Vítejte u dalšího online přenosu z pardubické enteria areny. Domácí Dynamo dnes vyzve brněnskou Kometu.
Zatímco Jihomoravané v posledních kolech bojují o co nejlepší pozici do předkola play off, Pardubice mají již zajištěné vítězství v základní části a po dnešním utkání přeberou Pohár Jaroslava Pouzara.
Kromě toho diváci uvidí souboj možná vůbec nejlepších gólmanů v extralize. Brněnskou kasu bude totiž hájit Dominik Furch, do té pardubické se postaví Roman Will.

Rozhodčí: Šír (CZE), Mrkva (CZE) - Svoboda (CZE), Hynek (CZE)
Počet diváků: 10 194

0:00
0:12
První buly zápasu pro sebe získala Kometa a hned se vydala do útoku, střelu Pospíšila z pravého křídla ale Roman Will zvládl vyrazit.
0:58
První pokus také na pardubické straně, Kousalova střela ale nemířila přesně.
1:48
Kolářovo prudké nahození od modré čáry bylo sraženo do rohu hřiště.
2:47
Sedlák si vyměnil puk s Ciencialou, ale jeho střelu měl Fruch pod kontrolou, záhy neuspěl ani Tomáš Hyka.
3:20
Dopředu se vydal brněnský Andrej Kollár, ale jeho pokus zblokoval Tomáš Dvořák.
3:51
Zakázané uvolnění Dynama.
3:56
Hned po vhazování zkoušel pálit Radek Kučeřík, Will ale jeho pokus vyrazil a následně schoval do lapačky puk odražený od zadního mantinelu.
5:17
Jan Košťálek zkoušel dlouhou přihrávkou rozjet Tomáše Hyku, ale bylo z toho pouze další zakázané uvolnění domácích.
5:32
Sedlák přenechal puk Hykovi, který to zkusil z úhlu, ale Fruch byl připravený.
6:23
Will vyrazil střelu Ondráčka z levého křídla.
7:21
Další pardubické zakázané uvolnění.
8:03
Rozhodčí řešili drobný problém s ledovou plochou a následuje komerční pauza.
8:03
Pracovníci enteria areny stále pracují na ledové ploše, možná řeší problém s mantinelem. Včera večer zde své utkání hrála česká basketbalová reprezentace s Francií a evidentně zůstaly nedostatky.
8:20
Pokračujeme ve hře, mezi beky dostal přihrávku Adam Zbořil, ale nezvládl zpracovat puk a Willa příliš neohrozil.
9:02
Dvořákovo nahození od modré sbírá do lapačky Dominik Furch.
9:30
Vyloučen hráč Hrbas (Kometa), 2 min. za nedovolené bránění
Domácí budou hrát první přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Marek Hrbas.
9:39
Dynamo se však těsně po buly samo vyhnalo z pásma.
9:56
Na cestě zpět do útoku zase domácí zastavuje ofsajd.
10:50
Přesilovka se Dynamu vůbec nedaří, Kometa vyhazuje kotouč.
11:35
V závěru přesilovky Sedlák zpoza branky dobře našel Patrika Poulíčka, ten ale z první trefil pouze Dominika Furcha.
11:55
Mandát (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Vála a Kolář
Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:0

Dynamo ale přece jen zvládlo vytěžit alespoň malý tlak z přesilovky a jde do vedení! Od mantinelu si do mezikruží dobře navedl puk Jan Mandát a dává svůj první gól po návratu do sestavy pardubického áčka!
12:18
Chvíli po něm to z mezikruží nebezpečně zkoušel David Musil, ale Furch již stihl zareagovat. Následuje komerční pauza.
12:18
Dnešní zápas v enteria areně sleduje kouč české hokejové reprezentace Kari Jalonen a přítomen je i Jaroslav Pouzar, který bude Dynamu po zápase předávat zmíněný pohár pro vítěze základní části.
12:48
Za pardubickou obranu se dostal Jakub Flek, který ještě předkládal kotouč před prázdnou branku pro Andreje Kollára, ale ten netrefil!
13:53
Z otočky to na pravém křídle zkoušel David Cienciala, ale netrefil branku.
15:15
Kometa dotírá v útočném pásmu, ale Will zatím moc práce neměl.
16:10
Od modré pálil Marek Hrbas a jeho rána byla dvakrát tečována, Will chvíli nevěděl, kde je puk, ale nakonec jej objevil.
17:55
Vyloučen hráč Paulovič (Pardubice), 2 min. za podražení
První přesilovka také pro Brno. Matej Paulovič usedne na trestnou lavici na dvě minuty za podrážení.
18:08
Tvrdá rána Kundrátka z první byla sražena do ochranné sítě.
18:37
Holík našel v pozici obránce Adama Zbořila, který okamžitě střílel, ale Will puk zkrotil.
18:57
Až za Furcha odvezl puk Adam Musil a našetřil pár vteřin pro domácí.
19:35
Ofsajd Komety.
19:46
Další tvrdou ránu z první si nachystal Tomáš Kundrátek a mířil jen těsně vedle!
20:00
Kometa tak nabídnutou přesilovku nevyužila a po první třetině vede pardubické Dynamo. Prvním gólem za áčko po dvouletém distancu se ve 12. minutě prosadil Jan Mandát.
20:00
20:49
Rozjetý Ďaloga měl k sobě před Willem k ruce ještě spoluhráče, ale vzal zakončení na sebe a netrefil branku.
21:55
Dynamo využilo špatné Furchovy rozehrávky, zakombinovalo v útočném pásmu a volný prostor se otevřel před Janem Kolářem, který ale těsně minul!
22:22
Na modré napřáhl také Peter Čerešňák, ale tvrdou ranou trefil jen Furcha.
23:32
Chybu v rozehrávce vyrobila také domácí obrana, ale dva útočníci Komety nedokázali dostat puk za trochu dezorientovaného Willa!
23:43
Ofsajd Dynama.
24:26
Radil vozí na zádech dva soupeře v útočném pásmu Pardubic, ale do zakončení se nedostal.
24:46
Velký tlak druhé domácí formace vyústil v prudkou střelu Roberta Kousala na pravém křídle, ale Furch se proti němu zvládl skvěle přesunout!
25:16
Kometa v ofsajdu.
25:36
Košťálkův pokus od modré skončil v ochranné síti za Furchem.
26:09
Pospíšil byl úplně sám před Willem, ale hledal ještě Kollára a ten puk vůbec neočekával.
26:24
Zakázané uvolnění Pardubic.
27:25
Will vyrazil pokus Strömberga z levého křídla.
28:20
Zmatku ve středním pásmu využil Jakub Flek, který se vydal do brejku, ale trefil Willovu lapačku!
29:02
Hrbasova rána od modré byla tečována mimo.
30:03
Kometa dostala Dynamo pod tlak a zamkla jej v obranném pásmu.
30:32
Tomáš Zeman byl bez hokejky, ale vkleče dokázal rukavicí dostat puk ven z pásma.
31:10
Zakázané uvolnění Komety.
31:33
Po buly to z úhlu zkoušel Tomáš Vondráček, ale netrefil branku.
32:56
Po tlaku Dynama v útočném pásmu po pravém křídle ujel Kristián Pospíšil a jen těsně přestřelil branku!
33:12
Další zakázané uvolnění hostů.
34:09
U mantinelu v útočném pásmu domácích se hraje hodně tvrdě, ale Furch je bez práce.
35:11
Vyloučen hráč Musil 8 (Pardubice), 2 min. za podražení
Po komerční pauze si Kometa zahraje další přesilovku, David Musil dostává dvě minuty za podrážení.
35:47
Pospíšilova střela z pravého kruhu prolétla kolem Willa.
36:16
Na modré ke tvrdé střele napřáhl Radek Kučeřík, ale Will ji vyrazil.
37:13
Závěr oslabení Dynamo dohrálo za Furchem a už je kompletní.
37:27
Pro přihrávku si do mezikruží sjel Tomáš Hyka, ale z první napálil jen Furcha!
37:42
37:50
Nahození od modré čáry sbírá Furch do lapačky.
38:54
Ďaloga mezi kruhy předkládal puk Flekovi na pravé křídlo, ale ten tvrdou ranou minul!
39:12
Na levém kruhu pro vhazování tvrdě z první pálil Petr Holík, ale Will byl připraven.
39:44
Zakázané uvolnění Brna.
39:49
Po vhazování tvrdě od modré pálil Ondřej Vála, ale Furch má puk v lapačce.
40:00
Ve druhé třetině jsme byli svědky několika velkých šancí na obou stranách, ale gól nepadl a Dynamo tak stále vede 1:0.
40:00
40:23
Rozjetý Cienciala dostal puk do jízdy a hledal ještě Lukáše Sedláka, ten ale nezpracoval.
40:28
40:41
Zohorna těsně před Furchem tečoval Dvořákovo nahození od modré, ale gólman Komety zvládl zareagovat!
41:17
Vyloučen hráč Košťálek (Pardubice), 2 min. za podražení
Zkraje třetiny si Kometa zahraje znovu početní výhodu. Jan Košťálek dostává dvě minuty za podrážení.
41:26
Hned po buly domácí dostali puk až k Furchovi.
43:24
Dynamo oslabení zvládlo úplně v klidu a je kompletní.
43:54
Brno se i v pěti drželo v útočném pásmu, nakonec jej ale zastavil ofsajd.
44:08
Zbořil (Kometa) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Ďaloga
Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:1

Po buly však hosté znovu najeli do útoku a máme vyrovnáno! Od modré čáry nahodil puk Marek Ďaloga a za Willa jej usměrnil Adam Zbořil. 1:1!
45:34
Na pravém křídle se otevřel prostor pro Jana Ščotku, ale Will jeho pokus srazil do rohu hřiště.
45:58
Zaťovič (Kometa) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Šalé
Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:2

Kometa však krátce na to otáčí stav zápasu! Martin Zaťovič nejprve dobře udržel puk před domácím obráncem, nahrál Eduardu Šalému, který však volnému Zaťovičovi okamžitě vrátil puk před branku a je to 2:1 pro hosty!
46:15
Furch vyráží nahození od modré čáry.
47:02
Na 3:1 pro Kometu mohl zvyšoval úplně volný Adam Zbořil, který dostal puk do mezikruží, ale trefil jen dobře postaveného Willa!
47:34
Zakázané uvolnění domácích.
48:13
Rozjetý Ďaloga se zbavil Sedláka a vypadalo to, že zaveze puk do útočného pásma Komety, v něm ale dostal tvrdý hit od Košťálka a hraje Dynamo.
49:31
50:00
Na ledě se začíná přiostřovat, u mantinelu jsou k vidění tvrdé souboje.
50:36
Z pravého křídla to zkoušel Ondřej Vála, ale Furch byl připravený.
50:36
Dnešní zápas sleduje vyprodaná enteria arena, dorazilo 10 194 lidí.
51:06
Vondráček pálil těsně mimo z levého kruhu pro vhazování!
51:57
Trest týmu (Kometa), 2 min. za nesportovní chování
Dynamo může vyrovnat v přesilovce. Na dvě minuty za nesportovní chování dostává střídačka Komety a ta bude hrát ve čtyřech. Dvě minuty odpyká Kristián Pospíšil.
53:17
Dynamo si vytvořilo tlak v pásmu, zakončení Radila i Pauloviče si ale pohlídal Furch.
53:45
V mezikruží měl napřaženo Lukáš Sedlák, ale střela mu nesedla.
55:15
Vyloučen hráč Zohorna (Pardubice), 2 min. za držení protihráče
Přesilovka také pro Kometu. Tomáš Zohorna dostává dvě minuty za držení.
55:44
Dvě rány z pravé strany si nachystal Pospíšil, jedna šla mimo, druhou si pohlídal Will.
56:03
Dynamo vyhazuje kotouč.
56:11
Kollár (Kometa) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Flek a Kučeřík
Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:3

A o vítězi dnešního zápasu je pravděpodobně jasno! Do útočného pásma vletěl rozjetý Andrej Kollár a razantní střelou o tyčku přes obránce nedal Willovi žádnou šanci.
56:46
Na 4:1 mohl dávat Luboš Horký, jeho tvrdou ránu z první ale Will vyrazil!
57:04
Vincour těsně vedle tečoval nahození od modré.
57:58
Vyloučen hráč Ščotka (Kometa), 2 min. za hákování
Ještě jedna přesilovka pro Dynamo. Jan Ščotka dostává dvě minuty za hákování.
57:58
Dynamo bere oddechový čas, Will zůstane na střídačce a domácí budou hrát v šesti.
58:27
Dynamo má velký tlak v útočném pásmu, Hyka mohl pálit do prázdné, ale střela mu nesedla.
58:53
Kometa vyhazuje kotouč.
59:18
Přihrávku na střelu z první dostal Paulovič, ale trefil jen připraveného Furcha.
59:41
Dynamo se drží v útočném pásmu, ale dnešní zápas už nevyhraje. Další střela končí v ochranné síti.
Dynamo tak sice přebere Pohár Jaroslava Pouzara pro vítěze základní části, ceremoniál mu ale zhořkne, jelikož Kometa po dvou gólech za dvě minuty dokázala otočit vývoj zápasu a vyhrát 3:1. Pardubicím tak utekla i možnost překonání bodového rekordu v základní části.
Na ledové ploše už je připraven červený koberec a ředitel klubové asociace s Jaroslavem Pouzarem přinášejí pohár pro vítěze základní části.
Vedle poháru Dynamo také obdrží od Tipsportu šek na půl milionu korun.
Pohár by měl převzít kapitán Dynama Patrik Poulíček, z pověrčivosti na něj ale nechce sahat a probíhá jen focení.
62:00
Za Dynamo pohár přebírá syna majitele klubu Petra Dědka. Pardubičtí hráči se ještě s pohárem vyfotí před jižní tribunou plnou skalních příznivců a ceremoniál skončí. Ode mě je to pro dnešek vše, pěkný víkend vám z enteria areny přeje Marek Votke.

24. 2. 2023 18:00Pardubice–Kometa 1:3
8. 1. 2023 17:00Kometa–Pardubice 1:4
27. 11. 2022 17:00Pardubice–Kometa 4:3
13. 10. 2022 18:00Kometa–Pardubice 4:3
11. 2. 2022 18:00Pardubice–Kometa 4:0
22. 12. 2021 18:00Kometa–Pardubice 4:3
29. 10. 2021 18:00Pardubice–Kometa 3:2
16. 9. 2021 18:00Kometa–Pardubice 3:2