Pardubičtí hokejisté v plné hale udolali Mladou Boleslav

Momentka z přípravného zápasu Pardubice - Mladá Boleslav. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

31 2015
Hlava na hlavě, hlasité skandování kotle od první minuty. První přátelské utkání pardubických hokejistů, které bylo rovněž zápasovým debutem Miloše Říhy mladšího v roli hlavního kouče mužstva, mělo v malé hale Tipsport areny nečekanou kulisu: kolem střídaček se tísnilo 700 lidí! Vyrovnaná bitva skončila vítězstvím Pardubic 4:3 na nájezdy.

Domácí trenéři poslali na led nejprve brankáře Halásze, ze zkušenějších borců hráli například Cetkovský, Kolář, Nahodil nebo Gregorc. Řada hokejistů však měla páskou přelepené jmenovky, což značilo, že většinou patří k těm, co se v pardubickém A-týmu rvou o místo. Kouč Říha mladší nasadil dohromady 22 hráčů do pole.

Rušno bylo od úvodních okamžiků. Hned ve 2. minutě vstřelil Kaut první branku a následně na sebe poprvé upozornil Švéd Niederbach. Ne zrovna nejlíp: jeho vyloučení za držení potrestal hostující Hruška. Pardubičtí posléze naznačili, jaký hokej si trenér Říha mladší představuje. Snažili se bruslit a být co nejvíc na puku, cpali se do boleslavské brány, což nejednou vyvolalo rozmíšku, a třeba při hře čtyři na čtyři středočeského soupeře tlačili díky rychlým nahrávkám.

Jejich počínání za plexisklem bedlivě sledoval jak sportovní manažer Dušan Salfický, tak i další bývalí členové týmu - útočníci Libor Pivko a Tomáš Nosek. Pivko byl následně aktérem úsměvné scénky, když jej pořadatelé o první přestávce nechtěli pustit k východu, kterým chvíli před ním domácí hráči odkráčeli do kabiny.

Zkraje druhé části Pardubice slavily gól na 2:1. Zbytečně - kotouč totiž podjel zezadu povystrčenou konstrukci. A tak udeřilo na druhé straně - Pacovský se prosadil střelou z výhodné pozice. Krátce po polovině zápasu hráli Východočeši v zápase už podruhé přesilovku pět na tři a tentokrát ji proměnili - před brankou se nejlépe zorientoval střelec večera Kaut.

Ve 38. minutě šla Boleslav podruhé do mírného vedení díky Trončinskému, ovšem Nahodil ze závaru opět srovnal a v páté sérii penalt rozhodl Moučka.

Odvetné přátelské utkání s Mladou Boleslaví čeká pardubické hokejisty v úterý 4. srpna od 17.30 v boleslavské Ško-Energo Aréně.

Pardubice Mladá Boleslav 4:3SN

Branky a nahrávky: 2. Kaut (Půhoný), 32. Kaut (Gregorc), 51. Nahodil, rozh. náj. Moučka – 4. Hruška (Bárta), 22. Pacovský, 38. Rys (Trončinský, Ďurač). Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 1:2, 1:0 - 0:0.Rozhodčí: Barek, Kareš - Padevět, Potůček. Diváci: 700 (vyprodáno). Sestava Pardubic: Halász (Maxwell) - Roupec, Šeda, Bokroš, Zdráhal, J. Látal, Gregorc, Rusina, L. Havlík, Bažant - Kolář, Nahodil, A. Havlík - Niederbach, Tomášek, Cetkovský -Půhoný, Moučka, Kaut - Poulíček, Šimun, Sikela. Trenéři Miloš Říha ml. a Václav Baďouček. Sestava Boleslavi: Rittich (Růžička) -Trončinský, Ovčačík, Kučný, Voráček, Trška, Robar, Čermák, Holub, Skočovský - Bárta, Hruška, Urban - Pacovský, Kubica, M. Látal -Pabiška, Lenc, Jarůšek - Rys, Volf, Ďurač. Trenéři František Výborný a Marian Jelínek.

1. Liberec 26 16 2 4 4 71:40 56
2. Třinec 26 13 4 6 3 90:52 53
3. Litvínov 27 12 8 0 7 69:59 52
4. Kometa 26 14 2 5 5 99:67 51
5. Sparta 25 13 1 4 7 79:62 45
6. Hr. Králové 28 10 4 6 8 78:71 44
7. Chomutov 26 8 7 2 9 80:81 40
8. Ml. Boleslav 26 11 1 3 11 66:76 38