Krásný druhý svátek vánoční! Svatý Štěpán se i letos ponese v hokejovém duchu. Za necelou půlhodinu začne v olomoucké plechárně očekáváný duel 31. kola hokejové extraligy.
Třetí Olomouc ve svém svatostánku přivítá první Pardubice. Je se na co těšit.
Olomouc v minulém utkání triumfovala na ledě Karlových Varů. K výhře 3:0 přitom kohoutům stačilo pouze deset střel na bránu.

Rozhodčí: Pražák (CZE), Kika (CZE) - Axman (CZE), Rampír (CZE)
Počet diváků: 5 139

Pardubice byly střelecky mnohem aktivnější, ani 35 střel na boleslavskou klec však nestačilo k plnému bodovému zisku. Dynamo nakonec triumfovalo 2:1 po nájezdech.
Oba dva dosavadní vzájemné zápasy v letošní sezoně vyhrály Pardubice (2:1 a 3:0). Kdo se bude radovat dnes?
Oba týmy jsou už na ledové ploše. Vše je připraveno k začátku utkání.
0:00
0:25
Olomoučané vybojovali puk v útočné třetině, ale k zakončení se nakonec nedostali.
1:23
Vyloučen hráč Klimek (Olomouc), 2 min. za podražení
Klimek za brankou soupeře podrazil Dvořáka a za útočný faul odjíždí na trestnou lavici.
1:30
Říčka trefil tyč a následně Cienciala promáchl dorážku do prázdné brány.
3:01
Olomouc už je v plném počtu, v závěru oslabení se ještě do dobré příležitosti nachomýtnul Kousal, ale netrefil.
3:09
Poulíček najížděl na Lukáše, jeho bekhendové zakončení postrádalo přesnost i razanci.
3:29
Lukáš vytahuje další skvělý zákrok proti tečované střele.
4:23
Pardubice mají velký tlak, Olomoučtí se drahnou dobu nepodívali do útočné třetiny. Cienciala se nyní pokoušel zpoza brány odrazit kotouč o Lukášovy brusle.
5:52
I Hanáci se osmělili. Marešovu střelu nadvakrát dorážel Navrátil, Willa zblízka nepřekonal.
6:42
Ofsajd Olomouce.
7:18
Kunc se protáhl do útočného pásma, jeho přihrávku před brankoviště sice nikdo nezachytil, následně měl však na modré dostatek prostoru Rutar a jeho střela nadělala Willovi starosti.
8:29
Plášek pálil z mezikruží, na poslední chvíli jej zablokovala pardubická defenziva.
9:17
Další pokus Rutara od modré, teď však mířil nad.
9:51
Hyka (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Sedlák
Stav zápasu Olomouc - Pardubice 0:1

Pardubice jdou do vedení! Tomáš Hyka si umně zpracoval kotouč v prostředním pásmu, předal jej Sedlákovi, ten navezl puk do útočné třetiny a vrátil Hykovi. Pardubický forvard zaklekl a vypálil přesně k přední tyči.
12:21
Olomoučtí si teď zavazeli v útočném pásmě, z čehož mohl rezultovat nebezpečný brejk Pardubic, ale Říčkova přihrávka nebyla přesná.
12:45
Na druhé straně svůj příklep vyzkoušel Olesz, Will hru přerušuje.
13:14
Zakázané uvolnění Olomouce. Jan Káňa vyhodil přes všechna tři pásma a na ledě musí ještě chvíli zůstat.
15:54
Strapáč zleva ani Dujsík od pravého hrazení Willa nepřekonali.
16:15
Zakázané uvolnění Dynama.
17:12
Bambula najel z křídla na osu a nabízel kotouč Káňovi. Po jeho teči scházel Olomouci kousek.
20:00
První třetina nabídla sice jediný gól, ale diváci se rozhodně nenudili. Na pokusy mezi tři tyče to je 9:10.
20:00
21:42
Rutarovo nahození Willa neohrozilo.
23:33
Káňa zakončoval z úhlu po individuálním průniku Bambuly. Avšak netrefil.
24:18
Kousal se po rychlé kombinaci zjevil sám před Lukášem, pardubickému útočníkovi nevyšel bekhendový blafák.
24:46
Will betonem kryje Nahodilovu tvrdou ránu.
27:57
Nahodil svým průnikem po mantinelu vytvořil přečíslení, následně z osy hřiště zakončoval Rašner, ale skvěle zakročil Will.
29:02
Lukáš Sedlák ujížděl sám na Jana Lukáše, ale ten jeho zakončení likviduje.
29:55
Dujsík (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Anděl a Olesz
Stav zápasu Olomouc - Pardubice 1:1

Obrovská skrumáž před Willem nakonec končí olomouckou brankou! Anděl svoji kličku ještě do úspěšného konec nedotáhl, Olesz se k odraženému puku nedostal, pak do něj však plácl Dujsík a kotouč podjel pod ležícím Willem až do kasy.
30:57
Kunc přesprintoval Válu, ale už byl příliš blízko Willa.
31:29
Čerešňák vypálil, jeho tvrdou střelu Lukáš lapil.
32:18
Košťálek od modré mířil nad Lukášovo břevno.
33:18
Knotek vystihl mizernou pardubickou rozehrávku, ale z mezikruží netrefil branku.
34:29
Švrček si vyměnil puk s Marešem a tvrdě vypálil na Willa. Další dobrý zákrok.
36:01
Vyloučen hráč Poulíček (Pardubice), 2 min. za naražení zezadu
37:14
Ondrušek střílel od modré čáry, Will projektil vyrazil, ale hned záhy kotouč zkrotil.
37:26
Vondráček v oslabení upláchl, ale v rozhodující chvíli se mu puk postavil na hranu a nezakončil dobře.
38:01
Perníkáři jsou v plném počtu.
38:18
Hyka v obrovské šanci připravené Sedlákem promáchl.
38:44
Říčka (Pardubice) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Zeman a Čerešňák
Stav zápasu Olomouc - Pardubice 1:2

Pardubice jdou znovu do vedení! Zpoza branky prostrčil Zeman kotouč mezi nohama obránce a Říčka razantní ránou pod břevno znovu mění skóre.
39:30
Ještě Hyka zkoušel zakončit od pravého mantinelu, kotouč po zásahu Lukáše skončil v ochranné síti.
40:00
V druhé třetině se příliš nepřerušovalo. Oba dva týmy skórovaly, na střely na bránu v prostředním dějství 11:11.
40:00
41:09
Rutarovo nahození po sražení skončilo v ochranné síti.
41:18
Říčka si neporadil se zpracováním, a tak pardubické přečíslení ovoce nepřineslo.
41:43
Olomoučtí vyhazují na zakázané uvolnění.
42:31
Čerešňák přihrál před bránu Zohornovi, ten však nechal ve výborné pozici vyniknout Lukášovy betony.
44:40
Vyloučen hráč Rašner (Olomouc), 2 min. za držení protihráče
45:20
Kousal z první pouze do betonů, následně Čerešňák trefuje početný blok Olomouce.
46:43
Olomouc v plném počtu, Sedlák v závěru přesilovky na dvakrát nepřekonal Lukáše.
48:32
Ondrušek se vydal až na steč, jeho mise však úspěch nepřinesla.
47:20
Následuje ofsajd Olomouckých,
49:38
Vyloučen hráč Dvořák (Pardubice), 2 min. za podražení
Bambula dobruslil u mantinelu diagonální přihrávku, při manévru zpět do hry ho ovšem Dvořák podkopl.
49:48
Káňa (Olomouc) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Ondrušek a Knotek
Stav zápasu Olomouc - Pardubice 2:2

Je vyrovnáno! Káňa se příliš nerozmýšlel a z pravého kruhu vyslal z první nechytatelnou pumelici do vzdálenější šibenice.
50:35
Vondráčkův pokus zablokován.
52:56
Bambula se pěkně uvolnil, ale Will jeho pokus pokryl.
53:27
Postavení útočného hráče v brankovišti teď pískají sudí Klimkovi.
53:35
Navrátil zůstal osamocen na brankovišti, Will v čas sklapl betony k sobě.
53:56
Rašner obkroužil pardubickou svatyni, ale jeho zpětná nabídka neoslovila nikoho z Hanáků.
55:20
Lukáš vyjel před brankoviště a zneškodnil dobře mířenou Sedlákovu střelu.