Brno ten zápas sehrálo perfektně, uznal plzeňský útočník Dvořák

Michal Dvořák (vlevo) z Plzně se snaží prosadit přes Michala Kempného z Komety. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

19 2014
Za stavu 0:3 ukázal akci, která ho zdobí celou kariéru, a vykřesal pro Plzeň naději. Útočník Michal Dvořák ve 33. minutě přetlačil za brněnskou brankou obránce Hanzlíka a puk prostrčil před gólmana Čiliaka, kterého zblízka překonal Ján Sýkora.

Jenže pohříchu to byla jediná radost mistrovské Škody v úvodním čtvrtfinále proti Kometě. "Musím hlavně pochválit Brno. Oni zahráli perfektně. Byli důraznější, neudělali téměř žádnou chybu," uznal 34letý Dvořák.

Je to velké varování pro další vývoj čtvrtfinálové série?
Byli jsme trošku přemotivovaní, asi i nervní. Ale věděli jsme, že to bude těžké. A oni první zápas sehráli vážně skvěle.

Nalomil vás první gól, který jste inkasovali při vlastní přesilovce?
Nevím. Zápas se hraje šedesát minut, nemůže to být jen o jednom momentu. Ale určitě nás to malinko nahlodalo.

Naopak za stavu 1:3 jste měli nejlepší fázi utkání, Brno jste dokázali dostat pod tlak.
Jo. Tam se to dalo ještě zlomit zpátky, v tom momentu jsme byli určitě lepší. Šance tam byly, bohužel scházel kontaktní gól na 2:3.

I loni s Litvínovem jste začali čtvrtfinále domácí porážkou. Vzpomněl jste si na to?
Každé play-off je jiné, nechci srovnávat. Ale je jasné, že v takových situacích už jsme byli a věřím, že se z nich umíme dostat.

Bude se vám usínat snadno?
To po takovém zápase nikomu z nás moc dobře nepůjde. Musím to hodit za hlavu. Něco vymyslím, třeba si pustím Čtvrtou hvězdu.

A ráno?
Je to play-off. Já se na něj těšil a těšit se budu na každý zápas. Uvidíme, jak se série bude vyvíjet.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38