Plzeňský útočník Lev utnul čekání na gól, ale body má Sparta

Plzeňský David Sklenička tlačí k mantinelu Roberta Saboliče ze Sparty. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

23 2015
Poprvé od úvodního kola se návštěva v plzeňské Home Monitoring Areně vyšvihla přes šest tisíc diváků, hokej měl pořádně ostrý říz. Plzeňský útočník Lev utnul dlouhé čekání na gólovou trefu, které trvalo od 2. října. Jenže nakonec to ve 22. kole hokejové extraligy byla sparťanská radost, která ovládla led. Škoda podlehla rivalovi 2:4.

„Byl to vyrovnaný zápas, věřili jsme, že alespoň bod uhrajeme. Bohužel, za stavu 2:2 jsme si po buly v našem pásmu špatně rozebrali hráče a Sparta nás potrestala,“ litoval plzeňský kouč Michal Straka.

Tahle trefa Netíka, který zůstal trestuhodně nepokrytý před brankou a po pasu Poláška mu stačilo jen nastavit hokejku a usměrnit puk do sítě, přišla v čase 53:09. Za další dvě minuty upláchl za obranu Hamilton a po rychlé kličce poslal puk mezi Machovského betony. „V tom závěru trošku rozhodla jejich zkušenost,“ uznal obránce Škody Jakub Jeřábek.

Domácí lepili sestavu, ze které vypadl zraněný kapitán Kratěna a nemocný bek Moravčík. Premiéru v sezoně si tak odbyli mladíci Holý, Suchý a Beran, hráči z druholigové farmy v Klatovech. „Všichni kluci podali fantastický výkon. Pomohli nám i lidi, nakopli nás, tu podporu jsme vnímali a hře to jen pomohlo. Stydět se nemusíme, ale body bohužel nemáme,“ řekl Jeřábek.

Plzeň může litovat hlavně šancí ve druhé třetině. Soupeře v ní přestřílela 17:6, jenže zářil sparťanský gólman Lukáš, který zlikvidoval střely Bližňáka, Kubalíka, Holého i Preisingera z jasných pozic před brankou. Domácí tak v 36. minutě potrestal po rychlém brejku Kumstát, z dorážky procpal puk Machovskému pod betony. „Udělal jsem velkou chybu na útočné modré a z protiútoku to soupeř potrestal,“ vzal gól na sebe Jakub Lev.

Útočník Škody ale zaváhání napravil. Ve 48. minutě jeho rychlý švih pod horní tyč znamenal vyrovnání a poté, co Čajkovskij využil sparťanskou přesilovku, se Lev prosadil i podruhé. Rovněž v početní převaze vypálil bez přípravy z levého kruhu a Lukášovi puk propadl mezi nohama. „Konečně jsem zlomil tu sérii bez gólu, ale byl bych raději, kdybychom vyhráli,“ povzdychl si Lev.

Plzeň ze série čtyř domácích utkání v řadě vytěžila sedm bodů, i přes porážku zůstala druhá. Další zápas ji čeká až v pátek v Mladé Boleslavi. „Jsme docela pobití, chce to oddych. Dva dny máme volno, je dobré přijít na chvíli na jiné myšlenky a hokej vypnout,“ mínil Jeřábek.

1. Liberec 26 16 2 4 4 71:40 56
2. Třinec 26 13 4 6 3 90:52 53
3. Litvínov 27 12 8 0 7 69:59 52
4. Kometa 26 14 2 5 5 99:67 51
5. Sparta 25 13 1 4 7 79:62 45
6. Hr. Králové 28 10 4 6 8 78:71 44
7. Chomutov 26 8 7 2 9 80:81 40
8. Ml. Boleslav 26 11 1 3 11 66:76 38