Kometa vyhrála turnaj na Slovensku, Slavia ve Švýcarsku

Momentka z přípravného utkání Třebíč - Kometa Brno | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

16 2014
Hokejisté Komety Brno vyhráli na Rona Cupu v Trenčíně nad Nitrou 5:1 a bez ztráty bodu turnaj ovládli. Mistrovský Zlín podlehl na stejném podniku domácí Dukle 1:4 a skončil pátý.

Mladá Boleslav porazila na Mountfield Cupu v Martině Hradec Králové 3:1. Slavia vyhrála turnaj Hockeyades ve švýcarském Le Sentier, když ve finále zdolala nováčka KHL Ladu Togliatti 3:2 v prodloužení.

Kometa po vítězstvích nad Trenčínem (4:1) a Skalicí (6:2) si bez větších problémů poradila i s Nitrou. Díky přesilovkovému gólu Davida Ostřížka a dvěma přesným trefám Tomáše Vincoura vedla Kometa v 25. minutě už 3:0.

Brňané pak sice v 37. minutě inkasovali v oslabení po střele Filipa Bajtka, ale za necelé dvě minuty na druhé straně využil přesilovku Petr Kuboš a ještě v závěru druhé části dovršil výsledek Petr Mrázek.

Zlín po úvodní čtvrteční výhře nad Skalicí (2:0) a páteční porážce s Nitrou (2:5) neuspěl ani dnes. Ve 23. minutě sice odpověděl Lubomír Kovařík na vedoucí trefu Jakuba Šimíčka, ale výhru Trenčína zařídili Jakub Gašparovič, Róbert Petrovický a Michal Hlinka.

Mladá Boleslav uspěla na turnaji v Martině i napodruhé. Po pátečním vítězství nad domácím celkem 5:4 tentokrát zdolala Hradec Králové. V 11. minutě dostal Bruslařský klub do vedení v přesilovce Richard Jarůšek a na začátku druhé třetiny zvýšil Tomáš Hyka. V 37. minutě sice snížil Tomáš Knotek, ale ještě před druhou pauzou dovršil výsledek Dominik Pacovský.

Slavia vyhrála i svůj sedmý přípravný zápas. Ve finále v Le Sentier vedla od 23. minuty po gólu Michala Poletína. Stav otočili Marat Fahrutdinov s Maximem Zuzjakinem, ale ve 35. minutě vyrovnal v přesilovce opět Poletín. Zápas nakonec rozhodl až v čase 64:49 Jaroslav Bednář.

Přípravné hokejové zápasy extraligových týmů

Mountfield Cup v Martinu
Mladá Boleslav -  Hradec Králové 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
11. Jarůšek, 23. Hyka, 40. Pacovský - 37. T. Knotek.

Rona Cup v Trenčíně
Nitra -  Kometa Brno 1:5 (0:2, 1:3, 0:0)
37. Bajtek - 14. a 25. Vincour, 4. Ostřížek, 39. Kuboš, 40. Mrázek.

Trenčín - Zlín 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
10. Šimíček, 26. Gašparovič, 42. Petrovický, 50. Hlinka - 23. Kovařík.

Konečné pořadí: 1. Brno 3 zápasy/6 bodů (skóre 15:4), 2. Trenčín 3/6 (8:7), 3. Slovensko '20' 3/4 (9:8), 4. Nitra 3/4 (9:10), 5. Zlín 3/3 (5:9), 6. Skalica 3/0 (4:12).