Za vyrovnaného stavu 2:2 na zápasy se do Pardubic přesunula série s třineckými Oceláři. Vítejte u online přenosu z pátého utkání, které začíná v 17 hodin.
Dynamo napoprvé v Třinci prohrálo 1:2, hned následující den ovšem po parádním výkonu Romana Willa zvítězilo 2:0 a ve stejné sestavě nastoupí i dnes. Východočechům stále chybí kapitán Patrik Poulíček.
Oceláři drobné změny v sestavě udělali, minimálně podle zápisu se oproti minulému utkání do čtvrtého útoku přestěhovali Petr Vrána s Vladimírem Svačinou, v první lajně by měl nastoupit Aron Chmielewski. V bráně tradičně fantom play off Ondřej Kacetl.

Rozhodčí: Kika (CZE), Šindel (CZE) - Svoboda (CZE), Hynek (CZE)
Počet diváků: 10 194

0:00
0:17
Od modré čáry ihned nahazoval Martin Marinčin, ale byl nepřesný.
1:20
V útočném pásmu se usazuje také Dynamo.
1:45
Jan Mandát od modré trefil Douderu, kterému ustřelil nůž z brusle a rozhodčí přerušili hru.
2:29
Košťálek provezl puk až do útočného pásma domácích, kde jej předal Říčkovi, ale ten následně mířil jen do lapačky Kacetla.
2:44
3:27
Cienciala, Hyka a po něm i Sedlák měli dobré příležitosti před brankou Třince, ale Kacetl zůstal pozorný! Oceláři následně vyhodili puk na zakázané uvolnění.
4:09
Druhá domácí pětka udržela útočné pásmo a dál měla Třinec pod tlakem, ale Kacetl má po střele z úhlu další zákrok.
4:39
Od modré tvrdě z první pálil Hudáček, ale Will puk podržel.
4:42
Hned po buly před Willem pálil Adámek, ale domácí gólman má další zákrok.
5:34
Čerešňák zpracoval ve středním pásmu puk pro rozjetého Hyku, jeho střelu z levého křídla ale Kacetl lapil.
5:39
Sedlák těsně před Kacetlem tečoval nahození od mantinelu, ale třinecký gólman dál drží skóre na nulách.
6:47
Dynamo mělo další obrovský tlak v útočném pásmu, ale ve finální fázi vždy někomu z domácích puk přeskočil hokejku!
7:19
Z pravého křídla to zkoušel Vondráček, Kacetl vyrazil.
9:39
Do útočného pásma se dostal Třinec a Chmielewski pohotově našel mezi kruhy volného Růžičku, jenž pálil pouze do Willa!
10:08
Po špatné rozehrávce Davida Musila se do zakončení dostal Chmielewski, ale Will jeho pokus vyrazil.
11:40
Po pasu od Hyky měl dobrou šanci Cienciala, jenže neměl moc času na zpracování a mířil jen do Kacetla.
12:59
Dynamo vyhazuje puk přes celé hřiště, ale zakázané uvolnění to nebude.
13:46
Nestrašil našel napříč pásmem rozjetého Smitha, ale ten mířil jen do lapačky Willa. Následuje komerční pauza.
14:25
Ostrá střela Čerešňáka od modré skončila v ochranné síti.
15:11
Mandát dostal přihrávku mezi kruhy, ale usměrnil puk jen do Kacetla.
16:13
Vyloučen hráč Hudáček (Třinec), 2 min. za hrubost
Pod rukou Tomáše Dvořáka, který šel střídat, zůstala hokejka Hudáčka, kterého s sebou Dvořák vzal na pardubickou střídačku a strhla se mela.
16:13
Vyloučen hráč Dvořák (Pardubice), 2 min. za hrubost
16:55
Hyka zpracovával dlouhou přihrávku do jízdy, ale zastavil jej ofsajd.
18:25
Při hře čtyři na čtyři si ani jeden tým nevytvořil větší šanci, trestaní hráči jsou na ledě.
19:12
Ofsajd Třince.
20:00
V první třetině v Pardubicích gól nepadl, Dynamo nevyužilo úvodní tlak a neprosadil se ani Třinec. Stav je tedy stále 0:0.
20:00
20:15
Na úvod druhé třetiny zakázané uvolnění Dynama.
20:50
Zohorna (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Kousal
Stav zápasu Pardubice - Třinec 1:0

Dynamo ve středním pásmu zachytilo třineckou rozehrávku, rychle otočilo hru, Kousal vypálil do betonu Kacetla a do prázdné brány puk zametl Tomáš Zohorna! 1:0 pro Dynamo!
21:41
Na levém kruhu pro vhazování poměrně dlouho po odpískání vypálil Daniel Voženílek, ale okamžitě se omlouval a lynč od domácích schytal poměrně zbytečně.
22:24
Vála pálil z první od modré, ale zamířil jen do ochranné sítě.
23:17
Pardubicím vedoucí gól vlil krev do žil a dostávají Oceláře znovu pod tlak.
24:12
Čukste (Třinec) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Marcinko a Jeřábek
Stav zápasu Pardubice - Třinec 1:1

To ovšem příliš dlouho netrvalo! Na modré čáře přebral puk Kärlis Čukste, s ničím se nemazal a propálil Willa! 1:1.
24:33
Dynamo se snažilo o rychlý kontr, ale hru přerušila přihrávka rukou.
25:37
Na levém křídle byl rozjetý Tomáš Vondráček, ale zamířil jen do lapačky Kacetla.
27:44
Will vyrazil střelu od modré přímo před Daniela Kurovského, který z otočky trefil břevno!
28:22
Další tutovou šanci Třince měl Libor Hudáček, který ale z mezikruží trefil jen beton Willa!
28:44
Po buly v útočném pásmu se do zakončení cpal Robert Kousal, ale z pravého kruhu pro vhazování mířil jen do Kacetla, který opět přerušil hru.
28:53
Adam Musil tečoval Kolářovo nahození od modré, ale Kacetl vyrazil puk betonem.
29:59
Daniel Rákos si zpracoval puk mezi kruhy, ale jeho střela byla následně sražena do ochranné sítě.
31:06
Zakázané uvolnění Dynama, domácí jsou pod velkým tlakem.
31:36
Od modré čáry nahazoval puk Milan Doudera, ale Will se proti jeho pokusu přesunul a kotouč zachytil.
32:24
Růžička (Třinec) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Chmielewski
Stav zápasu Pardubice - Třinec 1:2

Třinec se dostal do přečíslení tři na dva a otáčí vývoj zápasu! Z levého kruhu pro vhazování nakonec vystřelil Martin Růžička a přízemní střelou se trefil přesně k tyči!
33:49
Vyloučen hráč Košťálek (Pardubice), 2 min. za zdržování hry
Třinec může navýšit vedení v přesilovce. Jan Košťálek vyhodil puk ze hřiště a dostává dvě minuty za zdržování hry.
34:00
Růžička (Třinec) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Jeřábek
Stav zápasu Pardubice - Třinec 1:3

Trvalo to jen deset vteřin a Třinec přesilovku využívá! Lukáš Sedlák na buly zlomil hokejku, domácí se bránili ve třech a Willa znovu propálil Martin Růžička.
35:07
Hra Dynama se najednou úplně rozsypala a Třinec udává tempo zápasu.
35:46
Zakázané uvolnění Pardubic.
37:06
Třinec cvičí s Dynamem v jeho obranné třetině i v pěti hráčích.
37:26
Kurovský z mezikruží pálil mimo, domácí znovu vyhazují na zakázané uvolnění.
38:03
Vyloučen hráč Hudáček (Třinec), 2 min. za podražení
Dynamo se může zmátořit v přesilovce, dvě minuty za podrážení dostává Libor Hudáček.
38:18
Paulovič vyhnal domácí z útočného pásma.
38:37
Třinec znovu vyhazuje puk.
39:18
Dynamo absolutně není schopné usadit se v pásmu, Třinec míří za mečbolem.
39:59
Musil 11 (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Mandát
Stav zápasu Pardubice - Třinec 2:3

Vteřinu před koncem se ovšem hrozivou přesilovku domácím přece jen daří využít! Z pravého kruhu pro vhazování pálil Jan Mandát a těsně před Kacetlem puk tečoval Adam Musil!
40:00
Ve druhé třetině padlo hned pět branek, Třinec vedl po dvou gólech Růžičky a Hudáčka už 3:1, ale vteřinu před koncem dal kontaktní gól Adam Musil. 3:2 pro Třinec.
40:00
40:18
Puk se odrazil na tribunu, hra je přerušena.
41:27
Daniel Rákos dostal do mezikruží dobrou přihrávku od Adama Musila a dostal se hned ke dvěma střelám, Kacetl ale obě zastavil!
41:27
Vyloučen hráč Vondráček (Pardubice), 2 min. za hrubost
Na Kacetla však příliš vehementně dotíral Tomáš Vondráček a dostává dvě minuty za hrubost.
42:13
Třinci se zatím nedaří usadit se v útočném pásmu.
42:58
Druhá polovina přesilovky v podání Třince je už o poznání lepší, do příklepu z první se ale vrhnul Ondřej Vála a Roman Will přikryl puk lapačkou.
43:28
Dynamo už je kompletní.
44:24
Vyloučen hráč Kurovský (Třinec), 2 min. za podražení
Přesilovku si vyzkouší také Dynamo, dvě minuty za podrážení dostává Daniel Kurovský.
44:48
Třinec vyhazuje po nepovedené střele Pauloviče.
45:29
Po chybě Roberta Říčky se hnal úplně sám na Willa Daniel Voženílek, ale neuspěl ani z dorážky!
46:30
Hyka se Sedlákem ve druhé části přesilovky vytvořili pár slušných závarů, ale Hykovi nesedly dvě střely.
47:34
Po ofsajdu Třince následuje komerční pauza.
48:48
49:29
Dynamo zvládlo zlepšit hru, ale puky létají jen těsně vedle Kacetlovy branky.
51:01
Zakázané uvolnění také na straně Třince.
51:33
Mandát měl dvě dobré příležitosti v mezikruží, ale Kacetl se proti němu skvěle přesunul a vykryl střelecký prostor.
53:00
Do zakončení se tlačil Daniel Kurovský, ale neprošel přes Čerešňáka.
53:09
Na druhé straně se ke střele dostal David Musil, ale Kacetl má puk v lapačce.
53:09
I na další semifinálový zápas je v Pardubicích vyprodáno. Utkání sleduje 10 194 lidí.
54:03
Vyloučen hráč Marinčin (Třinec), 2 min. za podražení
Dynamo bude hrát přesilovku, dvě minuty za podrážení pro Martina Marinčina.
54:14
Třinec ale hned vyhazuje puk.
55:00
Druhá přesilovková formace Dynama sice kombinuje v pásmu, ale střela žádná.
56:13
Z přesilovky Pardubice neměly nic.
56:53
Za pardubickou brankou zůstává ležet Daniel Kurovský a hra je přerušena.
57:15
Třinec brání vedení a jen vyhazuje kotouče.
57:59
Dynamo to zkouší v šesti!
58:33
Kurovský (Třinec) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Nestrašil
Stav zápasu Pardubice - Třinec 2:4

Je rozhodnuto! Dynamo se sice nějaký čas drželo v útočném pásmu, ale do prázdné brány nakonec puk dovezl Daniel Kurovský.
58:54
Dynamo je znovu v šesti, ale Kacetl má puk v lapačce. Na ledě se hromadí emoce.
59:12
Třinec dostává puk do středního pásma.
59:28
Dynamo se snaží v útočném pásmu, ale Kacetl je připravený.
Utkání končí, Třinec vítězí 4:2 a ujímá se vedení v sérii. Na ledě se ale ještě strhla bitka, kterou vyprovokoval Tomáš Zohorna. Oceláři získávají mečbol, série pokračuje na jejich ledě ve středu. Hezký zbytek večera vám z Pardubic přeje Marek Votke.

14. 4. 2023 17:00Pardubice–Třinec 1:2
12. 4. 2023 17:00Třinec–Pardubice 3:5
10. 4. 2023 17:00Pardubice–Třinec 2:4
7. 4. 2023 17:00Třinec–Pardubice 0:2
6. 4. 2023 17:00Třinec–Pardubice 2:1
3. 4. 2023 18:00Pardubice–Třinec 0:3
2. 4. 2023 17:00Pardubice–Třinec 4:2
24. 1. 2023 17:00Třinec–Pardubice 0:4