Napínavou semifinálovou sérii play off hokejové extraligy mezi Pardubicemi a Třincem rozhodne až sedmý zápas. Úvodní vhazování padne v 17 hodin.
Pardubice zvládly šestý zápas především díky povedené první třetině, během níž se prosadily hned třikrát a vyhnaly z branky Ondřeje Kacetla. Nakonec zvítězily 5:3, o výsledek se ještě musely strachovat.
„Fakt nevím, co k tomu mám říct. Svedl bych to na to, že play off je brutálně vypjaté. Vedení 4:0 si musíme umět pohlídat, to se neomlouvá. Hodně se mi ulevilo," vyprávěl útočník Lukáš Radil.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Pražák (CZE) - Hynek (CZE), Rampír (CZE)
Počet diváků: 10 194

„Pořád máme hlavy nastavené tak, že si pro postup chceme jít. Uspěje tým, který bude chtít víc, ten tým, který puk na ledě sežere," burcoval třinecký Andrej Nestrašil.
0:00
0:31
Sedlák v útočném pásmu Dynama mezi kruhy vyškrábl puk třineckému bekovi, ale zakončení mu nesedlo.
1:09
V útočném pásmu se na chvíli usadil také Třinec, ale dvě nahození od Čuksteho na modré Willa nezaměstnaly.
2:05
Středem hřiště to vzal Libor Hudáček, ale jeho střelu vyrazil Will betonem.
3:16
Vyloučen hráč Roman (Třinec), 2 min. za hru vysokou holí
Dynamo bude dnes jako první hrát přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Miloš Roman.
3:29
Kousal to zkusil z mezikruží přes klubko hráčů, ale Kacetl zareagoval.
3:34
Třinec vyhrál buly a vyhazuje.
4:11
Kousal se po závaru nadvakrát snažil dostat puk za Kacetla, ale kotou nezametl.
4:55
Říčka se nezorientoval, kde je puk a Třinec znovu vyhazuje.
5:36
Třinec už je v pěti.
7:19
Sedlák se po riskantní přihrávce protáhl středním pásmem a dostal se až před Kacetla, jenže v pádu jej příliš nezaměstnal.
7:53
Růžička to zkoušel z pravého kruhu pro vhazování nebezpečnou střelou pod vyrážečku Willa, ale domácí gólman má další zákrok.
8:30
Čerešňák (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Mandát a Rákos
Stav zápasu Pardubice - Třinec 1:0

Dynamo jde do vedení! O mantinel dostal přihrávku na modrou čáru Peter Čerešňák a bombou propálil Ondřeje Kacetla! Před třineckým gólmanem puk ještě pravděpodobně někdo tečoval.
9:56
Hyka mohl jet sám na gólmana, ale rozhodl se udělat krok zpátky, počkat na Sedláka a upadl!
11:05
Hrňa (Třinec) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Voženílek a Svačina
Stav zápasu Pardubice - Třinec 1:1

Záhy je ovšem vyrovnáno! Přišla první pardubická chyba a Třinec ji klasicky trestá! Domácí rozehrávku vystihl Erik Hrňa a napálil puk přímo pod víko.
13:02
David Musil nahazoval puk před Kacetla, kde operoval Paulovič, ale puk do sítě nedostal.
13:54
Vyloučen hráč Říčka (Pardubice), 2 min. za podražení
Říčka byl evidentně faulovaný za brankou Třince, ale je to on, kdo odchází na trestnou lavici za podrážení...
14:00
Hned po buly pálil Nestrašil, ale puk k Willovi neprošel a Dynamo vyhazuje.
15:58
Třinec byl speciálně ve druhé polovině přesilovky velmi nebezpečný, ale Dynamo se dokázalo ubránit, Říčka je na ledě.
16:21
Zakázané uvolnění Třince.
17:14
Sedlák se nechal u mantinelu za pardubickou brankou odtlačit od Nestrašila, který se dostal až před Willa, ale puk přes jeho beton neprocedil.
18:26
Mandát nahazoval od modré, ale trefil jen lapačku Kacetla.
20:00
Končí první třetina, ve které jsme viděli dva góly. Skóre otevřel ranou od modré Peter Čerešňák, ale za necelé tři minuty srovnal Erik Hrňa.
20:00
20:40
Sedlák špatně zpracoval přihrávku, ale Třinec následně zastavil ofsajd.
21:33
Domácí chybují ve vlastní třetině, ale Oceláři se zatím před Willa propracovat nedokázali.
22:08
Jeřábkova bomba z levého kruhu pro vhazování šla mimo.
24:19
Druhou třetinu začal jednoznačně lépe Třinec, ale domácí pomalu vyrovnávají hru.
25:15
Říčka se po přihrávce k mantinelu dostal mezi kruhy, ale bekhendem mířil jen do Kacetla.
25:42
Paulovičův pokus byl sražen do ochranné sítě.
27:21
Vyloučen hráč Zohorna (Pardubice), 2 min. za sekání
Další přesilovka pro Třinec. Dvě minuty za sekání dostává Tomáš Zohorna.
27:53
Raketu od Růžičky z první vyrazil Will, ale domácí následně dostali puk jen na střídačku Třince.
28:41
Další pokus Růžičky z první má Will v lapačce.
29:08
Voženílek loktem sestřelil helmu Willovi, rozhodčí nepíská...
29:21
Dynamo je kompletní.
30:30
30:34
Dvořákova střela od modré z první byla sražena mimo.
31:02
Sedlák před puk do jízdy Hykovi, kterého ale před Kacetlem zmáčkli dva obránci a nezakončil.
31:36
Nestrašil na levém kruhu pálil jen těsně mimo odkryté branky!
33:12
Čukste (Třinec) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Kurovský a Marcinko
Stav zápasu Pardubice - Třinec 1:2

Klíčovým mužem semifinálové série je pravděpodobně Kärlis Čukste, který od modré pověsil puk za Willa!
34:33
Dynamo se snaží o odpověď, ale pod tlakem zbytečně chybuje.
35:56
Nahození od modré se před Kacetlem pokoušel tečovat Sedlák, ale třinecký gólman si puk našel lapačkou.
37:26
Od modré to zkoušel Čerešňák, ale Kacetl má další zákrok.
37:33
38:01
Vyloučen hráč Hudáček (Třinec), 2 min. za napadení
Libor Hudáček v útočném pásmu Třince loktem sestřelil Lukáše Sedláka a dostává dvě minuty.
38:01
Ještě před startem pardubické přesilovky se ale řeší další problém s ledovou plochou.
38:06
Třinec hned po buly vyhazuje.
38:39
Robert Kousal trefil z levého kruhu pro vhazování tyč!
39:48
Robert Říčka se dostal ke střele na levém kruhu, ale trefil jen Kacetla.
40:00
Dynamo při přesilovkách absolutně přechází střelecké pozice a po právu za Třincem zaostává o jeden gól. Vedení Ocelářů 2:1 zařídil Kärlis Čukste.
40:00
40:58
Hyka cpal puk na Kacetla, ale ten jej podržel lapačkou.
41:46
Daňo se uvolnil mezi kruhy, ale minul.
42:41
Třinec dostává Dynamo pod obrovský tlak v útočné třetině.
43:29
Sedlák našel úplně volného Hyku, který šel sám na Kacetla ale trefil jen třineckého gólmana!
45:31
Martin Růžička byl úplně sám před poloodkrytou brankou, ale přestřelil!
46:58
Válovi absolutně nesedla střela od modré.
48:00
Také Dynamo stupňuje tlak, ale nemá štěstí v zakončení.
49:38
Dynamo se dostává do tlaku v útočném pásmu, zbývá mu možná posledních deset minut sezony.
50:40
Zakázané uvolnění Třince. Pardubice zoufale potřebují začít střílet od modré čáry.
51:05
Ofsajd Dynama.
51:39
Dnešní utkání opět sleduje 10 194 lidí, je vyprodáno.
53:09
Třinec už pouze vyhazuje puky na zakázané uvolnění, hraje se výhradně v útočném pásmu domácích, jenže Kacetl je bez práce.
54:33
Košťálek se uvolnil v útočném pásmu, ale přes beka mířil jen do lapačky Kacetla.
55:07
Další zakázané uvolnění Třince, z jeho strany už se hokej vytratil.
56:02
Kacetl všechny pokusy domácích sbírá do lapačky.
59:06
Dynamo odehraje poslední minutu v šesti.
59:28
Čerešňák měl před sebou prázdnou branku, ale Kacetl se proti němu skvěle přesunul!
59:28
Dynamo ještě zkouší oddechový čas.
59:58
Dynamo pojede samostatný nájezd!
59:58
K nájezdu se rozjel Tomáš Hyka, položil si Kacetla, ale nedokázal zvednout puk přes jeho beton!
Sezona tak pro Dynamo končí. Tomáš Hyka nájezd neproměnil a Třinec tak dokráčel po zodpovědném výkonu do pátého finále v řadě. Z Pardubic se s vámi naposledy v letošní sezoně loučí Marek Votke.

14. 4. 2023 17:00Pardubice–Třinec 1:2
12. 4. 2023 17:00Třinec–Pardubice 3:5
10. 4. 2023 17:00Pardubice–Třinec 2:4
7. 4. 2023 17:00Třinec–Pardubice 0:2
6. 4. 2023 17:00Třinec–Pardubice 2:1
3. 4. 2023 18:00Pardubice–Třinec 0:3
2. 4. 2023 17:00Pardubice–Třinec 4:2
24. 1. 2023 17:00Třinec–Pardubice 0:4