Budějovice ve 28. kole hostí brněnskou Kometu. Utkání začne na ledě Motoru v 17.20 hodin.
Půjde o souboje třináctého Motoru proti sedmé Kometě. Jihočeši naposledy vyhráli na nájezdy v Třinci, Brněnští prohráli potřetí v řadě a dál padají tabulkou.
Oba vzájemné duely v sezoně vyhrály domácí celky - nejprve Budějovice 6:2, pak Brno 3:0.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Pilný (CZE) - Ondráček (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 5 485

Všechno je připraveno, jdeme na utkání.
0:00
0:49
První útoky obou celků skončily neúspěchem, dopředu jde znovu Motor.
2:00
Druhá budějovická formace měla územní převahu, ale do šance se nedostala.
3:47
Hanzl hledal před brankou najíždějícího Šenkeříka, který se ale k zakončení nedostal. Neuspěl pak ani z otočky pálící Gulaš.
4:26
Motor je zatím aktivnější, teď jeho útočení překazila nepřesná přihrávka a zakázané uvolnění.
4:55
Horký (Kometa) vstřelil branku (14. gól v sezóně) , asistence Ďaloga a Holík
Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 0:1

Kometa z první vážnější akce udeřila a otevírá skóre. Hrachovina jen vyrazil nahození Ďalogy od modré, ještě puk nešťastně ve snaze odehrát připravil Luboši Horkému, který jej zametl do branky.
6:46
Jihočechy inkasovaná branka celkem pochopitelně rozhodila, ale snaží se dál útočit.
7:07
Uvidíme, co rychlá branka s průběhem utkání udělá.
9:02
Domácí se vydali dopředu ve velkém počtu. Vráblík pálil tvrdě jen do Furcha, po dorážce se dral Vopelka, ale nepřišel si na brněnského brankáře.
10:01
Furch viděl nahození Štencela, vyskočil si pro puk a ukryl ho do lapačky.
10:46
Znovu pálil Štencel, tentokrát tvrdě a nepřesně. Z nepřipravené pozice zkusil překvapit soupeře i Gulaš.
12:21
Nečekané odrazy znamenaly dobrou příležitost pro Šalého, jenž hledal Strömberga před brankou. Ale Hrachovina zvládl kotouč odrazit včas.
13:14
Zatím jediný dnešní střelec Horký se pokusil přidat druhou branku, ale tentokrát mu ránu srazili obránci do ochranné sítě.
14:07
Obrovská možnost Komety. Adam Zbořil ztratil v souboji za brankou rukavici, záhy se k němu ale nečekaně od rozhodčího před branku odrazil puk, kde s ním byl sám. Bez rukavice zkusil vypálit, ale Hrachovina podržel domácí.
15:23
Velká šance i na druhé straně! Gulaš šel důrazně za pukem, i s trochou štěstí ho dokázal dostat k volnému Strnadovi, který ale sám před brankou nedokázal prostřelit Furcha.
16:45
Stejně jako možnosti se i hra teď přelévá z jedné strany na druhou. Jihočeši budou chtít ještě do pauzy vyrovnat.
17:34
Trest týmu (Č. Budějovice), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
18:14
Horkému rána nesedla, byla z toho po Zbořilově nabídce taková žabka, kterou snadno ukryl Hrachovina.
18:47
Typická kombinace Komety nekončí druhým gólem. Holík na brankovišti našel Zatoviče, ten Kollárovi připravil gólovou šanci, kterou ale útočník hostů neproměnil.
20:00
První třetina je u konce. Brno vede 1:0 po trefě Horkého, když Kometa udeřila z první šance. Celkově byla hra vyrovnaná, možnosti skórovat měly oba celky.
20:00
20:43
Domácí trenéři spojili dohromady lajnu veteránů Gulaš - Pech - Čachotský. Kapitán Gulaš zkusil hned vypálit, ale zlomil hokejku a její část skončila až v hledišti.
21:44
Na druhé straně se puk vykutálel k Horkému, jemuž skočil do rány jeden z obránců.
23:50
Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Pech
Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 1:1

Aktivita Motoru nese ovoce. Jihočeši se prosadili z několikáté nadějné akce. Milan Gulaš se nejprve zlobil na rozhodčí, kteří na něj nepískli nedovolené bránění. Domácí kapitán se zvedl, pokračoval ve hře a počkal si na přihrávku od Lukáše Pecha a ranou z první srovnal.
24:56
Modrého parta nekončí s aktivitou. Dopředu se vydal Valský, dlouhým nápřahem natáhl k tvrdé střele, ale nepropálil Furcha.
25:16
Štencel nahodil puk před brankou, tam budějovičtí veteráni dychtili po dorážkách, ale Čachotský ani Pech se k ní pořádně nedostali.
25:53
Budějovičtí zrychlili střídání a dál se drží v tlaku. Teď si po dlouhé době sáhl na puk Hrachovina.
26:07
Vyloučen hráč Ďaloga (Kometa), 2 min. za hákování
27:10
Jihočeši se zatím nemohou usadit v útočné třetině.
27:13
Až teď nahodil puk na branku Gazda, ale tečovaný nebyl, a tak jej Furch snadno pokryl.
28:11
První přesilovka Motoru byla vyloženě slabá, Kometa se ani nenadřela na její ubránění.
31:04
Teď to jsou takové hluché minuty. Převažují chyby, žádné velké útočné výpady. Spíše souboje u mantinelu.
32:50
Až teď se to mohlo změnit. Toman příliš dlouho držel puk, přišel o něj a vznikla tím šance pro Fleka. Ten zblízka ale nedokázal překonat Hrachovinu.
34:15
Kometa teď přeci jen trošku přidala a její první lajna zamkla soupeře v jeho pásmu.
35:21
Hanzl (Č. Budějovice) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Strnad
Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 2:1

Budějovice otáčejí skóre. Martin Hanzl zatáhl puk do útočného pásma, předal ho Strnadovi a pokračoval vpřed. Další přihrávka mířila znovu na Hanzla, který si puk přikopl a dorazil do sítě.
36:44
A Motor dál útočí. Tato třetina zatím patří jemu a vcelku zaslouženě otočil stav.
37:45
Pozor, mohlo být vyrovnáno! Nahození Hollanda skončilo po teči Vopelky na břevně překvapeného brankáře Hrachoviny. Teď stálo při domácích i štěstí.
38:24
Vyloučen hráč Strömberg (Kometa), 2 min. za krosček
39:44
Domácím se v přesilovce moc nedařilo, a tak měl šanci v brejku Kollár, ale minul branku.
40:00
Budějovice otočily ve druhé třetině duel z 0:1 na 2:1 brankami Gulaše a Hanzla. Jihočeši měli v prostřední části víc ze hry a za aktivitu byli odmeněni. Kometa musí přidat, jestli chce myslet na body.
40:00
40:34
Ve zbytku přesilovky z předchozí třetiny Motor nebezpečný nebyl, ani se nedostal do pásma.
41:24
Tomeček vložil hůl do nahození Štencela, ale Furch měl situaci před očima a snadno puk lapil.
42:20
Hosté jeli dva na jednoho, ale Zbořil volil přihrávku, kterou Vráblík přečetl a puk vypíchl.
43:33
Kometa by měla začít útočit, aby se zápasem něco udělala. Teď to zkusil Ščotka, ale ani on, ani dorážející Dufek úspěšní nebyli.
44:40
Domácí reklamovali ofsajd, místo toho šli Brněnští dopředu a Holík pálil z dobré pozice. Skvělý zákrok Hrachoviny udržel stav na aktuálním 2:1.
46:27
Vopelka se opřel do puku a trefil břevno!
47:13
Další zákrok Furcha. Je vidět, že na pouhé bránění výsledku je ještě brzy. Motor se snaží být aktivní a nespoléhat, že udrží na uzdě brněnské střelce.
48:22
Rychlý přechod střední třetiny, Flek vlétl do útočné třetiny, ale ranou do středu nepropálil Hrachovinu.
48:58
Vyloučen hráč Ščotka (Kometa), 2 min. za nedovolené bránění
49:49
Motoru zatím dnes přesilovky nejdou, zatím se to potvrzuje.
50:54
Gazda (Č. Budějovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Hanzl a Pech
Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 3:1

Jak se Motoru vůbec přesilovka nedařila, tak až v jejím závěru konečně někdo vystřelil. Byl to obránce Daniel Gazda, který trefil přesně horní roh branky a následná dorážka Pecha už byla celkem zbytečná, ale řekněme pojišťující.
51:58
Jihočeši díky snaze a aktivitě celkem zaslouženě vedou o dvě branky. Nezměnil to ani Strömberg, který neprostřelil Hrachovinu.
53:22
Kometa to však nevzdává. Na dvě branky má stále celkem dost času.
54:32
5485 diváků dnes dorazilo na hokej do Budějovic.
54:47
Vyloučen hráč Gulaš (Č. Budějovice), 2 min. za hru vysokou holí
55:10
Nejlepší brněnský střelec Horký vlétl do útočné třetiny, jel sám na Hrachovinu, kterého ale střelou na lapačku nepřekonal. Gólman skvěle zasáhl.
57:05
Gulaš je zpátky na ledě a Motor v útočném pásmu drží puk daleko od své branky.
58:13
Vopelka mohl definitivně rozhodnout, ale minul branku.
58:55
Kometa se nemůže dostat do tlaku, pořád není v útočné třetině na puku.
59:05
Kometa už hraje v šesti!
59:13
Zakázané uvolnění Motoru. Hosté si berou time out.
59:35
Valský odkopl puk do střední třetiny.
59:53
Rána Kučeříka byla sražená do ochranné sítě, Motor už o výhru nepřijde.
České Budějovice otočily stav z 0:1 na 3:1 a porážejí Kometu Brno. Jihočeši sice v úvodu ztráceli, ale pak zlepšili pohyb, byli aktivnější a lepší a zaslouženě vítězí. Pro Motor je to důležitý triumf, naopak Kometa se trápí dál.