu uvolnil reklamní banner a musí zasáhnout pracovníci zimního stadionu.
60:00
60:08
Poulíček (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Blümel a Klouček
Stav zápasu Pardubice - Kometa 3:2

Začátek prodloužení se sice trochu protáhl, ale vše potom vynahradil domácí Patrik Poulíček, který po osmi vteřinách proměňuje samostatný únik a rozhoduje o dvou bodech pro Dynamo!
Pro Dynamo jde o velmi cenné vítězství, jelikož Kometa byla minimálně dvě třetiny lepším týmem. Vedla 2:0, pak ale vyrovnali Košťálek s Říčkou a obrat v prodloužení završil Poulíček. Příjemný víkend vám z Pardubic přeje Marek Votke.

24. 2. 2023 18:00Pardubice–Kometa 1:3
8. 1. 2023 17:00Kometa–Pardubice 1:4
27. 11. 2022 17:00Pardubice–Kometa 4:3
13. 10. 2022 18:00Kometa–Pardubice 4:3
11. 2. 2022 18:00Pardubice–Kometa 4:0
22. 12. 2021 18:00Kometa–Pardubice 4:3
29. 10. 2021 18:00Pardubice–Kometa 3:2
16. 9. 2021 18:00Kometa–Pardubice 3:2