Vítejte u online přenosu z předehrávky 13. kola hokejové extraligy. Od 17.30 hodin se v Českých Budějovicích střetnou domácí Motor a hosté z Plzně.
Oba celky se trápí a dělí je v tabulce jediný bod. Motor je předposlední, Plzeň jedenáctá.
České Budějovice prohrály devětkrát v řadě. Pokud padnou i dnes, rozloučí se s trenérem Jaroslavem Modrým.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Kika (CZE) - Rampír (CZE), Zíka (CZE)
Počet diváků: 5 306

Plzni se také nedaří. Z poslední čtyř duelů vyhrála jediný.
Motoru se do sestavy vrací Valský, ale chybí opory Gulaš, Hrachovina či Percy. Plzeň dorazila například bez exbudějovického beka Piskáčka či Suchého.
0:00
0:55
První domácí řada poprvé ohrozila Pavláta, ten odolal.
1:36
Na druhé straně pálil poprvé Kremláček, ale jeho sražený pokus skončil v ochranné síti.
2:39
Vitaloš nepříjemně nahazoval, Strmeň nemusel zasahovat.
2:51
Schleiss (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Kodýtek
Stav zápasu Č. Budějovice - Plzeň 0:1

Hosté šťastnou trefou otevírají skóre. Brankář Jan Strmeň zastavil puk za brankou, chtěl ho rozehrát po mantinelu, jenže trefil Kodýtka, od jehož bruslí se puk odrazil před prázdnou branku, kde ho Jan Schleiss dotlačil do odkryté klece.
4:15
Další zmatky kolem domácí branky. Mertl vracel puk do brankovišti za rozhozeného Strmeně, který to tentokrát se štěstím ustál.
5:22
Toman se zjevil sám před Pavlátem, pohotově vypálil, ale plzeňský gólman skvěle zasáhl.
6:03
Plzeňský útok zakončoval Kodýtek, který se ocitl v dobré pozici. V tísni ale zamířil nepřesně.
7:48
Dlouhá pasáž bez přerušení končí ofsajdem hostí. Po něm došlo na drobnou rozmíšku, ale sudí vylučovat nebudou.
9:01
Plzeň je mírně aktivnější, ale sledujeme hodně opatrný úvod utkání.
9:38
Obrovitý Hrabík se natlačil před branku, Strmeň si však jeho výjezd pohlídal.
11:56
Schleiss po vystřídání hýřil pohybem, objel dva soupeře, ale pak přihrál nepřesně. Na druhé straně příliš dlouho váhal se zakončením Přikryl.
12:31
Vyloučen hráč Šenkeřík (Č. Budějovice), 2 min. za držení protihráče
13:37
Minuta z přesilovky hostům utekla, aniž by se dostali napevno do útočné třetiny.
14:00
Toman se dokonce vydal dopředu i v oslabení, ale Pavláta nepropálil.
15:33
Západočeši i po konci přesilovky dál útočí.
16:33
Nahozený Zámorského brankář Strmeň raději ukryl ve své náruči.
17:36
Pech rýsoval gólovou přihrávku na Přikryla, tomu však do šance sáhli obránci Škody Plzně.
18:03
Dzierkals zpoza branky nachystal pozici Doležalovi, který ale z dobrého místa netrefil puk ideálně.
18:29
Vyloučen hráč Štencel (Č. Budějovice), 2 min. za hru vysokou holí
19:01
Po Blomstrandovně ráně dorážel Dvořák a trefil břevno!
20:00
Plzeň byla v první třetině aktivnější a zaslouženě vede 1:0. Jediný gól vstřelil v úvodu po chybě brankáře Strmeně.
20:00
20:37
Schleiss pálil se závěrem zbytku přesilovky hostů, Strmeň zapsal jistý zákrok.
22:36
Série chyb z obou stran udělala z hokeje takovou živelnou hru. Hraje se znovu dlouho bez přerušení.
23:17
Na jedné straně pálil Lang, na druhé Karabáček. Brankáři byli vždy vítězi těchto minisoubojů.
23:40
Vyloučen hráč Baránek (Plzeň), 2 min. za podražení
23:55
Šenkeřík nachystal střelu Hanzlovi, ten Pavláta nepropálil. Domácí museli pozměnit složení přesilovky, když jim chybí kanonýr Gulaš.
24:49
Po Šenkeříkovo nahození se natahoval na teč Pech, ale puk minul.
25:52
První budějovická přesilovka měla slušné parametry, vyrovnání se z ní ale neurodilo.
27:07
Pech byl zasažen do obličeje, ale bylo to při střele, a tak se vylučovat nebude.
28:05
Stoupající aktivitu Motoru mohl zchladit Mertl, ale v mezikruží po chybě domácích mu přeskočil puk hokejku.
29:34
Hraniční přechod přes střední pásmo domácí zvládli, následně akci zakončil Vopelka, ale kouzlo Pavláta pro dnešek zatím neodčaroval.
29:49
Vyloučen hráč Marcel (Č. Budějovice), 2 min. za vražení na hrazení
30:30
Kodýtek (Plzeň) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Rekonen a Zámorský
Stav zápasu Č. Budějovice - Plzeň 0:2

Plzeň využívá přesilovku a vede 2:0. Petr Kodýtek vyhrál buly k Zámorskému, ten připravil pozici pro Rekonena. Jeho pokus vyrazil Strmeň zpátky ke Kodýtkovi, který pohodlně skóroval.
31:38
A Motor je v ještě větších problémech. Desátá prohra v řadě je na obzoru.
33:49
Naopak Plzeň je teď dál aktivní a kontroluje vývoj utkání.
35:02
Jak se Jihočeši v minutách před inkasovanou brankou nadechovali k náporu, tak druhá trefa v jejich síti je znovu srazila ještě do většího útlumu.
35:10
Vyloučen hráč Mertl (Plzeň), 2 min. za hákování
35:52
Vopelka se natahoval po dorážce, obránci mu ale v rozhodující moment zvedli hokejku.
36:42
Pech (Č. Budějovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Hanzl a Šenkeřík
Stav zápasu Č. Budějovice - Plzeň 1:2

Motor nakonec využívá přesilovku a snižuje. Šenkeřík připravil střelu Hanzlovu, jeho ránu Pavlát neudržel a Lukáš Pech puk doklepl do sítě.
37:10
Tomeček mohl vyrovnat, trefil ale jen tyč!
37:23
Valský (Č. Budějovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Pech
Stav zápasu Č. Budějovice - Plzeň 2:2

Je vyrovnáno za necelou minutu! Jakub Valský zpoza branky hledal Pecha, ten byl v tísni, ale pohotový Valský dorazil puk za Pavláta.
38:07
Tak zápas má novou zápletku, stačilo k tomu 38 vteřin a dva domácí góly. Uvidíme, co se bude dít dál.
39:05
Hosté jsou teď viditelně rozhození a už asi vyhlížejí konec této části hry.
40:00
Motor vykřesal naději. Po dvou třetinách je stav 2:2, když domácí smazali dvoubrankové manko během 38 vteřin. Utkání je tak otevřené.
40:00
40:31
Hanzl prokázal přehled ve hře, našel volného Šenkeříka, jehož ránu stáhl Pavlát do lapačky.
41:20
Kachyňa pálil znovu jen do Pavláta. Nicméně Motor má v úvodu třetí části větší chuť.
42:21
Vyloučen hráč Baránek (Plzeň), 2 min. za hákování
43:15
Motor se však tentokrát nemůže usadit v útočném pásmu.
44:16
Domácí promarnili dobrou šanci, skoro v přesilovce ani nevystřelili.
45:14
Dzierkals se proháčkoval do dobré šance, ale Pavláta neprostřelil.
46:38
Už přes čtyři minuty se hraje bez přerušení. Motor tlačí, ale otevírá to okénka v jeho obraně pro brejky Plzně.
47:33
Vyloučen hráč Vopelka (Č. Budějovice), 2 min. za sekání
Tlak Motoru ukončil faulem Vopelka, když příliš aktivně dorážel Vráblíkovu střelu. Je potrestán za sekání.
48:41
První minutu oslabení Jihočeši celkem v klidu zvládli.
49:06
Po Hrabíkově přihrávce na brankoviště bylo před Strmeněm živo, ale domácí brankář vše ustál.
50:02
Už se hraje znovu pět na pět. Na rozhodnutí ve třetí části zbývá deset minut.
51:59
I po konci přesilovky Západočeši těží z nabité aktivity a tlačí se za návratem do vedení.
52:46
Obrovská šance hostů! Kodýtek byl úplně volný na brankovišti, nedostal puk za Strmeně však ani s dorážejícím Rekonenem. Skvělý Strmeň, ale hosté měli být důraznější.
53:47
Modrého parta je pod obrovským tlakem. Podruhé za sebou se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.
55:03
Přečíslení Motoru dva na jednoho, Tomeček oslovil Tomana, ten Pavlátův beton nepřehodil.
57:18
Oba trenéři už hodně zúžili formace, které posílají na led. Dlouho se znovu nepřerušilo a klíčový moment může přijít kdykoliv.
58:30
Asi je to přeci jen Motor, který víc touží po výhře.
58:56
Tuto pasáž hry končí ofsajd domácích.
60:00
60 minut hry je pryč, vítěze zatím stále neznáme. Motor stáhl dvoubrankovou ztrátu a ve třetí části měl větší touhu po výhře. Šance ale měla i Plzeň.
60:00
60:50
Pech mohl rozhodnout o výhře, ale při střele zlomil hůl.
61:36
Strmeň dobře zasáhl před Kaňákem, hraje se dál.
62:30
Prodloužení je v polovině, dál jsou šance vyrovnané.
63:20
Po Pechově individuální akci se Valský dral za pukem v brankovišti, ale nedotlačil ho do sítě.
64:12
Kaňák si zpracovával puk před Strmeněm, ten ho ale o poskakující kotouč obral.
65:00
Motor byl v prodloužení dvakrát blízko rozhodnutí, ale platí stav 2:2. Domácí podruhé v sezoně čekají nájezdy, pro Plzeň to bude premiéra.