Vážení čtenáři, vítáme vás u textového přenosu druhého kola Českých hokejových her. V brněnské DRFG aréně dnes domácí tým vyzve výběr Švédska. Úvodní buly je naplánováno na 16.00.
Češi v prvním zápase podlehli Finům 2:3 po prodloužení. Těšit je sice mohla střelecká převaha, ale gólman Emil Larmi pochytal čtyřiatřicet pokusů, načež v prodloužení rozhodl Harri Pesonen.
Švédové zažili o poznání klidnější zápas. Švýcarsko přehráli 3:0, dvakrát se trefil Lucas Raymond, gól do prázdné brány přidal Alexander Nylander.

Rozhodčí: Štolc (SVK), Tscherrig (SUI) - Lederer (CZE), Šimánek (CZE)
Počet diváků: 5 278

Poslední vzájemný zápas sehráli dnešní soupeři 9. února letošního roku. Na Švédských hrách zvítězil český výběr 2:1 po prodloužení. Prosadili se Jan Kovář a Lukáš Klok. Tři předešlé zápasy ale vždy opanovalo Švédsko, a to minimálně dvougólovým rozdílem. Jak to bude dnes?
Deset minut zbývá do úvodního buly.
0:00
0:01
Zápas začal, první buly vyhráli Švédové.
1:01
Vyloučen hráč Kubalík (Česko), 2 min. za držení hole
Až teď skončila dlouhá výhoda Švédu. Hned v prvním souboji se provinil Dominik Kubalík, ačkoliv verdikt sudího byl při nejmenším velmi přísný.
2:00
Švédové za první minuty přesilovky českou branku příliš neohrozili.
2:19
Naopak na druhé straně se kolem mantinelu protáhl Beránek a jeho střela prověřila švédského gólmana.
3:05
Šimon Hrubec si v oslabení nemusel připsat jediný zákrok. Češi odehráli dobré oslabení.
3:35
Až teď Hrubec v permanenci, střelu od modré s přehledem pokryl.
4:05
Vyloučen hráč Lindholm (Švédsko), 2 min. za podražení
Lenc v dobré pozici podražen, i Češi si zkusí přesilovku.
5:05
Lindberg (Švédsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Česko - Švédsko 0:1

Jiříček vypálil od modré pouze do Lindberga, který vzal puk, v oslabení upláchl a ze samostatného úniku propálil Hrubce.
5:53
Kubalík po přihrávce přes osu hřiště zaklekl a pálil, Hogberg se včas přesunul.
6:06
Švédové v plném počtu, ve vlastním oslabení se dokázali prosadit.
10:15
Švédové se teď hezky prokombinovali až před Hrubce, k zakončení se nakonec nedostali.
10:55
Špaček přichycen v ofsajdu.
12:02
Sorensenova rána přinutila Hrubce k dalšímu zákroku.
12:33
Další ofsajd českého týmu, rozhodčí Čechům sebrali zajímavou pozici tři na dva.
13:10
Košťálek od modré vyzkoušel pozornost Hogberga, zajímavý pokus českého beka.
15:06
Hogberg přikryl kotouč před dojíždějícím Sedlákem, načež se před ním strhla malá šarvátka.
15:06
Vyloučen hráč Sedlák (Česko), 2 min. za hrubost
15:06
Vyloučen hráč Pudas (Švédsko), 2 min. za hrubost
15:52
Vyloučen hráč Košťálek (Česko), 2 min. za sekání
Češi si při rozehrávce nerozuměli, načež se Košťálek dopustil faulu. Švédové budou hrát čtyři na tři.
16:50
Raymond dvakrát pálil pouze do Hrubce, jenže Sobotka nedokázal vyhodit, a Češi se tak museli bránit dalšímu útoku. Teď už jsou alespoň ve čtyřech, Švédové však kompletní.
17:52
Oba týmy hrají v pěti, do konce první části zbývají dvě minuty.
19:57
Tomášek pálil tři vteřiny do konce první třetiny, trefil však pouze připravený blok.
20:00
Skončila první třetina. V její druhé části byli Češi aktivnějším celkem, žal na gólovou ránu Lindberga nedokázali navázat. Na střely na bránu po prvních dvaceti minutách 8:6.
20:00
20:40
Hrubec stáhl ze vzduchu skákavý puk, Švédové budou nyní vhazovat po jeho levé ruce.
21:07
Jiříček od modré nahazoval do skrumáže, Hogberg zůstal pozorný.
21:25
Vyloučen hráč Sobotka (Česko), 2 min. za podražení
Sobotka uklouzl a podrazil i Carlssona. Oba pak skončili až na mantinelu, načež Sobotka skončil v péči klubového lékaře. Nevypadá to sice na nic vážného, trest však místo Sobotky odsedí Chlapík.
21:58
Hrubec teď vytáhl skvělý zákrok. Tváří v tvář Peterssonovi zneškodnil jeho střelu.
22:51
A znovu Hrubec. Tentokráte lapil teč Silfverberga.
24:19
Sedlákův obětavý blok Sandinovy střely ukončil české oslabení.
23:35
Hrubá chyba v rozehrávce Česka, Berggren pak opět ztroskotal na skvělém Hrubcovi.
24:22
Zbořilova pumelice udělala rozruch také na druhé straně kluziště, Češi teď zamknuli Švédy v jejich třetině.
25:02
Sobotka se zdravý vrátil na led.
27:20
Voženílkova teč prolétla těsně vedle švédské svatyně.
27:37
Černoch přispěchal s další střelou, čtvrtá česká formace teď pořádně přitopila pod kotlem. Na druhé straně po šťastném odrazu pálil Raymond.
29:18
Lenc ujížděl sám na Hogberga nakonec přihrával úplně před odkrytou bránu Tomáškovi, tomu scházelo pár centimetrů.
32:35
Další zákrok si připisuje Hrubec, byla to ojedinělá střela Švédů.
33:20
Voženílek (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Beránek
Stav zápasu Česko - Švédsko 1:1

Daniel Voženílek si připisuje první trefu v národním týmu! Převzal si kotouč za pravým kruhem, počkal, až se mu otevře prostor a pak i díky dobře clonícímu Černochovi zamířil přesně nad levý beton Hogberga.
34:41
Jeřábkovu střelu srazila švédská obrana.
35:24
Švédové vyrazili do protiútoku a Hrubec opět vychytal při situaci dva na jednoho Lindberga.
37:18
Kubalík dostal dobrou přihrávku na osu hřiště, Hogberg jeho střelu neudržel, ale kotouč vypadl těsně vedle jeho tyče.
37:30
Špaček (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Kubalík a Knot
Stav zápasu Česko - Švédsko 2:1

Češi otáčí zápas! Podobná akce jako ta předchozí, znovu dostal prostor ke střele Kubalík, jeho tvrdá rána trefila clonícího Špačka do dlaně a odrazila se za Hogbergova záda. Bolestivá, ale gólová radost.
38:57
Chlapík s další střelou, Hogberg tentokráte kryje.
39:03
Černoch (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Voženílek a Beránek
Stav zápasu Česko - Švédsko 3:1

Čtvrtá formace je při chuti, prosazuje se Jiří Černoch! Hned po buly se Češi dostali před bránu, Voženílek bekhendem Hogberga nepřekonal, puk se však příhodně odrazil pro Černocha, který jej zametl do odkryté brány.
39:56
Vyloučen hráč Zbořil (Česko), 2 min. za krosček
Švédové začnou třetí část v početní výhodě.
40:00
Češi zažili převelice povedenou třetinu. Ubránili oslabení a pak třemi trefami otočili vývoj zápasu. Na střely na bránu ve druhé části 14:13.
40:00
40:10
Švédové pokračují v přesilové hře ze druhé třetiny.
41:12
Petersson pálil ihned po buly, Hrubec si připsal další zákrok.
41:49
Další Hrubcův zákrok! A Češi jsou již kompletní.
42:36
Vyloučen hráč Persson (Švédsko), 2 min. za držení protihráče
44:36
Švédové jsou kompletní.
45:30
Tohle už asi nepřekvapí, ale Šimon Hrubec má další zákrok. Pohotově vychytal střelu Raymonda.
45:45
Beránek (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Voženílek
Stav zápasu Česko - Švédsko 4:1

Prosazuje se i zbylý forvard čtvrtého útoku a Češi vedou o tři! Voženílek obral švédského beka o kotouč v útočném pásmu a puk se příhodně odrazil pro Beránka, který osamocen z osy hřiště procedil kotouč mezi betony Hogberga.
46:45
Vyloučen hráč Červenka (Česko), 2 min. za hrubost
47:16
Carlsson Hrubce z úhlu nepřekonal.
47:30
Černoch po buly dostal hokejkou do nosu od Zetterlunda. Zákrok ovšem unikl pozornosti rozhodčích. A poté, zdá se, fauloval Sedlák.
47:31
Vyloučen hráč Sedlák (Česko), 2 min. za sekání
Je to tak, Švédové budou hrát dvojnásobnou přesilovku.
48:52
Nylander (Švédsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Silfverberg a Sandin
Stav zápasu Česko - Švédsko 4:2

Češi se sice vrátili do čtyř, ovšem hned záhy z levého kruhu propálil Hrubce střelou na přední tyč Nylander.
49:16
Vyloučen hráč Everberg (Švédsko), 2 min. za držení hole
51:15
Český výběr toho v přesilovce moc nevymyslel, Seveřané jsou kompletní.
51:54
Zakázané uvolnění Česka.
55:01
Kubalíkovu ránu vytěsnil Hogberg.
55:27
Češi vyhazují na další zakázané uvolnění.
56:59
Švédové tři minuty do konce odvolávají gólmana.
57:26
Lindberg zkoušel z úhlu překvapit Hrubce, ten byl však na přední tyči nalepený.
57:40
Raymond (Švédsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Česko - Švédsko 4:3

Teď už to ale gól je. Raymondova střela prošla od modré za Hrubcova záda, otřela se přitom o jeho přední tyč.
58:01
Švédové znovu v šesti.
59:16
Voženílek nestačil prostrčit na Kubalíka, který byl sám před prázdnou švédskou klecí.
59:38
Knot vyhazuje z obranného pásma.
60:00
Češi závěrečný tlak ustáli! Vítězí 4:3.
60:00
Čtvrtá formace se zasloužila o skvělý obrat, 5 278 diváků v brněnské DRFG aréně vidělo dynamický a pohledný zápas. Děkujeme, že jste byli přitom prostřednictvím našeho online přenosu.

6. 5. 2023 16:00Česko–Švédsko 4:3
9. 2. 2023 19:00Česko–Švédsko 2:1
18. 12. 2022 16:30Česko–Švédsko 0:4
10. 11. 2022 18:30Česko–Švédsko 1:4
15. 5. 2022 19:20Česko–Švédsko 3:5
5. 5. 2022 19:00Česko–Švédsko 2:1
30. 4. 2022 16:00Česko–Švédsko 9:3
19. 12. 2021 9:00Česko–Švédsko 2:3