Komfortní bodový náskok pardubických hokejistů? Jen naoko

Pardubická radost, ilustrační foto | foto: ČTK

10 2016
Myslet si, že už je vyhráno, by bylo hodně bláhové. Lepší vzájemné zápasy s Litvínovem (Pardubice jej v sezoně porazily dvakrát za tři body a jednou za dva, soupeř se dvakrát radoval za dva) pochopitelně mohou ve finálním účtování hokejového play-out sehrát klíčovou úlohu, ale oba týmy ještě čeká pět zápasů, v nichž se může přihodit ledasco.

Po úterním vítězství Vítkovic 3:0 nad Karlovými Vary lze moravský celek pokládat za víceméně zachráněný, stejně tak je možné z bojů o záchranu vyškrtnout Vary, téměř jistého účastníka baráže. Bitva o dvanácté místo po play-out se tudíž reálně zúžila jen na pardubické Dynamo a litvínovskou Vervu.

První má po posledním triumfu nad přímým konkurentem (4:3 na nájezdy) v tabulce tříbodový náskok. Komfortní je však jen naoko. Pardubice ještě jednou nastoupí v Litvínově, a pokud by tam neuspěly, přijít o nynější výhodu ve zbývajících čtyřech mačích s Vítkovicemi a s Vary nemusí být až tak složité. Zvlášť když si Dynamo v utkáních pravidelně umí „zavařit“.

Jako v úterý: ve 28. minutě bylo vpředu o dva zásahy v podání Orsavy, ve 39. už to ale bylo 2:2 a v závěrečné minutě Pardubice musely odvracet hrozící katastrofu. Obránce Gregorc ve snaze o rychlé založení útoku nahrál protihráči Trávníčkovi, puk následně dostal Hübl, napálil jej „z první“ do sítě a lavička Dynama i diváci v hale s výjimkou sektoru hostí zůstali jako opaření. Vyrovnání Čáslavy při hře bez brankáře dvě vteřiny před koncem přišlo jako „dar z nebes“.

Trenér domácího celku Peter Draisaitl mluvil po hektickém zápase o zlatých bodech.

„Ani se hráčům nedivím, že jsou tak nervózní. Z naší strany je to po celých šedesát minut hodně nevyrovnané, objevují se věci, které jsou až nepochopitelné,“ poznamenal v narážce nejen na Gregorcovo „zatmění“. „Když vedeme o dva góly, a to se nám teď nestalo poprvé, tak se začneme bát a úplně přestaneme hrát,“ řekl.

V závěru si Draisaitl nemohl vzít oddechový čas a výrazněji zasáhnout do hry - vyčerpal ho už o něco dříve.

Co s ním vyváděl překotný vývoj skóre? Navenek zůstal klidný. Po vedoucím gólu Litvínova na 3:2 se na střídačce rychle snažil instruovat útočníky, jak naložit s power-play. Moc prostoru na to neměl.

„Tam už toho moc nenaděláš. Jenom se divíš, co se děje,“ řekl trenér Dynama k poslední minutě.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38