Šumperským hokejistům uniká play-off. Na Benátky ztrácejí šest bodů

Tomáš Sedlák (vpravo) z prvoligového Šumperka je velký bojovník. Na snímku brání prostor před vlastní brankou. | foto: MAFRA

27 2014
Sérii neúspěchů nezlomili hokejisté Šumperka ani na ledě Havlíčkova Brodu. Rebel vyhrál po vyrovnané průběhu 2:1, což znamená, že draci na vítězství v první čekají už pět zápasů a play-off se jim vzdaluje.

"Přitom jsme si minimálně bod zasloužili. Jsme z výsledku hodně zklamaní," litoval porážky šumperský trenér Radek Kučera.

Domácí se prosadili už v 5. minutě; přesný pas Maliníka proměnil Drtina. Na jeho ránu bez přípravy nedokázal Štůrala reagovat. "Utkání jsme začali slušně, ale udělali jsme velkou chybu, kdy nám přejel bek z modré čáry přes našeho hráče a byl z toho gól," zlobil se kouč draků.

Velkou šanci na vyrovnání měli hosté ve druhé třetině. Po faulu Drtiny dostal Moskal výhodu trestného střílení. Se samostatným nájezdem si však brankář Dolejš poradil a skóre se tak měnilo až ve 42. minutě. Přesilovku Havlíčkova Brodu využil Jank. "Po dlouhé hře v oslabení byli hráči unavení a nedobruslili Janka," posteskl si Kučera.

Dramatický závěr zařídil v 50. minutě obránce Tomáš Sedlák po výborně sehrané akci v přesilové hře. Vyrovnat se přesto drakům nepodařilo, i když v závěru hráli bez brankáře proti čtyřem Rebelům. "Pořád se to opakuje. Nedokážeme využít šance, které si připravíme. Je to škoda, protože naše ztráta na osmé místo začíná narůstat," uvědomuje si Kučera.

Osmé Benátky nad Jizerou totiž nabraly dech. Po středeční kanonádě 9:1 v Havířově předvedly další gólovou smršť. Tým, který bojuje o postup do play-off, zvítězil ve 43. kole na ledě posledního Mostu 8:1.

Úvodní třetina přitom skončila nerozhodně, pak už ale zápasu jednoznačně kralovali Středočeši. Po dvou gólech vstřelili Bárta a Krejčík. Benátky mají na osmém místě tabulky tříbodový náskok před devátým Ústím nad Labem, které zdolalo Jihlavu 4:3. Šumperk je desátý se šestibodovou ztrátou na Benátky.

V pondělí se ji Salith pokusí umazat v domácím prostředí proti Třebíči (18.00). "Myslím si, že my už toho moc ke zlepšování nemáme. Potřebujeme konečně dávat góly. Klidně i nějaká haluz by to zlomila. Musíme protrhnout smůlu," nabádal na stránkách klubu bek Sedlák.