Plzeňský útočník Johnson si nezahraje tři zápasy za faul na Holuba

Nicolas Johnson může na nějaký čas na gólovou radost zapomenout. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

8 2015
Plzeňský hokejový útočník Nicholas Johnson dostal za faul na mladoboleslavského Jana Holuba v sobotním utkání předkola play-off extraligy trest na tři zápasy. Osmadvacetiletý Američan bude svému týmu poprvé chybět v neděli, kdy se hraje čtvrté utkání série na ledě Mladé Boleslavi. Ta vede 2:1 na zápasy.

Johnson fauloval Holuba v 15. minutě duelu a rozhodčí Roman Mrkva s Robinem Šírem jej vyloučili na dvě minuty za napadení. Disciplinární komise mu dnes přidala dodatečný trest, po kterém je jasné, že rodák z Windsoru do předkola již nezasáhne. V případě, že Plzeň postoupí do čtvrtfinále, vynechá i první utkání další série.

Předseda disciplinární komise Karel Holý v tiskové zprávě uvedl, že Johnson sice atakoval Holuba ve chvíli, kdy byl v držení puku, ale v rozporu s pravidly.

„Těsně před zákrokem, vedeným ve vysoké nájezdové rychlosti a mimo zorný úhel protihráče, se hráč s cílem dosažení jeho vyšší intenzity odrazil, takže dostal rameno na úroveň hlavy protihráče a prokazatelně ho zasáhl do oblasti hlavy a krku,“ uvedl Holý, podle kterého si musel být plzeňský útočník vědom, že může soupeře vážně zranit. Holub utkání nedokončil.

Na Johnsonův zákrok se můžete podívat ZDE.

1. Liberec 48 30 2 5 11 130:93 99
2. Třinec 48 22 8 8 10 145:115 90
3. Sparta 48 24 5 5 14 154:108 87
4. Hr. Králové 48 23 4 7 14 150:114 84
5. Litvínov 48 19 12 1 16 120:118 82
6. Kometa 48 20 4 9 15 149:129 77
7. Chomutov 48 17 10 5 16 141:143 76
8. Ml. Boleslav 48 20 2 6 20 123:136 70