Dobrý podvečer z pardubické enteria areny. Ještě než vypukne zápas mezi Dynamem a Plzní, pro který se domácím do sestavy vrací obránce Jan Košťálek a útočník Robert Kousal, je na programu velká sláva.
V 17.40 totiž startuje slavnostní ceremoniál k příležitosti vyřazení dresu klubové legendy Petra Sýkory s číslem 37. Na ledě už kluboví pracovníci natahují červené koberce a připravují podium.
Ceremoniál odstartoval, na ledovou plochu s celou svou rodinou přichází Petr Sýkora. Hala mu aplauduje vestoje.

Rozhodčí: Pražák (CZE), Kika (CZE) - Lederer (CZE), Ondráček (CZE)
Počet diváků: 9 867

Ceremoniál je u konce. Dres Petra Sýkory již visí pod stropem enteria areny a jeho číslo už v Pardubicích nikdo nikdy neoblékne. Pojďme na hokej!
0:00
0:27
To mohlo být hodně rychlé! Útočník Plzně se natlačil do pardubického brankoviště a málem poslal svůj tým do vedení, Roman Will ale na poslední chvíli zastavil kotouč ještě před brankovou čárou!
0:34
Will má další zákrok po střele od modré čáry.
0:52
Dobrou příležitost měl Lukáš Radil, ale Pavlát jeho střelu zastavil.
2:01
Filip Suchý nahrával bekhendem před Willa, ale spoluhráč na puk nedosáhl.
3:25
Plzeň kroužila v útočném pásmu a mezi kruhy vyplaval úplně volný Jan Piskáček, trefil však jen pardubického brankáře!
4:27
Tomáš Zohorna zavezl puk do útočného pásma, ale neměl nikoho ke spolupráci.
4:56
Zeman (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Poulíček a Musil 8
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 1:0

Ze svého prvního gólu za Dynamo se může radovat Tomáš Zeman! Jeho pokus nejdříve vyrazil Dominik Pavlát, ale další pokus už skončil v síti.
6:25
Možnost brejku měl David Cienciala, ale dostal přihrávku na paty a nedokázal zpracovat kotouč.
7:07
Baránek (Plzeň) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Schleiss
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 1:1

Je vyrovnáno! Jan Schleiss našel krásnou střílenou přihrávkou u pravé tyče stojícího Marka Baránka, který jen doklepl puk za bezmocného Willa.
8:27
Podobně jako Schleiss to zkoušel i Blomstrand, ale jeho přihrávka adresáta nenašla.
8:54
Kolářovo nahození od modré bylo tečované jen těsně mimo.
9:12
Chyby v plzeňské rozehrávce mohl využít David Cienciala, ale mezi kruhy nedokázal zakončit!
9:34
Schleiss (Plzeň) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Suchý
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 1:2

Chybu ovšem vyrobily i domácí Pardubice a na Willa se hnali hned čtyři soupeři proti jedinému bezmocnému obránci. Situaci v klidu vyřešil Jan Schleiss.
9:59
Zajímavě bekhendem to zkoušel na levém kruhu pro vhazování Robert Kousal, ale minul.
11:31
Mandát měl dobrou pozici mezi kruhy, ale Pavlát jeho pokus vyrazil.
12:03
Do kroku šlápl David Cienciala, jenže se uvolnil před Pavlátem, ale ten zareagoval dobře.
14:22
Peter Čerešňák po střele od modré zlomil hůl a bekhendem dorážel Jan Mandát, Pavlát byl ale znovu připraven.
15:30
Hyka se Sedlákem zavařili Plzni v jejím obranném pásmu, ale Hyka v dobré šanci nedokázal dostat puk přes Pavlátův beton!
16:23
Kousal znovu zakončoval bekhendem po přihrávce od Radila, ale střela neměla razanci.
16:44
Před Willem číhal na nahození od modré Tomáš Mertl, puk ale usměrnil pouze do betonu pardubického gólmana.
17:55
Zeman chtěl v útočném pásmu počkat, až mu do šance najede Patrik Poulíček, nakonec ale puk nahodil jen do rohu a jel střídat.
18:41
Sedlák se dobrou kličkou ve středním pásmu zbavil protihráče, ale na modré si nerozuměl s Tomášem Hykou a dostal Dynamo do ofsajdu.
18:58
Nepovedená přihrávka Davida Musila zase pro domácí znamená zakázané uvolnění.
19:28
Sedlák znovu hledal Hyku, ten se ale k puku přes obránce nedostal.
20:00
V první třetině mělo daleko více ze hry domácí Dynamo, hokej se ovšem hraje na góly a ty dávala Plzeň. Prosadili se Jan Schleiss s Markem Baránkem a Západočeši vedou 2:1.
20:00
20:50
Vyloučen hráč Kodýtek (Plzeň), 2 min. za podražení
Dynamo bude hrát první přesilovku, Petr Kodýtek dostává dvě minuty za paodrážení.
21:35
Dynamo se zatím celou přesilovku drží v útočném pásmu. Po střele Pauloviče z levého křídla má ale Pavlát puk v lapačce.
22:01
Košťálek dostal na modré nabito od Sedláka, ale jeho ránu zblokoval obránce.
22:41
Sedlák hledal Vondráčka, který stál úplně sám před Pavlátem, ale nezakončil ideálně.
24:17
Kousal dostal puk do jízdy, natlačil se před Pavláta, ale nakonec netrefil branku.
24:48
Kousal zpoza branky hledal Radila, ale jeho střelu bez přípravy si přivlastnil Pavlát.
25:36
Dynamo v pěti drží Plzeň pod zámkem, z první chtěl tvrdě pálit Hyka, ale střela mu nesedla.
26:28
Bučko málem ve vlastní třetině mezi kruhy namazal Marku Soukupovi, ale ten na kotouč nedosáhl.
29:01
Do tempa se na chvíli dostala i Plzeň, střelu od mantinelu Will vyrazil.
29:06
Vyloučen hráč Baránek (Plzeň), 2 min. za nedovolené bránění
Dynamo bude hrát další přesilovku, Marek Baránek dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
29:40
Z první pálil Tomáš Hyka, ale Pavlát jeho pokus vyrazil a Plzeň dostala puk až k Willovi.
30:09
Jan Košťálek tvrdou ránou od modré trefil břevno!
30:45
Ostrý projektil vyslal také Peter Čerešňák, ale byl sražen mimo.
31:24
Plzeň už je kompletní a dostala se před Willa, ten raději přikryl puk lapačkou.
31:38
Na modré napřáhl Petr Zámorský, Will ale jeho ránu vyrazil.
31:43
Zakázané uvolnění Plzně.
32:32
Plzeň se dnes dostává do šancí velmi ojediněle, ale všechny jsou nebezpečné! Sám mezi kruhy byl Sebastián Malát, trefil však jen připraveného brankáře.
33:40
Poulíček zkoušel mezi kruhy před brankou hledat Tomáše Zemana, ten se ale ke střele nedostal.
35:00
Vondráček (Pardubice) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Musil 11 a Mandát
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 2:2

Dynamo se dočkalo vyrovnání! Do brejku dostal puk Adam Musil, ale vše ještě vyšperkoval přihrávkou na Tomáše Vondráčka, který trefil prázdnou bránu.
35:27
Košťálkova střela byla tečována do hlediště.
35:49
Rekonen vypíchl puk Davidu Musilovi a uháněl sám na Willa, ten ale svůj tým podržel!
37:25
Všechny pětky Dynama dostávají dnes Plzeň pod velký tlak, ale domácím se vůbec nedaří zakončení.
37:58
Cienciala (Pardubice) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Hyka a Kolář
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 3:2

Pardubice otáčí stav zápasu! Útočné pásmo udržel Jan Kolář, posunul puk na Tomáše Hyku a ten ještě napříč pásmem našel Davida Ciencialu, který propálil Pavláta.
38:28
Košťálek (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Dvořák a Zohorna
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 4:2

Po velké smůle si teď Dynamo užívá spoustu radosti! Na vrcholek levého kruhu pro vhazování dostal nabito Jan Košťálek a tvrdou ránou nedal Pavlátovi žádnou šanci.
39:49
Najíždějící Filip Suchý nedosáhl na puk do jízdy.
40:00
Po druhé třetině vládne na pardubickém zimáku úplně jiná nálada. Díky třem gólům totiž Dynamo otočilo vývoj zápasu a rázem vede nad Plzní 4:2. Trefili se Tomáš Vondráček a půl minuty po sobě David Cienciala s Janem Košťálkem.
40:00
40:49
Oba týmy zatím marně hledají cestu do útočného pásma.
41:52
Na levém křídle se do zakončení dostal Tomáš Mertl, ale Will jeho pokus vyrazil betonem.
42:20
Dynamo vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.
42:43
Jan Schleiss už si chystal střelu, ale zastavil jej ofsajd.
43:12
Vyloučen hráč Musil 8 (Pardubice), 2 min. za podražení
Plzeň si zahraje přesilovku. David Musil inkasuje dvě minuty za podrážení.
43:37
Plzeň zavezla puk do útočného pásma, ale ten skončil v ochranné síti.
43:57
Dynamo vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
45:12
Dynamo je kompletní, Will příliš mnoho práce neměl.
45:39
Malát natáhl na pravém kruhu pro vhazování, ale Will zareagoval lapačkou.
46:45
Lukáš Radil mířil dobře k levé tyči, ale Pavlát měl ještě lépe připravenou lapačku!
47:44
Mandát našel Patrika Poulíčka na pravém křídle, ten ale netrefil branku.
48:08
Plzeň už se pomalu radovala z kontaktní trefy, po střele z levého křídla se puk překulil přes Willovo rameno a mířil do odkryté branky, domácí gólman jej ale dokázal vytáhnout!
48:50
Přízemní ránu Košťálka vyrazil Pavlát.
49:53
Na jedné straně při střele zlomil hůl Filip Suchý a do brejku mohli Radil se Zohornou, ten ale trefil boční síť.
51:29
Po chybě Pauloviče se dopředu hnala i Plzeň, ale zakončení nepřišlo. Dynamo pak poslalo puk na zakázané uvolnění.
52:11
V samostatném úniku byl Jan Mandát, ale trefil jen lapačku připraveného Dominika Pavláta! Následuje komerční pauza.
52:11
Dnešní utkání v Pardubicích sleduje 9 867 diváků.
52:22
Ofsajd Plzně.
53:46
Radil objel branku a předložil puk před prázdnou Tomáši Zohornovi, ten ale trefil jen boční síť!
54:49
Do konce zápasu zbývá pět minut a domácí se začínají soustředit především na obranu, Plzeň to má směrem dopředu hodně obtížné.
55:52
Holešinský (Plzeň) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Kodýtek a Pour
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 4:3

Drama to ovšem ještě bude! Plzeň udržela pásmo, přihrávku před branku dostal Adrián Holešinský, vychutnal si Willa a zakončil do prázdné branky!
56:26
Vyloučen hráč Kousal (Pardubice), 2 min. za podražení
A Plzeň může vyrovnat v přesilovce! Dvě minuty za podrážení totiž dostává Robert Kousal.
56:43
Tvrdý příklep Petra Zámorského kryje Roman Will.
57:09
Další rána Zámorského a další zákrok Willa.
57:53
Dynamo nemůže vyhodit kotouč, je pod velkým tlakem.
58:17
Nakonec poslal puk za Pavláta David Musil a vyšťavená domácí čtveřice jde střídat.
58:48
Pavlát je venku z branky, Plzeň to zkusí v šesti!
58:57
Pavlát ale musí zpátky, protože Plzeň dostala puk na zakázané uvolnění.
V posledních vteřinách ještě nebezpečně pálil hostující hráč, ale Will vyrovnání nedovolil. Dynamo tak uhájilo těsný náskok a bere sedmou výhru v řadě. Z pardubické enteria areny vám příjemný zbytek pracovního týdne přeje Marek Votke.

26. 1. 2023 18:15Pardubice–Plzeň 4:3
20. 12. 2022 17:30Plzeň–Pardubice 0:2
30. 10. 2022 17:00Pardubice–Plzeň 7:2
23. 9. 2022 17:30Plzeň–Pardubice 1:4
27. 1. 2022 17:30Plzeň–Pardubice 3:4
7. 12. 2021 18:00Pardubice–Plzeň 4:3
22. 10. 2021 17:30Plzeň–Pardubice 3:2
10. 9. 2021 18:00Pardubice–Plzeň 4:0