Vítejte u online přenosu z druhého utkání předkola play off mezi Třincem a Litvínovem.
Oceláři budou navazovat na včerejší výhru 3:1, Verva naopak bude chtít stav série vyrovnat. Odjíždět z Třince se ztrátou 0:2 by mohlo znamenat blížící se konec sezony.
Trenéři obou týmu se rozhodli nedělat žádné změny v sestavě. Třinec i Litvínov tak nastoupí v totožné sestavě jako včera.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Obadal (CZE) - Lederer (CZE), Axman (CZE)
Počet diváků: 4 465

0:00
0:24
Vyloučen hráč Marinčin (Třinec), 2 min. za zdržování hry
Litvínov hned v úvodu zápasu dostává možnost přesilovky, protože Marinčin ve vlastním pásmu vyhodil puk mimo hřiště.
0:55
Hned po buly Třinec vyhodil puk, ale Litvínov se rychle vrátil zpátky do pásma a dvakrát nebezpečně pálil Jaks.
1:18
Stránský (Litvínov) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Jaks
Stav zápasu Třinec - Litvínov 0:1

A Litvínov jde do vedení! Šimon Stránský dostal na pravý kruh pro vhazování dobrou přihrávku a z první propálil Mazance, jenž se nestihl přesunout.
2:07
Do útočného pásma se vydal Petr Straka a zvládl se dostat ke střele přes tři beky, ale Mazanec tentokrát zareagoval.
3:20
Marcinko číhal za brankou Litvínova na najíždějícího Daňa, který ale kotouč nezpracoval a Litvínov následně dostal puk na zakázané uvolnění.
3:36
Daňo se tlačil do zakončení, ale obránci Litvínova mu to nakonec nedovolili.
3:38
Vyloučen hráč Demel (Litvínov), 2 min. za držení protihráče
Také Oceláři si zahrají přesilovku, Patrik Demel dostává dvě minuty za držení.
4:22
Jeřábek nahazoval od modré puk na Tomka, ale Litvínov dokázal puk vyhodit z pásma a má čas střídat.
4:45
Hudáček měl dobrou pozici mezi kruhy, ale ještě neúspěšně hledal Daňa.
5:12
Nestrašil našel přihrávkou napříč pásmem Hudáčka, ten ale z první trefil jen boční síť. Třinec má velký tlak v útočném pásmu.
6:03
Chmielewski zkoušel střílet z levého křídla, ale trefil pouze před sebou bránícího Estephana.
6:22
Buček rychle obkroužil branku a chtěl přihrávat do slotu, přes Demela to ale nedokázal.
7:15
Rozjetý Kudrna dostal přihrávku do středu hřiště, ale ke střele se přes obránce nedostal.
7:36
Nestrašil (Třinec) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Hudáček a Voženílek
Stav zápasu Třinec - Litvínov 1:1

V osmé minutě máme v Třinci srovnáno! Poskakující kotouč stojící na hraně se odrazil k Andreji Nestrašilovi, který ho napálil přímo pod víko.
8:37
Od mantinelu nahazoval puk Patrik Demel, ale Mazancovi žádné starosti nenadělal.
9:37
Oba týmy přehazují kotouč z jedné strany hřiště na druhou.
10:03
Růžička posílal puk do mezikruží pro Daňa, jenž chtěl celou akci přesunout na levé křídlo, ale Hudáčkovi adresoval puk neúspěšně.
11:40
Litvínov se drží v útočném pásmu, nicméně se hraje především u mantinelů a Mazanec je tak zatím bez práce.
11:49
Do zakončení se hnal Marcinko, ale jeho střela přes beka skončila jen v Lapačce Tomka.
13:04
Voženílek protlačil puk na pravé křídlo pro Bučka, ale ten vůbec netrefil branku.
14:13
Sledujeme velmi urputný hokej s řadou důrazných osobních soubojů, gólmani jsou však spíše v roli diváků.
14:53
Petr Straka mohl jít sám na Mazance, ale třinecký brankář proti němu vystartoval hodně daleko z branky a znemožnil mu zakončení! Puk se pak ještě odrazil k Hlavovi, který by mohl trefit prázdnou branku, ale litvínovský útočník nestihl zareagovat.
16:29
Střelu Kudrny vyrazil ramenem Marek Mazanec.
17:26
Chmielewski přebral puk ve středním pásmu a zkusil vystřelit přes obránce, Tomek ale jeho pokus vyrazil.
17:59
Daňo to zkoušel z úhlu, ale trefil vnější tyč.
18:00
Vyloučen hráč Růžička (Třinec), 2 min. za hru vysokou holí
Litvínov možná zbytek třetiny dohraje v přesilovce, Martin Růžička totiž dostává dvě minuty za vysokou hůl.
18:16
Střela Jakse byla zblokována.
18:39
Sukel si s pukem dobře vybruslil před Mazance, ale puk za jeho záda neprotlačil. V brankovišti hrál ovšem hodně důrazně, což před třineckým gólmanem spustilo melu několika hráčů.
18:39
Vyloučen hráč Stránský (Litvínov), 2 min. za hrubost
Rozhodčí nakonec roztržku ocenili dvojím vyloučením.
18:39
Vyloučen hráč Marcinko (Třinec), 2 min. za hrubost
Na třinecké straně byl nejaktivnější Tomáš Marcinko.
20:00
Litvínov nakonec přesilovku nevyužil a končí první třetina. V ní jsme viděli dvě branky, skóre nejdřív po necelé minutě a půl otevřel Šimon Stránský, ale chvíli po něm pumelicí srovnal Andrej Nestrašil. 1:1.
20:00
20:54
Přesnou přihrávku napříč útočným pásmem dostal Andrej Nestrašil, ale v pokleku z první nedokázal zakončit.
21:38
Třinec nastoupil do druhé třetiny hodně aktivně, Litvínov raději jen poslal puk na druhou stranu hřiště.
22:15
Od modré nahazoval puk Marian Adámek, Tomkovi dobře ve výhledu projel Kurovský, ale litvínovský gólman si puk i tak našel.
22:52
Vyloučen hráč Jurčík (Litvínov), 2 min. za hákování
Třinec bude hrát druhou přesilovou hru. Ondřej Jurčík dostává dvě minuty za hákování.
23:15
Po pravém křídle se jednoruč před Tomka protáhl Martin Marinčin, ale litvínovský gólman nechal dobře položený beton a domácí hráč jej při zakončení trefil!
24:16
Litvínov dobře napadal třineckou rozehrávku a bylo z toho zakončení pro Strejčka, ten ale bekhendem přestřelil branku.
24:51
Růžičkova střela z první od modré byla sražena do ochranné sítě.
25:32
Úplně volný Estephan dostal přihrávku na pravé křídlo, ale z dobré pozice nezvládl trefit branku!
26:22
Po levém křídle se do útoku vydal také Andrej Kudrna, ale přízemní střelou trefil jen Mazancův beton.
26:55
Kaňák (Třinec) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Jeřábek a Nestrašil
Stav zápasu Třinec - Litvínov 2:1

Třinec jde do vedení! Andrej Nestrašil dobře podržel útočné pásmo a přesunul hru na Lukáše Kaňáka, který zleva nahodil puk na Tomka a kotouč se podivným způsobem odrazil až do sítě!
27:39
Jurčík střílenou přihrávkou hledal před brankou Abdula, který jen těsně nedokázal tečovat puk do poloodkryté branky!
28:41
Litvínov velmi lehce ztrácí puky ve středním pásmu a Třinec tak může svého soupeře dostávat pod tlak.
29:54
Zilemu se otevřel prostor mezi kruhy, ale zakončení mu na poslední chvíli zhatil Andrej Nestrašil.
30:08
Kaňák pálil z první od modré čáry, ale Tomek schoval puk do lapačky.
31:14
Třinec velmi vysoko napadá litvínovskou rozehrávku a soupeř má velké problémy.
31:26
Rozhodčí už chystal přesilovku pro Třinec, ale Marian Adámek se přiznal, že faulován nebyl a bude se pokračovat pět na pět.
31:54
Kudrna předložil puk mezi kruhy volnému Freibergsovi, ale ten nedokázal prostřelit třineckého brankáře!
33:27
Litvínov se viditelně snaží přidat na tempu, jenže hráči Třince svůj těsný náskok brání více než dobře.
34:06
Abdul se proháčkoval až před Mazance, ale v pádu nedokázal zvednout puk přes jeho beton.
34:10
Trest týmu (Třinec), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Litvínov bude hrát přesilovku. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí třinecký Martin Růžička.
34:47
Hlava (Litvínov) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Sukeľ a Stránský
Stav zápasu Třinec - Litvínov 2:2

Krásnou přesilovkovou kombinaci na jeden dotek zakončil svižnou střelou z mezikruží mezi betony Marka Mazance Nicolas Hlava a je vyrovnáno!
35:14
Vyloučen hráč Strejček (Litvínov), 2 min. za nedovolené bránění
Třinec může odpovědět v přesilovce, Jan Strejček dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
35:38
Po zakončení Martina Růžičky se před Tomkem strhla další mela, ale rozhodčí vylučovat nebudou.
36:07
Růžička (Třinec) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Nestrašil
Stav zápasu Třinec - Litvínov 3:2

Růžička s Nestrašilem si párkrát vyměnili puk a Růžička jej nakonec pěknou ranou z první poslal přímo pod břevno! Tomek neměl šanci zareagovat a Třinec znovu vede.
36:59
Litvínov držel útočné pásmo, puk směrem na branku nahodil Janis Jaks, ale Mazanec dokázal zasáhnout lapačkou.
37:42
Dravecký ve středním pásmu zachytil litvínovskou rozehrávku a vyzkoušel Tomka, ten byl ale připraven.
38:05
Na modré čáře napřáhl litvínovský Jan Strejček, ale hodně vysoko přestřelil.
38:53
Kurovský měl možnost samostatného úniku, ale nezvládnul zpracovat dlouhou přihrávku.
40:00
Ve druhé třetině padly hned tři góly. Za Třinec se prosadili Lukáš Kaňák s Martinem Růžičkou a za Litvínov Nicolas Hlava. Oceláři tak po čtyřiceti minutách vedou 3:2.
40:00
40:28
Vyloučen hráč Marcinko (Třinec), 2 min. za sekání
V úvodu třetiny může Litvínov srovnat v přesilovce. Tomáš Marcinko totiž bolestivě sekl přes ruku Jana Strejčka a dostává dvě minuty.
40:33
Litvínov sice vyhrál buly, ale na modré čáře se nakonec sám připravil o pásmo.
41:08
Na levém křídle se uvolnil Patrik Zdráhal, který ještě přihrával puk mezi kruhy, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
41:35
Vyloučen hráč Marinčin (Třinec), 2 min. za sekání
Třinec bude hrát téměř minutu ve třech. Totožný faul jako Marcinko předvedl Marinčin a i on dostává dvě minuty.
41:35
Litvínov před důležitou přesilovkou bere oddechový čas.
42:06
Jaks pálil z první, ale Mazanec jeho ránu vyrazil.
42:33
Třinec už je ve čtyřech, ale Litvínov má v útočném pásmu obrovský tlak.
42:51
Na levém křídle dostal nabito Estephan, ale střela mu vůbec nesedla.
43:02
Třinec vyhazuje až k Tomkovi a unavená čtveřice střídá.
44:32
Třinec se po dlouhém oslabení dokázal zkonsolidovat a jen odhazuje puky od vlastní branky.
45:15
Nahození Marinčina od modré čáry si málem litvínovský hráč srazil do vlastní branky, ale kotouč prolétl jen těsně vedle!
46:32
Třinec opět výborně napadá litvínovskou rozehrávku a hosté ztrácí puky ve vlastním pásmu.
46:59
Litvínov vyhazuje puk pouze za cenu zakázaného uvolnění.
47:40
Na pravém křídle přijal přihrávku Kristaps Zile, ale nechal puk za sebou a jeho střela proti Mazancovi neměla potřebnou razanci.
49:06
Z pravého kruhu pro vhazování to zkoušel Abdul, ale jeho střelu zblokovali bránící hráči.
49:54
Dnešní zápas v Třinci sleduje 4 465 lidí.
51:30
Stránský se protlačil přes tři hráče Třince a připravil pozici pro Radima Šaldu, Mazanec má však další zákrok.
52:54
Třinec drží puk v útočném pásmu, na modré čáře s ním míchal Marinčin, který nahodil puk za branku a vytvořil čas na střídání pro spoluhráče.
53:29
Kaňák nahodil puk do rukavic Tomka.
53:42
Vyloučen hráč Chmielewski (Třinec), 2 min. za sekání
Zhruba šest minut před koncem dostává Litvínov další šanci na vyrovnání. Aron Chmielewski zbytečně fauloval a dostává dvě minuty za sekání.
54:07
Třinec možná půjde znovu do tří. Puk opustil hřiště a rozhodčí se budou radit, zda to bylo s tečí nebo bez.
54:07
Vylučovat se nakonec nebude, kotouč byl tečovaný.
54:33
Hlava (Litvínov) vstřelil branku (2. gól v sezóně)
Stav zápasu Třinec - Litvínov 3:3

Litvínov dnes využívá třetí přesilovku a je srovnáno! Z ostrého úhlu od mantinelu nahodil puk Nicolas Hlava a Mazanec si srazil puk do sítě.
55:22
Velkou šanci měl Marko Daňo, ale trefil jen beton ležícího Tomka!
55:21
Vyloučen hráč Strejček (Litvínov), 2 min. za držení protihráče
A rýsuje se zajímavá šance také pro Třinec! Jan Strejček totiž dostává dvě minuty za držení.
55:37
Marcinko byl úplně sám před Tomkem, ale trefil jen tyč!
56:23
Třinec drží útočné pásmo a má tlak, Nestrašil pálil vedle.
56:57
Jeřábek (Třinec) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Růžička
Stav zápasu Třinec - Litvínov 4:3

Třinec utahoval šrouby a také domácí využívají přesilovku! Martin Ružička přesunul puk na levé křídlo pro Jakuba Jeřábka a ten pověsil puk za Tomka.
56:57
Jan Strejček se hodně zlobil, stojí si za tím, že nefauloval a rozhodčí pravděpodobně nepočastoval zrovna pěknými slovy.
58:12
Do konce základní hrací doby zbývají necelé dvě minuty, Třinec už se soustředí jen a jen na bránění výsledku.
58:37
Tomek na střídačce, Litvínov v šesti!
58:54
Sukeľ (Litvínov) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Hlava a Zile
Stav zápasu Třinec - Litvínov 4:4

A je vyrovnáno! Nicolas Hlava pálil z levého kruhu pro vhazování a puk se odrazil do mezikruží před zcela volného Sukela, jenž jej poslal do sítě.
59:38
Na Tomka se hnal Marko Daňo, ale litvínovský gólman svůj tým podržel.
60:00
Napínavý závěr základní hrací doby určil, že po klasické osmnáctiminutové pauze budeme v Třinci sledovat první prodloužení v letošním předkole.
60:18
Vyloučen hráč Růžička (Třinec), 2 min. za hákování
Hned na začátku prodloužení dostává dvě minuty za podrážení Martin Růžička a rýsuje se velká šance pro Litvínov! Hosté dnes využili již tři početní výhody.
61:03
Litvínov se po necelé minutě usazuje v útočném pásmu.
61:47
Kombinace se hostům nedaří a Třinec vyhazuje.
62:20
Kudrna z pravého křídla pálil nad, Růžička už je na ledě.
62:37
Miloš Roman byl úplně sám před Tomkem, ale litvínovský gólman jeho šanci skvěle zastavil!
64:11
Oba týmy měly šanci na samostatný únik, ale proti puku dobře vyjeli oba brankáři.
65:20
O kotouč se bojuje ve středním pásmu.
66:19
Hra se poměrně rozkouskovala, zakázané uvolnění Třince.
66:46
Jeřábek (Třinec) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Roman
Stav zápasu Třinec - Litvínov 5:4

Je rozhodnuto! Třinec zavezl nenápadně puk do útočného pásma, na pravém kruhu pro vhazování se do něj opřel Jakub Jeřábek a svým dnešním druhým gólem nabízí Třinci vedení 2:0 na zápasy!
Těsně po hvizdu se ještě ve středovém kruhu strhla mela, nic to ale nemění na tom, že Třinec po výhře 5:4 po prodloužení získává v předkole s Litvínovem dva mečboly. Vervě na ledě Ocelářů nestačil ani mocný závěr a tři využité přesilovky. Pěkný zbytek týdne vám přeje Marek Votke.

11. 3. 2023 17:45Litvínov–Třinec 2:4
9. 3. 2023 17:00Třinec–Litvínov 5:4
8. 3. 2023 17:00Třinec–Litvínov 3:1
19. 2. 2023 15:30Litvínov–Třinec 4:3
6. 1. 2023 17:00Třinec–Litvínov 3:2
25. 11. 2022 17:30Litvínov–Třinec 1:2
9. 10. 2022 17:00Třinec–Litvínov 4:1
1. 2. 2022 17:30Litvínov–Třinec 2:6