Hokejisté Slavie rozstříleli Záhřeb, Sparta přehrála Eisbären Berlín

Jaroslav Bednář v dresu Slavie | foto: Profimedia.cz

8 2014
Pražanům se vyloženě daří. Hokejisté Slavie vyhráli i třetí přípravné utkání, v němž rozstříleli účastníka Kontinentální ligy Medveščak Záhřeb 5:0. Svůj druhý zápas zvládla také Sparta, která si poradila s Eisbären Berlín 3:2 po samostatných nájezdech.

Za Slavii poprvé nastoupil navrátilec Tomáš Vlasák a na jasném vítězství se podílel dvěma góly a asistencí. Dvě přihrávky zaznamenal jeho spoluhráč z útoku Jaroslav Bednář.

Pražané vedli 5:0 už ve 34. minutě. Stejně jako v úterním duelu s Libercem udržel brankář Dominik Furch čisté konto.

Sparta proti Eisbären dvakrát dotahovala jednobrankové manko. Skóre zápasu otevřel už ve 3. minutě český útočník Petr Pohl, který odešel do Berlína z Karlových Varů.

Vítězství nad sedminásobným německým mistrem Spartě zařídil v rozstřelu Martin Réway, který předtím asistoval u branek Lukáše Cingela a Marka Ďalogy. Cingel navázal trefou na své čtyřgólové představení ze středečního utkání s Českými Budějovicemi.