Další pardubický kolaps. Dynamo začíná strašit baráž

Pardubický Jan Ščotka (vlevo) se snaží uniknout Rostislavu Oleszovi z Vítkovic. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

20 2016
Pardubičtí hokejisté nezvládli závěr dobře rozehraného utkání ve Vítkovicích a přišli tím o prakticky poslední naději na postup do předkola play-off.

Je to jako telenovela odněkud z Jižní Ameriky - seriál utkání, jež pardubičtí hokejisté letos ztratili v závěrečné třetině, nekončí. V pátek ve Vítkovicích Dynamo po druhé přestávce vedlo 3:1, ve 48. minutě ještě 4:3, a přece se před soupeřem muselo sklonit.

Prohrálo 4:6 a o předkole play-off si už může nechat jenom zdát. Šance na postup je prakticky nulová; za desátým Třincem zaostává o osm bodů...

Naopak se intenzivně rozzářil alarm hrozící baráže - třináctý Litvínov se totiž přes porážku 4:5 v prodloužení s Mladou Boleslaví přiblížil Dynamu na pouhé tři body a v takřka jistém play-out mu bude hodně nepříjemným konkurentem.

Pardubický kouč Peter Draisaitl po kolapsu ve Vítkovicích nehledal vytáčky. „Vím, že z naší strany je to, co se stalo, neomluvitelné. Profesionální sport je férová záležitost a nakonec dostaneš, co si zasloužíš. Je nedůstojné, jak skupina hráčů reprezentuje hokejový velkoklub,“ prohlásil trenér Draisaitl.

Po bezbrankové úvodní třetině se v 25. minutě z úniku prosadil vítkovický Kafka, ovšem za Dynamo srovnal Rapáč a pak šli hosté dvakrát dopředu díky přesilovkám, které využili Orsava, Sýkora a po dvojnásobné odpovědi domácích také Monja.

Jenže vítkovický Balán záhy proskočil mezi dvěma hráči, dal na 4:4 a vzápětí předvedl totální zkrat brankář Maxwell, když pustil Štencelovu „žabičku“ od půlky. Dílo zkázy dokonal dalším laciným gólem v síti jindy takřka bezchybného brankáře Dynama Szturc.

K dalšímu zápasu pardubičtí hokejisté nastoupí již v neděli od 15 hodin na ledě domácí Tipsport areny. Soupeřem jim bude Olomouc, které před pátečním extraligovým kolem náležela šestá příčka v tabulce.

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38