Hokejové Pardubice udolaly Omsk, Hradec Králové přehrál Ufu

Momentka ze zápasu Pardubice - Omsk | foto: Martin Veselý, MAFRA

5 2016
Hokejisté Hradce Králové i Pardubic vstoupili vítězně do turnaje v Hradci Králové proti sokům z Kontinentální ligy. Pořádající klub vyhrál nad Ufou 3:1 a Dynamo zvítězilo nad Avangardem Omsk 3:2 v prodloužení. V přípravě uspěly také Vítkovice, který deklasovaly Znojmo na jeho ledě 7:1.

V úvodním utkání turnaje v hradecké aréně se Pardubice ujaly vedení v sedmé minutě, kdy českého reprezentačního gólmana v dresu Avangardu Dominika Furcha překonal v přesilovce Tomáš Kaut. Celek ze Sibiře vyrovnal 51 sekund před koncem úvodního dějství díky Machanovskému.

Stav se znovu změnil až ve 47. minutě, kdy se Dynamo prosadilo opět v početní výhodě a mezi střelce se zapsal Tomášek. Šest minut před koncem třetí třetiny smazal ztrátu Fajzullin a vynutil prodloužení, v kterém rozhodl po 78 vteřinách kanonýr Petr Sýkora.

Stejně jako Pardubice také Hradec Králové dnes odehrál první přípravný duel. Bezbrankový stav prolomil ve 22. minutě úspěšnou tečí Köhler a ve 35. minutě tým kouče Václava Sýkory vedl už 2:0, když se v přesilovce pěti proti třem prosadil Červený.

Po 95 vteřinách závěrečného dějství sice snížil Lisin, ale ve 44. minutě potvrdil výhru Mountfieldu lotyšský útočník Džerinš, letní posila z Dinama Riga.

Vicemistr mezinárodní ligy EBEL Znojmo musel strávit na úvod přípravy debakl od Vítkovic. Po 35 vteřinách otevřel skóre slovenský obránce Ivan Baranka, v úvodním dějství zvýšil Patrik Zdráhal, ve druhém dějství se trefili v přesilovkách Szturc s Oleszem a pak ještě skóroval Ondřej Roman.

V poslední dvacetiminutovce upravil na 6:0 Illéš, za Znojmo dal čestný gól Nizozemec Bruijsten, ale poslední slovo měl Klok. Znojmo bude stejně jako Vítkovice, Pardubice, Liberec, Sparta, Plzeň a Mladá Boleslav hrát letos v létě i v Lize mistrů.