Vítejte u online přenosu z druhého semifinále v pardubické enteria areně mezi Dynamem a Třincem.
Domácí budou navazovat na včerejší výhru 4:2, ale pořekadlo, že vítězná sestava se nemění u nich úplně neplatí. Trenéři ze sestavy vyřadili sedmého obránce Michala Hrádka, kterého nahradil třináctý útočník Daniel Rákos.
Podobná změna nastala také v táboře Ocelářů. Včerejší sedmý obránci Karlis Čukste dnes bude odpočívat a do hry se místo něj možná podívá třináctý útočník Vladimír Svačina.

Rozhodčí: Šír (CZE), Jaroš (CZE) - Hynek (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 10 194

0:00
0:23
K první střele dnešního utkání se dostal třinecký Petr Vrána, ale Will v pohodě vyrazil puk do rohu.
0:45
Zakázané uvolnění Ocelářů.
1:50
Od modré nahazoval puk Marian Adámek, ale Will má další zákrok betonem.
2:48
První domácí formace vlétla do útočného pásma a Cienciala dobře přenechával puk Davidu Musilovi, jeho pokus byl ale zblokován vysoko do ochranné sítě.
3:15
Rozjetý Sedlák přebral ve středním pásmu puk, v útočném se zbavil beka, ale zakončit nedokázal. Vystřelil až z rohu od mantinelu a Kacetl neměl problém zasáhnout.
4:00
Marcinko hledal v rychlosti před brankou Daňa, který byl úplně volný, ale kotouč nezpracoval.
4:43
Jakub Jeřábek na útočné modré napálil odražený kotouč a velmi bolestivě jej zblokoval domácí kapitán Patrik Poulíček, který se v předklonu odebral na střídačku.
6:15
V prvních minutách sledujeme úplně jiný zápas, než včera. Třinec hraje daleko aktivnější hokej.
6:37
Před Kacetla se po pravém křídle tlačil Sedlák, ale jeho bekhend neměl razanci.
7:41
Říčka dostal na pravý kruh pro vhazování dobrou přihrávku zpoza branky, ale trefil jen Kacetla.
8:08
Nahození Kaňáka od modré kontroloval Will.
8:36
Zakázané uvolnění Třince.
10:01
Sedlák dobře vystihl třineckou rozehrávku a hledal lépe postaveného Ciencialu, ten se ale ke střele přes obránce nedostal.
10:42
Druhá domácí pětka vířila v útočném pásmu a k zakončení se nakonec dostal Čerešňák, puk ale před Kacetlem zblokoval Kaňák.
11:55
Hrňa napálil puk na modré, ale byl sražen mimo.
13:11
Zakázané uvolnění Pardubic, první třetina má oproti včerejšku, kdy se hrála přes padesát minut, velmi rychlý spád.
14:07
Už to vypadalo, že Libor Hudáček se prokličkuje přes obránce a dostane se sám před Willa, ale byl tam drobný háček a třinecký útočník nakonec ani nezakončil.
14:52
Třinec pustil do hry svého třináctého útočníka Vladimíra Svačinu, který se snažil dostat ke kotouči v útočném pásmu, ale neúspěšně.
16:14
Cienciala v útočném pásmu přistrčil puk Hykovi do mezikruží, který okamžitě pálil, ale Kacetl zareagoval.
17:01
17:49
Kaňák (Třinec) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Dravecký a Voženílek
Stav zápasu Pardubice - Třinec 0:1

Třinec jde v závěru třetiny do vedení! Z pravého křídla nejprve bekhendem střílel Vladimír Dravecký, Will puk vyrazil, ovšem přímo na hůl Lukáše Kaňáka, jenž jej vrátil do sítě.
20:00
V první třetině se v Pardubicích prezentoval úplně jiný Třinec než včera a vede 1:0! V 18. minutě poslal Oceláře po dorážce do vedení Lukáš Kaňák.
20:00
20:47
V první minutě druhé části se zatím ani jeden z týmů k ničemu nedostal.
21:34
Kousal stál před prázdnou bránou a odrazil se k němu kotouč, jenže trefil jen bránícího hráče! Rozhodčí navíc pískal postavení útočícího v brankovišti.
22:01
Roman to zkoušel zprava bekhendem, ale netrefil branku.
22:06
24:10
Marcinko se protlačil před Willa, ale bekhendem jej nepřekonal!
24:51
Dynamo zatím není v útoku zdaleka tak nebezpečné jako včera, Třinec dobře dostupuje všechny hráče.
25:34
Po výjezdu zpoza branky pálil od mantinelu Hudáček, ale Will má další zákrok.
26:38
Volný Kousal se vehementně hlásil o přihrávku na útočné modré, ale puk k němu nedoputoval.
28:13
Dynamo nemůže najít recept na hru v útočném pásmu, odražený puk nakonec napálil Matej Paulovič, ale Kacetl jej úplně v klidu schoval do lapačky.
28:43
Kacetl sbírá do lapačky další střelu od mantinelu a rozhodčí řeší první drobný konflikt v brankovišti.
29:42
30:08
Adámek pálil z první od modré, ale Will vyrazil puk betonem.
30:44
Na pravém kruhu pro vhazování vyplaval volný Chmielewski a málem překvapil Willa, ten má ale další zákrok betonem!
31:24
Středem hřiště prolétl Patrik Poulíček, ale i jemu drobný háček zabránil v zakončení.
32:28
V brankovišti Třince, kam se odrazil kotouč od mantinelu, operoval Tomáš Hyka, ale třinecký gólman přikryl puk lapačkou.
32:42
Domácí trenéři začínají šachovat jednotlivými formacemi podle toho, která třinecká je zrovna na ledě. Sedlák už se chystal na buly, ale na poslední chvíli byl odvolán na střídačku.
33:32
Sedlák zpátky na ledě vypálil poté, co rozhodčí odpískal ofsajd, což se nelíbilo Danielu Voženílkovi a přitlačil domácího hráče na mantinel. Okamžitě ale přiskočil Tomáš Dvořák a hvězdu Dynama ohlídal.
33:56
Vyloučen hráč Jeřábek (Třinec), 2 min. za podražení
Pardubice budou hrát první přesilovku. Jakub Jeřábek úplně zbytečně fauloval Lukáše Sedláka a dostává dvě minuty za podrážení.
34:03
Třinec hned po buly vyhazuje.
35:03
Přesilovka se domácím vůbec nedaří...
35:20
Po chybě Ciencialy jel úplně sám na Willa Marko Daňo, ale trefil jen pardubického brankáře.
36:17
Neuvěřitelnou chybu udělal také Roman Will, který vyjel z brány a rozehrál přímo na Jeřábka vyjíždějícího z trestné lavice! Ten mohl okamžitě pálit do prázdné brány, ale Oceláři nakonec celou akci překombinovali a gól nepadl.
38:28
Dynamo mělo první větší závar v útočném pásmu, od modré pálil Lukáš Radil a puk se od Kacetla odrazil k Zohornovi, který ale před prázdnou brankou promáchl!
39:07
Nestrašil (Třinec) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Růžička a Marcinko
Stav zápasu Pardubice - Třinec 0:2

Co se neodráží Dynamu se na druhé straně odrazilo Třinci! Růžička sebral před Willem puk domácímu obránci a předložil jej před prázdnou Nestrašilovi, který v klidu zvyšuje na 2:0 pro Oceláře!
39:38
Vyloučen hráč Musil 8 (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
David Musil ve středním pásmu zametl s Markem Daněm, který zůstal ležet a spěchali k němu lékaři. Musil dostane dvě minuty nedovolené bránění.
39:38
Daňo zamířil rovnou do kabiny.
40:00
V poslední minutě druhé třetiny se prosadil Andrej Nestrašil a Oceláři tak po čtyřiceti minutách vedou 2:0. Do třetí třetiny budou vstupovat přesilovkou po faulu Davida Musila.
40:00
40:01
Marko Daňo je zpátky ve hře v první třinecké přesilovkové formaci.
41:08
Oceláři zamkli Dynamo v obranném pásmu, ale Will je zatím bez práce.
41:48
Chmielewski (Třinec) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Hudáček
Stav zápasu Pardubice - Třinec 0:3

Pod Javorový vrch se bude zdá se série stěhovat za stavu 1:1! Třinec už byl v pěti, ale stále v útočném pásmu, úplně volný Chmielewski dostal zpoza branky přihrávku na levý kruh pro vhazování, vychutnal si Willa a zvýšil na 3:0!
43:06
Mandát před Kacetlem tečoval nahození od modré, ale v dobré pozici nedosáhl na dorážku!
45:16
Třinec dál tlačí na Dynamo! Mohlo to být 4:0, ale hostující útočník nedokázal dostat puk přes ležícího Romana Willa.
46:37
Dynamo je dnes proti Třinci zcela bez šance.
47:50
Kolářovo nahození od modré jen prolétlo kolem Kacetla.
47:50
Také druhé semifinále je v Pardubicích vyprodané, dorazilo 10 194 lidí.
49:00
Nervózní Pardubice se vůbec nedokáží propracovat do útočného pásma, Třinec už jen odpaluje kotouče a míří za jasnou výhrou.
49:56
Kousalův bekhend neprošel.
50:35
Zakázané uvolnění Dynama.
50:48
Z úhlu pálil nejdřív Cienciala, pak od modré Dvořák, ale Kacetl má puk v lapačce.
50:57
51:29
Sedlák vybojoval útočné pásmo a předložil puk na pravé křídlo pro Košťálka, ten ale trefil pouze Kacetla.
51:38
Radost domácích ovšem dlouho netrvala, protože domácí hráč prokazatelně skóroval po hře vysokou holí. Třinec tak dál vede v klidu 3:0.
53:17
Domácí se snaží ještě ze všech sil s výsledkem něco udělat, ale obrana Třince je neprostupná. Vyhazuje na zakázané uvolnění.
53:24
Příklep Koláře od modré Kacetl v klidu sbírá do lapačky.
54:22
Ofsajd Dynama.
55:34
Třinec už jen v posledních minutách zápasu čeká, s čím Pardubice přijdou, těm se ale nedaří absolutně nic.
55:39
Vyloučen hráč Kousal (Pardubice), 2 min. za podražení
Navíc budou hrát v oslabení. Dvě minuty za podrážení inkasuje Robert Kousal.
56:20
Tvrdou Nestrašilovu ránu z první vyrazil Will a domácí vyhazují. Třinec je ale rychle zpátky v pásmu.
57:05
Ani Dynamo toho ale Třinci v přesilovce moc nedovoluje a vyváží kotouče až ke Kacetlovi.
57:47
Dvořák si u pardubické střídačky do jedné ruky chytil Daniela Kurovského, do druhé jmenovce Voženílka a s oběma hráči cloumal, rozhodčí ale konflikt rychle vyřešili.
58:27
Vyloučen hráč Vála (Pardubice), 2 min. za zdržování hry
Třinec zápas (možná) dohraje v přesilovce. Ondřej Vála sevřel puk do dlaně a dostává dvě minuty.
58:55
Do šance se v oslabení dostal Lukáš Sedlák, ale trefil jen tyč!
Třinec dnes úplně vymazal Dynamo z ledu a s přehledem zvítězil 3:0. Ve třetí třetině výhru Ocelářů pojistil Aron Chmielewski. Série se ve čtvrtek za stavu 1:1 stěhuje pod Javorový vrch. Z Pardubic vám hezký zbytek večera přeje Marek Votke.

14. 4. 2023 17:00Pardubice–Třinec 1:2
12. 4. 2023 17:00Třinec–Pardubice 3:5
10. 4. 2023 17:00Pardubice–Třinec 2:4
7. 4. 2023 17:00Třinec–Pardubice 0:2
6. 4. 2023 17:00Třinec–Pardubice 2:1
3. 4. 2023 18:00Pardubice–Třinec 0:3
2. 4. 2023 17:00Pardubice–Třinec 4:2
24. 1. 2023 17:00Třinec–Pardubice 0:4