Po dlouhých čtyřiadvaceti dnech vás vítám u dalšího online přenosu z téměř vyprodané pardubické enteria areny, kde dnes domácí Dynamo vyzve Kometu Brno.
Kometa je zatím posledním soupeřem, se kterým letos Dynamo prohrálo. První vzájemný zápas 13. 10. skončil výhrou Brna 4:3 po prodloužení, od té doby Pardubice sbírají jen výhry. Mají jich už 12 v řadě, dnes je v sázce ustanovení nového klubového rekordu.
Kometě v tabulce patří pátá pozice a bude v Pardubicích odvracet čtvrtou prohru v řadě. V její brance bude stát Marek Čiliak, tu pardubickou bude hájit Dominik Frodl.

Rozhodčí: Adam (CZE), Pilný (CZE) - Hynek (CZE), Zíka (CZE)
Počet diváků: 10 194

Ještě před startem dnešního utkání proběhne na ledě oficiální křest knihy Dynamo Bez frází, která vyšla v minulých dnech a čítá šestnáct zpovědí osobností napříč historií pardubického hokeje.
0:00
0:34
Dominiku Frodlovi se nepovedla rozehrávka za brankou a Kometa se udržela v pásmu, střelu z pravého křídla ale pardubický brankář vyrazil.
0:49
První zákrok zápasu má za sebou také Marek Čiliak, jenž schoval do lapačky ránu příklepem od Tomáše Dvořáka ze středního pásma.
2:48
Domácí se poprvé usadili v útočném pásmu, příklep od modré ale Čiliak zkrotil betonem.
3:23
Frodl rychle rozehrál po zákroku lapačkou a Tomáš Zohorna ještě prohodil puk do jízdy na Lukáše Radila, jeho střela ale neměla parametry.
3:56
Rána Jakuba Fleka z mezikruží nemířila přesně.
6:09
Tomáš Kundrátek obkroužil útočné pásmo Komety, ale jeho následnou střelu vyrazil Dominik Frodl.
6:27
6:42
Od modré pálil Jan Košťálek, ale Čiliak si s jeho ránou poradil a následuje komerční pauza.
7:55
Kometa dobře napadá a pardubické individuality tak zatím nemůžou vyniknout.
8:23
Ofsajd Komety.
10:06
Adam Zbořil projel téměř celé hřiště s pukem na hokejce, ale do zakončení se nedostal.
10:33
Kometa vyhazuje puk na zakázané uvolnění.
10:55
Flek (Kometa) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Horký
Stav zápasu Pardubice - Kometa 0:1

Jakub Flek v rychlostním souboji na levém křídle přebruslil Mateje Pauloviče, dostal se až před Frodla a posílá Kometu do vedení 1:0!
11:31
Od modré dvakrát zakončoval Tomáš Dvořák, ale ani jedna střela Čiliaka neohrozila.
12:24
Filip Koffer opět špatně volil pardubickou rozehrávku a nabídl další zakončení Kometě, Frodl ale kryje puk lapačkou.
13:03
Ofsajd Pardubic.
14:47
Mezi kruhy v útočném pásmu Komety se cpal do zakončení Adam Zbořil, ale dobře jej odstavil jeden z domácích obránců.
15:15
Radilovi puk na modré čáře přeskočil hokejku a je pískán další ofsajd domácích.
17:03
Kometa výborně stráží střední pásmo a domácím nezbývá než jen protečovávat kotouče za Čiliaka, kde ovšem žádné nebezpečí nehrozí.
17:52
Radilův pokus z levého křídla vyráží Čiliak, na druhé straně Kometu zastavil ofsajd.
18:29
Petr Holík napřáhl na modré čáře, ale Frodl puk v klidu vyráží do ochranné sítě.
20:00
V první třetině se zvládl prosadil pouze hostující útočník Jakub Flek a Kometa tak v Pardubicích po dvaceti minutách vede 1:0.
20:00
20:19
Čerešňák posílal před branku kolmý pas na Roberta Kousala, ten ale na puk nedosáhl.
21:24
Asi dosud největší pardubickou šanci měl Daniel Rákos poté, co na brankovišti dorážel pokus Filipa Koffera, ten vystihl rozehrávku brněnského obránce a uháněl po křídle, Čiliak ale vedení svého týmu udržel!
22:22
23:48
Už se zdálo, že první pětka domácích se usadí v útočném pásmu, ale přihrávka po modré nebyla přesná a Dynamo se následně dostalo do ofsajdu.
24:20
Eduard Šalé byl sám před Dominikem Frodlem, vytáhl blafák do bekhendu, ale pardubický brankář odpověděl ještě lepším zákrokem!
24:54
Musil 11 (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Vála
Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:1

A Dynamo Šalého zaváhání trestá vyrovnávajícím gólem! Po nahození Ondřeje Vály od modré vyplaval puk na brankovišti před Adama Musila, který v rychlosti zametl do prázdné!
26:49
Horký (Kometa) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Holík a Kundrátek
Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:2

Vyrovnaný stav ovšem příliš dlouho nevydržel a Kometa znovu vede! Domácí obrana včetně gólmana Frodla byla mimo své postavení a puk nadvakrát bekhendem do sítě procedil Luboš Horký!
27:22
Enteria arena znovu vybuchla nadšením, když od modré tvrdě zakončil jeden z domácí obránců, jenže trefil jen spojnici!
28:04
Flek (Kometa) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Holík a Horký
Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:3

Vítězná série Dynama začíná být v ohrožení! Domácí špatně vystřídali a vznikl z toho brejk Komety dvou na jednoho, Holík předložil puk Jakubu Flekovi, který z první podruhé propálil Frodla!
29:05
Kometa dál drží útočné pásmo, puk však po dalším pokusu skončil v ochranné síti.
31:08
Cienciala měl dobrou pozici mezi kruhy, ale trefil jen Marka Čiliaka!
31:53
Frodl přerušuje hru po brněnském nahození od mantinelu.
33:19
Vyloučen hráč Černý (Kometa), 2 min. za vražení na hrazení
Za polovinou zápasu si Dynamo zahraje první přesilovku. Robert Černý inkasuje dvě minuty za vražení na hrazení.
33:40
Kometa krátce po vhazování vyhazuje kotouč.
34:40
Domácím se přesilová hra vůbec nedaří, navíc hráli v šesti.
34:43
Trest týmu (Pardubice), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Menší trest odsedí Ondřej Matýs.
35:19
Začíná přesilovka Komety.
36:01
Také Dynamo vyhazuje kotouč až za branku soupeře.
36:43
Domácí jsou kompletní.
36:53
Ondřej Matýs po výjezdu z trestné lavice pomýšlel na brejk, ale je z toho pouze zakázané uvolnění Pardubic.
37:14
Vyloučen hráč Rákos (Pardubice), 2 min. za sekání
Domácí útočník Daniel Rákos přesekl hokejku soupeře a Kometa bude hrát další přesilovku.
37:38
Dynamo vyhazuje kotouč.
39:03
Kometa zamkla svého soupeře v obranném pásmu a velmi svižně kombinuje, Frodl ale zatím příliš mnoho práce neměl.
39:30
Michal Gulaši se před brněnskou brankou dostal do křížku s Danielem Rákosem, který vzal obránce Komety k zemi. Oba borci míří na trestnou lavici.
39:30
Vyloučen hráč Gulaši (Kometa), 2 min. za hrubost
39:30
Vyloučen hráč Rákos (Pardubice), 2 min. za hrubost
40:00
V závěru třetiny se ještě Dynamo drželo v útočném pásmu, ale snížení nepřišlo. Po čtyřiceti minutách tak Kometa vede 3:1. Na 1:1 nejprve srovnal domácí Adam Musil, vedení však hostům vrátili Luboš Horký a Jakub Flek.
40:00
40:45
V pokračující hře čtyři na čtyři je zatím aktivnější Kometa, která drží útočné pásmo.
41:30
Oba týmy jsou kompletní.
42:56
Kometa hájí svůj náskok v pěti hráčích, domácí Dynamo ještě čeká pěkně těžká práce.
43:44
Volný prostor měl před sebou David Musil, ale mířil pouze do hrudi Čiliaka.
44:32
Z otočky zakončoval Radek Kučeřík, ale Frodl vyrazil.
45:31
46:39
Kometa byla blízko čtvrtého gólu, Frodl ale puk zastavil betonem těsně před brankovou čárou!
47:13
Košťálkova střela z první skončila vysoko v ochranné síti.
47:42
Dynamo ostřeluje brněnskou branku z každé pozice, na dorážku se ale zatím puk neodrazil. Zakázané uvolnění Komety.
48:13
David Musil zastavil brejk Luboše Horkého.
49:59
Dynamo je ve třetí třetině zatím aktivnějším týmem, přišel ale po dlouhé době zápas, ve kterém to zkrátka nejde.
50:45
Čiliakovi vypadlo z výstroje nahození od modré čáry, ale gólman Komety zvládl puk zalehnout ještě před čárou.
52:25
Zakázané uvolnění Komety.
52:58
První pětka domácích drží Kometu pod zámkem, ale Čiliak odolává.
54:09
Kometa jen vyhazuje puky do středního pásma.
55:31
Dnešní utkání v Pardubicích sleduje 10 194 lidí, je vyprodáno.
55:56
Kometa čtyři minuty před koncem už pouze brání, domácí tak do zakončení dostávají jen stěží.
56:09
Dynamo si bere oddechový čas a bude to ještě zkoušet bez brankáře.
56:51
Dynamo má puk na hokejkách a hledá cestu za zdramatizováním zápasu.
57:02
Zastavuje ho však ofsajd a Frodl se na chvilku vrací do branky.
57:12
Zakázané uvolnění Komety, Frodl opět na střídačce.
58:01
Dynamo stále drží útočné pásmo.
58:52
Dynamo hraje pořád bez brankáře, puk ale skončil na brněnské střídačce.
58:55
Od modré pálil Peter Čerešňák, ale Čiliak má puk ve své moci.
58:59
Říčka (Pardubice) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Zohorna
Stav zápasu Pardubice - Kometa 2:3

Naději ještě domácím vykřesal Robert Říčka, ke kterému se odrazil puk na levém křídle a domácí útočník se prosadil střelou na zadní tyč. Do konce utkání zbývá minuta.
59:31
Dynamo překombinovalo další akci v útočném pásmu a Kometa dostává puk na zakázané uvolnění.
59:38
Musil 11 (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Radil a Říčka
Stav zápasu Pardubice - Kometa 3:3

Je vyrovnáno! Po vhazování Dynamo znovu udrželo útočné pásmo a svůj druhý gól v utkání přidává Adam Musil!
60:00
Ještě dvě minuty před koncem na pardubickém zimáku nejspíš nikdo nepochyboval o vítězství Komety, jenže dva pardubické góly za půl minuty posílají zápas do prodloužení!
60:00
60:37
Po šanci Horkého se dopředu hnal Zohorna, po stahovačce do bekhendu ale neuspěl.
61:17
Jakub Flek jel úplně sám na Frodla, ale domácí gólman jeho šanci zastavil!
61:54
Poulíčkova střela neprošla.
63:36
Po chybě Ciencialy měla šanci Kometa, ale domácí útočník ji zastavil a poslal puk na zakázané uvolnění.
64:37
Jan Košťálek měl dvě obří šance v útočném pásmu, Dynamo úplně vyřadilo Kometu ze hry, jenže domácí zadák poprvé netrefil puk a podruhé mířil jen do Čiliaka.
64:54
Brejk Komety dvou na jednoho zastavuje vynikající Frodl!
65:00
Po atraktivním prodloužení uvidíme nájezdy.