Plzeňský útočník Johnson si nezahraje tři zápasy za faul na Holuba

Nicolas Johnson může na nějaký čas na gólovou radost zapomenout. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

8 2015
Plzeňský hokejový útočník Nicholas Johnson dostal za faul na mladoboleslavského Jana Holuba v sobotním utkání předkola play-off extraligy trest na tři zápasy. Osmadvacetiletý Američan bude svému týmu poprvé chybět v neděli, kdy se hraje čtvrté utkání série na ledě Mladé Boleslavi. Ta vede 2:1 na zápasy.

Johnson fauloval Holuba v 15. minutě duelu a rozhodčí Roman Mrkva s Robinem Šírem jej vyloučili na dvě minuty za napadení. Disciplinární komise mu dnes přidala dodatečný trest, po kterém je jasné, že rodák z Windsoru do předkola již nezasáhne. V případě, že Plzeň postoupí do čtvrtfinále, vynechá i první utkání další série.

Předseda disciplinární komise Karel Holý v tiskové zprávě uvedl, že Johnson sice atakoval Holuba ve chvíli, kdy byl v držení puku, ale v rozporu s pravidly.

„Těsně před zákrokem, vedeným ve vysoké nájezdové rychlosti a mimo zorný úhel protihráče, se hráč s cílem dosažení jeho vyšší intenzity odrazil, takže dostal rameno na úroveň hlavy protihráče a prokazatelně ho zasáhl do oblasti hlavy a krku,“ uvedl Holý, podle kterého si musel být plzeňský útočník vědom, že může soupeře vážně zranit. Holub utkání nedokončil.

Na Johnsonův zákrok se můžete podívat ZDE.

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38